Göz altına yağ enjeksiyonu

Göz altına yağ enjeksiyonu ile kalıcı göz altı dolgusu keyfini yaşayın.

Göz altına yapılan yağ enjeksiyonu ile alt göz kapağında meydana gelen sarkmalar, göz altındaki boşluklar, göz altındaki içe göçük görünüm, göz altı çukurları, koyu halkalar, göz kapağı deformitesi ve göz altı torbaları tedavi edilebilir.

Yaşlanmanın ilk etkilerini göz çevresinde görmeye başlarsınız. Göz çevresinde meydana gelen çökük görüntü gözleri gölgede bırakarak gözlerinizin daha yaşlı ve yorgun, göz çevresinin mor görünmesine yol açar.

Göz çevresindeki morluk ve karanlık görüntünün sebebi çoğu zaman göz altındaki çökük görünümdür.

Göz altına yapılan yağ enjeksiyonu, göz çevresinin daha dolgun, sağlıklı ve genç görünmesini amaçlar.

Gözaltı Yağ Enjeksiyonu Nedir?

Göz altı Yağ enjeksiyonu gözaltı ve çevresi problemlerinin çözümü için dermal dolgular yerine kalıcı bir uygulama olarak yapılan yağ ile enjeksiyon işlemidir. 

Vücutta yağın fazla olduğu bir bölgeden alınarak gözaltına dolgu gibi enjekte edilir. Yağın burada doldurma etkisinden faydalanılır. Aynı zamanda yağ dokusu kök hücre yönünden zengin olduğundan bu bölgedeki cilt dokusu da yenilenir. 

Gözaltı Yağ Enjeksiyonu Kimlere Yapılır?

Gözaltı yağ enjeksiyonu göz altı morlukları, çökmeleri ve ince kırışıklıkları olan kişiler için uygundur. Kalıcı bir tedavidir, bu nedenle uygulandıktan sonra geri dönüşü yoktur. Tecrübeli doktor seçimi burada önemlidir.

Göz Altı Çökmesi Neden Olur?

Göz altı çökmesinin ana sebebi yaşlanma ve deri altında yağ dokusunun azalmasıdır. Yaş aldıkça, göz altındaki yağ dokusu kemik üzerinden aşağı kayar. Bu da göz altında torbalanma gibi görünüme neden olur.

Yaşlanma ile birlikte göz altında torba görünümü, koyu halkalar ve göz çevresinde kırışıklar meydana gelir. Göz çevresindeki sarkma ve göz altındaki çöküklük yüzünüzü de yaşlı göstererek sizi olduğunuzdan daha büyük gösterecektir.

Göz çevresindeki hacim kaybını düzeltmek ve ameliyatsız göz estetiği olmak için yağ enjeksiyonu yaptırabilirsiniz. Göz altına yağ enjeksiyonu yaptırmak bir anda yüzünüzde doğal bir gençlik etkisine kavuşmanızı sağlar.

 Göz Altı Yağ Enjeksiyonu Nasıl Yapılır?

Muayene sonrası belirlenen ihtiyaca göre yağ alınacak bölge ve enjeksiyon yapılacak bölgenin muayenesi yapılır. Muayene sonrası göz altına yağ enjeksiyonu dolgusu için önce kişinin kendi vücudundaki fazla bölgesel yağı dışarı alınır. Alınan yağ miktarı sadece göz altında kullanılacaksa azdır. 

Özel bir işlemden geçirilen bu yağların yaklaşık 1-2 ml olarak, göz altında çöken bölgeye enjekte edilir. Göz altına yapılan yağ enjeksiyonu uzun süre boyunca kalıcı olacaktır.

İşlemden kısa bir süre sonra göz altındaki dolgunlaşma ve gençlik etkisini görmeye başlarsınız. Gözaltına yağ enjeksiyonu genellikle tüm yüz ile beraber yapılır.

Göz Altı Yağ Enjeksiyonunun Avantajları Nelerdir?

Yağ enjeksiyonu ile deri altına yerleştirilen kök hücreden zengin yağ hücreleri göz altında yeni hücre oluşmasına yardımcı olacaklardır. Böylece göz altında daha ve sağlıklı bir görünüm olacaktır.

Aynı zamanda yağ hücrelerinin içindeki kök hücreler de deri altında eksik olan bağ dokusu elemanına ve fibroblasta dönüşecek. Böylece cilt altındaki kolajen üretimi artacak ve ciltte genel bir gençleşme görülecektir.

Göz altına yağ enjeksiyonu yaptırdıktan sonra ince olan göz altı derisi toparlanır ve cilt kalitesi artar.

Gözaltı Yağ Enjeksiyonu Sonrası

Göz altlarına yağ enjeksiyonu uygulandıktan sonra aynı gün normal hayata dönülebilir. Ağrılı bir işlem değildir. Doktorun verdiği ilaçları işlem sonrası kullanmak ve kontrol randevusuna gitmek gerekir.

İşlem sonrasında etkiler hemen görülür ancak bir süre ödem olur. Ödemin geçmesi 1 ayı bulabilir, sonrasında son halini alacaktır. 

Göz Altına Yağ Enjeksiyonu Fiyatları

Göz altına yağ enjeksiyonu kalıcı bir işlem olduğundan fiyatlar yağ alımını ve enjeksiyonunu birlikte içerir. Doktorun tecrübesi ve kliniğin donanımı fiyatlarda değişkenlik yaratacaktır. Doğru fiyat bilgisine ulaşmak için doktor muayenesi sonrasında belirlenmesi daha doğru olacaktır.

Gözaltına Yağ Enjeksiyonu Işık Dolgusundan Farklı Mıdır?

Yağ enjeksiyon ya da yağ dolgusu ve gözaltı ışık dolgusu birbirinden farklıdır. Işık dolgusunda hyaluronik asit bazlı dolgu maddesi kullanılır. 

Yağ enjeksiyonunda ise kişinin kendi yağları özel bir işlemden geçirilerek dolgu uygulamasına hazır bir hale getirilir. Yağ enjeksiyonu ile ışık dolgusunun farkı, yağ enjeksiyonunun daha uzun süre kalıcı olması ve alerji riskinin yok denecek kadar az olmasıdır.

Bu işlemde kişinin kendi yağ dokusu kullanıldığı için göz altı dolgu uygulaması açısından daha güvenlidir. Yağ enjeksiyonu ile ışık dolgusunun ortak noktası ise hemen hemen aynı etkiyi yaratmasıdır.

Her iki yöntem de göz altında dolgunluk sağlayarak gözleri belirginleştirir, göz altındaki çöküklüğü doldurur ve yüze daha genç bir ifade kazandırır.