Gıdı Sarkması Nasıl Giderilir?

1.16K görüntülenmeGıdı Estetiği
0
1 Yorum

İyi günler Leyla Hanım, 39 yaşındayım düzenli bir şekilde botoks yaptırıyorum. Nemlendirici ve yaşlılık karşıtı kremler kullanıyorum yüzüm çok güzel ve cildim harika olmasına rağmen gıdımda sarkma oluştu. Kilo aldım zayıflayınca geçer diye düşündüm fakat geçmedi. Yaşımın ilerlemesiyle mi alakalı yoksa kilo alıp vermeyle mi alakalı bilmiyorum tek bildiğim bu gıdı sarkmasından kurtulmak istiyorum. Gıdı sarkmasını nasıl gideriyorsunuz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, boyun ve gıdı bölgesi yüze göre daha hassas ve incedir. Yüzünüzle boynunuza göre daha fazla ilgileniyorsunuz, botox yaptırıyorsunuz kremlerinizi sürüyorsunuz her sabah yüzünüzü yıkıyorsunuz belki de arada cilt bakımları yaptırıyorsunuz fakat maalesef yüzümüze bu kadar bakarken, boyun bölgesini ihmal ediyoruz oysa ki bu yüzümüze uyguladığımız herşeyi boyun ve gıdı bölgesine de uygulasak bu sarkmaları geciktirebiliriz. Bu sarkmalar kilo alıp verdiğiniz içinde oluşabilir, yaş ilerledikçe de ortaya çıkabilir. Öncelikle size önerebileceğim ameliyatsız ve ameliyatlı yöntemlerimiz var. Eğer sarkmanız çok ilerlemediyse ameliyatsız yöntemler tercih ediyorum. Eğer yağ dokusu varsa öncelikle o yağ dokusunun alınması gerekir. Yağ dokusu ve fazla sarkmanız yoksa ameliyatsız yöntemlerden biri olan radyofrekans teknolojisiyle çalışan thermage uygulamasını öneriyorum hastalarıma. Termaj işlemini tüm yüze boyun ve dekolteye uygulayabiliriz eğer yağ dokusu yoksa thermage işlemi neredeyse boyun germe ameliyatı kadar etkili olur. Eğer çene hattında ve kontüründe bir sarkmanız varsa Ulthera bu hattınızı toparlamaya yardımcı olan bir başka cihazdır. Fakat boyun ile ilgili bir sarkmaysa o zaman thermage daha etkili olur. Hindi boynu ya da tavuk boynu gibi dediğimiz kadar sarkmanız varsa artık boyun germe ameliyatı gereklidir. Alt yüz germeyle birlikte alt yüz ve gıdı boyun germe işlemini yapıyoruz. Ortalama 2-3 saat sürüyor.

0

Doktor Hanım merhaba, 34 yaşındayım. Bizde genetik olarak gıdı bölgesi kilolu ve sarkık. Ben tedavi olmak istiyorum çok geciktirmeden. Gıdı sarkması nasıl giderilir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, gıdı sarkmasının tedavisinde farklı çözüm yollarına başvurabiliyoruz. Buradaki en önemli nokta hastanın mevcut durumu oluyor. Gıdıdaki yağ oranı ne kadar, sarkma ne ölçüde, deride deformasyon oluşumu var mı vs gibi analizler gerçekleştiriyoruz. Genellikle sarkmanın başlangıç düzeyinde olduğu hastalarımızda medikal tedaviler uyguluyoruz. Örneğin Ulthera ya da Thermage tedavide çok iyi sonuçlar veriyor. Sarkma ilerlediyse Liposuction uygulayabiliyoruz, ilaveten germe ameliyatına başvurabiliyoruz. Söylediğim gibi duruma göre tedavi de farklılaşabiliyor. Uygun bir zamanınızda kliniğimize gelin, gerekli analizleri yapalım. Tedavi yönteminizi kesinleştirip, zaman planınızı oluşturalım. Sevgiler…

0

 Leyla Hocam selamlar, gıdım gittikçe daha çok sarkmaya başladı ve bu durum beni çok rahatsız ediyor. Acaba gıdı sarkması nasıl giderilir? Bu sorunun nasıl önüne geçebilirim? Sevgiler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, gıdı sarkması kilo alımı, genetik yapı ve yaşlanmaya bağlı olarak birçok kişide görülen bir estetik problemdir. Gıdı sarkmasının önüne geçmek için hem cerrahi hem de medikal yöntemler mevcuttur. Ancak sizin için hangi tedavi yönteminin daha uygun olacağına karar verebilmem için öncelikle sizi muayene etmeliyim. Fakat yine de kısaca buradan bilgi vereyim. Gıdı sarkması çok şiddetli değilse Thermage CPT ve Ultherapy gibi ciltteki kolajen üretimini destekleyen medikal işlemlerden yararlanırız. Fakat sarkma ileri boyuttaysa liposuction veya boyun germe ameliyatı gibi daha kapsamlı uygulamalara başvurabilmekteyiz. Sevgiler.

0

Selamlar doktor hanım, gıdımdaki sarkıklıklar gün geçtikçe artmaya devam ediyor bu durum beni oldukça rahatsız ediyorum. Gıdı sarkmasını önlemek için ne gibi tedaviler mevcut? Ameliyat olmam gerekir mi? Bilgi alabilirsem çok sevinirim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, gıdı sarkması günlük hayatta oldukça sık karşılaştığımız bir estetik problem. Gıdı bölgesinde meydana gelen aşırı deri oluşumu genetik faktörlere bağlı gelişebileceği gibi kilo artışına bağlı olarak da ortaya çıkabilir. Bu noktada en uygun tedaviyi belirlemek için öncelikle sizi muayene etmem gerekir. Gıdıdaki sarkma düzeyi tedavi planını oluşturmak için oldukça önem verdiğimiz bir konu. Bu nedenle sarkma düzeyine göre çeşitli tedavi planları oluşturuyoruz. Eğer sarkma çok ciddi boyutta değilse thermage ve ulthera gibi medikal işlemler ile bu sorunu çözebiliriz. Fakat sarkma ileri seviyeye ulaşmışsa liposuction, ip askı ve boyun germe cerrahisi gibi yöntemlere başvurabilmekteyiz. Sevgiler.

0

Leyla Hanım merhaba, bende gıdı problemi var. Yüzüm kilolu değil ama gıdım sarkık. Gıdı sarkması nasıl giderilir? Öneriniz nedir? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, gıdı sarkması tedavisinde sarkma problemi farklı yöntemler kullanılarak çözülebilir. Burada kişinin gıdısındaki sarkmanın oranı çok önemli. Aşırı bir sarkma mevcut değilse ilk tercihimiz Thermage ya da Ulthera gibi medikal yöntemlerle bu sorunu çözmek. Eğer bunların yeterli gelmeyeceği bir durum söz konusuysa Liposuction ve daha ileri boyutta sarkmalar için de germe ameliyatları gerçekleştiriyoruz. Burada sizin için en uygun tedavi yöntemini sizi muayene etmeden söyleyebilmem veya bir öneride bulunmam çok doğru olmaz. Muayene için gelebilirseniz uygun tedavi planını yapıp sorunu çözebiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hocam iyi akşamlar. Benim sorum gıdı sarkması ile ilgili. Ben de hafif bir sarkma var. Neden kaynaklandığını bilmiyorum. Gıdı sarkması nasıl giderilir? Yardımcı olmanızı rica ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, gıdı sarkması farklı nedenlere bağlı ortaya çıkabilir. Örneğin yaşın ilerlemesi, kilo alma, kolajen üretiminin azalması gıdıda yağlanma ve sarkma oluşmasına yol açabilir. Öncelikle her operasyonda olduğu gibi gıdı sarkması tedavilerinde de başarılı sonuçlar alınması için tedavi yönteminin hastanın fiziksel yapısı, beklentisi ve rahatsızlıktaki oranı göz önünde bulundurularak belirlenmesi gerekir. Sarkma aşırı boyutlarda değilse Ulthera ve Thermage gibi medikal uygulamaları kullanabiliriz. Eğer sarkma ilerlemişse Liposuction gıdının gergin ve estetik bir görüntüye ulaşmasında oldukça idealdir. Aşırı boyutlardaki sarkmalar için ise germe ameliyatlarına başvururuz. Yani gıdı sarkması kesinlikle tedavisi olan bir estetik bozukluktur. Doğru yöntemin belirlenmesi ile tedavi gerçekleştirilebilir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar