Ulthera mı? Thermage mı?

blank
1 Cevap

Merhaba hocam sizce Ulthera mı yoksa Thermage mı yaptırmalıyım? Ameliyat olmaktan çok korkuyorum ve sitenizde ameliyatsız yöntemler hakkında açıklamalarınızı okudum, cildimde çok fazla sarkma da yok sizce benim için hangisi uygun olur?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Temmuz 7, 2020

Merhaba, her iki teknolojiyle yapılan işlem de cildin derin katmanlarındaki dokuyu uyarıp kolajen üretimini arttırarak cildin sıkılaşmasını ve gençleşmesini sağlar. Ultherapy ses dalgaları teknolojisi ile Thermage Cpt ise radyofrekans teknolojisi ile çalışır. Her iki uygulamada da tek bir tedavi ile, cildin rejenerasyon süreci hemen başlar, ama asıl sonucun ortaya çıkma süreci 60-90 gün takibinde gözlemlenir. Bu işlemler arasında seçim yapmak gerçekten çok önemli, sebebi ise iki teknoloji arasındaki güç farkı. Uygulamaların her ikisi de aynı amaca hizmet ediyor gibi gözükse de Ultherapy çok daha hafif sarkma sorunu yaşayan daha genç, yenilenmeye hızlı adapte olabilecek cilt kalitesine önerdiğim bir uygulama olmakla beraber etkisi Thermage kadar kalıcı olmayacaktır. Thermage CPT ise ulaşabildiği derinin alt tabakalarına kadar tüm Radyofrekans gücünü vererek hem sıkılaşma hem de gençleştirme etkisiyle daha uzun vadede kalıcılığı Ultheraya oranla yüksek olan işlemdir. Son kararımı ancak hastamın cildini muayene ettiğimde ve cildin neye ihtiyacı olduğunu tespit ettiğimde verebilirim. Tüm bu bilgiler asla Thermage Ulthera’dan daha iyi demek değildir. En önemlisi cildin ihtiyacını hangisi karşılayabilecek sorusuna cevap aramak gerektiğidir.

blank

İyi günler Leyla Hanım, adım Nermin, yüz bölgemde kırışıklıklar ve çizgiler var. Bunları yok etmek istiyorum ama ameliyat olmaktan da bir o kadar korkuyorum. Quartz Clinic web sayfanızda gezinirken Ulthera ve Thermage uygulamalarının yapıldığını okudum. Size göre benim hangi tedaviyi yaptırmam uygun olur, Ulthera mı termaj mı? Teşekkür ederim hocam.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 19, 2020

İyi günler, Ultherapy ve Thermage uygulamalarının çalışma prensipleri temelde aynıdır. Her iki uygulamada da cilt sıkılaştırma, cilt yenileme, ameliyatsız yüz ve boyun germe işlemleri yapılmaktadır. Yine her iki tedavide de tek seanslık bir uygulama ile probleminize çözüm bulabilmektesiniz. Hem Ultherapy hem de Thermage uygulamasında cilt altına gönderilen dalga boyları ile kolagen üretimi tetiklenmektedir. Burada iki işlemi birbirinden ayıran özellik Ultherapy uygulamasında ultrason dalgalarının hücreler üzerinde kontrollü travması sonucu hücre yenilenmesinin başlatılması, Thermage uygulamasında ise radyofrekans dalga boyunun daha fazla kolajen üretmesini sağlaması olmaktadır. Tek seanslık uygulama sonunda iki yöntemde de etkiler belli olmakta ancak üç ay kadar bir zaman sonra gözle görülür derecede olumlu dönütler alınmaktadır. Ultherapy ile Thermage uygulamasının birbirinden farklı özellikleri de bulunmaktadır. Thermage uygulaması cildin en alt tabakalarına radyofrekans ile inebilmektedir. Ultherpy uygulaması Thermage uygulamasına nazaran biraz daha yüzeysel çalışmaktadır. yalnız bu kesinlikle thermage uygulaması, Ultherapy uygulamasından daha iyi demek değildir. Kliniğime gelerek hem detaylı yüz analizinizi yapabilirim hem de sizin cildinize ve ihtiyacınıza yönelik tedaviyi belirleyebilirim.

blank

Merhaba Leyla Hocam, yüz bölgemde fazla bir sarkmam yok ama ben tedavilere her zaman önceden başlayıp yaşlılık belirtilerine geç yakalanmak isteyen birisiyim. Bu bakımdan da bazı tedavilerle ilgili sizden bilgi almak istiyorum. Sizce ben Ulthera mı yaptırsam yoksa Thermage mı yaptırsam, ulthera mı termage mı  daha iyi olur hocam?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 22, 2020

Merhaba, hem Ulthera hem de Thermage uygulamasının temelinde cildin sıkılaşması ve yenilenmesi yatmaktadır. Ultherapy ses dalgaları teknolojisini kullanırken Thermage uygulaması radyofrekans dalgaları ile çalışmaktadır. Her iki uygulamada da tek seans tedavisi olmaktadır ve tek bir seans ile probleminizden kurtulmanız mümkün olmaktadır. Hem Ultherapy hem de Thermage CPT ile cildin yenilenme süreci ortaya çıkmaktadır ancak net olarak ortaya çıkma süreci yaklaşık üç ayı bulmaktadır. Ultherapy hafif sarkma sorunu olan ciltler için uygundur. Thermage ise cildin en alt tabakalarına kadar radyofrekans ile ulaşabilmektedir. Sıkılaştırma ve yenileme özelliği ile uzun vadede Ulthera yönteminden daha uzun süre kalıcı olduğu söylenebilmektedir. Ultherapy’ de kullanılan ultrason dalgaları ve Thermage’ da kullanılan radyofrekans dalgaları; aslında bu iki tedavi de aynı amaçla çalışmaktadır. Ancak sizin cildinizin hangi tedavi yöntemine uygun olduğunu bu şekilde söylemem mümkün değildir. Bu iki uygulama arasında bir seçim yapmak zordur. Ben burada sizi kliniğime davet ediyorum. Kliniğimde sizi muayene ettikten sonra sizin için uygun olan tedaviyi belirleyebilirim ve size özel uygulamayı gerçekleştirebilirim.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar