Altın İğne Ne Zaman Etkisini Gösterir?

blank
1 Cevap

Hocam Merhaba, Altın iğne ne zaman etkisini gösterir? Yüzümde çok fazla skar izleri diye tabir ettiğiniz sivilce lekeleri var, önümüzdeki ay mezuniyet törenim var ve ömür boyu bakcağım bu fotoğraflarda tamamen pürüzsüz bir cildim olsun istiyorum altın iğne yazınızı okudum bana uygun bir tedavi olabilir mi?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Temmuz 3, 2020

Merhaba, Altın iğne bir diğer adıyla Scarlet, radyofrekans teknolojisinin desteği ile “micro golden needle” dediğimiz yani minik altın iğnelerin bulunduğu bir başlıkla cildin zarar görmüş dermis tabakasına ulaşmayı hedefleyen bir cilt yenileme tedavisidir. Birçok alanda önerdiğim altın iğne; çatlak tedavisi, sarkma ve kırışıklıklar, cillteki koyu lekeler ve elbette skar izi yani yara izi tedavisinde de severek kullanmaktayım. Cihaz cilt yenilemeyi hedeflediği için cilde önce hasar bırakma mantığıyla yol alır bu sebeple 2 seans aralığında minimum 10 gün olmalıdır. 1 ay içinde toplam 2 maximum 3 seans uygulanabilir ki bu da neredeyse bir tedavi kürünü bitirmeye yakın olduğunuz anlamına gelir. Bu kadarıyla bile çok fazla yol katediceğinize eminim. Belki de cildin durumuna göre bakıldığında yeterli bile olabilir. Altın iğne “Scarlet” tedavisinin hangi işlem için olursa olsun cildin kaş seansa ihtiyaç duyduğunu anlamam için mutlaka öncesinde muayene etmem gerekir. Kişiye özel başlık kullanılması sayesinde vücudun her alanına bir çok amaca hizmet etmesi üzerine sıklıkla tercih ettiğim cihazlarımın başında geliyor. Lokal Anestezi kremi uygulanarak acı hissetmemeniz sağlanmakta, işlem yapılan bölgeye göre 30 dk 1 saat aralığında seansların herbirini tamamlamak mümkün.

blank

Leyla Hocam merhaba, 33 yaşındayım, yüzümde akne izleri var çokça. Bir an önce tedaviye başlamak istiyorum. Altın İğne bütün yara ve akne izlerini hemen geçiriyormuş. Yaptırsam altın iğne  ne zaman etki gösterir doktor hanım?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 19, 2020

Merhaba, Altın İğne uygulaması akne izleri tedavisinde, cilt gençleştirme, boyun-dekolte bölgesi toparlama, ciltte lifting etkisi yaratma, geniş gözenekler, ince çizgiler ve çatlakların tedavisinde kullanılan muhteşem bir üründür. Cihaz başlığı üzerindeki mikro iğneler ciltte az oranda hasar oluşturmakta ve cildin hasarlanmış bölgesindeki hücrelere start verilmesiyle yenilenmesini sağlamaktadır. 0.5 ile 3.00 milimetre uzunluğundaki minik iğneler derinin dermis tabakasındaki kolajen lifleri öncelikle parçalamakta daha sonra üretimini başlatmakta ve cildin bu şekilde kendisini tamamlamasını sağlamaktadır. Altın İğne uygulamasında ciltte az da olsa hasar bırakıldığı için en az 10-15 gün aralığında seansların gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bir, bir buçuk ay gibi bir zaman diliminde toplamda üç seans yapılan tedaviyle akne izlerinizden kolaylıkla kurtulabilmektesiniz. Altın iğneyle beraber akne izlerinin derinliği azalır, ciltteki gözenekler küçülür, ciltte pürüzsüz ve canlı bir doku elde edilir. Seans sayısına kliniğimde yaptığım muayene sonrasında karar vermekteyim. Uygulama öncesinde akne izleri bulunan bölgeye lokal anestezi uygulamaktayım. Böylelikle hassas olan cilt bölgesindeki acıyı minimuma indirmekteyim.

blank

Merhaba Leyla Hanım, göz çevremde oldukça koyu renkte mor halkalar var, Altın İğne uygulamasını web sitenizde biraz okudum. Göz çevremdeki morlukların gitmesi için altın iğne yaptırsam etkisini ne zaman görebilirim?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 24, 2020

Merhaba, Altın İğne başka bir adıyla Scarlet S, iğneli radyofrekans teknolojisi yani ‘micro golden needle’ ile cilt üzerine çok küçük delikler açmaktadır. Cildin yıpranmış dermis tabakasına ulaşan üzerinde minik altın iğnelerin bulunduğu başlıkla yapılan bir cilt yenileme tedavisidir.Ciltteki koyu lekelenmeler, gözaltı ya da göz çevresi morlukları, çatlak-sarkma-kırışıklık tedavileri, skar izi gibi birçok alanda rahatlıkla kullanılabilen bir teknoloji ürünüdür. Cilt yenilemeyi hedef alan uygulama yöntemiyle ilk önce cilt üzerinde bir miktar hasar bırakmakta ve cildin kolajen üretimini başlatmayı hedef almaktadır. Bu bakımdan seans aralıklarının en az 10 gün olması ve ayda toplam en fazla 3 seans uygulanabilir olması gerekmektedir. En ideal uygulama iki haftada bir yapılan seanslarla toplamda 3 seans alınması tedavi bakımından yeterli gelmektedir. Tedaviye başlamadan önce kliniğimde detaylı olarak hastayı muayene ediyorum. Aynı şekilde sizi de muayene ettikten sonra sizin için cildinize ve probleminize uygun seans sayısını söyleyebilmekteyim. Altın İğne teknolojisinde vücudun her bölgesini tedavi edici özel başlıklar bulunmaktadır. Lokal anestezi uygulayarak tedavi edilecek bölgenin duyarlılığı minimuma indirilerek daha az acı hissetmeniz sağlanmaktadır. Bir seans uzunluğu tedavi edilecek bölgeye göre 30 dakika ile bir saat arasında değişebilmektedir.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar