Kalçadaki Selülit Nasıl Geçer?

974 görüntülenmeSelülit Tedavisi
0
1 Yorum

Merhaba Hocam, kalçalardaki selülitler nasıl geçer? Ben 22 yaşındayım vücudumun başka hiçbir bölgesinde selülit problemi yaşamıyorum fakat kalçalarımdaki selülitlerden çok büyük sıkıntı yaşıyorum bunlardan erkenden kökünden kurtulmak istiyorum ne önerirsiniz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, selülit tüm kadınların en büyük kabuslarından birisidir. Selülit derinin hemen altında buluna septalar arasına sıkışan ve şişen yağ hücreleri sonucunda oluşuyor. Bu septaları deri altında minik odacıklar oluşturan duvarlar olarak düşünebiliriz. Klasik selülit tedavi uygulamaları bu septaları ortadan kaldırmayı hedeflese dahi bu çok da kolay değildir. Kalıcı çözüm için VASER teknolojisi liposuction (yağ aldırma) uygulamalarında standartları çok yukarıya çekmiştir. VASER ultrasonic liposuction teknolojisinin 3. kuşağı olarak estetik cerrahi uygulamalarında yerini almıştır. Kulaklarımızın algılama eşiğinin altındaki ses dalgalarının titreşimi ile yağ hücreleri de titrer ve bir üzümün salkımından ayrılması gibi bağlantılarından ayrılır. Bu şekilde sıvılaşan yağlar dokulara zarar vermeyen VentX kanülleri ile emilerek vücuttan uzaklaştırılır. Utrasonik ısınma ile deri altına yaklaşılarak derinin sıkılaşması da sağlanmaktadır. Selülit Tedavisinde VASER smooth etkisi ultrasonik liposuction teknolojisi olan VASER sayesinde kendini güncellemiş ve selülite yönelik hem septaları ortadan kaldıran, hem septalar arasındaki yağ dokuyu eriten hem de deride sıkılaşmaya neden olan yeni problarla taçlandırılmıştır. Gelinen son noktada bu uygulama “Smooth VASER” olarak adlandırılmaktadır. Birçok lipödem hastasında da ileri derecede selülit olur ve onlar da Smooth VASER’ den fayda görmektedir. Kalıcı önerebileceğim çözümün başında vaser liposuction gelir.

0

Merhabalar hocam, kalçamda son zamanlarda çok fazla selülit oluşumu gözlemledim. Şikayetçi olduğum bu durumdan bir an evvel kurtulmak istiyorum. Ne yapmalıyım?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, selülit tedavisinde en sık başvurduğumuz işlemler VelaShape3, thermage ve mezoterapi gibi etkili medikal uygulamalardır. Bunların arasında ise en öne çıkan operasyon VelaShape 3’tür. Çoğunlukla 3 ila 4 seans arasında süren bu uygulama yüksek bir performans sergiler ve hastalar operasyondan oldukça tatminkâr ayrılır. Eğer kararlıysanız sizi en yakın zamanda kliniğimizde görmek isteriz. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, bendeki selülitler en çok kalça bölgemde. Sizden kalçadaki selülit nasıl geçer diye öğrenmek istiyorum. Nasıl tedavi olacağım? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, selülit tedavisinde bölge fark etmeksizin medikal tedavi yöntemlerini kullanırız ve oldukça da etkileyici sonuçlar alırız. Kişiden kişiye farklılık göstermekle birlikte ortalama 3- 6 ay içerisinde selülit görüntüsü bölgede yok denecek kadar azalır. Ben genellikle VelaShape 3 cihazı ile uygulama gerçekleştiriyorum. Oldukça ileri teknolojili olan bu cihaz, ilk seanstan itibaren etkisini göstermeye başlıyor ve ortalama 4 seans sonunda etkileyici sonuçlar veriyor. Uygun bir zamanda muayene için gelirseniz sizin için en etkili yöntemi belirler ve tedavi planınızı oluşturabiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Selamlar Leyla Hocam, kalçalarımda çok fazla selülit var. Hiç estetik durmayan bu görüntüye bir an önce elveda demek istiyorum. O nedenle de size danışmak istedim. Acaba kalçadaki selülit nasıl geçer?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, selülit maalesef birçoğumuzda bulunan ve vücudumuzda barınmasından oldukça şikayetçi olduğumuz bir durumdur. Ancak doğru tedavi yöntemleri ile selülit oluşumunun önüne geçmek mümkün. Kalçalarda oluşan selülit tedavisinde çoğunlukla VelaShape 3, thermage ve mezoterapi gibi medikal işlemlerden faydalanırız. Özellikle VelaShape 3 uygulaması selülit tedavisinde oldukça etkili olan ve başarılı sonuçlar aldığımız bir uygulamadır. Genellikle 3-4 seans süren bu uygulamadan oldukça tatmin edici sonuçlar elde etmek mümkün. Ancak sizi muayene etmeden net bir bilgi de söylemek istemem. Sevgiler.

0

Leyla Hanım merhaba, benim kalçalarımda çok selülit var. 44 yaşındayım. Yaza kadar tedavi olmak istiyorum. Arkadaşlarımla tatile gideceğim. Bu görüntüden bir an evvel kurtulmak istiyorum. Kalçalardaki selülit nasıl geçer yardımcı olur musunuz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, selülit birçok kadının ortak derdidir. Sağlıklı beslenme, düzenli egzersiz, bol bol su içmek, alkol ve sigaradan uzak durmak selülitlerin oluşumunun önüne geçen faktörler olsa da genetik yatkınlık lardan dolayı ne yazık ki selülit oluşumunu tam manasıyla engelleyemez. Kol, karın, bacak ve kalçada sıklıkla görülen selülitlerini tedavi ettirmek için kapımı çalan çok sayıda hastam bulunuyor. Selülit tedavisinde farklı medikal tedavi yöntemleri bulunuyor. Ancak özellikle VelaShape 3 yöntemi benim sıklıkla kullandığım, etkileyici sonuçlar aldığım ve hastalarım için de memnun edici sonuçlar veren bir tedavi yöntemi. Bu yöntem ile kalçanın sıkılaşması ve selülit görüntüsünün azalması sağlanıyor. İlk seanstan itibaren etkileri görülen bu uygulama, ortalama 4 seans kadar sonra gerçek etkilerini gösteriyor. Size özel tedaviyi belirleme de tabi ki genel bilgilerin yanı sıra sizin ihtiyaçlarınızı da tespit edip gerekli analizleri yapmamız lazım. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla hanım,  fiziki görüntümden oldukça memnunum ama maalesef kalçamda selülit oluşuyor. Beslenme oldukça dikkat ediyorum ama maalesef egzersiz yapacak fırsatım olmuyor bu yüzden kalçamdaki selülit görüntüsünden kurtulamıyorum. Bu konuda ne yapmam gerekiyor, hangi uygulama ile kalçadaki selülit geçer?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, selülit tedavisinde kullanılan birçok yöntem vardır ama biz genellikle VelaShape 3 cihazını kullanmayı tercih ediyoruz. VelaShape 3, üstün teknolojisi sayesinde cilt altına kızılötesi ışınlar gönderir, radyofrekans enerjisi yayar ve aynı zamanda vakum yöntemiyle cilde masaj yapar. Üç farklı özelliği bünyesinde barındıran VelaShape ciltte selülit oluşumuna neden olan yağ hücrelerinin erimesini sağlayarak cilde pürüzsüz bir görünüm kazandırır. Selülit tedavisinde VelaShape 3 dışında kullanılan birçok yöntem var ancak kalçadaki selülit görünümün azalmasında en çok etkili olabilecek yöntem VelaShape 3’tür.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı