Kilo Kaybından Oluşan Göbek Sarkması Nasıl Geçer?

blank
1 Cevap

Leyla Hanım, karın bölgemde oluşan yağlanma ve sarkma sebebiyle karın germe ameliyatı olmak istiyorum. Erkekler içinde karın germe ameliyatı yapılabilir mi? Teşekkür ederim.

 

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba , erkeklerde göbek bölgesinde oluşan yağ birikimi kadınlardan farklıdır. Yağ genellikle kasların arkasındadır ve diyet tedavisi ile çözüm bulunmaktadır. Yağlanma deri altında oluşmuşsa Liposuction ile yağ çekme işlemi yapılabilir. Kilo alıp zayıflama sonrasında deri sarkması olan erkekler için karın germe ameliyatı yapılabilmektedir ve iyileşme süreci daha hızlıdır. Sağlıklı günler dilerim.

blank

Selamlar Leyla Hanım. Doğum sonrasında 20 kilo almıştım bunun 15 kilosunu verdim ama bu sefer de sarkma meydana geldi. Hem doğum sonrası hem de kilo kaybından dolayı oluşan göbek sarkması nasıl geçer?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 14, 2021

Merhaba. Kilo alıp verdikçe vücudumuzda sarkma meydana gelir, kaslarımız, cildimiz sıkılığını kaybedebilir. En çok kollarımız, bacaklarımız, gıdımız ve tabii karın bölgemiz sarkmaya başlar ve deformasyon oluşur. Yer çekiminin de etkisiyle, kilo alıp vermeyle, doğum sonrası olan süreçte bu sarkmalar canımızı çok sıkabilir. Bu tip durumlarda germe işlemi uyguluyorum. Karın germe işlemi en basit haliyle karnınızın orta ve alt kısmındaki fazla yağ hücrelerinin ve sarkan fazla derinin cerrahi bir operasyonla alınması demektir. Sarkan fazla deri alındığında göbek deliğinizi de vücudunuzun yeni haline uygun bir şekilde yeniden konumlandırırız.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar