Yanak Sarkması Nasıl Giderilir?

1.14K görüntülenmeYanak Estetiği
0
1 Yorum

İyi günler, İzmir’den yazıyorum size doktor hanım. 47 yaşındayım yanaklarımda ciddi sarkma var botox dışında şu ana kadar herhangi bir işlem yaptırmadım. Yanak sarkması nasıl giderilir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yanak sarkması için önerebileceğim ameliyatlı ve ameliyatsız çözümlerimiz var. Yanak sarkması için öncelikle ameliyatsız yöntemlerden bahsedeyim. Ameliyatsız cilt gençleştirme de en etkili iki işlem, Thermage CPT ve Ultherapy işlemleridir. Her iki teknolojinin amacı cilt gençleştirmedir. Thermage teknolojisi radyofrekans ile çalışırken Ultherapy ultrason ile çalışır. Son yıllarda anti-aging tedavi yöntemleri içerisinde oldukça popüler bir yer edinen Thermage uygulaması, radyo frekans dalgaları kullanılarak deri altı bağ kısmını güvenli şekilde ısıtır. Güvenle cilt altındaki katmanlara kollajen bantların ısınmasını sağlarken cildin yüzeyini soğuk tutarak seans süresince hiçbir zarar görmemesini sağlıyor. Derin ısı verme işlemi, kollajen oluşumunu ve olan kollajenin sıkılaşmasını sağlıyor. Zamanla sarkmaların veya kırışık cildin yerini kollajen bakımından zengin, canlı ve yapısıyla daha pürüzsüz, daha sıkı bir cilt alırken genel olarak daha genç bir görünüm elde edilmiş oluyor. Ortalama 1 saat sürer. Ulthera ise ultrason taramalarında, yüksek frekanslı ses dalgaları uygulama başlığı tarafından vücuda yayılır. Bu uygulama sayesinde ses dalgalarının yansımaları ile germe oluşturulmasını sağlar. Ultherapy deri içine veya derinin altında belirli bir noktaya ultrason dalgaları odaklanır. Bu odaklanmanın ortaya çıkardığı ısı sırasıyla yeni kolajen oluşumunu destekler, cildi sıkılaştırır ve cildi yukarı doğru toparlar. Eğer yanaklarınızdaki sarkmalar ameliyatsız yöntemlerle düzelmeyecek kadar kötüyse son çare cerrahi operasyon düşünülür. Sarkmanızın derecesine göre tam yüz germe veya orta yüz germe ameliyatı yapılabilir. Yüz germe ameliyatı hastane ortamında genel anestezi altında yapılır.

0

Doktor Hanım merhaba, yanak sarkması benim en büyük sorunum. Yüzüm çok kötü görünüyor. Artık tedavi olmak istiyorum. Yanak sarkması nasıl giderilir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yanak sarkmasını ne boyutta yaşadığınız size bir öneride bulunabilmem için sizi görmem gerekli. Çünkü yanak sarkmalarından birden fazla tedavi yöntemi ile müdahalede bulunabiliyor ve iyileştirme sağlayabiliyoruz. Sarkmalar çok fazla oranda değilse medikal yöntemler uygulayarak sorunları hallediyoruz. İleri boyutta sarkmalar varsa orta yüz germe ameliyatları gerçekten çok etkili. Yüzdeki sarkmalar yok edilerek ve elmacık kemiğine de belirginlik kazandırılarak yüzde çok daha canlı ve dinamik bir ifade elde ediliyor. Muayene için gelebilirseniz sizdeki deformasyonların oranını bir analiz edelim ve gereklilikleri saptayalım. Bu doğrultuda da tedavinizi daha net bir şekilde planlayalım. Sevgiler…

0

 Merhaba hocam, yaşım gereği yüzümde ve yanaklarımda çok sarkma oldu. Yaşlanmaya bağlı oluşan bu görüntüden hiç haz etmiyorum. Bu durumu düzeltmek için estetik işlem yaptırmak istiyorum. Acaba yanak sarkması nasıl giderilir? Bilgi verirseniz memnun olurum. İyi çalışmalar.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, ilerleyen yaşlarda vücutta sarkmalar meydana gelmesi çok normal bir durumdur. Yüzümüz de bu sarkmalardan en çok etkilenen bölgelerden biridir. Görünür olması nedeniyle de kişilerin oldukça rahatsız olduğu bir durumdur. Yanak sarkma vakalarında eğer sarkma çok ilerlemişse ve hasta ileri yaşlarda ise orta yüz germe ameliyatı oldukça başarılı sonuç veren bir uygulamadır. Ameliyat dışında sarkmaları gidermek için çeşitli medikal yöntemler de mevcuttur ancak ameliyat ile daha kalıcı ve etkili sonuçlar alınır. Eğer kesin kararlıysanız en kısa zamanda uzman bir hekime muayene olarak tedavi sürecinizi başlatmanızı öneririm.

0

Merhaba Leyla Hanım iyi günler, benim size yazma nedenim yanaklarımdaki sarkıklıklar. Özellikle son birkaç yıl oluşmaya başladılar ve giderek artıyorlar. Bu durumdan çok şikayetçiyim. Ne gerekiyorsa yapmaya hazırım. Rica etsem bana yanak sarkması nasıl giderilir bahseder misiniz? Çok teşekkür ederim kolay gelsin.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yanakta oluşan sarkıklıklar genellikle yaş artışına bağlı olarak gelişir. Yanak sarkmasını düzeltmek için çeşitli tedaviler mevcuttur. Ancak hangi tedavinin sizin için uygun olacağına ancak sizi muayene ettikyen sonra karar verebilirim. Genellikle çok ilerlemiş sarkma vakalarında orta yüz germe ameliyatı uygulamaktayız. Fakat sarkıklıklar çok yoğun değilse dolgu gibi medikal işlemlere de başvurabiliyoruz. Eğer kararınız kesinse en yakın zamanda kliniğimize gelerek muayene olmanızı öneririm. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hocam merhaba, 60 yaşındayım. Yanaklarımda son 3 yıldır çok sarkmalar oldu. Yanak sarkması nasıl giderilir? Ameliyat mı olmalıyım? Bilgi verirseniz sevinirim. Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, olduğunuz yaşlarda ciltte sarkmaların oluşması oldukça normaldir. Birçok kişi bu şikayetle kapımı çalıyor. Yüzde oluşan sarkmalar kişiyi yaşlı ve yorgun gösterir. Bu yüzden uygun tedavi çözümünden alacağınız sonuçlar sizi görüntü itibariyle oldukça memnun edecektir. Yüzdeki sarkmaların ne derece olduğu uygun tedavi yöntemini belirlemede çok önemli. Dolayısıyla sizi muayene etmeden net bir bilgi vermem doğru değil. Ancak genel bir bilgi olarak orta yüz germe ameliyatlarından bu konuda çok iyi sonuçlar aldığımızı söyleyebilirim. Bu ameliyatta sarkıklıklar gideriliyor ve elmacık kemikleri belirginleştiriliyor. Bu şekilde yüz daha genç ve canlı bir ifade kazanmış oluyor. Eğer sarkıkların derecesi çok ilerlemediyse çeşitli medikal yöntemler de önerebilirim. Muayene edip durumunuzu analiz edersem sizin için uygun bir tedavi planı oluşturabiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, annemin yanaklarında son yıllarda ciddi sarkmalar meydana geldi. Kendisi 65 yaşında. Bu durumdan oldukça şikayetçi. Yanak sarkması nasıl giderilir? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, özellikle ileri yaşlarda ciltte ciddi sarkmalara rastlamak son derece normal bir durum. Bu sarkıklar yüzü olduğundan daha yaşlı gösterir ve sürekli yorgun, mutsuz bir ifadede görünmeye neden olur. Yanak sarkıklarını gidermenin birçok yolu bulunuyor. Hangi yöntemin uygulanacağına yapılacak muayene sonrasında karar vermek daha doğru olur. Normal şartlarda orta yüz germe ameliyatları ile çok iyi sonuçlar alıyoruz. Hem yanaklardaki sarkıklar gideriliyor hem de elmacık kemikleri belirginleştirilerek yüze son derece dinamik bir ifade kazandırılıyor. Ancak annenizin yaşı dolayısıyla genel sağlık durumunu da incelemek gerek. Ameliyat için uygunsa bu yöntem etkili olacaktır. Ancak uygun değilse yüz germe için çeşitli medikal uygulamalar da mevcut. Doktorunuz tavsiyesinde onlardan biri ile de tedavi gerçekleştirilebilir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı