Kol Sarkması İçin Krem İşe Yarar mı?

1.17K görüntülenmeKol Germe Estetiği (Brachioplasty)
0
1 Yorum

Merhaba hocam,yıllardır kollarımda sarkmalar var, spor yapsam da bir kısmı gidiyor ve bir kısmı asla gitmiyor beni çok üzüyor bu durum. Artık ince kollarım olsun istiyorum. İnternette çok fazla krem satılıyor ama güvenemiyorum. Kol sarkması için kremler işe yarar mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, evet piyasada kol sarkması için çok fazla ürün satılıyor, fakat maalesef kol sarkması problemi krem ile çözülemez. Piyasada birçok krem elastin ve kolajen içerir bu yüzden kısa bir süreliğine kollarınızı gergin hissedebilirsiniz, fakat maalesef bu kremlerin emilmesi pek mümkün değildir. Cildin sıkılaşması için kolajenin ve elastinin cilt altından yeniden üremesi ya da onarılması gerekir. Bunun için ameliyatlı ve ameliyatsız çözümlerimiz mevcut. Eğer spor yapan biriyseniz ve çok fazla sarkmanız yoksa Thermage CPT sizin için en iyi sonuç verecek uygulamadır. Termaj uygulaması radyo frekans dalgalarını kullanarak deri altını ısıtır. Isının artması ile birlikte kolajen dokusu uyarılır ve vücut kolajen üretimini hızlandırır. Kolajen, vücudun sıkılığını arttıran ve derinin kendini toparlamasına yardımcı olan bir maddedir. Thermage CPT uygulaması ortalama 1-1,5 saat sürer. Sonucu ise hemen işlem sonrası görürsünüz. Thermage dışında 4-5 seans Accent Prime yaptırabilirsiniz. Accent Prime aynı zamanda, ince çizgiler, dengesiz cilt tonu ve cilt gevşekliği gibi yaşla ilişkili cilt kusurlarını, önemli ölçüde iyileştirilebilir. Tedaviler mevcut endikasyonları etkili bir şekilde ele alırken, aynı zamanda cildin gelecekteki yaşlanmaya karşı güçlendirilmesine de yardımcı olur. Ciltteki kollajen liflerini küçültmek için Unipolar RF enerjisini kullanılır ve daha genç görünümlü bir cilt için yeni kolajen oluşumunu destekler. Son kararı sizi muayene ettikten sonra verebilirim.

0

Merhaba doktor hanım, kollarımda ciddi sarkmalar var. Özellikle mide ameliyatı sonrası epey kilo verince arttılar. Acaba kol sarkması için krem işe yarar mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, krem ve benzeri dermatolojik ürünler kollarda sarkıklıkları yok etmez. Bu şekilde ancak vakit kaybetmiş olursunuz. Siz ciddi sarkmalarınız olduğundan bahsetmişsiniz. Ciddi sarkıklıklara sahip hastalarımız için genellikle kol germe ameliyatı önermekteyiz. Bunun yanı sıra kol germe tedavisinde Thermage ve Ultrashape V3 gibi ameliyatsız yöntemler de mevcuttur. Ancak sizi muayene etmeden net bir cevap vermem çok zor. Sevgiler.

0

Hocam merhaba kolay gelsin, araştırmalarıma göre kol sarkmasını giderecek birtakım kremler mevcut piyasada. Benim de kollarımdaki sarkma günden güne şiddetini artırıyor. Krem işe yarar mı? Bu konudaki öneriniz nedir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, kol sarkmasını düzeltebileceğini iddia eden çok fazla krem bulunmaktadır. Piyasa bu ürünlerle doludur ancak bu tarz ürünler kol sarkmasının önüne maalesef geçmemektedir. Belki düzenli bir kullanımda bir süre etkisini azaltabilir ancak kalıcı ve etkili bir çözüm olduğunu söylemek doğru değildir. Kol sarkmalarını tedavi etmek için ya ameliyat olmalı, ya da ameliyatsız diğer estetik işlemlere başvurmalısınız. Ancak sizi muayene etmeden hangi tedavi yönteminin daha uygun olduğunu belirlemem çok zor. Bu nedenle kollarınızdaki sarkmalardan şikayetçiyseniz en kısa zamanda alanında uzman bir hekime muayene olarak tedavi sürecinizi başlatmanızı öneririm.

0

Leyla Hocam merhaba, 35 yaşındayım. Kollarımda hafif bir sarkma oldu. Diyetle çok kilo verdim 25- 30 kilo kadar falan. Kol sarkması için krem işe yarar mı? Önerdiğiniz bir ürün var mı? İyi günler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, kilo alıp vermeler ile birlikte yaşın da ilerlemesiyle kollarda sarkma olması çok normal bir durumdur. Ancak sarkmanın derecesi ne olursa olsun hiçbir krem bunu tedavi etmez. Sarkmaların tedavisinde sarkmanın derecesi çok önemli. Önce bunu analiz etmek gerek. Sonrasında eğer uygunsa gerekli medikal tedavi yöntemlerini kullanabiliriz. Ancak bu yöntemlerin yeterli gelmeyeceğini analiz edersek kol germe ameliyatı en etkili çözüm olacaktır. Muayene için uygun bir zamanda gelebilirseniz, sarkmanın oranına bir bakalım ve sizin için en etkili tedavi yönteminin ne olabileceğini değerlendirelim. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, 50 yaşındayım. Kollarımda sarkmalar oluştu. Kol sarkması için krem işe yarar mı? Yoksa ameliyat şart mı? Bilgi rica ediyorum. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, özellikle 40 yaş üstü kadınlardan kol sarkması problemi ile kapımı çalan birçok hastam mevcut. Kollarımızda ya da vücudumuzun farklı bölgelerinde farklı sebeplerden dolayı sarkmalar meydana gelebilir. Ve yaşa bağlı ya da aşırı kilo alıp verilmesine bağlı oluşabilecek bu durumlar cilt elastikiyeti ile ilgilidir. Bu tip sarkmalarda hiçbir egzersiz ya da hiçbir krem derdinize derman olmaya yetmeyecektir. Kol sarkmasının en etkili çözüm yolu kol germe ameliyatlarıdır. Benim önerim muayene olarak bu tedavi için uygun olup olmadığınızı öğrenmeniz olacaktır. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla hocam, kol sarkması için satılan kremler işe yarıyor mu? Bu kremlerden kullansam kollarımdaki sarkık görüntüden kurtulabilir miyim? Yaşım çok ilerlemiş vaziyette değil ama kollarlımdaki sarkmalar için aynı şeyi söyleyemiyorum. Kollarımda oluşan bu sarkmadan bir şekilde kurtulmalıyım. Bana bu konuda ne tavsiye edersiniz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, kol sarkmalarının birincil sebebi yaşın ilerlemesi nedeniyle cilt elastikiyetinin azalmasıdır, ancak genetik faktörlerden dolayı erken yaşlarda da ciltte sarkmalar oluşabilir. Kollarda ya da vücudun farklı bölümlerinde oluşan sarkmaların giderilmesi için eğer varsa fazla derinin kesilip alınması gerekir. Cilt elastikiyetini çok kaybetmemişse ve ortaya fazla deri yoksa cildin sıkılaşmasını sağlayan kolajenin artırılmasını sağlamak gerekir. Piyasada satılan kremlerin kolajen üretimini tetiklemesi mümkün değildir çünkü kremlerin etkisi cilt yüzeyiyle sınırlıdır. Ancak kolajen üretiminin artırılması için uygulanacak yöntemlerin cilt altına etki edebilmesi gerekir. Bu nedenle krem vb. yöntemlerle vakit kaybetmek yerine alanında uzman bir estetik ve plastik cerrahi uzmanıyla görüşüp bir gençleştirme yönteminden faydalanmalısınız.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar