Gıdı Sarkması Nasıl Giderilir?

blank
1 Cevap

İyi günler Leyla Hanım, 39 yaşındayım düzenli bir şekilde botoks yaptırıyorum. Nemlendirici ve yaşlılık karşıtı kremler kullanıyorum yüzüm çok güzel ve cildim harika olmasına rağmen gıdımda sarkma oluştu. Kilo aldım zayıflayınca geçer diye düşündüm fakat geçmedi. Yaşımın ilerlemesiyle mi alakalı yoksa kilo alıp vermeyle mi alakalı bilmiyorum tek bildiğim bu gıdı sarkmasından kurtulmak istiyorum. Gıdı sarkmasını nasıl gideriyorsunuz?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Haziran 10, 2020

Merhaba, boyun ve gıdı bölgesi yüze göre daha hassas ve incedir. Yüzünüzle boynunuza göre daha fazla ilgileniyorsunuz, botox yaptırıyorsunuz kremlerinizi sürüyorsunuz her sabah yüzünüzü yıkıyorsunuz belki de arada cilt bakımları yaptırıyorsunuz fakat maalesef yüzümüze bu kadar bakarken, boyun bölgesini ihmal ediyoruz oysa ki bu yüzümüze uyguladığımız herşeyi boyun ve gıdı bölgesine de uygulasak bu sarkmaları geciktirebiliriz. Bu sarkmalar kilo alıp verdiğiniz içinde oluşabilir, yaş ilerledikçe de ortaya çıkabilir. Öncelikle size önerebileceğim ameliyatsız ve ameliyatlı yöntemlerimiz var. Eğer sarkmanız çok ilerlemediyse ameliyatsız yöntemler tercih ediyorum. Eğer yağ dokusu varsa öncelikle o yağ dokusunun alınması gerekir. Yağ dokusu ve fazla sarkmanız yoksa ameliyatsız yöntemlerden biri olan radyofrekans teknolojisiyle çalışan thermage uygulamasını öneriyorum hastalarıma. Termaj işlemini tüm yüze boyun ve dekolteye uygulayabiliriz eğer yağ dokusu yoksa thermage işlemi neredeyse boyun germe ameliyatı kadar etkili olur. Eğer çene hattında ve kontüründe bir sarkmanız varsa Ulthera bu hattınızı toparlamaya yardımcı olan bir başka cihazdır. Fakat boyun ile ilgili bir sarkmaysa o zaman thermage daha etkili olur. Hindi boynu ya da tavuk boynu gibi dediğimiz kadar sarkmanız varsa artık boyun germe ameliyatı gereklidir. Alt yüz germeyle birlikte alt yüz ve gıdı boyun germe işlemini yapıyoruz. Ortalama 2-3 saat sürüyor.

blank

Merhaba hocam, eskiden kiloluydum şimdi kilo verdim bu yüzden gıdım sarktı. Ne yapabilirim, ne önerirsiniz?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 14, 2021

Merhaba, gıdı sarkması insan doğasında oldukça sık görülen bir durumdur. Cilt altındaki kolajen azalması ile birlikte zamanla kırışmaya ve sarkmaya başlar. Gıdı sarkmasının yaşlanma ve genetik faktörler dışındaki bir diğer sebebi ise sık kilo alıp vermektir. Bu sorunu gıdı estetiği ile gidermeniz mümkün. Gıdı germe ameliyatı kulak arkasından açılan kesiler aracılığı ile gerçekleşir. Sarkan gıdı görünümü kesilerek vücuttan uzaklaştırılır. Geriye kalan gıdıdan sarkan deri, gerilerek çene hattına dikilir. Ameliyat olmadan da gıdıda germe etkisi yakalamanız mümkün. Bunun için en çok tercih edilen yöntemler Ulthera ve Thermage uygulamalarıdır. Ulthera yönteminin bu kadar yaygın olmasının sebebi ameliyat izi bırakmaması ve tek seansta dahi etkili sonuçlar ortaya çıkarmasıdır. Kontrollu hasar sonrasında cilt altı dokusu kendi kendini tamir etmeye başlar. Thermage uygulaması ise, direkt olarak cildin alt tabakasına etki eder. Cilt altı dokusuna odaklanarak buradaki kolajen lifleri ısıtır. Uygulama sırasında ortaya çıkan kolajen dokusu sayesinde vücut kendi kendini sıkılaştırma eğilimi gösterir. Bu ve buna benzer aklınıza takılan sorular ve muayene için sizi dilediğiniz zaman kliniğimizde görmekten mutluluk duyarız. Sevgiler.

blank

İyi günler hocam, 56 yaşındayım,  normalde zayıf bir kadın olmama rağmen gıdı bölgemde sarkma var. Gıdı sarkması nasıl giderilir, cevap verirseniz çok memnun olurum.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 14, 2020

İyi günler, zayıf kadınlarda da gıdı sarkması sık görülebilen bir durumdur. Gıdı bölgesindeki sarkmalar kilo alıp vermeye bağlı olduğu gibi yaşla da doğrudan orantılıdır. Yaş almaya bağlı olarak gıdıda yağ toplaması ve sarması normaldir. Sıkı ve pürüzsüz bir cilt için genel olarak Thermage teknolojisini kullanmaktayız. Thermage teknolojisi FDA onaylı ve ameliyat gibi cerrahi bir işlem olmadan çalışan bir prosedürdür. Derinin altındaki katmanlarını hedefleyerek ısı enerjisi veren sistemde kollagen bağların yeniden oluşturulmaları sağlanarak cildin daha sıkı görünmesi amaçlanmaktadır.Kollagen vücut katmanlarını desteklemek ve cildin pürüzsüz olmasını sağlayan hayati bir protein çeşididir. 20li yaşlarda çokça üretilebiliyorken daha sonraki yıllarda biraz daha artış hızı zayıflamaktadır. Kolan seviyesinin yüksek olması cildin gevşeklikten çıkıp daha sıkı, daha esnek daha pürüzsüz olmasını sağlamaktadır.

blank

Merhaba Leyla Hocam, on 5 ayda yaklaşık 10 kilo aldım. Tabi sigarayı bıraktığım için oldu.  Kilo aldığım için gıdı bölgemde de sarkma meydana geldi. Gıdı sarkması nasıl giderilir? bir tedavisi var mı?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 23, 2020

Merhaba, gıdı ve boyun bölgesi yüz bölgesine oranla daha ince bir deriye sahiptir. İnce deriler hassas olduğu için kırışması daha çabuk olmaktadır. Yüz temizliğimizi ve boyun bakımımızı yaparken bazen gıdı bölgemizi altta kaldığı için gözden kaçırmaktayız. Yüz ve boyun bakımını yaptığımızda gıdı bölgesine uygulayacağınız kremler ve masajlarla oluşumunu biraz da olsa geciktirebilmekteyiz. Gıdı bölgesi için ameliyatlı ve ameliyatsız uygulamalar mevcut. Gıdı bölgesinde sarkma çok fazla değilse o zaman ameliyatsız seçenekleri tercih etmekteyim. Eğer gıdı bölgesinde yağlanma varsa o zaman ilk başta bu yağlanmanın alınması gerekmektedir. Yani gıdı liposuction yapmamız gerekir. Radyofrekans enerjisini kullanan Thermage uygulamasıyla cilt daha gergin görümektedir. Tharmege cildin dermis tabakasına gönderdiği ısı etkisi neocollagenesis da denilen yeni kolajen bağ dokusu oluşumunu sağlamaktadır.Thermage uygulamasından sonra daha gençleşmiş ve taze bir görüntüye sahip olursunuz ayrıca gıdı bölgesindeki düzleşmeden siz de memnun kalırsınız.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar