Hydrafacial mi? Dermapen mi?

1.09K görüntülenmeHydraFacial
0
1 Yorum

Merhaba hocam, benim T bölgemde yoğun gözenek problemim var.Sizce Hydrafacial mı Dermapen mi yaptırmalıyım? Birçok cilt bakımı cihazlı uygulamanız var ben okuduklarım ile kendime en yakın Hydrafacial ve Dermapen uygulamalarını düşündüm.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Nemli bir cilt ve sağlıklı görünmek için cilt tipinize uygun olmayan cihaz işlemleri yarardan çok zarar getirir. Klasik, el ile yapılan, yanlış uygulamada cildin tahriş olmasına neden olabilen siyah nokta sıkma işlemi de cildin üst tabakası olarak bilinen epidermise zarar verir. Bunlara ek olarak, temizleme ve nemlendirme işlemi sırasında, ciltte var olan ölü deri kalıntıları da derinlenmesine temizlenmez ise cilt gözeneklerinin tıkanmasına, akne ve siyah nokta oluşumunun tekrarlanmasına sebep olur. Bu da en rahatsız olduğumuz konu yani gözeneklerin görünümünü çoğaltır. Sağlıklı ve genç görünen bir cilt için, deri gözeneklerinin açık olması oldukça önemli çünkü cilt hem rahatça hava alır hem de cildin nem oranı artar. Farklı cilt tiplerine kolayca uygulanabilen hydrafacial cilt bakımı, cildin tüm bakım ihtiyacını tek seansta, el değmeden yapılmasını sağlar. Böylece cilt derinlemesine temizlenir, rahatça nefes alıp nemlenir. Gözenekleri derinlemesine temizlerken küçülmesi için gerekli olan asitleri de vakum başlığı sayesinde cilde yerleştirir. Dermapen de çok etkili bir uygulama olmakla beraber, gözenek tedavisi yerine daha çok skar izi, cilt yenileme gibi uygulamalar için kullanılır. Dolayısıyle problem eğer gözenek ise uygulanması gereken tedavi Hydrafacial’dır.

0

Merhaba doktor hanım, cilt bakımı uygulamalarından olan Hydrafacial’ı mı yoksa Dermapen’i mi tavsiye edersiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle bana danıştığınız için teşekkür ederim ancak sorunuza doğru yanıt vermem için öncesinde sizi muayene etmem gerek. Böylece neden bu cilt bakımlarını yaptırmak istediğinizi de anlamış olurum. O nedenle en kısa zamanda sizi kliniğime beklerim. Sevgiler.

0

Merhaba Leyla Hanım, cilt bakım için Hydrafacial mı yoksa Dermapen mi önerirsiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, bu soruyu doğru yanıtlayabilmem için sizi muayene etmem, cilt bakımı yaptırma nedeninizi öğrenmem gerekli. O nedenle kesin bir cevap vermem çok zor. Ancak her iki uygulamanın da oldukça etkili olduğunu söyleyebilirim. Fakat Dermapen daha çok ileri yaştaki kişiler için cilt gençleştirme nedeniyle uygulanır. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, 21 yaşındayım. Güzel bir cilt için en etkili bakımı yaptırmak istiyorum. Hydrafacial mi? Dermapen mi? Öneriniz ne olur?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Dermapen bizim daha çok cilt gençleştirme için yaptığımız bir uygulama. Dolayısıyla bu açıdan sizin yaşınıza uygun olduğunu düşünmüyorum. Hydrafacial uygulaması ise cildin derinlemesine temizlenmesini sağlayan bir uygulama. Etkili bir bakım istiyorsanız öncelikle muayene için gelmenizi önereceğim. Cilt tipinize bakalım, cilt sorunlarınızı analiz edelim. Çok bilinen uygulamalar haricinde etkili çözümler sunan birçok farklı bakım uygulaması mevcut. Sizin için en etkili olanı muayene sonrası belirleyebiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, ben 19 yaşındayım. Cildimde yağlanma var ve siyah noktalarla ilgili sıkıntı yaşıyorum. Cildimin daha temiz görünmesini istiyorum. Hangi bakım işlemini önerirsiniz benim için? Hydrafacial mi? Dermapen mi? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, kişiye özel olarak uygun bir işlem önerebilmem için öncelikle sizi muayene etmem ve sorunlarınızla ilgili gerekli analizleri yapmam gerekli. Öncelikle bunu belirtmek isterim. Anlattığınıza yönelik genel bir bilgi vermem gerekirse, düzenli olarak Hydrafacial uygulamasını yaptırmak cildin derinlemesine temizlenmesini, siyah noktalardan arındırılmasını ve gözenekler ile ilgili sorunların çözülmesini sağlar. Bu konularda etkileyici sonuçları vardır ve cildin çok daha canlı ve arınmış bir görüntüye sahip olmasına yardımcı olur. Dermapen uygulaması özellikle sizin yaşınız için pek uygun değildir. Bu uygulamayı cilt yenileme ve gençleştirme amacıyla gelen hastalarımıza öneririz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla hanım, cildim genel olarak sorunlu bir yapıya sahip, gözeneklerim çok açık ve cilt lekelerim mevcut aynı zamanda yüzümde ince çizgiler var. Cildimdeki bu sorunlara çözüm olacak bir cilt bakım uygulaması arıyorum. Sizce benim için Hydrafacial mi yoksa Dermapen mi daha uygun olur?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, anladığım kadarıyla siz cildinizi temizleyecek ve canlı görünmesini sağlayacak bi cilt bakım uygulaması arıyorsunuz. Eğer isteğiniz bu doğrultudaysa düzenli olarak Hydrafacial uygulaması yaptırmanızı tavsiye ederim. Çünkü sivilce, siyah nokta, gözenek problemleri, ince çizgiler gibi sorunların tedavisinde Hydrafacial oldukça etkili bir sonuç verir. Dermapen ise tamamen farklı bir uygulamadır. Cilt yenileme ve gençleştirme uygulaması olarak değerlendirilir ve amacı kolajen üretimini tetikleyerek cildin kendi kendini onarmasını sağlamaktır.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı