Thermage Body UygulamasıThermage body uygulaması, radyofrekans dalgalarını kullanarak vücut derisinin kolajen üretimini destekler. Bu sayede derideki kolajen kısalır ve yeni kolajen üretimi aktive olur.

Thermage body, bir vücut germe uygulamasıdır ve hafif sarkmalarda ameliyatsız vücut germe olarak kullanılabilir.

Thermage Body Nedir?

Thermage CPT veya FLX cihazları kullanılarak radyo frekans dalgaları kontrollü olarak cildin derin katmanlarını ısıtır.

Bu ısı sayesinde derinin yapısında bulunan kolajen lifler kısalır ve yeni kolajenlerin oluşumu aktive olur. Kolajen üretimi arttıkça cilt yüzeyi daha pürüzsüz görünür ve cilt sıkılaşır.

Thermage body uygulamasını hem yüze hem de vücut bölgesine güvenli bir şekilde uygulayabiliyoruz. Kilo alıp verme sonrasında vücut derisinde hafif sarkmalar olan kişiler için en ideal ameliyatsız uygulama Thermage Body’dir.

Thermage Body Uygulaması Hangi Bölgelere Yapılır?

 • Kollar
 • Bacak
 • Karın
 • Basen
 • Bel
 • Dizler
 • Eller
 • Boyun

Thermage Body Başlıkları

Thermage cihazının vücut uygulamalarında kullanılabilen 2 tür başlığı vardır. Biri büyük yüzeyli ve geniş alanlarda çalışıldığında etkin tedavi sağlayan 16 lık başlıktır ve 500 atım içerir.

Diğeri 4’lük başlıktır ve daha küçük yüzeyi olmasına rağmen daha fazla atım sayısı vardır. 4’lük başlığın 900 ve 1200 atımlık iki türü bulunur.

Hangisinin uygulanacağı doktor ve hasta beraber belirler. Tedavinin etkinliği sarma derecesine ve uygun başlığın ve atış sayısının kullanımına bağlıdır.

Thermage Body Fiyatları

Thermage Body nin vücut germede kullanılan başlıklarının fiyatları büyüklüğüne ve atış sayısına göre değişkenlik gösterir. Muayene olduktan sonra hangi başlığın kullanılacağı ve uygulanan bölge sayısına göre kaç başlık gerekeceği belirlenir. Fiyatlarda bu iki etken sonucu belirler.

Thermage Body Kaç Seans Yapılır?

Thermage body uygulaması sadece tek seanslık bir tedavidir. Thermage uygulamasının etkisi 2. aydan başlayarak 6 ay boyunca gözle görülür hale gelir.

Diyet ve spor programlarına dikkat ederseniz Thermage body uygulamasının etkisini uzatabilir, uzun yıllar daha fit ve kusursuz bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Termaj uygulamasının bir diğer avantajı ise yılın her mevsimi uygulanabilmesidir. Genellikle lazer uygulamaları yazın yapılamaz fakat Thermage CPT uygulaması hem yaz hem de kış ayı için kullanıma uygundur.

Thermage Body ile Selülitlerden Kurtulabilir Miyim?

Selülit özellikle kadın vücudunda en çok görülen problemlerin başında gelir. Selülit çukurları ve portakal görünümünü sporla veya diyet yaparak ortadan kaldırmak neredeyse imkansızdır.

Selülit daha çok cilt problemi olduğu için mutlaka medikal bir destek almanızı öneriyoruz. Termaj uygulaması bir miktar etkili olabilir ancak diğer tedaviler ile desteklenmelidir.

Thermage Body Uygulamasının Avantajları

 • Ameliyatsız bir uygulamadır
 • Sarkan vücut bölgelerinde etkilidir
 • Cilt kalitesini arttırır.
 • Tek seanslık bir uygulamadır.

Vücut İçin Thermage Body Yapılır mı?

Thermage Body, kolajen üretimini tetikleyerek artmasını sağlayan, bunu yaparken de radyofrekans dalgalarını kullanan ileri teknolojili bir uygulamadır.
Bu sayede uygulama yapılan bölgenin daha genç gergin, canlı görünmesini sağlar. Thermage yüzde sıklıkla uyguladığımız bir işlem olduğu gibi vücutta farklı bölgelerde de uygulanabilir.
Thermage yanlış bilinenin aksine yüz dışında kol, göbek, boyun, kollar, bacak içleri, popo altı ve diz üstü gibi bölgelere de uygulanır. Bu işlem sonrasında daha canlı ve sıkı bir cilde kavuşmanız amaçlanır.

Karın Germe mi? Thermage mı?

Sarkmaların tedavisinde bölgedeki sarkmanın ne oranda olduğunu belirlemek çok önemli. Buna göre Karın Germe Ameliyatı yada cihazlı uygulamalar tercih edilir.
Aşırı sarkma olmayan durumlarda medikal tedaviler etkilidir. Thermage body da bu uygulamalardan biridir. Ancak daha yoğun sarkmalar Liposuction ya da germe ameliyatı gibi müdahaleleri de gerektirebilir. Bu nedenle hafif sarkmalarda hem tedavi hem de koruyu amaçla tercih edilir.