Vaser Liposuction mı? Lazer Lipoliz mi?

blank
1 Cevap

Merhaba doktorum, ben 28 yaşındayım 62 kiloyum. Bacak bölgemde yağlanma var ve ne kadar spor yapsam da gitmiyor özellikle iç bacak bölgesinde.Lazer lipoliz mi? Vaser Liposuction mı öneriyorsunuz ?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Mayıs 26, 2020

Merhaba, Evet uzun süre vücutta kalan yağlanmalar mevcut ise ve sporla bile gitmediği durumlarda cerrahi müdahale gerektirebilmektedir. Vaser, ultrasonik enerji teknolojisinden yararlanarak, ses dalgalarıyla, özel kanül dizaynı ile yağ dokusunu olduğu yerde parçalar ve kendi kanal sistemiyle parçaladığı yağların vakumlanarak dışarı alınmasını sağlar. Bu işlem yapılırken, bağ dokuya, kan damarlarına ve sinirlere asla zarar vermez. Acı vermemesi ve operasyon sonrası morarma yapmaması nedeniyle hastalar tarafından tercih edilmektedir. Özellikle yüz, çene, boyun, kollar ve bacaklar gibi çok daha narin ve ince bölgelerde daha güvenli ve etkili sonuçlar alınmasını sağlar. Vaser Liposuction işleminde vakum sistemi ile yağ dokularını tamamen dışarı alabiliyoruz. Fakat lazer lipolizde yağ dokularını içeride bırakılıp sadece içeride eritilir. Lazer lipolizde bu yağ dokuları eritilirken lazer teknolojisinden yararlanılır. Vaser Liposuction’ı istediğiniz her bölgeye büyük olsa dahi uygulayabiliyorken lazer lipolizde sadece küçük bölgelere uygulayabiliyoruz. Yağ dokuları tamamen alındığı zaman o bölgeden tekrar kilo almanız çok zorlaşıyor ve vücudunuzu yeniden şekillendirirken hem yağlarınızdan kurtuluyorsunuz hem de deriniz sıkılaşmış oluyor bu yüzden ben vaser liposuction yöntemini öneriyorum.Lipoliz benim çok tercih ettiğim bir yöntem değil.

blank

Merhaba leyla hanım ben bacak bölgemdeki yağlanmadan çok rahatsızım spor yaptım oda işe yaramadı, birde kalıcı ve kesin bir sonuç istiyorum sizce vaser liposuction mı? lazer lipoliz mi?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

Merhaba, vaser liposuction ameliyatında yağ hücreleri tamamen alındığı için tekrardan yağ oluşumu olmaz. Vazer kullanılan işlemlerde ise yağları içerde sıvılaştırarak vücuttan atılımını sağlıyoruz. Böylece ameliyat sonrası ciltte dalgalanmalar oluşmaz daha büyük alanlarda daha fazla yağ alımı yapılabilir. Lazer kullanımında sadece kanül ucunun gördüğü alanlardaki yağlar erir, yağ alımı daha kısıtlıdır ve daha az miktarda yağ alınır. Sonrasında kilo aldığınızda yağ hücreleri tekrardan büyüyüp size kilo olarak geri dönebilir bu yüzden kesin çözüm olarak vaser liposuction ameliyatını öneriyorum.

blank

Merhaba hocam benim basen bölgemde yağlanma problemi var , tamamen gitmesini istiyorum sanırım tek çarem ameliyat şu an ama yağ alma ameliyatına bakınca iki seçenek çıkıyor karşıma vaser liposuction mu lazer lipoliz mi hangisi bana daha uygun olur ?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Haziran 30, 2020

Merhaba,en hızlı ve kalıcı sonuç aldığım teknik benim için vaser liposuction tekniğidir. Vaser Liposuction tekniğinde yağ hücreleri tamamen dışarı alınıyor. Lazer lipoliz işleminde ise yağları içerde bırakıp içeride eritiyoruz. Yağ hücreleri içerde kaldığı için kilo aldığınız zaman yağ hücreleri büyüyebilir.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar