Hydrafacial mi? Dermapen mi?

blank
1 Cevap

Merhaba hocam, benim T bölgemde yoğun gözenek problemim var.Sizce Hydrafacial mı Dermapen mi yaptırmalıyım? Birçok cilt bakımı cihazlı uygulamanız var ben okuduklarım ile kendime en yakın Hydrafacial ve Dermapen uygulamalarını düşündüm.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Temmuz 7, 2020

Nemli bir cilt ve sağlıklı görünmek için cilt tipinize uygun olmayan cihaz işlemleri yarardan çok zarar getirir. Klasik, el ile yapılan, yanlış uygulamada cildin tahriş olmasına neden olabilen siyah nokta sıkma işlemi de cildin üst tabakası olarak bilinen epidermise zarar verir. Bunlara ek olarak, temizleme ve nemlendirme işlemi sırasında, ciltte var olan ölü deri kalıntıları da derinlenmesine temizlenmez ise cilt gözeneklerinin tıkanmasına, akne ve siyah nokta oluşumunun tekrarlanmasına sebep olur. Bu da en rahatsız olduğumuz konu yani gözeneklerin görünümünü çoğaltır. Sağlıklı ve genç görünen bir cilt için, deri gözeneklerinin açık olması oldukça önemli çünkü cilt hem rahatça hava alır hem de cildin nem oranı artar. Farklı cilt tiplerine kolayca uygulanabilen hydrafacial cilt bakımı, cildin tüm bakım ihtiyacını tek seansta, el değmeden yapılmasını sağlar. Böylece cilt derinlemesine temizlenir, rahatça nefes alıp nemlenir. Gözenekleri derinlemesine temizlerken küçülmesi için gerekli olan asitleri de vakum başlığı sayesinde cilde yerleştirir. Dermapen de çok etkili bir uygulama olmakla beraber, gözenek tedavisi yerine daha çok skar izi, cilt yenileme gibi uygulamalar için kullanılır. Dolayısıyle problem eğer gözenek ise uygulanması gereken tedavi Hydrafacial’dır.

blank

İyi günler Leyla Hanım , kliniğinizin web sitesinde Hydrafacial ile Dermapen tedavilerini okudum. Bu iki uygulama çok dikkatimi çekti.  Alın, burun ve çene bölgemde gözeneklerim büyük ve siyah nokta problemim var. Bana hangi uygulamayı önerirsiniz?Hydrafacial mi yoksa Dermapen mi?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

İyi günler, günümüzde ileri teknolojilerle üretilmiş çok sayıda medikal cilt bakım ve estetik cihazı bulunmaktadır.Cilt üzerinde çeşitli sebeplerden dolayı oluşan akne, siyah nokta, sivilce gibi problemler kişinin cildini bakımsız görünmesine neden olmaktadır. Benzersiz teknoloji ürünü Hydrafacial siyah nokta ve akne temizliğini vakum başlığıyla yapmaktadır. Aynı zamanda temizlenen sivilce oyuklarının küçültülmesini ve darlaştırılmasını sağlamaktadır. İşlem sırasında ağrı ya da acı hissedilmemektedir. Cildin hem temizlenmesini hem de cilde anında parlaklık veren besleyici içerikler kullanmasıyla elastikiyetini de sağlamaktadır. Dermapen cihazıyla yapılan uygulamalar da son derece etkilidir. Dermapenin kullanım alanı cilt lekeleri, çatlak tedavisi, saç dökülme tedavisi gibi problemlerdir. Siz alın, burun ve çene bölgenizde siyah nokta problemleriniz olduğunu belirtmişsiniz. Yüzünüzdeki problem için uygun tedavinin Hydrafacial olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

blank

Merhaba Leyla Hocam, yanaklarımda ve özellikle burun bölgemde gözeneklerim büyük büyük. Çoğunun içi dolu. Hem bunları temizleyip hem de küçültücü bir tedavi olarak Hydrafacial mi Dermapen mi önerirsiniz? Ben tedavi cihazlarınız hakkında biraz bilgi sahibi oldum ama siz daha iyi bilirsiniz hocam, bana öneriniz ne olur?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 23, 2020

Merhaba,cilt tedavilerinde dikkat edilmesi gereken en önemli konu, cilt tipine ve cilt sorununa, uygun cihaz ve işlemlerle tedavi yöntemi uygulanmasıdır. Eski yöntemle sivilce sıkma işlemi hem cildin epidermis tabakasına zarar verir hem de cildi zedeler. Sivilce sıkma işleminde sivilcenin içindeki yağ doluluğu çoğunlukla tam çıkmaz ve dolayısıyla tam temizlenme de olmamaktadır. Cilt ölü tabakadan temizlenmez ise akne, siyah nokta ve sivilce üretimi devam ederek cildin kapanmasına ve solgun ve cansız bir tabaka oluşmasına neden olur. Cildin parlak, ışıldayan taze ve nemli olması her zaman kişiyi daha genç ve daha fresh göstermektedir. Hydrafacial gözeneklerin derinlemesine temizliği, gözeneklerin sıkılaştırılması gibi işlemleri tek seansta yapılmasını sağlamaktadır. Dermapen ise gözenek tedavisinden ziyade cilt yenileme gibi tedavilerde kullanılmaktadır. Bu bakımdan saydığınız problemlerin tedavisi için Hydrafacial tedavisinin uygulanması daha doğru olacaktır.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar