basen küçültme Büyük ve dolgun popo kadınların daha çekici hissetmesini sağlar. Fakat bazı kişilerin vücuduyla orantısız popoya sahip olması ters etki yaratır ve bunu tedavisi basen küçültme ameliyatıdır.

Aşırı büyük basenler kadınları olduğundan daha kilolu ve daha kısa boylu gösterir.

Büyük basenler kalçada sarkmaya da meyilli olduğu için kadınların vücut orantısını bozar, kıyafetlerin vücuda yakışmamasına yol açar.

Basen küçültme ameliyatı, kadınların basenlerini incelterek kum saati vücut şeklini almasına yardımcı olur.

Ameliyat sonrası orantılı basene sahip olan kadınlar kendilerini daha dinamik ve fit hissettiklerini söylüyorlar. Basen küçültme ameliyatı için Liposuction yani yağ alımı operasyonuna talep oluyor.

Yağ vakumlama tekniği sayesinde basende biriken yağlar dışarı çekilerek basenlerin daha küçük görünmesi sağlanır.

Basen Nasıl Küçültülür?

Vücudun en zor kilo verilen bölgesi basendir. Basenlere ve üst bacağa yerleşen yağları eritmek ve şekillendirmek doğal yöntemlerle çok zordur neredeyse imkansız denilebilir. Daha küçük basenlere sahip olmak isteyen kadınların tercihi basenlere yapılan Liposuction ameliyatı oluyor.

Liposakşın yöntemi sayesinde basendeki fazla bölgesel yağlar kalıcı olarak dışarı çekilir.

Basen küçültme ameliyatı yaptırmak isteyen hastalara kilo verme sürecinde bu ameliyatı olmalarını tavsiye ediyoruz. Çünkü Liposuction estetiği bir zayıflama tekniği değildir. İncelme sürecinin sonunda basenlerinizde kalan ve bir türlü eritemediğiniz yağlar için Liposuction ameliyatına başvurmanız önerilir.

Ameliyatsız basen küçültme yöntemleri için Basen Eritme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Basenlere Liposuction Kimlere Uygundur?

Geniş basen problemi kadınların olduğu kadar erkeklerin de korkulu rüyası. Genetik olarak basenden kilo almaya meyilli erkekler bu durumu büyük dezavantaj olarak görüyor, kadınlarda ise hem genetik faktörler hem de doğum sonrası veya aşırı kilo alımı sonrasında basenler genişlemeye başlar.

Basenlerin genişlemesi ile birlikte popo daha büyük görünmeye başlar, üst bacak kalınlaşır.

İleri derecede genişleyen basenler, vücut proporsiyonuna genel bakışta beli de kalın gösterir. Basen Liposuction yaptıran hastalar, ameliyat sonrasında belin daha ince ve bacakların daha uzun göründüğünü söylüyorlar.

Eğer siz de aynaya baktığınızda basenlerinizin vücudunuza kıyasla daha büyük ve geniş göründüğünü düşünüyorsanız basen küçültme ameliyatı sizin için uygun demektir.

Basen Liposuction Nasıl Yapılır?

Basen Liposuction ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Hastane ortamında yapılan Liposuction ameliyatı ortalama 1,5-2 saat arasında sürüyor. Ameliyatta kişinin basenlerine minik kesiler açılır. Bu kesilerden içeri ince Liposuction kanülleri sokulur. Kanüller aracılığı ile basenlerde biriken fazla bölgesel yağlar vakumlanarak dışarı çekilir.

Basen Liposuction ameliyatı sonrasında kişinin her iki basenin eşit görünmesi çok önemlidir. Bu nedenle mutlaka alanında uzman bir hekimle çalışmalısınız. Bazı Liposuction ameliyatlarından sonra cilt yüzeyinde dalgalı bir görüntü kalabiliyor.

Bunların olmaması için hekiminizle detaylı görüşmeli ve Liposuction ameliyatından beklentilerinizi açıklamalısınız. Eğer vücudunuzda farklı bölgelerde de fazla yağlar varsa kombine Liposuction ameliyatı yapılarak tek seferde daha etkili bir incelme sağlanır.

Basen Liposuction Estetiği Sonrası İyileşme Süreci

Basenden yağ aldırma ameliyatından sonra doktorunuzun önerdiği korseyi minimum bir ay boyunca giymelisiniz. Basenlerinizi toparlayan bu korse sayesinde ameliyat bölgeniz daha hızlı şekillenecek ve dikişleriniz daha hızlı toparlanacak.

Basen Liposuction estetiğinden sonraki iki hafta doğrudan popo üzerine oturmanızı önermiyoruz. Bunun yerine yüzüstü uzanmalı ve otururken sizler için önerdiğimiz yastığı kullanmalısınız. Ameliyattan iki gün sonra duş almaya başlayabilirsiniz. Fakat aşırı sıcak sudan uzak durmalısınız. Sıcak su yerine ılık su tercih edin.

Basen Liposuction Estetiği Fiyatları

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. 02122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Basen Küçültme Ameliyatı fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.