Kol Sarkması İçin Krem İşe Yarar mı?

blank
1 Cevap

Merhaba hocam,yıllardır kollarımda sarkmalar var, spor yapsam da bir kısmı gidiyor ve bir kısmı asla gitmiyor beni çok üzüyor bu durum. Artık ince kollarım olsun istiyorum. İnternette çok fazla krem satılıyor ama güvenemiyorum. Kol sarkması için kremler işe yarar mı?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Haziran 11, 2020

Merhaba, evet piyasada kol sarkması için çok fazla ürün satılıyor, fakat maalesef kol sarkması problemi krem ile çözülemez. Piyasada birçok krem elastin ve kolajen içerir bu yüzden kısa bir süreliğine kollarınızı gergin hissedebilirsiniz, fakat maalesef bu kremlerin emilmesi pek mümkün değildir. Cildin sıkılaşması için kolajenin ve elastinin cilt altından yeniden üremesi ya da onarılması gerekir. Bunun için ameliyatlı ve ameliyatsız çözümlerimiz mevcut. Eğer spor yapan biriyseniz ve çok fazla sarkmanız yoksa Thermage CPT sizin için en iyi sonuç verecek uygulamadır. Termaj uygulaması radyo frekans dalgalarını kullanarak deri altını ısıtır. Isının artması ile birlikte kolajen dokusu uyarılır ve vücut kolajen üretimini hızlandırır. Kolajen, vücudun sıkılığını arttıran ve derinin kendini toparlamasına yardımcı olan bir maddedir. Thermage CPT uygulaması ortalama 1-1,5 saat sürer. Sonucu ise hemen işlem sonrası görürsünüz. Thermage dışında 4-5 seans Accent Prime yaptırabilirsiniz. Accent Prime aynı zamanda, ince çizgiler, dengesiz cilt tonu ve cilt gevşekliği gibi yaşla ilişkili cilt kusurlarını, önemli ölçüde iyileştirilebilir. Tedaviler mevcut endikasyonları etkili bir şekilde ele alırken, aynı zamanda cildin gelecekteki yaşlanmaya karşı güçlendirilmesine de yardımcı olur. Ciltteki kollajen liflerini küçültmek için Unipolar RF enerjisini kullanılır ve daha genç görünümlü bir cilt için yeni kolajen oluşumunu destekler. Son kararı sizi muayene ettikten sonra verebilirim.

blank

İyi günler hocam, kolsuz bluz giydiğim zaman kollarımın sarkık görüntüsü hiç hoşuma gitmiyor. Eski canlı ve gergin kollarıma internette satılan kremlerle kavuşabilmem mümkün mü? Bu kremlerin kol sarkmasına etkisi var mıdır?

 

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

İyi günler, İnternette ya da piyasada satılan ve içeriğinde kolajen ve elastan bulunan kremler kol sarkması problemini çözmeye yetmemektedir. Kolajen ve elastanın cilt yüzeyine sürülmesi kollardaki sarkmayı toparlama özelliğinde olmamaktadır. Kremleri sürmeyle beraber cildinizde gerginlik ve sıkılaşma hissi yaşanabilmektedir ancak bu kesinlikle kalıcı bir tedavi yöntemi değildir. Kolajen ve elastan ancak cilt altında yapılandırma özellikleri açığa çıkartılarak deri sarkmalarına bir çözüm sağlamaktadır. Kol sarkmaları için çeşitli seçenekler bulunmaktadır. Unipolar RF, Thermal CPT ve Accent prime tedavi yöntemleri ile yaş ve yerçekimi ile bağdaşan kol sarkmalarının tedavisi yapılabilmektedir. Hangi tedavi yönteminin sizin için etkili olacağını sizi muayene ettikten sonra karar verebilirim.

blank

İyi günler Leyla Hanım, ben 50 yaşındayım. Kollarımda özellikle kollarımın alt bölümünde sarkmalar var. Kol egzersizleri yapıyorum ama işe yaramıyor. Acaba kol sıkılaştırıcı kremler kullansam kollarımdaki  sarkmalar düzelir mi? Kol sarkması için krem işe yarar mı yoksa yalan mı?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 14, 2020

İyi günler, yaşın ilerlemesiyle beraber kol altlarında sıkça gördüğümüz kol sarkmaları için piyasada alternatif tıp diye tabir edilen tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Kol sıkılaştıcı etkisi olduğu söylenen kremler cildin yüzeyine sürüldüğü için kol sarkmasına kalıcı bir cevap vermemektedir. Kremlerin içeriğinde kolajen bulunmaktadır ancak kolajenin cilt yüzeyinden etki etme oranı son derece azdır. Bu kremler kullanıldıktan sonra ciltte gerginlik hissi bırakabilirler ancak belirttiğim gibi bu sadece derinin yüzeyinde olan bir histir ve kremler cilt altına etki etmemektedirler. Kol altı deri sarkması problem, için ameliyatlı ve ameliyatsız tedavi yöntemlerimiz bulunmaktadır. Kollarınızdaki sarkmanın derecesine göre uyguladığımız tedavi yöntemleri mevcut. Thermage CPT ve Accent Prime uygulamaları fazla kol sarkması bulunmayan hastalar için idealdir. Daha sarkık kol altlarında ameliyatlı tedavi yöntemini uygulamaktayız. Kliniğimize gelerek sizin için uygun olan tedavi yöntemini belirleyebilmekteyim.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar