Bacak Estetiği Sonrası İz Kalır mı?

blank
1 Cevap

Merhaba hocam ben fazla kilo verdiğim için özellikle iç bacağımda çok fazla sarkma oldu. İç bacak germede iz kalır mı? bu konuda bilgi verir misiniz?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba, İç bacak germede iz kalır. Ama bacağın büyüklüğü ile alakalıdır aslında. Çok abartılı büyük ve sarkık bir bacak varsa buradaki izin konumlandırılması çok önemli. Zaten bacak içinde pantolon çizgisi dediğimiz uzunlamasına bir iz kalacaksa oradaki iz daha belirgin olabiliyor. Bayanlarda gergin ve küçülmüş bir bacak olsa da o iz biraz rahatsız edebiliyor. Ama daha az gerginliğe ihtiyaç olan bacaklarda o zaman tam kasık bölgesine hizalanacak yatay bir iz bırakabiliyoruz. O zaman çok daha hızlı iyileşiyor ve iz kalmıyor. Dolayısı ile bacağın boyuna ve alınacak miktara ve hastanın beklentisine bağlı olarak değişebiliyor. Sevgiler.

blank

İyi günler Leyla Hanım, bacaklarımdaki problemin azaltılması için bacak estetiği olmak istiyorum. Bacak estetiği sonrasında iz kalır mı?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

İyi günler, bacak estetikleri birkaç şekilde uygulanabiliyor. Bacaklarınızdaki sıkıntının ne olduğunu açıklamamışsınız. Ben size bacak estetiği ile ilgili birkaç önemli nokta anlatayım. Öncelikle sizin ön muayenenizi gerçekleştiriyoruz ve bacaklarınızda tam olarak nasıl bir problem olduğunu belirliyoruz. Eğer çarpık bacaklılık gibi bir durumunuz varsa vücudunuzdaki fazla bölgelerinizden liposuction yöntemiyle yağlarınızı alıp bacaklarda ihtiyaç olan bölgelere enjekte ediyoruz. Bu işlemden sonra bacaklarda hafif kızarıklıklar, morluklar ve ödem görülebiliyor ve iz kalmıyor. Sorununuz fazla kilo alıp vermeden kaynaklı deri sarkması ise bacak germe işlemi uyguluyoruz. Bacak germe operasyonunda bacakların iç kısmında iz kalıyor, ancak çamaşır altında kaldığı için dışarıdan görülmez. Aslında bacak germe operasyonunda bacağın büyüklüğü ve deri sarkmasının boyutu oldukça önemli. Eğer deri sarkması çok ise bacak germe izini bacağın iç kısmında gerçekleştiriyoruz ve bu görünebiliyor. Sarkma kasık bölgesine yakınsa kasık çizgisine saklayabiliyoruz. Bu iz tam bacak germeye oranla daha minimal oluyor. Ancak tekrar belirtmeliyim ki yapılacak olan operasyonun durumu ön muayeneden sonra anlaşılabilir. Sevgiler.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar