Vaser Liposuction mı? Lazer Lipoliz mi?

1.11K görüntülenmeVaser Liposuction
0
1 Yorum

Merhaba doktorum, ben 28 yaşındayım 62 kiloyum. Bacak bölgemde yağlanma var ve ne kadar spor yapsam da gitmiyor özellikle iç bacak bölgesinde.Lazer lipoliz mi? Vaser Liposuction mı öneriyorsunuz ?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Evet uzun süre vücutta kalan yağlanmalar mevcut ise ve sporla bile gitmediği durumlarda cerrahi müdahale gerektirebilmektedir. Vaser, ultrasonik enerji teknolojisinden yararlanarak, ses dalgalarıyla, özel kanül dizaynı ile yağ dokusunu olduğu yerde parçalar ve kendi kanal sistemiyle parçaladığı yağların vakumlanarak dışarı alınmasını sağlar. Bu işlem yapılırken, bağ dokuya, kan damarlarına ve sinirlere asla zarar vermez. Acı vermemesi ve operasyon sonrası morarma yapmaması nedeniyle hastalar tarafından tercih edilmektedir. Özellikle yüz, çene, boyun, kollar ve bacaklar gibi çok daha narin ve ince bölgelerde daha güvenli ve etkili sonuçlar alınmasını sağlar. Vaser Liposuction işleminde vakum sistemi ile yağ dokularını tamamen dışarı alabiliyoruz. Fakat lazer lipolizde yağ dokularını içeride bırakılıp sadece içeride eritilir. Lazer lipolizde bu yağ dokuları eritilirken lazer teknolojisinden yararlanılır. Vaser Liposuction’ı istediğiniz her bölgeye büyük olsa dahi uygulayabiliyorken lazer lipolizde sadece küçük bölgelere uygulayabiliyoruz. Yağ dokuları tamamen alındığı zaman o bölgeden tekrar kilo almanız çok zorlaşıyor ve vücudunuzu yeniden şekillendirirken hem yağlarınızdan kurtuluyorsunuz hem de deriniz sıkılaşmış oluyor bu yüzden ben vaser liposuction yöntemini öneriyorum.Lipoliz benim çok tercih ettiğim bir yöntem değil.

0

Doktor Hanım merhaba, ben popo bölgemdeki inatçı yağlarım için tedavi olmak istiyorum. Bu bölge için en uygun yöntem nedir? Vaser Liposuction mı? Lazer Lipoliz mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, özellikle popo bölgesinde oluşan inatçı yağlanmalarda ve oluşan yağlanmalar da medikal estetik yöntemleri ile çözülemeyecek orandaysa benim önerim genellikle Vaser Liposuction oluyor. Bu yöntemde operasyon sırasında fazla yağları vücuttan atılmasını ve vücudun şekle girmesini sağlıyoruz. Ama tabii sizi muayene etmeden net bir şey söylemem de doğru olmaz. Belki de sizin için medikal yöntemlerde etkilidir. Uygun bir zamanda kliniğimizi ziyaret edin lütfen ve bazı birkaç gerekli analizi gerçekleştirelim. Bu şekilde hangi uygulama sizde en etkili sonucu verecekse tedavi planınızı buna göre oluşturalım. Sevgiler…

0

Merhaba Leyla Hanım kolaylıklar, fazla yağlanma sorunum için operasyon geçirmek istiyorum ancak kararsız kaldım. Vaser liposuction mı yoksa lazer lipoliz mi daha etkili? Aralarındaki fark nedir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, lazer lipolizde diod lazer ışınından yardım alınarak yağ hücreleri patlatılır. Vücudun bu yağ hücre artıklarını kendisinin atması beklenir. Vaser liposuction ile karşılaştırıldığında vaser lipo daha üstün kalır. Vaser liposuction yönteminde ise ultrasonik ses dalgaları kullanılarak deri altında bulunan fazla yağlar eritilerek sıvı hale getirilir ve vücuttan vakumlanarak dışarı alınır. Vaser liposuction işleminde çok daha fazla yağın vücuttan atılması sağlanır.

0

Merhaba Leyla Hanım, ne spor ne diyet bir işe yaramadı göbeğimdeki yağlar için. Artık bir estetik operasyon yaptırmam şart gibi görünüyor. Ancak vaser liposuction mı daha uygun yoksa lazer lipoliz mi kararsız kaldım. Hangisini önerirsiniz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, öncelikle hem vaser liposuction hem de lazer lipoliz bölgesel yağlanma sorununun çözümünde oldukça başarılı sonuçlar aldığımız iki yöntemdir. Laser lipoliz yönteminde yağ hücrelerini eritmek ve vücuttan dışarı atmak için lazer dalgalarından faydalanır ve eriyen yağlar vücut tarafından kendisi emilerek atılır, vaser liposuction yönteminde ise ultrasonik ses dalgalarından faydalanırız. Vaser liposuction ile yağlar fazla bölgelerden eritilerek dışarı vakumlanarak alınır. Bu doğrultuda söyleyebilirim ki vaser liposuction çok daha hızlı bir yöntemdir. Hem de laser lipoliz uygulamasına göre yağ vücuttan direk dışarı atılır.

0

Leyla Hanım merhaba, ben göbek bölgemdeki yağları aldırmak istiyorum. Vaser Liposuction mı? Lazer Lipoliz mi? Öneriniz hangisi olur? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, ben medikal estetik uygulamaların yeterli gelmeyeceği noktada inatçı bölgesel yağlanmaların vücuttan atılmasında ve vücudun şekle sokulmasında Vaser Liposuction uygulamasını öneriyorum. Etkisini hemen görebileceğiniz ve istediğimiz gibi şekillendirme yapabileceğimiz bir operasyon. Ancak terrahi bir teknik olduğunda ameliyatsız yağlarınızdan kurtulmak istiyorsanız lipolizi tercih edebilirsiniz. Ancak öncelikle bu uygulamanın sizin için uygun olup olmadığına muayene edip bakmam lazım. Sonrasında net bir öneride bulunabilirim sadece. Sağlıklı günler dilerim.

0

Doktor Hanım merhaba, vücudumun farklı bölgelerinde yağlanmalar söz konusu. Vücudumun çok orantısız görünmesine sebep oluyor. Bu yağları aldırmak istiyorum. Sizce hangi yöntem daha etkili olur? Vaser Liposuction mı? Lazer Lipoliz mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, her iki yöntemin de bölgesel yağlanmaların çözümünde ve vücudu estetik bir görüntüye kavuşturmada oldukça etkili olduğunu söyleyebilirim. Ancak benim tercihim kesinlikle Vaser Liposuction. Hem üstün bir teknolojiye sahip olması açısından hem daha hızlı olması açısından hem de daha fazla miktarda yağın vücuttan atılmasını sağladığından ben Vaser Liposuction yönteminin çok daha memnun edici sonuçlar ortaya çıkardığını düşünüyorum. Son karar için muayene öneririm.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar