Altın İğne Ne Zaman Etkisini Gösterir?

1.08K görüntülenmeİğneli Radyofrekans
0
1 Yorum

Hocam Merhaba, Altın iğne ne zaman etkisini gösterir? Yüzümde çok fazla skar izleri diye tabir ettiğiniz sivilce lekeleri var, önümüzdeki ay mezuniyet törenim var ve ömür boyu bakcağım bu fotoğraflarda tamamen pürüzsüz bir cildim olsun istiyorum altın iğne yazınızı okudum bana uygun bir tedavi olabilir mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Altın iğne bir diğer adıyla Scarlet, radyofrekans teknolojisinin desteği ile “micro golden needle” dediğimiz yani minik altın iğnelerin bulunduğu bir başlıkla cildin zarar görmüş dermis tabakasına ulaşmayı hedefleyen bir cilt yenileme tedavisidir. Birçok alanda önerdiğim altın iğne; çatlak tedavisi, sarkma ve kırışıklıklar, cillteki koyu lekeler ve elbette skar izi yani yara izi tedavisinde de severek kullanmaktayım. Cihaz cilt yenilemeyi hedeflediği için cilde önce hasar bırakma mantığıyla yol alır bu sebeple 2 seans aralığında minimum 10 gün olmalıdır. 1 ay içinde toplam 2 maximum 3 seans uygulanabilir ki bu da neredeyse bir tedavi kürünü bitirmeye yakın olduğunuz anlamına gelir. Bu kadarıyla bile çok fazla yol katediceğinize eminim. Belki de cildin durumuna göre bakıldığında yeterli bile olabilir. Altın iğne “Scarlet” tedavisinin hangi işlem için olursa olsun cildin kaş seansa ihtiyaç duyduğunu anlamam için mutlaka öncesinde muayene etmem gerekir. Kişiye özel başlık kullanılması sayesinde vücudun her alanına bir çok amaca hizmet etmesi üzerine sıklıkla tercih ettiğim cihazlarımın başında geliyor. Lokal Anestezi kremi uygulanarak acı hissetmemeniz sağlanmakta, işlem yapılan bölgeye göre 30 dk 1 saat aralığında seansların herbirini tamamlamak mümkün.

0

Selamlar doktor hanım, altın iğne tedavisi düşünüyorum yüzümde yer alan kırışıklıkları gidermek için. Ne kadar sürede etkisini gösteriyor bu işlem, bilmek isterim. Sevgiler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, altın iğne tedavisinde amaç ciltteki kolajen artışını desteklemektir. Bu da hemen gerçekleşen bir durum değildir. Etki süresi hastadan hastaya değişmekle birlikte genellikle 3-6 ay arasında sürer. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba hocam, yaza düğünüm var. Yüzümdeki kırışıklıklar için altın iğne tedavisi yaptırmayı düşünüyorum. Acaba altın iğne ne zaman etkisini gösterir? Düğüne yetişir mi şimdi yaptırsam? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, altın iğne tedavisinde cilt altındaki kolajen üretimi uyarılır. Böylece daha genç ve canlı bir cilt görünümü elde edilir. İşlemin etkisini gösterme süresi kişiden kişiye değişmekle beraber genellikle 3 ila 6 arasında sürer. Sevgiler.

0

Hocam merhaba, cilt gençleştirme tedavisi için Altın iğne yaptırmak istiyorum. Acaba bu işlem etkisini ne zaman gösterir? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Altın iğne cilt gençleştirme tedavisi için uygulanan etkili yöntemlerden biridir. Bu uygulama cilt altına radrofrekans enerjisi verilerek buradaki kolajen artışınının tetiklenmesi sağlanır. Kolajen üretimini hızlandırmak için 2 ila 6 ay arasında bir süre geçmesi gerekir. İşlem etkisini bu süre zarfında göstermeye başlar.

0

Leyla Hocam merhaba,  altın iğne etkisini ne zaman gösterir? 1 hafta önce yaptırdım. 44 yaşındayım. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Altın İğne oldukça etkileyici sonuçlar veren etkili bir uygulama. Ancak bu işlem, etkileyici sonuçlara ulaşmada biraz sabırlı olmayı gerektiriyor. Genel olarak şunu söyleyebilirim ki ortalama 3- 4 seans uygulama sonucunda etkili sonuçlar kendini gösterir. Bu uygulama ciltte kolajen üretimini tetiklemeye yöneliktir ve bunun sonucunu almak 3-6 ay kadarlık bir süre gerektirir. Tam etki ise 6 ayın sonunda ortaya çıkar. Biraz sabırlı olmanızı öneriyorum, beklediğiniz sonuçlara ulaşacaksınız. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hocam merhaba, ben ince kırışıklıklar için altın iğne tedavisi düşünüyorum. Size sorum ise altın iğne ne zaman etkisini gösterir? Yanıtlamanızı rica ediyorum.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, altın iğne tedavisinin etkili olması için öncelikle kişinin sorununa, ihtiyacına ve cilt tipi gibi faktörlere bağlı olarak ihtiyaç duyduğu seans sayısı belirlenmeli. Genellikle tedavinin sonuçları 3- 4 seans sonucunda görülmeye başlar. Ancak elbette ki tedavi etkisini ilk seans itibariyle gösterir. Ciltte kolajen üretimini tetikleyen bu uygulama sayesinde cilt daha sıkı ve genç bir görünüm kazanır. İnce kırışıklıkların tedavisinde de etkilidir. Önerim bu kırışıklıklarınız derinleşmeden tedaviye ilk adımı atmanız. Ortalama 3-6 ay sonunda altın iğne tedavisinden gözle görülür sonuçlar almaya başlarsınız. Sağlıklı günler dilerim.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı