Yüzdeki Derin Kırışıklıklar Nasıl Giderilir?

blank
1 Cevap

Merhaba hocam,45 yaşındayım bu yaşıma kadar yüzüme hiç estetik yaptırmadım botoxum bile yok ama yüzümde derin kırışıklıklar oluştu ve yaşlandığımı hissediyorum botoksla geçecek gibi durmuyor yüzdeki bu derin kırışıklıklar nasıl geçer?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Haziran 25, 2020

Merhaba, yıllar geçtikçe yüzümüzdeki kırışıklıklar artmaya ve derinleşmeye başlar. Eğer gülmediğinizde ve kaşlarınızı çatmadığınızda bile kırışıklıklarınız görünüyorsa müdahale etmenin zamanı gelmiş demektir. Bu kırışıklıklar hayatın bir gerçeğidir fakat çözümü olmayan bir problem değildir. Yüzdeki derin kırışıklıklar için farklı farklı tedavilerimiz mevcut. Tabiki burada kırışıklığın derinliği çok önemlidir. İlk alternatifimiz botox enjeksiyonudur. Botox uygulanması gereken bir bölge varsa botox enjeksiyonu yapmayı tercih ediyorum. Genellikle alın,kaş ortası ve göz çevresine uygulamayı tercih ediyorum. Her altı ayda bir tekrarlanması gereken bir uygulamadır. Eğer botox enjeksiyonunun etki etmeyeceği kadar derin kırışıklıklarınız varsa dolgu enjeksiyonunu öneririm. Hyalüronik asit bazlı dolgu enjeksiyonları ile kırışıklıkların içini doldurarak hemen uygulama sonrası sonuç almanızı sağlıyoruz. Bazı durumlarda dolgu ve botox kombine bir şekilde uygulanabilmektedir. Dolgu ve botox enjeksiyonları dışında belli aralıklarla uygulayabileceğiniz lazer işlemlerimizde de çok güzel sonuçlar alıyoruz. Thilyum lazer, İğneli radyofrekans ve fraksiyonel lazer uygulamaları da cildin kolajen ve elastin üretimini arttırarak kırışıklıklarınızın hafiflemesine yardımcı olur. Tabii, her hastaya uygulanacak tedaviler değişkenlik gösterebilir. Sizin için en uygun tedaviyi konsültasyon sonrası belirleyebilirim.

blank

Merhaba hocam, ben orta yaşlı bir kadınım, yüzümde kırışıklık oluşumları var, hatta bazıları daha da derin, yüzdeki derin kırışıklıklar nasıl gider? Lütfen yanıtlayın.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 19, 2020

Merhaba, yüzdeki kırışıklıklar yılların etkisiyle yavaş yavaş oluşmaya ve derinleşmeye başlamaktadır. Yüzdeki kırışıklıklar cildin nemini kaybetmesi ve yaş almaya bağlı olarak cilde yerleşir ve zamanla daha çok derinleşir. Yüz kırışıklıklarında tercih ettiğim bir yöntem olan Botoks uygulaması, botulinum isimli bakteriden üretilen bir toksindir. Bu toksin sinirler ile kaslar arasındaki iletimi durdurmaktadır. Etki süresi ortalama altı ay civarında olan bu uygulama alın , kaş ortası, göz kenarları gibi bölümlere uygulanmaktadır. Ancak botoks bazı durumlarda yeterli gelmeyebilir. Hyalüronik asit dolgusu ile derin kırışık oluşumlarının alt kısmını doldurabilmekteyiz. Hyalüronik asit ile botox işlemini birleştirerek de uygulayabilmekteyiz. Bu iki önemli madde cilt altına nüfuz ederek kırışıklıkları düzeltmeye yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda kliniğimdeki lazer uygulamalarıyla da kırışıklıkları onarmaktayım. Thilyum lazer, İğneli Radyofrekans ve fraksiyonel laser uygulamaları ile kırışıklıkları tedavi etmekteyim. Her kişinin cilt yapısı ve kırışıklık düzeyi farklı olduğu için kliniğimde yapacağım müdahale ile size uygun tedavi yöntemini belirlemekteyim.

blank

İyi günler Leyla Hanım, 52 yaşındayım, ben hiç estetik yaptırmadım, bu yaşıma kadar sadece yüzümü temizledikten sonra günlük nemlendiricimi kullandım. Yüzümde derin kırışıklıklar var, yüzdeki derin kırışıklıklar nasıl giderilir?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 22, 2020

İyi günler, yaş almaya bağlı olarak yüz bölgemizde kırışıklıklar artmaya ve derinleşmeye başlar. Günlük nemlendirici kremler derin kırışıklık oluşumunu maalesef durdurmamaktadır. Hiçbir mimik ifadesi kullanılmadığı zaman bile yüzde kırışıklıklar belli oluyorsa tedavi edilmesi için uygun zaman gelmiş demektir. Kırışıklık tedavisinde genel olarak botoks tedavisi uygulanmaktadır. Botox enjeksiyonu, botulinum adlı bakteriden elde edilen bir çeşit toksindir. Sinirler ile kaslar arasındaki iletimi geçici olarak engelleyen bir etkisi bulunmaktadır. Genel olarak alın, iki kaş arası ve göz çevresindeki kaz ayaklarına uygulanmaktadır. Etki süresi yaklaşık altı ay olan botox uygulaması yılda iki kez tekrarlanması gereken bir işlemdir. Ancak burada kırışıklığın derinliği çok önemlidir. Bazı derin kırışıklıklarda botoks uygulaması yeterli olmamaktadır. Eğer kırışıklıklar çok derinse o zaman Hyalüronik asit ile dolgu işlemi yapılmalıdır. Hyalüronik asitin botox ile kombin edilmesi ise daha kalıcı sonuçlar verebilmektedir. Kliniğimde kırışıklık tedavisi için farklı uygulamalar mevcuttur. Uygun olduğunuz bir zamanda kliniğimize uğrayarak hem kırışıklık derinliğinizi kontrol edebilirim hem de size uygulanacak en iyi tedavi yöntemini önerip anlatabilirim.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar