Bacak Estetiği Sonrası İz Kalır mı?

1.02K görüntülenmeBacak Estetiği
0
1 Yorum

Merhaba hocam ben fazla kilo verdiğim için özellikle iç bacağımda çok fazla sarkma oldu. İç bacak germede iz kalır mı? bu konuda bilgi verir misiniz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, İç bacak germede iz kalır. Ama bacağın büyüklüğü ile alakalıdır aslında. Çok abartılı büyük ve sarkık bir bacak varsa buradaki izin konumlandırılması çok önemli. Zaten bacak içinde pantolon çizgisi dediğimiz uzunlamasına bir iz kalacaksa oradaki iz daha belirgin olabiliyor. Bayanlarda gergin ve küçülmüş bir bacak olsa da o iz biraz rahatsız edebiliyor. Ama daha az gerginliğe ihtiyaç olan bacaklarda o zaman tam kasık bölgesine hizalanacak yatay bir iz bırakabiliyoruz. O zaman çok daha hızlı iyileşiyor ve iz kalmıyor. Dolayısı ile bacağın boyuna ve alınacak miktara ve hastanın beklentisine bağlı olarak değişebiliyor. Sevgiler.

0

Leyla Hanım merhaba, acaba bacak estetiği sonrası iz kalır mı? Bilgi verir misiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, bacak estetiği çarpık bacak sorununu düzeltmek veya bacaklardaki orantısızlığı ortadan kaldırmak için uygulanır. Bacak estetiği yapılırken yağ enjeksiyonu işleminden yararlanılır. Yağ enjeksiyonu uygulanmadan önce kişinin vücudunun bazı bölgelerinden vaser liposuction ile yağlar alınarak bacaklarının uygun kısımlarına bu yağlar transfer edilir. Yağ enjeksiyonu iğne ile gerçekleştirilir. Bu nedenle iz bırakmaz ancak vaser liposuction esnasında vücuda kesi açıldığından iz kalma riski bulunur. Fakat bu kesiler oldukça minik olduğu için izler belli belirsiz olur.

0

Merhaba hocam, çarpık bacaklarımı düzeltmek için bacak estetiği olmayı düşünüyorum ancak sonrasında çok belirgin iz kalıyor diye duydum. Rica etsem beni bilgilendirir misiniz bacak estetiği sonrası iz kalır mı? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, eğer çarpık bacak görüntüsü oluşma sebebi kemik eğriliği kaynaklı değilse bacak estetiği yaptırmanız mümkündür. Çarpık bacak sorununu ortadan kaldırmak için yapılan bacak estetiğinde öncelikle vaser liposuction ile vücudunuzun uygun kısımlarından yağ alımı gerçekleştirilir. Bu yağ alma işlemi yapılırken vücudunuza kesiler açılır. Bu kesiler ilk zamanlar belirgin izlere sebep olsa da zamanla iyileşme sürecinin geçmesi ile beraber fark edilebilirliğini yitirecektir. Yağ alımı işleminden sonra alınan bu yağlar özel işlemlerden geçirilerek bacaklarınıza transfer edilir. Transfer işlemi iğneler yardımı ile yapıldığı için herhangi bir ize neden olmaz. Kısaca operasyon sonrasında vücudunuzda sizi rahatsız edecek boyutta bir iz kalmayacaktır.

0

Leyla Hocam iyi günler, benim bacaklarımda çarpık bir görüntü var. Bunun için bacak estetiği olmak istiyorum. Ama bacak estetiği sonrası iz kalır mı diye endişe ediyorum. Bilgi verebilir misiniz? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, bacak estetiği operasyonlarında etkili bir çözüm yolu olarak tercih ettiğimiz tedavi yöntemi genellikle yağ enjeksiyonu oluyor. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için öncelikle vücutta fazla yağlanma olan bölgelerden Liposuction yöntemi ile bu yağları alıyoruz. Aldığımız yağları özel işlemlerden geçirerek bacak bölgesinde ihtiyaç duyulan boşluk alanlara enjekte ediyoruz. Enjekte işlemi iğneler aracılığıyla yapılıyor, dolayısıyla bacak bölgenizde herhangi bir iz kalmıyor. Bu konuda endişe duymayın. Uygun bir vaktinizde muayene için gelebilirseniz yağ enjeksiyonu tedavisinin size uygun olup olmadığını bir analiz edelim. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, bacaklarımın inceliğinden çok rahatsızım. Bacak estetiği olmak istiyorum ama bacak estetiği sonrası iz kalır mı diye merak ediyorum. Yardımcı olur musunuz? İyi günler dilerim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, ince bacakların şekle girmesi için daha çok yağ enjeksiyonu işlemi yapmayı tercih ediyoruz. Bu işlemde Liposuction yöntemi ile vücudunuzda istenmeyen yağların bulunduğu bölgelerden yağların alımını gerçekleştiriyoruz. Sonrasında aldığımız bu yağları bacaklarınızdaki boşluklara estetik ve güzel bir görüntü sağlayacak şekilde enjekte ediyoruz. Bu işlemde bacaklarınızda iz kalmaz. Çünkü yağ enjeksiyonu kanüller ile yapılır. İlk başlarda kanülün girdiği yerde hafif kızarıklık, morarma gibi etkiler gözlemlenebilir ancak kalıcı değildir zaman içinde geçer. Bu konuda endişe duymanıza hiç gerek yok. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla hanım, bacaklarımın görüntüsünü beğenmediğim için bacak estetiği yaptırmak istiyorum. Bacaklarım vücudumun genel yapısına göre biraz ince kalıyor. Bacaklarımı vücudumla orantılı ve daha çekici bir görünüm kazanması için bacak estetiği yaptırırsam bacaklarımda iz kalır mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, ince bacaklara estetik bir görünüm kazandırmak için kullanacağımız yöntem yağ enjeksiyonudur. Bacaklara yağ enjeksiyonu yapılabilmesi için öncelikle transfer edilecek yağın vücudun çeşitli bölümlerinden alınması ve transfere hazır hale getirilmesi gerekir. Yağlar transfere hazır hale getirildikten sonra bir iğne yardımıyla bacaklara enjekte edilir ve bacağı şekillendirme işlemi tamamlanır. Yağ enjeksiyonunda bacaklara sadece iğne ile müdahale edildiği için bacaklarda iz kalmaz.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı