Blog, Botox®

Alın Çizgileri Botoks

alın botoksu

Alın çizgileri botoksu, alın çizgilerini açmak ve kırışıklıkları gidermek için yapılan gençleşme uygulamasıdır. Alın bölgesi her ne kadar küçük görünse de aslında yüzümüzün üçte birlik bölümünü içerir. Genç yaşlarda alın bölgesi pürüzsüzdür. Fakat yaş faktörü ve tekrarlayan alın kaslarının kullanımıyla birlikte bu bölgede çizgiler meydana çıkar. Bu çizgiler daha sonra kat izleri gibi derin bir çizgi haline dönüşür.

Alın bölgesindeki çizgiler yataydır, iki kaş arasında beliren çizgiler ise dikey olarak belirir. Enine olarak beliren kaslara frontal, dikey olan kaslara ise corrugatör kaslar denir. Bu kasların çok kullanımı, kırışıklıkların erken yaşlarda belirmesine neden olabilir. Bu nedenle genç yaştaki kişilere kaşlarını çatmamaları veya güneş gözlüğü olmadan parlak havalarda dışarı çıkmamaları önerilir. Alın çizgileri belirdikten sonra bu görünümden kurtulmak için alın botoxu yaptırabilirsiniz.

Alın Botoxu kimlere uygundur?

Alın çizgileri veya iki kaş arasındaki çizgilenmeleri tedavi etmek için öncelikle bu çizgileri iyi araştırmalı, nedenlerini öğrenmelisiniz. Eğer kişinin alın çizgisi çok derin değilse bu kişiler botox sayesinde bu ince çizgilerden kurtulabilir. Alın botoksu, bu kasların kasılma gücünü ortadan kaldıracağı için kırışıkların üzerindeki yük azalacak. Bununla birlikte alın çizgisi açılacak ve daha da artması önlenecektir.

Kişinin alın çizgileri derinse bu kişiler için botoks tek başına kusursuz bir sonuç sağlamaz. Bu çizgileri dolgu ile desteklemek gerekir. Dolgu ve botoks uygulamaları kombine edilerek derin çizgilerin tedavisinde kullanılabilir. Alın botoks uygulaması ve dolgu aynı anda yapıldığında derin çizgilerin görünümü azaltır ve işlemin kalıcılığı uzatılır. Çünkü alın botoksunun statik hale getirdiği alın bölgesinde dolgu üzerindeki kas direnci azalır. Bu da dolgunun ömrünü uzatır.

Alın botoksu nasıl yapılır?

Alın botoksu,  botulinum toksin A içeren botoks ve ya dysport kullanılarak yapılabilir. Kişinin alın bölgesindeki çizgilerin durumuna göre botoks miktarı belirlenir. Alın çizgilerinin arasına yapılan botoks uygulaması kaşların yukarı kaldırıldığında ortaya çıkan kırışıkların önler. Kaş üzerine yapılan botox uygulaması, kaş çatma kaslarının bloke edilmesini sağlar, kızma refleksinin yok olmasını sağlar. Eğer kişinin burun kökünde oluşan enine çizgilenmeler varsa iki kaş arasına botoks yapılarak procerus kası bloke edilir. İki kaş arasına yapılan botoks ayrıca kaş çatma refleksinin azalmasını sağlar.

Alın bölgesine uygulanan botox miktarı

Alın bölgesinde ortalama olarak 25 ünite botoks yapılması yeterli olabiliyor. Fakat bunun belirlenmesi için hastanın kaş çatma veya alın kaslarının gücünü ölçebileceğimiz animasyonlar yaptırılır. Ortaya çıkan çizgilenmelere göre doz ayarlanması yapılır. Alın botoksunun etkisi kişiden kişiye göre değişir, ortalama olarak 4-5 ay boyunca etkisini görebilirsiniz.

Alın Botoksu Fiyatları

Alın botoksu fiyatları kullanılan botoks miktarına göre değişkenlik gösterebilir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak alın botoksu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir