vajina iç dudak sarkmasıVajina iç dudak sarkması nasıl geçer, vajina iç dudak sarkmasının nedenleri nelerdir içeriğimizden detayları ile öğrenebilirsiniz. 

Vajina iç dudak sarkması çoğu kadında görülen bir durumdur. Sarkmanın temel nedenleri bulunmaktadır.

Sarkma olan kadınlarda cinsel hayatta kendine güvensizlik, estetik görünümden rahatsız olma gibi durumlar ortaya çıkmaktadır. Ergenlik dönemi sonrasında iç dudak sarkması birçok kadında görülen bir durumdur.

Genetik yapı, cinsel hayatın aktif olması, doğum, kolajen bağ dokusunun zayıf olması gibi durumlardan dolayı vajinanın iç dudak kısmında sarkmalar görülebilmektedir. Ya da doğuştan vajina iç dudakları dış dudaklarına göre daha uzun olabilir.

Vajenin iç dudak kısmının sarkması veya normalden daha uzun olması bazı kıyafetleri giyerken kötü bir görüntüye neden olabilmektedir. Örneğin bikini, tayt gibi kıyafetlerde kötü bir görünüm ortaya çıkmaktadır. Buda özgüvenin azalmasına kadınların kendini kötü hissetmesine neden olmaktadır.

Ayrıca vajina iç dudak kısmının sarkık, büyük veya gevşek olması cinsel ilişkiden keyif almaya engel bir durumdur. Sorunlu iç dudak kısmı aşırı terleme ve koku oluşumu yapmaktadır. Buda hem sizin hem de partnerinizin cinsel ilişkide rahatsızlık yaşamasına sebep olmaktadır. 

Vajina İç Dudak Sarkması Nedenleri?

Ergenlik dönemi sonrasında çoğu kadında görülebilen bir sorun olan vajina iç dudak sarkmasının belli başlı nedenleri vardır. Bu nedenler; 

  • Genetik yapı, 
  • Kolajen bağ dokusunun zayıf olması,
  • Vajinada meydana gelen enfeksiyon, mantar, akıntı gibi durumlar sonrasında meydana gelen kaşımanın yarattığı büyümeler,
  • İlerleyen yaş, 
  • Hormonsal düzensizlikler, 
  • Aktif cinsel yaşam.

Yukarıda yer alan nedenlerin yanı sıra bakire olan genç kadınlarda da vajina iç dudak sarkması görülebilmektedir. Bu durum genetik yapı ve vajinal hastalıklarla ilgili olabilmektedir. Bazı kadınlarda ise saydığımız nedenlerden hiçbiri olmasa bile vajinanın iç dudak bölgesinde sarkma olabilir.

Vajina iç dudak bölgesinde ki sarkma cinsel hayatı etkileyen bir durumdur. Çoğu kadın bu durumdan etkilenmemek için vajina iç dudak sarkmasını düzenleyen estetik müdahalelere başvurabilmektedir.

İç dudak sarkması enfeksiyon ve akıntı oluşumuna da neden olmaktadır. Enfeksiyon ve akıntı ise ağır koku ile kendini gösterebilmektedir. Hem iç dudağın sarkması hem de ortaya çıkardığı koku yaratan enfeksiyon durumlarından dolayı cinsel hayatta kişinin özgüveninin olmamasına neden olmaktadır. 

Vajina İç Dudak Sarkması Estetiği

İç dudak sarkmasını düzeltmek için kullanılan estetik yöntemin adı Labioplasti’dir. Labioplasti yöntemi ile vajina iç kısmında meydana gelen sarkmalar veya büyümeler kolayca düzeltilebilmektedir.

Labioplasti ameliyatı ortalama olarak 40 dakika kadar sürmektedir. Ameliyat esnasında herhangi bir acı veya sızı hissedilmez. Ameliyat sonrası normal hayata dönme süresi ise 15 gün kadardır.

Bu 15 günlük iyileşme süresi boyunca temizliğe dikkat etmeniz gerekir. İyileşme dönemi sonrasında vajina bölgesi temizliğine dikkat etmeniz koku, enfeksiyon, kaşıntı gibi durumların önüne geçecektir.

Ameliyat sırasında iç dudak kısmına atılan dikişler ameliyattan sonraki 20-25 günlük süreç içerisinde kendiliğinden düşecektir. Ortalama olarak ameliyat sonrası 4 hafta geçince tekrar cinsel hayatınıza dönebilirsiniz. Yapılan operasyondan sonra cinsel hayatınızda hem siz hem de partneriniz daha mutlu olacaktır. 

Vajina iç dudak sarkması estetiğinin herhangi bir yan etkisi veya riski yoktur. Operasyon sonrasında birkaç gün vajinal akıntı görülebilir. Bu normal ve geçici bir durumdur.

İyileşme süresi boyunca doktorunuzun tavsiyelerini yerine getirmeniz başarı şansını arttıracak ve sonucun daha güzel olmasını sağlayacaktır. Estetik operasyonlar için gerekli yaş sınırı +18’dir.  Yetişkinlik dönemine girmiş çoğu kadın bu sorunu var ise estetik müdahaleye başvurabilir. 

Vajina İç Dudak Sarkması Fiyatları

Estetik operasyonlarda fiyat vermek doğru değildir. Çünkü kişinin sorununun ne durumda olduğu, operasyonu yapacak olan doktorun tecrübesi, operasyonun yapılacağı klinik veya hastanenin sağlık donanımı fiyatı etkilemektedir.

En doğru fiyat bilgisi için doktor muayenesi şarttır. Muayene sırasında vajina iç dudak kısmı kontrol edilir. Sarkma veya gevşeklik durumunun derecesi belirlenir. Sonrasında yapılacak olan ameliyata göre hastaya süreç ve fiyat bilgilendirilmesi yapılmaktadır. 

Vajina iç dudak sarkması estetik fiyatları ve cerrahın muayene ücretleri hakkında daha fazla bilgi almak için bize iletişim sayfamızda yer alan bilgilerden ulaşabilir kolayca randevu oluşturabilirsiniz.

Randevu aldıktan sonra kliniğimizde yer alan çalışan ve doktorlar Vajina iç dudak sarkması estetik fiyatları hakkında aklınıza takılan tüm soruları cevaplayacaktır.

Daha sağlıklı olmanız ve kendinizi daha mutlu hissetmeniz için birçok hastalığın tedavisinde alanında uzmanlarımız ile hizmet veriyoruz. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Vajina iç dudak sarkması estetik fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.