Altın İğne Yaptıran Ünlüler?

866 görüntülenmeİğneli Radyofrekans
0
1 Yorum

Hocam Merhaba, altın iğne yaptıran ünlüler kimler? Ben aşırı zedelenmiş bir cilde sahibim. Haberlerde birkaç ünlünün altın iğne ile cilt yenileme yaptıklarını dinledim doğruluk payı var mıdır? Gerçekten o kadar etkili bir uygulama mıdır?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

İğneli radyofrekans cihazı SCARLET S veya Altın iğne olarak da bilinen FDA onaylı bir cihaz olup, başlığındaki mikro iğneler ile epidermisde küçük delikler açarken yalıtımlı iğne uçlarında oluşan radyofrekansın ısı etkisi ile dermal yenileme sağlarlar. Fraksiyonel iğneli bipolar radyofrekans epidermiste minimal hasar yaratarak kollajen ve elastik dokunun artışını sağlarlar. Böylece kırışıklıkların azalmasına, cildin uzun süreli sıkılaşmasına ve izlerin yok olmasına yardımcı olur. Her mevsimde uygulama yapmak mümkündür. Koyu tenli kişilere de rahatlıkla uygulanır. Tedavi edilmek istenen cildin durumuna göre 15 gün veya 1’er ay ara ile minimum 4 seans uygulanır. Uygulamadan yaklaşık bir ay sonra olumlu etkiler gözlenmeye başlar. Ciltte sıkılık artar, yüz ovali toparlanır, kırışıklıklar azalır, parlaklık artar, lekelerde de azalma olur. Çatlak, akne ve ameliyat izleri için yapılan uygulamalarda da olumlu sonuçlar alınır. Her hasta doktor ilişkisinde olduğu gibi mesleği dolayısı ile kamuya mal olmuş, ünlü kişilerin de tedavi yöntemleriyle ilgili detay vermek etik değildir. Ancak onların da normal insanlar kadar cilt problemleri olabildiğini unutmamak lazım. Birçok işlemden olduğu gibi altıniğne uygulamasından da fayda sağladıklarını söyleyebiliriz.

0

Merhaba doktor hanım, altın iğne uygulamasının yüzdeki kırışıklık ve sarkıklıklar için oldukça etkili olduğunu duydum. Ayrıca birçok ünlü isim de bu uygulamadan faydalanıyormuş. Rica etsem kısaca özetler misiniz? Altın iğne nedir? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, altın iğne uygulaması ciltteki kolajen üretimini artırmaya yönelik medikal estetik bir işlemdir. Kolajen üretiminin artması cildin gençleşmesine ve yenilenmesine yardımcı olur. Böylece yüzdeki kırışıklık ve sarkıklıklardan kolay yolla kurtulmuş olursunuz. Ciltteki kolajen artışı hemen gerçekleşmediğinden işlemin etki etmesi için 3-6 arasında beklemeniz gerekir. Sizin de bahsettiğiniz gibi birçok ünlü kişi altın iğnenin mucizevi etkisinden yararlanmaktadır. Sevgiler.

0

Merhaba hocam, yüzümdeki kırışıklık ve sarkmalar için ameliyatsız bir işlem olan altın iğne yaptırmak istiyorum. İnternette gördüm ki birçok ünlü kişi de bu uygulamayı yaptırmış. Bu nasıl bir uygulama rica etsem kısaca bilgi aktarabilir misiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, altın iğne tedavisinde cilt altındaki kolajen üretimi uyarılır. Böylece daha genç ve canlı bir cilt görünümü elde edilir. İşlemin etkisini gösterme süresi kişiden kişiye değişmekle beraber genellikle 3 ila 6 arasında sürer. Oldukça etkili bir uygulama olan altın iğne tedavisini birçok ünlü isim de yaptırmaktadır. Oldukça başarılı sonuçlar aldığımızı söylemem mümkündür.

0

Leyla Hocam merhaba, altın iğne yaptıran ünlüler var. Benim de cildim sorunlu. Ben de bu tedaviyi olsam etkili olur mu acaba?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, birçok ünlü günümüzde cildindeki sorunları gidermede altın iğne uygulamasına başvuruyor. Altın iğnenin en büyük özelliği cildin yenilenmesini sağlaması ve bu sayede daha genç, daha sağlıklı bir cilt görünümünü kişiye kazandırması. Muayene için gelebilirseniz cildinizdeki sorunları ve bu sorunların yoğunluğunu tespit edelim. Cilt tipinizi de analiz edelim. Bu sorunları gidermede etkili olan uygulamayı da bu doğrultuda önerebilirim. Eğer sizin için en etkili, uygun yöntem altın iğne ise tedaviye başladıktan sonra 3- 6 gibi bir sürede etkileri almaya başlarsınız. 6 ayın sonunda ise gözle görülür bir etkiyi kazanırsınız. Bu noktada kaç seansa ihtiyacınız olduğu da önemli. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, ben cildimin daha sıkı ve genç görünmesini istiyorum. Bunu araştırırken altın iğne yaptıran ünlüler gördüm. Memnun olduklarını söylemişler. Bende de bu uygulama işe yarar mı? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, altın iğne uygulaması cildin yenilenmesini ve gençleşmesini sağlayan ameliyatsız bir cilt bakım yöntemi. Ünlüler de dahil olmak üzere birçok kişi altın iğne uygulamasından etkili sonuçlar alıyor. Bu uygulamada altın iğne başlığı aracılığı ile cilt altına radyofrekans dalgaları iletiyoruz. Bu dalgalar ciltte kolajen üretiminin artmasını tetikliyor. Kolajen üretimindeki artış ile de ciltteki hücreler kendini yenilemeye başlıyor ve cilt sorunları birer birer ortadan kalkıyor. Bu uygulamadan en etkili sonuçların alınması ise 3- 6 ay arasında sürüyor. Uygulama ilk seanstan itibaren etkisini göstermeye başlıyor ancak ben genellikle cildin durumuna göre 3- 4 seans yapılmasını öneriyorum. Sizin için bu uygulamanın uygun olup olmadığını söylemem ancak muayene ve analiz yaptıktan sonra mümkün olur. Eğer ihtiyacınızı karşılayacağına karar verirsek oldukça güzel sonuçlar alırsınız. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla hanım, son zamanlarda  birçok ünlünün yaptırdığı bir cilt gençleştirme uygulaması konuşuluyor. Sanırım uygulamanın adı altın iğne. Altın iğne yaptıran ünlülerin cildindeki değişimin çok güzel olduğu konuşuluyor. Altın iğne uygulaması hakkında biraz bilgi verebilir misiniz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, altın iğne çok kolay uygulanabilen bir uygulama olduğu için ve çok etkili sonuçlar verdiği için birçok ünlü altın iğne uygulaması yaptırıyor. Son dönemlerde oldukça rağbet gören altın iğne cilt tonunu eşitleyen, cilt lekelerini yok eden, genişlemiş gözenekleri küçülten ve ciltte oluşan ince çizgileri yok eden çok amaçlı bir cilt yenileme ve gençleştirme uygulamasıdır. Uygulamada kullanılan cihazın başlığında altın iğneler yer aldığı için altın iğne olarak bilinir ama Scarlet S adıyla da anılan bir estetik uygulamadır. Cihazın başlığında yer alan altın iğnelerle cilt altına radyofrekans dalgaları gönderilir ve cilt altı doku uyarılır. Cilt altına etki eden altın iğne uygulamasında kolajen üretiminin artması sağlanır ve cildin onarım süreci başlatılır. Kolajen üretimi arttıkça cilt kendini yenilemeye başlar ve zaman içinde ciltteki lekeler yok olur, gözenekler sıkılaşır, ince kırışıklıkların görünümü azalır ve cilt gençleşir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı