Blog

25 Soruda Genital Estetik Hakkında Her Şey

genital estetik

genital estetik Kadınların en çok merak ettiği estetik uygulamalardan biri olan genital estetik hakkında merak edilenleri 25 soruda cevapları ile birlikte içeriğimizden öğrenebilirsiniz. 

Genital estetik çoğu kadının yaptırmak istediği fakat uygulama alanından dolayı çekindiği bir işlemdir. Genital estetik konusunda kadınların en çok tereddüt ettiği nokta üreme organlarının veya doğurganlığın zarar görüp görmeyeceğidir. Kadınların genital bölgesinde yer alan estetik açıdan kötü görüntüler özgüven kaybına neden olup cinsel hayatı ciddi oranda etkileyebilmektedir. Hamilelik sonrası durumlar, genetik nedenler ve fazla kilo alıp verme nedeniyle genital bölgede şekil bozuklukları meydana gelebilmektedir. Genital bölgenin şeklinin estetik açıdan kötü olması ise kadınların cinsel ilişkiye girmekten kaçınmasına neden olmaktadır. 25 soruda genital estetiğe dair her şey devam içeriğimizde.

1) Genital Estetik Nedir? 

Genital bölgesinin dış organlarının birbirine daha uyumlu olması ve düzgün görünmesini sağlamak için yapılan estetik işleme denilmektedir. Genital dış organlarının uyumsuz bir halde olması genital bölgenin görüntüsünde kötü bir estetiklik ortaya çıkarmaktadır. Bu gibi sorunları çözmek ve daha estetik bir görünüm elde etmek için genital estetik oldukça etkili bir yöntemdir. 

2) Genital Estetik Neden ve Hangi Durumlarda Yapılmalıdır? 

Genital estetik genital bölgede yer alan birçok sorunu düzeltmek için yapılabilmektedir. Bu estetik operasyonda kişinin durumuna göre farklı yöntemler kullanılabilmektedir. Bu yöntemler Vajinoplasti, Perineoplasti, Labioplasti, Hoodoplasti, Himenoplasti işlemleridir. Bu işlemlerden hangisinin uygulanacağı kişinin genital durumuna bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. 

Ameliyatın detayları ve diğer uygulamalar hakkında daha fazlasını Genital Estetik sayfamızda keşfedin.

3) Vajinoplasti Kimlere Yapılır?

Özellikle ilerleyen yaş, doğum sonrası deformasyonlara sahip olan kişilere yapılmaktadır. Ayrıca idrar kaçırma sorunu olan kişilere de yapılmaktadır. Vajinoplasti işlemine kısaca daraltma uygulaması diyebiliriz. 

4) Perinoplasti Kimlere Yapılır?

Doğum esnasında vajina ve makat bölgesinin arasına kesi atılır. Doğum sonrasında bu kesinin tamamen iyileşmemesi veya büyük atılmış olması nedeniyle cinsel hazda azalmalar olmaktadır. Perinoplasti vajina daraltma işlemi ile de birlikte yapılabilmektedir. 

5) Labioplasti Kimlere Yapılır?

Bazı kadınlarda genetik özelliklerden dolayı vajinanın iç ve dış dudaklarında şekil bozuklukları olabilmektedir. Özellikle büyük vajina dış dudakları, kalınlık ve uzunluk bozuklukları gibi sorunları çözmek için Labioplasti uygulaması yapılmaktadır.

6) Hoodoplasti Kimlere Yapılır?

Deri kıvrımlarında meydana gelen bozuklukları düzeltmek için yapılmaktadır. Özellikle klitoris bölgesinin deri kıvrımlarında bozukluk olan kişilere yada klitorisi büyük olan kişilere hoodoplasti işlemi yapılır. 

7) Kızlık Zarı Dikimi Nedir? 

Cinsel ilişki, darbe veya kaza gibi durumlardan dolayı yırtılan kızlık zarının dikilmesi işlemine denilmektedir. Bu işlemi genellikle bekaret konusunda sorun yaşayan kişiler yaptırmaktadır. 

8) Genital Estetik İşlemi Nasıl Yapılır?

Bu işlem yapılmadan önce fiziki muayene yapılmaktadır. Fiziki muayenede genital bölgede yer alan bozukluklar belirlenir. Hangi yöntem kullanılarak genital estetik operasyon yapılacağına karar verilir. Sonrasında kişinin sağlık geçmişi dinlenir. Gerekli testler ve kontroller yapıldıktan sonra işleme engel herhangi bir durum yok ise genital estetik yapılır. 

Genital estetik için lokal veya genel anestezi yapılır. Sonrasında ise vajinada yer alan fiziki muayene sırasında belirlenmiş fazla dokular çıkartılır. Kanal küçültme işlemi sonrasında dikme işlemi yapılır. Böylelikle işlem sona erer. Operasyon şekli ve ilerleyişi hangi yöntem uygulanacağına bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Operasyon süresi ise yine hangi tekniğin kullanılacağına bağlı olarak değişir. 

İşlem sona erdikten sonra kişi ilk 24 saat müşahede altında tutulur. Süre sonunda herhangi bir sorun yok ise taburcu edilir.

9) Genital Estetik Sonrası İyileşme Dönemi Nasıldır? 

İyileşme dönemi hangi yöntem ile genital estetiğin yapıldığına bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Yapılan operasyonlar sonrasında morarma, şişlik veya ödem oluşması normaldir. Bu komplikasyonlar geçicidir. İyileşme döneminde doktorunuzun verdiği ilaçları kullanmanız ağrı hissini en aza indirgeyecektir. İyileşme dönemi sona erene kadar cinsel ilişkiden uzak durmalı, tampon veya menstrual kap kullanmamaya özen göstermelisiniz. Genital bölge temizliğine oldukça dikkat etmelisiniz. Çamaşır seçimini pamuk çamaşırlardan yapmalısınız. Spor, ağır egzersizler, yüzme gibi aktiviteler iyileşme dönemi sonrasına bırakılmalıdır. 

10) Genital Estetik Sonrasında İz Kalır mı?

Genital bölgede kanlanma döngüsü hızlı olduğundan yaranın iyileşmesi de o kadar iyi ve hızlı olur. Bu nedenle herhangi bir iz kalmamaktadır. 

11) Genital Estetik Sonrasında Nelere Dikkat Etmek Gerekir? 

Estetik sonrasında genital hijyen oldukça önemlidir. Daha geniş kıyafetler tercih etmelisiniz. Dikişler kendiliğinden çözünüp eriyecektir. Operasyon sonrasında genital bölge enfeksiyonlarına karşı doktorunuzun önerdiği antibiyotikleri mutlaka kullanmalısınız.

12) Genital Bölgede Oluşan Bozukluk Nedenleri

Birçok farklı nedenden dolayı genital bölgede şekil ve görüntü bozuklukları oluşabilmektedir. Bu nedenleri sıralayacak olursak; 

  • Genetik faktörler, 
  • Çok fazla cinsel ilişki sonrası oluşan deformasyonlar,
  • Aşırı kilo alıp vermek,
  • Doğum sonrası oluşan durumlar,
  • Vajina dudaklarının aşırı bir şekilde büyümesi,
  • İdrar kesesi sorunları,
  • İlerleyen yaş sonrası oluşan bozukluklardır. 

13) Genital estetik sonrasında hayal edilen estetik görünüm ortaya çıkar mı? 

Operasyon öncesinde yapılan fiziki muayene sırasında hastanın var olan problemlerinin düzeltildiğinde ortaya nasıl bir görünüm çıkacağı anlatılmaktadır. Genital estetikler sonrasında genellikle ortaya çıkan görünümden çoğu kişi memnun kalmaktadır.

14) Operasyon sonrasında günlük hayata kaç gün sonra dönülür? 

İlk 3-4 günden itibaren günlük hayatınıza kolayca dönüş yapabilirsiniz. 

15) Operasyon sonrasında ortaya çıkan görünümden memnun kalınmaz ise ne yapılır?

Bu gibi durumlarda genellikle revizyon ameliyatları yapılır. Revizyon ameliyatları ile memnun olunmayan görüntü mümkün olduğu kadar düzeltilmeye çalışılır.

16) Hamilelik döneminde genital estetik yaptırılır mı? 

Hayır yaptırılmaz. Oldukça tehlikelidir. 

17) Emzirme döneminde genital estetik yaptırılır mı? 

Emzirme ve hamilelik dönemlerinde herhangi bir genital estetik yaptırılması uygun değildir.

18) Genital estetik için yaş sınırı nedir? 

Estetik operasyonlar için yaş sınırı +18’dir. 

19) Kızlık zarı dikimi genital estetik işlemi midir? 

Hayır değildir. Genellikle kızlık zarı tam kapalı olan kişilerde sağlık açısından açılması gerektiğinde yapılır.

20) Vajina üst dudak dolgunlaştırılması mümkün müdür? 

Genital estetik sayesinde vajina iç ve dış dudaklarına müdahale edilebilmektedir. Vajina üst dudak dolgunlaştırılması oldukça basit ve minik bir müdahaledir. 

21) Genital Estetiğin avantajları nelerdir? 

Kadınların cinsel hayatında daha mutlu, aktif ve özgüvenli olmasını sağlamaktadır. Tayt gibi dar kıyafetlerin daha rahat giyilmesini sağlamaktadır. Cinsel ilişki sırasında eskiye göre daha fazla haz almayı mümkün kılmaktadır. 

22) Vajina daraltma işlemi kalıcı mıdır?

Vajina daraltma işlemi tamamen kalıcı değildir. Cinsel ilişki, doğum gibi durumlar sonrasında tekrardan genişleme yaşanabilmektedir. Etkisi sona erdiğinde işlemi tekrardan gönül rahatlığı ile yaptırabilirsiniz. 

23) Genital estetik sonrasında his kaybı olur mu? 

Hayır olmaz. Genital estetik sonrasında cinsel ilişkiden aldığınız his ve haz daha da artar. 

24) Genital estetik rahim kanserine neden olur mu?

Estetik müdahalelerin hiçbirinde kanser oluşması riski yoktur. Genital estetik operasyonlar sonrasında rahim kanseri oluşma ihtimali veya riski yoktur.

25) Genital estetik fiyatları nedir?

Genital estetik hakkında daha fazla bilgi almak için bize iletişim sayfamızda yer alan bilgilerden ulaşabilir kolayca randevu oluşturabilirsiniz. Randevu aldıktan sonra kliniğimizde yer alan çalışan ve uzmanlar genital estetik hakkında aklınıza takılan tüm soruları cevaplayacaktır. Daha güzel ve estetik görünümde bir vücut görünümüne kavuşmak, daha özgüvenli olmanız için sizlere estetiğin her alanında uzmanlarımız ile hizmet veriyoruz. 02122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak genital estetik fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.