Kalçadaki Selülit Nasıl Geçer?

blank
1 Cevap

Merhaba Hocam, kalçalardaki selülitler nasıl geçer? Ben 22 yaşındayım vücudumun başka hiçbir bölgesinde selülit problemi yaşamıyorum fakat kalçalarımdaki selülitlerden çok büyük sıkıntı yaşıyorum bunlardan erkenden kökünden kurtulmak istiyorum ne önerirsiniz?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Temmuz 17, 2020

Merhaba, selülit tüm kadınların en büyük kabuslarından birisidir. Selülit derinin hemen altında buluna septalar arasına sıkışan ve şişen yağ hücreleri sonucunda oluşuyor. Bu septaları deri altında minik odacıklar oluşturan duvarlar olarak düşünebiliriz. Klasik selülit tedavi uygulamaları bu septaları ortadan kaldırmayı hedeflese dahi bu çok da kolay değildir. Kalıcı çözüm için VASER teknolojisi liposuction (yağ aldırma) uygulamalarında standartları çok yukarıya çekmiştir. VASER ultrasonic liposuction teknolojisinin 3. kuşağı olarak estetik cerrahi uygulamalarında yerini almıştır. Kulaklarımızın algılama eşiğinin altındaki ses dalgalarının titreşimi ile yağ hücreleri de titrer ve bir üzümün salkımından ayrılması gibi bağlantılarından ayrılır. Bu şekilde sıvılaşan yağlar dokulara zarar vermeyen VentX kanülleri ile emilerek vücuttan uzaklaştırılır. Utrasonik ısınma ile deri altına yaklaşılarak derinin sıkılaşması da sağlanmaktadır. Selülit Tedavisinde VASER smooth etkisi ultrasonik liposuction teknolojisi olan VASER sayesinde kendini güncellemiş ve selülite yönelik hem septaları ortadan kaldıran, hem septalar arasındaki yağ dokuyu eriten hem de deride sıkılaşmaya neden olan yeni problarla taçlandırılmıştır. Gelinen son noktada bu uygulama “Smooth VASER” olarak adlandırılmaktadır. Birçok lipödem hastasında da ileri derecede selülit olur ve onlar da Smooth VASER’ den fayda görmektedir. Kalıcı önerebileceğim çözümün başında vaser liposuction gelir.

blank

İyi günler Leyla Hanım, kalçadaki selülitler nasıl geçer? oturarak iş yaptığım ve biraz da abur cubur yemeği sevdiğim için selülitler oluştu. Bu oluşumlardan nasıl kurtulabilirim, tedavi yapılabiliyor mu?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 19, 2020

İyi günler,kadınlarda görülme olasılığı %90 ları bulunan selülit oluşumunun altındaki nedenler hareketsiz hayat tarzı, anne- babadan gelen kalıtsal faktörler, hormonal bozukluklar, sağlıksız beslenme, sigara kullanımı ve kilonun hızla alınıp verilmesidir. Çok fazla oturmanın da selülite sebep olduğuna yönelik kanıtlar mevcuttur. Yaşın ilerlemesiyle beraber selülitin görülme oranı daha da artmaktadır. Bunun nedeni yaşın ilerlemesiyle beraber cildin yumuşaması ve esnekliğini kaybetmesidir. Ayrıca sedanter yani hareketsiz bir hayat tarzı da selülit oluşumunu artırmaktadır. Selülit oluşumundan kalıcı olarak kurtulmak için cerrahi olarak liposuction ile üst teknoloji ürünü Vaser Liposuction kullanılmasını desteklemekteyim. Vaser Liposuctionın kullanım mantığı diğer liposuctionlar ile aynı olmakla beraber ultrason dalgalarının kullanılması ile bir üst seviyeye çıkmaktadır. Ultrasound dalgaları cilt altındaki yağ dokusunu özel bir ses dalgasıyla parçalayıp sıvılaştırmaktadır. Ciltten ayrılan yağ hücreleri kanüller aracılığıyla vücut dışına çıkarılmaktadır. Böylece tek seferde fazla oranda yağ alınması mümkün olmaktadır. Vaser teknolojisi selülit ve yağ oluşumuna neden olan septaları hızla yoketmekte aynı zamanda derinin sıkılaşmasını sağlamaktadır. Vaser Liposuction ile kolay ve konforly bir şekilde yağlarınızdan kurtulabilir, düzgün ve gergin bir kalçaya sahip olabilirsiniz.

blank

Merhaba Leyla Hanım, ben Ukraynaliyim. Hostesim. Türkiyeye çok geliyorum. Arkadaşım size gelmiş, çok memnun kalmış. Benim kalçamda selülite var, G-string giydiğimde çok kötü görünüyor. Kalçadaki selülite nasil geçer?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 22, 2020

Merhaba, selülit kadınlarda yaygın olarak görülen bir cilt rahatsızlığıdır. Genel olarak kalça basen ve bacak bölgesinde görülen selülit estetik bakımdan hoş görünmemektedir. Kadınlar özellikle plaj ve havuz gibi ortamlarda selülitlerinin görünmesinden rahatsız olurlar ve bu yüzden kendilerini güvende hissetmezler. Çeşitli şekillerde selülitli bölgelerini gizlemeye çalışırlar. Selülitli bölgelerin çözümü cerrahi olarak liposuction ile kısa sürede giderilebilir. Özellikle son teknoloji cihazlarla artık çok kolay. Kliniğimde kullandığım ultrasonic liposuction teknolojisinin 3.kuşağı olan Vaser teknolojisiyle selülitler kalıcı şekilde ortadan kaldırılmaktadır. Vaser Liposuction bu anlamda standartların çok üstünde bir teknoloji ürünüdür. Ultrasonografik ses dalgalarının kullanılarak problemli bölgelerdeki yağın parçalanarak sıvı şekilde aspire edilmesi işlemidir. Vaser teknolojisi hem selülit oluşumuna neden olan septaları ortadan kaldırmaktadır hem de derinin sıkılaşmasını sağlayan problarla donatılmıştır. Portakal kabuğu görünümü hızla düzelmektedir. Diğer yöntemlerin aksine kullanılan ses dalgaları bağ dokusu ya da damar dokularına zarar vermemektedir. Vaser Liposuction bu anlamda kalça bölgesindeki inatçı selülitlerin kalıcı olarak giderilmesinde önemli bir noktadadır.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar