Meme Estetiği

Memeye Yağ Enjeksiyonu

memeye yağ enjeksiyonu

Her kadının hayali dolgun estetik aynı zamanda doğal güzelliğiyle dikkat çeken memelere sahip olmaktır. Memeye yağ enjeksiyonu ile meme büyütmek, protez kullanmayı tercih etmeyen kişiler için alternatif bir meme büyütme yöntemidir.

Daha doğal ve estetik bir şekilde, büyük memeye sahip olmak için kendi vücut yağınızı değerlendirebilirsiniz. Bu işlemde Vaser liposuction yöntemiyle alınan yağlar, sıvı forma dönüştürülür ve memelere seviye seviye enjekte edilir.

Memeye yağ enjeksiyonu nedir?

Memeye yağ enjeksiyonu, vücudun farklı bölgelerinden alınan fazla yağın liposuction ile alınarak, kök hücreden zengin hale getirilmesi için farklı teknikler kullanılarak konsantre edilmesi sonrası memenin gerekli bölgelerine şekil verilerek enjekte edilmesini içerir.

Memenin her yerine eşit olarak dağıtılan yağlar sayesinde tıpkı silikon meme gibi dik ve dolgun doğal estetiğe sahip göğüslere kavuşabilirsiniz. Fakat memeye yağ enjeksiyonu ile meme büyütme, protez ile meme büyütme kadar kalıcı olmayabilir.

Enjekte edilen yağların bir kısmı tıpkı kilo verdiğimizde kaybettiğimiz bel basen yağları gibi azalma gösterebilir. Bu nedenle memeye enjekte edilen yağların istenen kalıcılığa ulaşması için tekrar etmek gerekebilir.

Protezsiz meme büyütme mümkün mü?

Memeye yağ enjeksiyonu ile protez kullanılmadan meme büyütmek mümkündür. Kişinin kendi yağı kullanılarak göğüs büyütme yapılabilir. Yağ enjeksiyonu son yıllarda doğal ve damla şeklinde meme isteyen kadınlar tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme yapılırken, hastanın vücudundaki fazla yağ dokuları alınarak meme dokusuyla kas arasına yerleştirilir. Bu bölgeye yerleştirilen yağ dokusu, kas üzerine yerleştirilen yağ dokusundan daha kalıcı ve daha naturel görünür.

Yağ enjeksiyonu ile sadece meme büyütme değil, memelerdeki simetri bozukluğu da düzeltilebilir ve meme silikon ameliyatından sonra göğüs aralarına yağ dokusu enjekte edilerek daha yuvarlak ve doğal görünen memelere sahip olunabilir. Ancak protezsiz memeye uygulanan yağ enjeksiyonu ile yapılan meme büyütmede kişinin fazla yağı olması gerekir. Çok zayıf olan kişilerde sadece yağ ile protezsiz yapılmaz.

Memeye Yağ enjeksiyonu ile meme nasıl büyütülür?

Memeye yağ enjeksiyonu genel anestezi altında yapılır. Öncelikle hastanın yağ alınacak bölgeleri ve yağın memelerin hangi bölgesine transfer edileceğini belirlemek için çizim yapılır. Yağ enjeksiyonu ile meme büyütmek için öncelikle hastanın fazla yağlı olduğu bölgeden yağ dokusu dışarı çekilir. Bu uygulama için Vaser liposuction yöntemi tercih edilir.

Vaser liposuction sayesinde yağlar canlı haldeyken saflaştırılır ve uygulama yapılan bölgeye önceden belirlenen miktarda farklı seviyelerde enjekte edilir. İstenen görünüm elde edildikten sonra operasyon tamamlanır.

Genellikle beklenen görünümden biraz daha fazla yağ enjeksiyonu yapılır. Çünkü yağ dokusu ameliyat sonrası bir miktar erir. Eriyen yağ miktarı % 20 -30 arasıdır. Böylece yağ dokusuyla doldurulan memeler daha uzun süre şeklini korur. Enjekte edilen yağın konsantre edilmesi ve kök hücreden zengin hale getirilmesi bir diğer yöntemdir burada da yağ dokusunun kalıcılığının artması sağlanır.

Memeye yağ enjeksiyonu sırasında hastanın diğer bölgelerine de yağ enjeksiyonu yapılabilir. Yağ enjeksiyonu ile meme büyütmenin dışında meme dikleştirme ve meme asimetrisinde, memeyi eşitleme işlemlerinde memeye farklı miktarlarda yağ enjeksiyonu yapılarak uygulanabilir.

Memeye yağ enjeksiyonu sonrası neler beklemeliyim?

Memeye yağ enjeksiyonu sonrasında bir miktar ödem olması normaldir. Yaklaşık 1 ay içinde göğüslerin son hali görünür hale gelir. Bu dönemde size verilen toparlayıcı sutyeni düzenli kullanmanız ve doktorunuzun tavsiyelerine uymanız işlemin kalıcılığı ve sonucu açısından önemlidir. Bu doğrultuda ilk günlerdeki görüntü sonuç için bir gösterge değildir. Göğüsleriniz size çok büyümüş gelebilir ancak 1-2 hafta içinde gerçek görünümüne ulaşacaktır.

Memeye Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme kalıcı bir yöntem midir?

Yağ enjeksiyonu ile meme büyütmede eklenen yağların bir kısmı, işlemden sonraki birkaç ay içinde vücudunuzun aktivitelerine bağlı olarak erimeye başlayabilir. Enjekte edilen yağların bir kısmı ilk aylarda erirken, geri kalan yağlar ömür boyu göğüslerinizde kalabilir.

Ancak ani ve hızlı kilo kayıpları ya da birden fazla miktarda zayıflama memeye enjekte edilen yağlar da vücudun bir parçası olduğundan bu bölgeleri etkileyerek küçülmeye neden olacaktır. O nedenle memeye yağ enjeksiyonu yapılırken ideal kilonuzda olmanız sonuçları uzun süre koruyabilmeniz açısından önemlidir. Verilecek kilonuz varsa önce kilo verip sonra meme yağ enjeksiyonunu planlamanız önemlidir.

Memeye yağ enjeksiyonu fiyatları nedir?

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet ve haber sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Memeye yağ enjeksiyonu fiyat ve bilgi almak için +90 212 241 46 24 no’lu telefon numaramızı arayarak randevu oluşturabilir.

Memeye Yağ Enjeksiyonu” İçin 15 Soru Soruldu

 1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

  Merhaba, fiyatlar ile ilgili sizinle özelden iletişim kuracağız. Yağ enjeksiyonu meme ölçülerini ancak 1 cup büyütmek doğru olacaktır. yaklaşık 1-2 litre yağ gerekebilir. Ancak sizin vücut ölçülerinize göre değişkenlik gösterebilir. Bu nedenle öncesinde sizi görmem ve uygulanacak meme büyütme tekniğini beraber belirlemek daha doğru olacaktır.

 2. Dilara karaca dedi ki:

  Fiyati ogrenebilirmiyim lutfen cok ohtiyacım var lütfen

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, memeye yağ enjeksiyonu için yeterli fazla yağınızın olması gerekir. Eğer fazla yağınız memeye yağ enjeksiyonunda istenen büyüklüğü sağlar ise uygulama yapılabilir. Memelerde sarkma var ise dikleştirme ile beraber yapmak gerekebilir. Bize 05432684434 nolu telefona fotoğraf iletebilirseniz size daha net bilgi ve fiyat verebiliriz. teşekkürler

 3. Semra dedi ki:

  Merhaba 20 yaşındayım yağ enjeksiyonu ile meme büyütme işlemi için fiyat alabilirmiyim. Teşekkürler

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 4. Meryem dedi ki:

  Merhaba yağ enjekti için kaç kilo olunması herkes fiyat alabilirmiyim bide ?

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, vücudunuzda yeterli yağ olması gerekir ve bir miktar meme dokusu olması gerekir. Dilerseniz görüşmeye gelebilir yada +90 544 268 44 33’nolu telefondan bize fotoğraf iletebilirsiniz.
   Sevgiler,

 5. Berfin dedi ki:

  Merhaba Leyla hanım,

  Yağ oranı düşük kişilerde de uygulanabilir yöntem mi? Diğer bölgeler örn iç bacakta ne kadar yağ birikimi olması gerekir?
  Fiyatlarınız ortalama olarak ne kadar?
  Bilgi alabilirsem çok memnun olurum

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için tarafınıza mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 6. Şehriban dedi ki:

  Selam dr. hanım, yağ enjekde ederek meme büyütmek istiyorum. Hangi durumlarda önerirsiniz.
  Ve siz bu uygulamayı ne sıklıkda yapdınız?
  Yeriniz neresi? Ücret nedir?
  Saygılarla

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, yerimiz İstanbul Nişantaşındadır. Detaylı bilgi ve ücret ile ilgili tarafınıza mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 7. Elif dedi ki:

  Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme fiyatını ve meme ucu çöküklüğü fiyatını öğrenebilirmiyim

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, detaylı bilgi ve fiyat için mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 8. Rabia dedi ki:

  Merhaba. Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme operasyonu ücreti nedir? Yeriniz nerede?

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba mail ile bilgi verilmiştir.
   Sevgiler,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir