Dudak Dolgusu Sadece Üst veya Alt Dudağa Yapılabilir mi?

1.46K görüntülenmeDudak Estetiği
0
1 Yorum

Leyla hanım iyi günler, benim alt dudağım üst dudağıma göre çok ince çizgi gibi duruyor. Bu durum beni çok rahatsız ediyor kalıcı olması içinde geçici dolgu yaptırmak istemiyorum. Dudak kalınlaştırma alt dudağa da yapılabilir mi? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Dudak kalınlaştırma estetiği sadece üst veya sadece alt dudağa yapılabilir. Kalıcı dudak kalınlaştırma ameliyatı tek dudağı daha büyük olan kişiler için uygundur. Bazı kişilerin üst dudağı daha dolgun olabilir veya tam tersi alt dudağı normalden daha kalın oluyor. Bu durumu dengelemek için bir dudağa dudak inceltme veya dudak kalınlaştırma yapılabilir. Eğer ince dudağınızın da kalın olan gibi dolgun görünmesini istiyorsanız protez kullanılarak ince olan dudağınızı kalınlaştırabiliriz. Burada önemli olan kalınlaştırılan dudağın, ağız yapısında doğal görünmesidir. Dudak protezi, dudaklarınızın iç köşesinden içeri girilerek takılır. Tıpkı meme protezlerini andıran bu protez, dudaklarınızda doğal ve simetrik bir hava yaratır. Dudak silikonu patlamaz veya yenilenmesi gerekmez.Sevgiler.

0

Merhaba doktor hanım, benim üst dudağım çok ince ama alt dudağım da bir o kadar kalın. Bu nedenle dolgu yaptırmak istiyorum ancak dolgu yalnızca iki dudağa birden mi uygulanıyor? Yoksa sadece üst veya alt dudağa yapılabilir mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, dudak dolgusu uygulaması her iki dudağa da uygulanabileceği gibi sadece alt veya üst dudağa da yapılabilir. Herhangi bir pürüz bulunmaz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hocam merhaba, benim üst dudağım alt dudağıma göre çok ince. Dudak dolgusu sadece üst veya alt dudağa yapılabilir mi? Bu asimetriyi düzeltebilmemiz mümkün mü?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, dudak asimetrisini düzeltmede en çok başvurduğumuz yöntem dudak dolgusudur. Dudak dolgusu dudağın farklı kısımlarına gerekli ölçüde yapılan bir uygulamadır, net bir standardı yoktur. Kişideki asimetriye göre belirlenebilir. Burada isterseniz sadece üst dudağa bir dolgu uygulaması yapıp alt ve üst dudağı birbirine eşitleyebiliriz. Ya da daha dolgun bir görüntü isterseniz her iki dudağa farklı miktarlarda dolgu yapıp yine eşit ancak bu defa daha dolgun bir görünüm sağlayabiliriz. Muayene için gelebilirseniz mevcut durumunuz ve istekleriniz dahilinde gerekli tedaviyi planlayabiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Selamlar hocam, benim alt dudağım üst dudağıma göre daha önce yapıda. Acaba dudak dolgusu sadece üst veya alt dudağa yapılabilir mi? Yoksa her iki dudağa da uygulanmak zorunda mı? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, dudak dolgusu her iki dudağa aynı anda uygulanabileceği gibi yalnızca üst veya alt dudağa uygulanmasında bir sakınca bulunmayan oldukça pratik bir uygulamadır. Eğer siz yalnızca alt dudağınıza dolgu yaptırmak istiyorsanız bu mümkündür. Sevgiler.

0

Leyla Hanım merhaba, 24 yaşındayım. Benim dudaklarımda biraz problem var. Yani şöyle ki, üst dudağım alt dudağıma göre çok ince. Hiç estetik durmuyor. Biraz dolgun görünsün istiyorum. Dudak dolgusu sadece üst veya alt dudağa yapılabilir mi? Bilgi verir misiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, dudak dolgusu dudağa dolgun bir görüntü yaratmanın yanı sıra dudak asimetrisinin tedavi edilmesinde de oldukça etkileyici sonuçlar verir. Her iki dudağınızın eşit olması yüzünüze çok daha sempatik ve etkili bir ifade katar. Sadece üst dudağınıza dolgu yaparak iki dudak arasındaki eşitliği sağlayabiliriz. Eğer isterseniz iki dudağa farklı oranlarda dolgu uygulayarak hem iki dudağı eşitler hem de daha dolgun bir görünüm de elde edebiliriz. Dudak dolgusunun hangi dudağa ne oranda yapılacağı kişinin beklentisi ile ilgilidir. Öncelikle sizi muayene edip ardından sadece üst dudağa dolgu yapabiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla hanım,  alt ve üst dudağım arasında bir orantı sorunu var, alt dudağımın dolgunluğu normalken üst dudağım biraz ince kalıyor, bu da dudaklarımın kötü görünmesine neden oluyor. Dudaklarımın daha güzel ve çekici görünmesini sağlamak için dudak dolgusu yaptırmak istiyorum ama alt dudağımın dolgunluğundan memnun olduğum için sadece üst dudağıma dolgu yaptırmak istiyorum. Sadece üst dudağıma dudak dolgusu yaptırabilir miyim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, dudak dolgusunun tek amacı kişiyi mutlu edecek dudak görünümünü yakalamaktır. Eğer sizi mutlu edecek şey sadece üst dudağınıza dolgu yapılması ise sadece üst dudağınıza dolgu yapabiliriz. Tıbbı açıdan sadece üst dudağa ya da sadece alt dudağa dolgu yapılmasında herhangi bir sakınca yok.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar