Altın İğne Yaptıran Ünlüler?

blank
1 Cevap

Hocam Merhaba, altın iğne yaptıran ünlüler kimler? Ben aşırı zedelenmiş bir cilde sahibim. Haberlerde birkaç ünlünün altın iğne ile cilt yenileme yaptıklarını dinledim doğruluk payı var mıdır? Gerçekten o kadar etkili bir uygulama mıdır?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Temmuz 24, 2020

İğneli radyofrekans cihazı SCARLET S veya Altın iğne olarak da bilinen FDA onaylı bir cihaz olup, başlığındaki mikro iğneler ile epidermisde küçük delikler açarken yalıtımlı iğne uçlarında oluşan radyofrekansın ısı etkisi ile dermal yenileme sağlarlar. Fraksiyonel iğneli bipolar radyofrekans epidermiste minimal hasar yaratarak kollajen ve elastik dokunun artışını sağlarlar. Böylece kırışıklıkların azalmasına, cildin uzun süreli sıkılaşmasına ve izlerin yok olmasına yardımcı olur. Her mevsimde uygulama yapmak mümkündür. Koyu tenli kişilere de rahatlıkla uygulanır. Tedavi edilmek istenen cildin durumuna göre 15 gün veya 1’er ay ara ile minimum 4 seans uygulanır. Uygulamadan yaklaşık bir ay sonra olumlu etkiler gözlenmeye başlar. Ciltte sıkılık artar, yüz ovali toparlanır, kırışıklıklar azalır, parlaklık artar, lekelerde de azalma olur. Çatlak, akne ve ameliyat izleri için yapılan uygulamalarda da olumlu sonuçlar alınır. Her hasta doktor ilişkisinde olduğu gibi mesleği dolayısı ile kamuya mal olmuş, ünlü kişilerin de tedavi yöntemleriyle ilgili detay vermek etik değildir. Ancak onların da normal insanlar kadar cilt problemleri olabildiğini unutmamak lazım. Birçok işlemden olduğu gibi altıniğne uygulamasından da fayda sağladıklarını söyleyebiliriz.

blank

Merhaba Leyla Hanım, vücudumda bazı noktalarda cilt lekelerim var. Haberlerde Altın İğne tedavisi yaptıran ünlülerin anlattıklarını dinledim, çok ilgimi  çekti. Ben de yaptırmak istiyorum cilt lekelerim için, ünlülerin söyledikleri kadar etkili  mi?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

Merhaba, güneş ışınlarına maruz kalma, yaşlılık, mevsimsel değişimler, hava kirliliği ya da yoğun çalışma programları cilt üzerinde olumsuz etkiye sebep olmaktadır. Dış çevreye açık olmasından dolayı cildin yirmili yaşlardan itibaren desteğe ve tedaviye ihtiyacı olabilmektedir. Ergenlikte ortaya çıkmış ancak tedavi edilmemiş cilt lekelenmeleri de aynı şekilde tedavi desteğine ihtiyaç duyan cilt problemleridir. İğneli radyofrekans cihazı olan Altın İğne(Scarlet S) uygulama başlığındaki mikro iğneler ile epidermise çok küçük delikler açmaktadır. Yalıtımlı iğne uçlarında oluşan radyofrekans enerjisinin ısı etkisi ile cilt yenilenmesi sağlanmaktadır. Bu şekilde kırışıklıklar azalmakta, cilt sıkılaşmakta, izler yok olmaktadır. kolajen kolajenin üretilmesini tetikleyen ve yardımcı olan ısı enerjisi ile cilt sıkılaşmakta, yenilenmekte ve pürüzsüz bir cilt oluşmaktadır. Aynı diğer yöntemler gibi Altın İğne tedavisinden yararlanan ünlüler de pek tabii ki vardır. Ancak bu özel bilgileri 3. kişilerle paylaşmamız ahlaki ve çalışma prensibi olarak etik değildir. Ancak unutulmamalıdır ki her insanın çeşitli dönemlerde cilt problemi olabilmekte ve bu problemlerden kurtulmak için estetiğin mucize teknolojilerinden faydalanılmaktadır.

blank

İyi günler Leyla Hanım, geçen hafta sonu magazin programında Altın İğnenin yenileyici özelliğinden bahsetti bazı ünlüler. Anlattıkları kadar etkili bir tedavi olup olmadığını öğrenmek istiyorum, Altın iğne yaptıran ünlüler var mı?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 23, 2020

İyi günler, Altın İğne ya da başka bir adiyla Scarlet S iğneli bir radyofrekans cihazıdır. Cihaz başlığında bulunan büyüklüğü 0.5mm ile 2.00 mm aralığındaki mikro iğneler, cildin üst tabakasına yine mikro delikler açarak radyofrekans enerjisinin dermis tabakasına kadar ilerlemesi sağlanır. Fraksiyonel radyofrekans ile epidermise küçük oranda zedelenme bırakarak kolajenin ve elastik dokunun artışı sağlanmaktadır. Kolajen artmasıyla cilt daha gergin, daha parlak daha genç görünmektedir. FDA onaylı tamamen güvenilir olan bu uygulamayla cilt kendini yavaş yavaş yenilemektedir. Seans aralıkları 15 gün olan tedavide minimum 4 seans tedavi önerilmektedir. Ortalama olarak bir ay gibi bir sürede tedavinin olumlu dönüşleri ciltte belli olmaktadır. Magazin dünyasında sanatçılar da aynı normal insanlar gibi cilt sorunlarına sahip olabilmektedirler. Estetik müdahaleler doktor ile hasta arasında kalması gereken özel bilgiler ve uygulamalardır. Mesleğimizde kamuya mal olan tanınmış kişilerle ilgili bilgileri paylaşmak etik değildir. Birçok tedaviden olduğu gibi Altın İğneden de aynı oranda yararlandıklarını söyleyebilmekteyiz.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar