Vaser liposuctionın klasik liposuction dan farkı en fazla merak edilen konulardan biridir. Liposuction estetik cerrahide en çok talep edilen operasyonlardan birisidir.

Liposuctionın kelime anlamı yağ çekmedir. Vücudumuzdaki cilt altı yağ dokusu vücudumuzun her bölgesinde eşit yoğunlukta değildir. Bu yoğunluk hormonsal ve genetik olarak değişmektedir.

Normal ya da normalin üzerinde kilosu olan ancak bölgesel yağlanma problemi olan hastalarda Liposuction en iyi sonucu verir. Kadınlar özelikle spor ve diyetle erimesi zor olan karın yağları, basen bölgesi, bacak ve kalçada erkekler ise göbek ve bel çevresinde tercih etmektedir.

Klasik Liposuction Nasıl Uygulanır?

Liposuction uygulanacak bölgenin uygun noktalarına 3-5 mmlik kesiler açılır ve yağ dokusu içerisine özel bir solüsyon enjekte edilir. Solüsyon yardımıyla parçalanan yağlar sıvı hale getirilir. Bu sayede kanama olmaksızın daha konforlu bir şekilde Liposuction yapılabilmektedir.

Daha sonrasında vakumlu bir pompaya bağlı özel tasarlanmış kanüller aracılığıyla vücudun çeşitli bölgelerinden sıvılaştırılan yağlar alınır. Ameliyat kesi izlerinin görünmemesi için vücut kıvrım yerleri ile iç çamaşırı altında kalacak bölgelere operasyon uygulanır.

Vaser Liposuction Nasıl Uygulanır?

Vaser cihazı ile yapılan Liposuctionda ise Klasik Liposuctiondan farklı olarak vücuttaki fazla yağ ultrasonik ses dalgaları yardımı ile sıvılaştırılır. Sıvılaştırılan yağ burada da ince kanüller yardımı ile dışarı atılır; fakat Klasik Liposuctionda olduğu gibi buradaki kanüllerin ucunda rende tarzı bıçaklar bulunmamaktadır.

Bu nedenle liposuction operasyonunda sinir ve damarlara zarar verilmez, operasyon sonrasında klasik liposuctiona göre çok daha az morarma, şişlik ve ödem görülür.

Deride ısınma meydana gelmesi Vaserın V modu ile deri altında ultrasonik prob dolaştırılırBöylece cilt daha sıkı ve sarkma ihtimali daha azaltılmış olur.Bu uygulama damarlara zarar vermeyeceğinden morarma ve kanama oldukça az olacaktır.

Sinirler hasar görmeyeceği için de kısa dönemde ağrı, ileri dönemde uyuşukluk son derece az olacak ya da hiç olmayacaktır bu sayede klasik Liposuction yönteminde görülebilen dalgalı yüzey görünümü de oluşmamaktadır.

Vaser Liposuction Kimlere Uygulanabilir?

18 yaş üstü, ciddi sağlık problemi olmayan herkese uygulanabilir. Normal veya normalin biraz üzerinde kilosu olan; fakat bölgesel yağları bulunan ve cilt elastikiyeti yüksek olan kişiler operasyon için idealdir.

Vaser Liposuctionın Avantajları Nelerdir?

Yağ seçici özelliği olan Vaser Liposuction sinir ve damarlara zarar vermez. Vaser Liposuctionda kullanılan kanüllerde rende tarzı bıçaklar bulunmadığı için yağlar sinir ve damarlar tahrip edilerek alınmaz. Dolayısıyla ameliyat sonrası minimal düzeyde morarma ve şişlik görülür.

Vaser Liposuctionda vücuttaki yağın parçalanması için ultrasonik ses dalgaları kullanılır.
Vaser cihazının V modu ile deri altında ultrasonik probun dolaştırılması ile deride ısınma sağlanır, bu sayede ciltte sıkılaşma artar, cildin sarkma olasılığı azalır. Vaser Liposuction sonrası ciltte herhangi bir kesi izi oluşmaz, dolayısıyla ameliyat sonrası iz kalmaz.

Vaser Liposuction ile Klasik Liposuctionın Farkı Nedir?

Lazer Liposuction uygulama sonrasında klasik Liposuction gibi sargıya ihtiyaç duyulmaz. Aynı zamanda klasik liposuctiondan bir diğer farkı ise, ağrısız ve acısız olması ve iyileşme süresinin daha hızlı ilerlemesidir.

Vaser Liposuctionda; bölgesel yağlanmalar ultrasonik ses dalgaları ile sıvı forma getirilip dışarıya alınırken klasik liposuction ile parçalanarak dışarıya alınır.
Vaser Liposuctionda yağ aldırma işlemi daha pratik ve hızlıdır.

Vaser Liposuction ile daha fazla miktarda yağ çekilebilir. Ayrıca bu yöntem sayesinde gereksiz kan kaybı önlenir, daha hızlı bir iyileşme süreci yaşanır ve sağlıklı bir cilt oluşumu geri kazanılır. Vaser Liposuction operasyonu sonrası yağ hücreleri canlılığını korur. Bu işlemde bağ dokusu hasarı oluşmaz, damarlarda bir hasar görülmez.

Hem Vaser, hem de klasik Liposuction yönteminden sonra korse giyilmesi önerilir. Vaser Liposuction sonrasındaki iyileşme süreci klasik olana çok çok daha hızlıdır. Ameliyattan bir hafta sonra kişide farklılık gözle görülür hale gelir.

Vaser Liposuction’ın en önemli farkı vücut şekillendirme stilidir. Klasik olan işlemde sadece yağlar çekilerek hastayı zayıflatmak amaçlanır. Fakat Vaser Lipostuctionda ise hastadan alınan yağlar, hastanın ihtiyacı olan diğer bölgelerine eklenebilir. Erkekler genellikle göğüs bölgesine yağ eklettirerek kaslı bir görünümü tercih ederken, kadınlar da popo veya göğüs bölgesine yağ ekletmeyi tercih etmektedirler.

Klasik Liposuction Fiyatları ve Vaser Liposuction Fiyatları

Vaser liposuction için kullanılan Vaser cihazı özel bir cihazdır. Bunun tedaviye dahil edilmesi vaser liposuction fiyatını klasik liposuction fiyatından bir miktar daha yukarı çekecektir.

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +90212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak vaser liposuction fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.