Kalçadaki Çatlaklar Nasıl Geçer?

1.64K görüntülenmeÇatlak Tedavisi
0
1 Yorum

Merhaba, gençlik yıllarımda ortaya çıkan kalça bölgemdeki çatlaklar, özellikle mayo giydiğim zaman kalçamın iki tarafından görülüyor ve ben bu durumdan rahatsızlık duyuyorum. Kalça bölgemdeki çatlaklar nasıl geçer? Tedavi nasıl olmaktadır?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, çatlaklar cildin incelerek elastik yapıdaki liflerin deformasyonu sonucunda ortaya çıkarlar. Gençlik ve ergenlik yıllarındaki glukokordikoid hormonunun sebep olduğu değişiklikler sonucunda ortaya çıkan ve yıllar boyu kişinin taşımak zorunda olduğu çatlak izlerinden Fraxel Lazer ile kurtulmak mümkündür. Çatlakların en fazla oluşma yerleri olan kalça, karın bölgesi, bel bölgesi, göğüsler ve diz kapağı arkasında deri gerilmesine bağlı olarak çatlak oluşabilmektedir. Çatlaklar ilk görülmeye başladığı zaman pembe ya da kırmızı renktedir. Bu renk daha sonra cilt rengine bağlı olarak beyaz ya da gri renge dönmektedir. Çatlak tedavisinde olumlu sonuç alınan Fraksiyonel Lazer uygulaması çatlakların görünümünü azaltmakta etkili bir yöntemdir. Bu uygulamanın yanı sıra mezoterapi yöntemi, PRP, dermaroller ve lazer tedavileriyle beraber cildin yenilenmesine yardımcı kremlerin de kullanılması cilt çatlaklarının geçmesinde yararlı olmaktadır. Fraxel lazerde iki çeşit bulunmaktadır. Cildi soyarak tedavi eden ve cildi soymadan tedavi eden bu iki farklı uygulamada hasta için hangi cihazın uygun olduğunu hekim karar vermelidir. Fraxel lazer ısı etkisiyle cilt yapısında bulunan kolajenleri sıklaştırır ve böylelikle gözle görülür şekilde çatlaklar sıkılaşır ve azalır. Cildin üst katmanını soyarak cilt yenilemesi yapan Fraxel lazer 2940 nm dalga boyutlu, 2970 nm dalga boyutlu erbium lazerler ve 10600 nm dalga boyuna sahip karbondioksit lazerlerdir. Soymadan cilt yenileyen Fraksiyonel Lazer cihazı 1550 nm, 1540 nm ve 1440 nm dalga boyutlarındadır ve cildin üst katmanında değişiklik yapmadan cildin alt kısmına odaklanmaktadır. Böylelikle deri yüzeyinde yumuşak ve pürüzsüz bir sonuç ortaya çıkmaktadır. Fraxel lazer ile seans seans tedavi olunmalıdır. Ortalama 3 ile 5 seans aralığında Fraxel Lazer yaptırılmalıdır. Seanslar ayda bir yapılmalı, cilt hasara uğratılmamalıdır. İki seans aralığında cilde iyi gelen ve rahatlamasına yardımcı A, C ve E vitaminlerinden oluşan kremlerin kullanılabilmektedir.

0

Sevgili hocam selamlar, doğum yaptıktan sonra kalçamdaki çatlaklarda olağanüstü bir artış meydana geldi. Kendimi bu şekilde beğenmiyorum. Acaba kalçadaki çatlaklar nasıl geçer? Tavsiyeleriniz nedir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, doğum sonrası çatlak izi artışı sık karşılaştığımız normal bir durum. Çatlak izi tedavisinde uygulanan en etkili yöntem ise Fraxel Dual lazer tedavisidir. Fakat çatlak tedavisinde başlamadan önce emzirme döneminin bitmiş olması gerekir. Eğer böyle bir kararınız var ise öncesinde kliniğimize gelerek muayene olmalısınız. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hocam merhaba, ben kilolu bir kadın değilim. 36 yaşındayım. Ancak son zamanlarda kalçamda çatlak görüntüsü oluştu. Kalçadaki çatlaklar nasıl geçer? Benim için öneriniz ne olur? Kolay gelsin.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, çatlak tedavisinde en önemli faktör tedaviye çatlak oluşumundan sonraki en erken süreçte başlamaktır. Çünkü çatlak oluşumundan sonra ne kadar uzun süre geçerse tedavi de o kadar zorlaşır. Tedavi yöntemi için öncelikle sizi muayene etmem ve hem çatlaklarınızın oluşum sürecine hem de yoğunluğuna bakmalıyım. Daha sonra genellikle benim önerdiğim yöntem Fraxel Dual lazer tedavisi oluyor. Ciltte kolajen üretimini tetikleyerek cildin kendini yenilemesini sağlayan bu ileri teknoloji uygulama çoğu hastamda memnun edici sonuçlar verdi. Vakit kaybetmeden muayene için gelmenizi ve tedavi yolumuzu çizmeyi öneririm. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba hocam, özellikle doğumdan sonra kalçamdaki çatlaklar çoğaldı. Estetik olarak hiç hoşlanmadığım bu görüntüden kurtulmak istiyorum. Kalçadaki çatlaklar nasıl geçer?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, doğumdan sonra kadınların vücudundaki çeşitli bölgelerde çatlak oluşumu gözlenir. Kalçalar da bu bölgelerden biridir. Öncelikle çatlak tedavisine yönelik uygulanan en etkili yöntem Fraxel dual lazer tedavisidir. Ancak bu tedaviden faydalanabilmeniz için emzirme dönemini tamamlamış olmalısınız. Bu lazer teknolojisi ile kolajen üretimi desteklenerek cildinizin yenilenmesi sağlanır. Yine de en etkili tedaviyi belirlemek için sizi muayene etmem gerekiyor.

0

Leyla Hanım merhaba, geçen yıl doğum yaptım. Kalçamda özellikle doğum kilolarından sonra çatlar oldu. Kalçadaki çatlaklar nasıl geçer? Tedavi olabilir miyim? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, hamilelik sonrasında çatlak oluşumu birçok kadının ortak şikayetidir. Çok sayıda hastam ile doğum sonrasında çatlak tedavisi yaptık ve memnun edici sonuçlar aldık. Çatlak tedavisinde bizim için en önemli kriter zaman. Çatlaklara oluşumundan sonra ne kadar erken müdahale edersek o kadar olumlu sonuçlar alabiliriz. Çatlaklar ilk ortaya çıktığında mora yakın bir renge sahiptir ve zamanla beyaza döner. Çatlakların rengi ne kadar açıksa tedavisi o kadar zordur. Benim çatlak tedavisinde sıklıkla uyguladığım Fraxel Dual oldukça etkili bir yöntem. Fraxel Dual lazer ile ciltteki kolajen üretimini tetikleyerek cildin kendini yenilemesini sağlıyoruz. Ortalama 4-5 seans uygulama gerektiren bu yöntem %70 olumlu sonuçlar veriyor. Ancak tabi ki en etkili tedavi yöntemini sizi muayene edip gerekli analizleri yapmam neticesinde söyleyebilirim. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba hocam, vücudumda çatlak izleri var ama kalçamdakiler bikini giydiğimde çok dikkat çekiyor. Genç bir kadın olduğum için bu durumdan çok rahatsız oluyorum. Kalçamdaki çatlak izlerini nasıl geçirebilirim, çatlak izlerini yok etmek için neler yapmak gerekir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, ciltte oluşan çatlak izlerinin temel nedeni kolajen üretiminin azalması bağlı olarak cildin kendini yenileyememesidir. Bu nedenle çatlak izlerini yok etmek için kolajen üretimini artıracak bir estetik uygulamadan yardım almak gerekir. Kolajen üretimini tetikleyerek cildin sıkılaşmasını ve çatlak izlerinin azalmasını sağlayan en iyi yöntemlerden biri Fraksiyonel lazer teknolojisi kullanan Fraxel Dual’dir. Faxel Dual lazer ışınları sayesinde cilt altındaki zarar görmüş dokuların onarılmasını sağlamak için kolajen üretimini artırır. Kalça çatlaklarının geçmesi için de lazer teknolojisinden faydalanmak gerekir. Kalçaya uygulanan lazer tedavisinde lazer ışınları sayesinde cildin kendini yenilemesi sağlanır ve çatlak izlerinin görünümü azaltılır.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar