Kaş Düşüklüğü Nasıl Giderilir?

blank
1 Cevap

Merhaba hocam, 26 yaşında olmama rağmen kaşlarım çok düşük aynı Japonlar gibi oldum çok mutsuzum. Eğer bu yaşta bile kaşlarım düştüyse yaşım ilerledikçe neler olur diye düşünüyorum. Size bir muayeneye gelmek istiyorum, sizi sosyal medyadan takip ediyorum ve çok beğeniyorum. Fakat gelmeden önce kaş düşüklüğü nasıl geçer onu öğrenmek istiyorum.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Haziran 9, 2020

Merhaba, kaş düşüklüğünün çözümü çok kolay ve birkaç farklı tedavimiz mevcut. Evet yaşınız genç ama sizin gibi genç hastalarım da oldu, bu yaşlarda kaş düşüklüğü yaşayan kişilerin genelde genetik yapılarında kaş düşüklüğü görülüyor. Hem genetik faktörler hem de yer çekiminin etkisiyle kaşlar zamanla düşmeye başlıyor ve mutsuz, yorgun ve yaşlanmış bir ifadeniz oluyor. Öncelikle kaşlarınızın ne kadar düştüğüne bakmalıyız. İlk uyguladığımız yöntem botox enjeksiyonudur. Botox ile kaş kaldırma etkisi verebiliyoruz. Eğer cerrahi müdahaleden korkuyorsanız ilk olarak botox yaptırmayı deneyebilirsiniz. Sonuç alırsınız fakat etkisi 4-6 ay olduğu için sürekli tekrarlamanız gerekir. Eğer daha kalıcı bir çözüm isterseniz cerrahi operasyon gerekir. Bazı durumlarda göz kapağı sarkmasından dolayı kaşlar düşük görünebiliyor. Eğer sizde de böyle bir durum söz konusuysa üst göz kapağı ameliyatı ile kaş düşüklüğünü çözebiliriz. Poliklinikte 1 saat içinde lokal anestezi altında yapılan fazla olan deriyi alma ameliyatıdır. Eğer göz kapağında sarkmanız yoksa şakak germe ya da endoskopik kaş kaldırma ameliyatları da kaş düşüklüğü için bir çözümdür. Endoskopik kaş kaldırma ameliyatında saçlarınızın arasına ince küçük kesiler atılır ve kamera altında ameliyat devam eder, kaşlar kaldırılır ve iz saç derisinin içinde olacağı için dışardan belli olmaz. Şakak germe ya da diğer adıyla temporal lift ameliyatı ise şakakların saç dipleriyle birleştiği noktalarda kısa kesiler açılarak yapılır. Burada şakak derisi kaldırılır ve yukarı doğru gerilir. Eğer şakaklarda sarkma yoğun derece görülüyorsa fazla deri çıkarılır. Bu durumda şakak derisi ile kaşlar ve göz çevresi de yukarı doğru kaldırılarak daha etkili bir germe işlemi yapılır. Bunlar dışında kaş düşüklüğünü ip kullanarak tedavi edip kaşları kaldırabiliyoruz. Yani bu sorunu çözmek için çok fazla seçeneğimiz var. Önemli olan size en uygun olanın uygulanmasıdır. Muayeneye geldiğinizde bunun kararını birlikte verebiliriz.

blank

Merhaba, kaşlarımın hattı çok düşük ve sürekli at kuyruğu yapıyorum. Kaş düşüklüğü nasıl giderilir? Kalıcı bir çözümü var mı?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Temmuz 1, 2020

Merhaba, öncelikli olarak botoks yardımcı olabilir fakat muayene sonrasında karar verilmeli. Sadece botoksun yeterli olmadığı durumlarda kaş kaldırma ameliyatı gerekebilir. Bunun için yaşınız, kaş düşüklüğünün oranı gibi etkenler muayene bulguları açısından tespiti önemli bilgilerdir.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar