Ulthera mı? Thermage mı?

844 görüntülenmeUlthera (Ultherapy)
0
1 Yorum

Merhaba hocam sizce Ulthera mı yoksa Thermage mı yaptırmalıyım? Ameliyat olmaktan çok korkuyorum ve sitenizde ameliyatsız yöntemler hakkında açıklamalarınızı okudum, cildimde çok fazla sarkma da yok sizce benim için hangisi uygun olur?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, her iki teknolojiyle yapılan işlem de cildin derin katmanlarındaki dokuyu uyarıp kolajen üretimini arttırarak cildin sıkılaşmasını ve gençleşmesini sağlar. Ultherapy ses dalgaları teknolojisi ile Thermage Cpt ise radyofrekans teknolojisi ile çalışır. Her iki uygulamada da tek bir tedavi ile, cildin rejenerasyon süreci hemen başlar, ama asıl sonucun ortaya çıkma süreci 60-90 gün takibinde gözlemlenir. Bu işlemler arasında seçim yapmak gerçekten çok önemli, sebebi ise iki teknoloji arasındaki güç farkı. Uygulamaların her ikisi de aynı amaca hizmet ediyor gibi gözükse de Ultherapy çok daha hafif sarkma sorunu yaşayan daha genç, yenilenmeye hızlı adapte olabilecek cilt kalitesine önerdiğim bir uygulama olmakla beraber etkisi Thermage kadar kalıcı olmayacaktır. Thermage CPT ise ulaşabildiği derinin alt tabakalarına kadar tüm Radyofrekans gücünü vererek hem sıkılaşma hem de gençleştirme etkisiyle daha uzun vadede kalıcılığı Ultheraya oranla yüksek olan işlemdir. Son kararımı ancak hastamın cildini muayene ettiğimde ve cildin neye ihtiyacı olduğunu tespit ettiğimde verebilirim. Tüm bu bilgiler asla Thermage Ulthera’dan daha iyi demek değildir. En önemlisi cildin ihtiyacını hangisi karşılayabilecek sorusuna cevap aramak gerektiğidir.

0

Merhaba hocam, yüzümde bulunan kırışıklık ve sarkıklıkları tedavi etmek için sizce ulthera mı yoksa thermage mı daha etkili? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, bahsettiğiniz iki uygulama da son derece başarılı sonuçlar verir. Her iki işlem de vücuttaki kolajen artışına destek vererek daha genç ve canlı bir cilde sahip olmanızı sağlar. İki operasyon arasındaki tek fark, ulthera’da yüksek frekanslı ses dalgalarından faydalanılırken; thermage uygulamasında ise radyofrekans teknolojisinden yararlanılır. Sevgiler.

0

Merhaba hocam, yüzümdeki kırışıklık ve sarkmaların önüne geçmek amacıyla ulthera veya thermage işlemi yaptırmak istiyorum. Ancak hangisi daha iyi bilemedim. Sizin öneriniz nedir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, her iki işlem de vücudunuzda aynı işlevi görür. Hem ulthera hem de thermage işleminde amaç ciltteki kolajen üretimini artırmak ve cildi yenilemektir. Böylece cilt elastikiyet düzeyi artarak kırışıklık ve sarkmalar giderilir. Ulthera yüksek frekanslı ses dalgalarını kullanırken, thermage radyofrekans teknolojisinden yararlanır. Sizi muayene etmeden hangisinin sizin için daha uygun olduğunu söylemem zor. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, 39 yaşındayım. Yüzümde hafif sarkmalar başladı. Tedavi için öneriniz nedir? Ulthera mı? Thermage mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, bahsettiğiniz iki uygulamada da amaç ciltteki sarkmaların ortadan kaldırılmasını sağlamaktır. Hem Ulthera hem Thermage ciltte kolajen artışını tetikleyerek cildin kendini onarmasını ve buna bağlı olarak gençleşmesini sağlar. Tek fark, Ulthera, HIFU adı verilen yüksek frekanslı ses dalgalarını, Thermage ise radyofrekans teknolojisini bu amaç doğrultusunda kullanır. Benim size özel bir öneride bulunmak için öncelikle sizi muayene etmem gerekli. Uygun bir zamanda merkezimize gelirseniz cildinizi bir inceleyelim, sarkmanın derecesine bakalım ve sizin için en etkili tedavi yöntemini belirleyelim. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, ben yüzümdeki sarkmalar için etkili bir tedavi yöntemi araştırıyorum. Ulthera mı? Thermage mı? Sizin öneriniz nedir? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, aslında her iki uygulamada da amaç aynıdır. Ciltteki elastikiyet kaybına bağlı olarak oluşan sarkmaların ameliyatsız bir şekilde ortadan kaldırılmasına yönelik olarak uygulanırlar. Her iki uygulama da vücuttaki kolajen üretiminin artırılmasına yöneliktir. Bu şekilde cildin kendini onararak yenilenmesini ve hem sıkı hem de daha genç bir görünüme kavuşması sağlanır. Ulthera, HIFU adı verilen yüksek frekanslı ses dalgalarını kullanarak, Thermage radyofrekans teknolojisi ile kolajen üretimini tetikler. Her iki uygulama da cildi sıkılaştırmakta ve pürüzsüz bir görünüm kavuşturmakta oldukça etkilidir. Benim önerim uzman bir hekime muayene olmanız ve kendiniz için en uygun yöntemin ne olacağına gerekli tüm analiz ve değerlendirmeler neticesinde doktorunuzla birlikte karar vermeniz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba doktor hanım, ameliyatsız bir yüz gençleştirme uygulaması arıyorum. Yüzümdeki sarkmalar için sizce Ulthera mı yoksa Thermage mı tercih etmeliyim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Ulthera da Thermage de oldukça başarılı sonuçlar veren uygulamalar olduğu için sizin beklentilerinizi öğrenmeden önce aralarında bir tercih yapmam söz konusu değil. Yüzünüzdeki sarkmalar için iki uygulamadan da faydalanabilirsiniz. İki uygulama arasındaki tek fark sahip oldukları teknolojidir. Ulthera kolajen üretimini artırmak ve cildin sıkılaşmasını sağlamak için HIFU denilen yüksek frekanslı ses dalgaları kullanır. Thermage ise kolajen üretimini radyofrekans teknolojisi kullanarak artırır. İki uygulamadan hangisinin sizin için daha uygun olduğunu sizi muayene etmeden önce söylemem maalesef mümkün değil.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı