Yanak Sarkması Nasıl Giderilir?

blank
1 Cevap

İyi günler, İzmir’den yazıyorum size doktor hanım. 47 yaşındayım yanaklarımda ciddi sarkma var botox dışında şu ana kadar herhangi bir işlem yaptırmadım. Yanak sarkması nasıl giderilir?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Haziran 10, 2020

Merhaba, yanak sarkması için önerebileceğim ameliyatlı ve ameliyatsız çözümlerimiz var. Yanak sarkması için öncelikle ameliyatsız yöntemlerden bahsedeyim. Ameliyatsız cilt gençleştirme de en etkili iki işlem, Thermage CPT ve Ultherapy işlemleridir. Her iki teknolojinin amacı cilt gençleştirmedir. Thermage teknolojisi radyofrekans ile çalışırken Ultherapy ultrason ile çalışır. Son yıllarda anti-aging tedavi yöntemleri içerisinde oldukça popüler bir yer edinen Thermage uygulaması, radyo frekans dalgaları kullanılarak deri altı bağ kısmını güvenli şekilde ısıtır. Güvenle cilt altındaki katmanlara kollajen bantların ısınmasını sağlarken cildin yüzeyini soğuk tutarak seans süresince hiçbir zarar görmemesini sağlıyor. Derin ısı verme işlemi, kollajen oluşumunu ve olan kollajenin sıkılaşmasını sağlıyor. Zamanla sarkmaların veya kırışık cildin yerini kollajen bakımından zengin, canlı ve yapısıyla daha pürüzsüz, daha sıkı bir cilt alırken genel olarak daha genç bir görünüm elde edilmiş oluyor. Ortalama 1 saat sürer. Ulthera ise ultrason taramalarında, yüksek frekanslı ses dalgaları uygulama başlığı tarafından vücuda yayılır. Bu uygulama sayesinde ses dalgalarının yansımaları ile germe oluşturulmasını sağlar. Ultherapy deri içine veya derinin altında belirli bir noktaya ultrason dalgaları odaklanır. Bu odaklanmanın ortaya çıkardığı ısı sırasıyla yeni kolajen oluşumunu destekler, cildi sıkılaştırır ve cildi yukarı doğru toparlar. Eğer yanaklarınızdaki sarkmalar ameliyatsız yöntemlerle düzelmeyecek kadar kötüyse son çare cerrahi operasyon düşünülür. Sarkmanızın derecesine göre tam yüz germe veya orta yüz germe ameliyatı yapılabilir. Yüz germe ameliyatı hastane ortamında genel anestezi altında yapılır.

blank

İyi günler Leyla Hocam, 50’li yaşları epey geride bırakmış bir hanımım. Yüzümde özellikle yanaklarımda sarkma var, yanak sarkması nasıl gider? Yanaklarımdaki sarkmalardan ameliyatsız olarak kurtulabilir miyim?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 14, 2020

İyi günler, yanak sarkmasının düzeltilmesi için ameliyatsız işlemler yardımıyla sorununuzdan kurtulmanız mümkündür. Cilt ve yanak sarkmalarında Thermage CPT teknolojisiyle bir bakıma cilt gençleştirme işlemi yapmaktayız. Thermage CPT işleminde radyofrekans dalgaları kullanılmaktadır. Bu dalgalar cildin alt kısmındaki bağ dokusunu ısıtmaktadır. İşlem sırasında derinin yüzeyini soğuk tutmakta ve bir zarar görmesinden korumaktadır. Derinin alt katmanlarına verilen ısı kolajen oluşumunu desteklemekte ve cildin sıkılaşmasını sağlamaktadır. İşlem yaklaşık olarak bir saat sürmektedir ve işlem sonrasında cilt kolajenler sayesinde daha sıkı, daha pürüzsüz , daha canlı bir forma kavuşmaktadır.

blank

İyi günler Leyla Hanım, yanaklarımdaki sarkmalardan dolayı mutsuz ve yaşlı bir ifadeye sahibim. Bu sarkmalardan kurtulabileceğim botoks haricinde bir tedavi yöntemi var mı? Yanak sarkması nasıl giderilir?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ağustos 29, 2020

İyi günler, yer çekimine ve yaşa bağlı olarak yanaklarda oluşan sarkmalardan dolayı meydana gelen ifade değişikliklerini Ulthera cihazıyla gidermek mümkündür. Yüksek frekanslı ses dalgaları cihazın uygulama başlığı yardımıyla cildin alt tabakalarına yayılır. Ses dalgalarının cilt içinde yayılmasıyla germe işlemi oluşmaktadır. Ses dalgalarının cildin alt katmanlarında odaklanmasıyla ortaya çıkan ısı kollajen üretimini sağlar. Böylelikle cilt daha gergin, sıkı ve canlı olmaktadır. Cildin yer çekiminin tersine yukarıya doğru toplanmasını sağlayan yöntemde işlem yaklaşık bir saat sürmektedir.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar