Günden güne yaygınlaşan estetik uygulamalar, kişilerin baştan aşağı kusursuz görünmesine yardımcı oluyor. Daha önce dikkat etmediğimiz bölgelerimiz artık önemli hale geliyor. Beğenmediğimiz yerleri cerrahi operasyonlarla değiştirerek öz güvenimizi arttırabiliyoruz.

Diz kapağı estetiği de bu bölgelerden biri. Her ne kadar dikkat çekici bir alan gibi görünmese de bacak güzelliği için kilit noktalardan biridir. Diz kapağı estetiği sayesinde dizlerinizi istediğiniz görünüme gelebilir.

Diz Bölgesinde Neden Bozulmalar Meydana Gelir?

Diz kapaklarımız aslında oldukça önemli bölgelerden biri. Yürürken, koşarken kısaca hareket anında olduğumuz her an dizlerimizi kullanıyoruz.

Diz ekleminin hemen üzerindeki diz kapaklarının üzerindeki deri zamana bağlı olarak elastikiyet kaybına uğrayarak sarkabiliyor. Aynı zamanda sık kilo alıp vermek de dizlerde hafif dereceli sarkmalara yol açıyor.

Kolajen dokunun azalmasıyla birlikte diz derisinde incelme, hyaluronik asit miktarında azalma ve kuru, buruşuk diz kapaklar gibi problemler karşımıza çıkabiliyor. Her ne kadar diz kapaklarındaki değişim yaş faktörüyle birlikte gelse de bazı durumlarda gençlerde de diz kapağı sarkmaları görülebiliyor.

Diz Kapağı Estetiği Tedavileri Nelerdir?

  • Dolgu uygulaması
  • Mezoterapi
  • İp askı uygulaması
  • Thermage
  • Red Touch

Diz Kapağı Estetiğinde Dolgu Uygulaması

Yaş faktörüyle birlikte sadece nem kaybı sorunu olmaz. Deri altındaki yağ tabakası da azalır bu da diz kapağının kuru ve zayıf görünmesine yol açar. Bu gibi durumlarda deri altına uygulanan nem dolgular yardımı ile dizlerde ki boşluklar doldurulur.

Uzun vadede kolajen dokusunun arttırılması için kolajen dokusunu destekleyen tetikleyen Radiesse, Ellanse veya Sculptra gibi dolgular diz bölgesi için tercih edilir.

Dolgu uygulamasının yanı sıra, diz bölgesinin daha genç görünmesi için kök hücreden zenginleştirilmiş kişinin kendi yağ dokusu da kullanılabilir. Karın bölgesindeki yağlar özel bir işlemden geçirilir ve diz kapağındaki boşluklara eklenir. Böylece daha estetik bir diz kapağı amaçlanır.

Diz Kapağı Estetiğinde Mezoterapi Uygulaması

diz kapağı estetiğiDiz kapağı derisini yenilemek, kolajen ve hyaluronik asit miktarını arttırarak dokunun kendini yenilemesini sağlamak için mezoterapi uygulaması yapılır. Etkin mezoterapi içerikleri ile yapılan 4-8 seanslık mezoterapi tedavisi ile diz kapakları gençlik görünümüne kavuşabilir.

Vücudumuzdaki katlanan bölgelerdeki deri gevşemeye ve sarkmaya müsaittir. Bu nedenle bakım yapılması ve gerektiğinde tedavi edilmesi uzun yıllar dizlerinizi saklamadan gezmenizi sağlar.

Diz Kapağı Estetiğinde İp Askı Uygulaması

Diz kapağı üst bölgesindeki gevşeyen deri dize doğru sarkmaya başladığında dizlerde oluşan potluğu gidermek için ip askı uygulamasından yararlanılabilir.

Diz kapaklarından yukarı yönlü konulan ipler bu bölgede toplanan deriyi estetik bir şekilde yukarı yönlendirir. Herhangi bir hareket kısıtlaması yapmaz. Bu bölgede aynı zamanda iplerin yapıldığı materyelin etkisi ile deride zamanla hücresel aktivasyon oluşur ve deriyide yeniler.

Diz Kapağı Estetiği için Thermage Uygulaması

Diz üstü deri sarkması için kullanılan bir diğer tedavide Thermage denilen radyofrekans tedavisinin kullanılmasıdır. Thermage radyofrekans etkisi ile kolajen liflere etki ederek kısalmalarını sağlar böylece tedavinin yapıldığı bölgedeki deri sarkması tek seansta görünür şekilde toparlanır.

Diz Kapağı Estetiği Fiyatları

Diz kapağı estetiği fiyatları yapılan uygulamaya göre değişir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Diz kapağı estetiği fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.