Yüzdeki Derin Kırışıklıklar Nasıl Giderilir?

696 görüntülenmeKırışıklık Tedavisi
0
1 Yorum

Merhaba hocam,45 yaşındayım bu yaşıma kadar yüzüme hiç estetik yaptırmadım botoxum bile yok ama yüzümde derin kırışıklıklar oluştu ve yaşlandığımı hissediyorum botoksla geçecek gibi durmuyor yüzdeki bu derin kırışıklıklar nasıl geçer?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yıllar geçtikçe yüzümüzdeki kırışıklıklar artmaya ve derinleşmeye başlar. Eğer gülmediğinizde ve kaşlarınızı çatmadığınızda bile kırışıklıklarınız görünüyorsa müdahale etmenin zamanı gelmiş demektir. Bu kırışıklıklar hayatın bir gerçeğidir fakat çözümü olmayan bir problem değildir. Yüzdeki derin kırışıklıklar için farklı farklı tedavilerimiz mevcut. Tabiki burada kırışıklığın derinliği çok önemlidir. İlk alternatifimiz botox enjeksiyonudur. Botox uygulanması gereken bir bölge varsa botox enjeksiyonu yapmayı tercih ediyorum. Genellikle alın,kaş ortası ve göz çevresine uygulamayı tercih ediyorum. Her altı ayda bir tekrarlanması gereken bir uygulamadır. Eğer botox enjeksiyonunun etki etmeyeceği kadar derin kırışıklıklarınız varsa dolgu enjeksiyonunu öneririm. Hyalüronik asit bazlı dolgu enjeksiyonları ile kırışıklıkların içini doldurarak hemen uygulama sonrası sonuç almanızı sağlıyoruz. Bazı durumlarda dolgu ve botox kombine bir şekilde uygulanabilmektedir. Dolgu ve botox enjeksiyonları dışında belli aralıklarla uygulayabileceğiniz lazer işlemlerimizde de çok güzel sonuçlar alıyoruz. Thilyum lazer, İğneli radyofrekans ve fraksiyonel lazer uygulamaları da cildin kolajen ve elastin üretimini arttırarak kırışıklıklarınızın hafiflemesine yardımcı olur. Tabii, her hastaya uygulanacak tedaviler değişkenlik gösterebilir. Sizin için en uygun tedaviyi konsültasyon sonrası belirleyebilirim.

0

Merhabalar Leyla Hocam, yüzümde genç yaşıma rağmen derin kırışıklıklar belirdi. Aile geçmişimde de bu şekilde olduğundan önüne geçemeyeceğim gibi duruyor ancak yine de sormak istedim. Yüzdeki derin kırışıklıkları gidermenin bir yolu var mı? Varsa benimle paylaşır mısınız? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, genellikle kırışıklık tedavisi için botoks dan yararlanılır. Fakat derin bir kırışıklık söz konusu ise botoks yeterli gelmeyebilir. Böyle durumlarda ise dolgudan faydalanırız. Dolgu uygulaması, içeriğinde insan vücudunda da hali hazırda doğal olarak bulunan hyaluronik asidi barındırır. Kırışıklıkların olduğu bölgeye enjekte edilen dolgu ile daha sıkı ve gergin bir cilde kavuşursunuz.

0

Leyla Hocam merhaba, 55 yaşındayım. Son 2- 3 yıldır yüzümde çok kırışma oldu. Yüzdeki derin kırışıklıklar nasıl giderilir? Tedavi için önerilerinizi rica ediyorum. İyi çalışmalar.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yüzdeki derin kırışıklıkların giderilmesinde en etkili bulduğum tedavi yöntemlerinin başında dolgu uygulaması geliyor. Bu uygulamayı yaparken kırışıklıkların olduğu alanlara hyaluronik asit bazlı dolgu enjekte ederiz. Bu sayede çukur alanlar dolar ve cilt daha gergin bir görüntüye kavuşur. Uygun bir zamanda muayene için gelirseniz kırışıklıkları yakından göreyim. Yeni oluşma aşamasında olan kırışıklıklar için de derinleşmeden botoks uygulayabiliriz. Muayene sonrası planlama yapmak daha uygun olacaktır. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba hocam, yüzümde erken yaşlarda derin kırışıklıklar oluşmaya başladı. Sanırım genetik faktörlere bağlı olarak ortaya çıktılar zira ailemde de birçok kişide böyle. Yüzdeki derin kırışıklıklar nasıl giderilir? Tavsiyelerinizi duymak isterim. Sevgiler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, kırışıklık tedavisi için çoğunlukla botoks uygulamasından faydalanırız. Ancak bahsettiğiniz gibi daha derin bir kırışıklıktan söz ediyorsak botoks tek başına yeterli olmayabilir. Bu noktada devreye dolgu uygulaması girer. İçeriğinde hyaluronik asit etken maddesi bulunan dolgu uygulaması ile kırışıklık olan bölgelere ilgili dolgu maddesi enjekte edilir. Böylece daha pürüzsüz ve gergin bir cilt görünümü elde edilir.

0

Leyla Hanım merhaba, ben 60 yaşındayım. Yüzümde çok derin kırışıklıklar var. Artık kendimi beğenmez oldum. Yüzdeki derin kırışıklıklar nasıl giderilir? Tedavi için geç kalmadım değil mi? Yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, biz genellikle yüzdeki kırışıklıkların giderilmesinde ve yeni kırışıklıkların oluşmasının engellenmesinde botoks uygulamasından faydalanıyoruz. Ancak yüzdeki bazı kırışıklıklar sizin de belirttiğiniz gibi çok derin olabiliyor. Bu tip derin kırışıklıklarda botoks yeterli gelmiyor. Uzun süre tedavi edilmemiş ve hiçbir uygulama yapılmamış bu derin kırışıklıkların tedavisinde dolgu yöntemi oldukça etkili. Bu tedavi yönteminde hyaluronik asit bazlı dolguyu kırışıklığın görüldüğü alanlara enjekte ediyoruz. Bu şekilde kırışıklık görüntüsüne sebep olan çukurlar doluyor ve cilt daha pürüzsüz görünüyor. Ayrıca hyaluronik asit bazlı bu dolgu maddesi içerisinde çeşitli vitamin ve mineraller de barındırıyor. Kırışıklıklarınızı tedavi eden bu yöntem ile aynı zamanda cildinizdeki lekelerden ve diğer hasarlardan da büyük oranda kurtulabilirsiniz. Tedavi için geç kalmış sayılmazsınız ancak daha fazla geciktirmemenizi öneririm. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla hanım erken yaşlarda yüzünde kırışıklık oluşan kişilerden biriyim ve maalesef bugüne kadar kırışıklıklarım için bir şey yapmadığım için derinleştiler. Yaşım daha çok ileri olmadığı için yüzümde oluşan bu derin kırışıklıklar beni çok rahatsız ediyor. Yüzdeki derin kırışıklıklar nasıl giderilir, kırışıkların gitmesi için neler yapmak gerekir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yüzdeki kırışıklıklar için genellikle botoxtan faydalanılır ancak derinleşmiş kırışıklıklarda botox yeterli olmayabilir. Botox, kırışıklık oluşumuna neden olan yüz kaslarının hareketlerini azaltarak yoğun mimik kullanımına olur ve yüzdeki ince çizgilerin oluşumuna engel olur. Ancak uzun süre müdahale edilmeyen durumlarda meydana gelen derin kırışıkların açılmasında botox yerine dolgu uygulaması tercih edilir. Kırışıklık tedavisinde kullanılan hyaluronik asit bazlı dolgu, derin kırışıklıkların olduğu alanlara enjekte edilir ve cildin pürüzsüz bir görüntü elde etmesi sağlanır. Hyaluronik asit bazlı bu dolgu maddesi vitamin, mineral vb. açısından oldukça zengin içeriği sayesinde cildin ihtiyacı olan her şeyi sağlayarak ciltte leke, kırışıklık vb. gibi hasarların oluşmasına engel olur.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar