Prp Saç Tedavisi Etkisini Ne Zaman Gösterir?

1.14K görüntülenmePRP
0
1 Yorum

Merhaba, ben 43 yaşında üç çocuk annesi bir kadınım. Özellikle hamilelik dönemlerimde saçlarımda gözle görülür şekilde dökülmeler meydana geldi. Saçlarımda  çok ciddi bir azalma var. Bölge bölge azalmalar kendimi kötü hissettiriyor. PRP uygulamasını yaptırsam tedavinin etkilerini ve sonuçlarını ne kadar zamanda görebilirim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Yetişkin insanlarda günlük 150 ve daha az saç telinin dökülmesi normal sayılmaktadır. PRP işlemi saç dökülmelerinde etkili sonuçlar sağlamaktadır. PRP işleminde kanın plazma ve trombositlerinden santrifüj cihazıyla ayrılarak, hücre yenilenmesini sağlayacak olan trombositlerin tekrar saç diplerine enjekte edilmesi işlemidir. Büyüme faktörleri bakımından yoğun olan plateler hücreleri cildin yenilenmesi, hücrelerin iyileştirilmesi bakımlarından yara iyileşmelerinde önemli bir yer tutmaktadır. Uygulama yaklaşık 30 dakika kadar sürmektedir. Hasta genel olarak uygulama sırasında acı duymamaktadır. Yapılan PRP işleminden hemen sonra hasta günlük hayatına geri dönebilmektedir. Bu işlemde herhangi bir iz kalması söz konusu değildir. PRP saç tedavisi uygulaması iki haftada bir yapılmakta ve uygulama süresi en fazla 30 dakika olmaktadır. Tedavi genel olarak 4 ay sürmektedir. PRP uygulamasında hastanın kendi kanı kullanıldığı için hiçbir alerji riski yoktur. Saç tedavisinin etkisi kişinin genetik faktörlerine bağlı olarak değişmektedir anca 3 ayda geri dönüş verebilmektedir.

0

İyi çalışmalar hocam, çok fazla saçım döküldüğü için Prp tedavisi yaptırmak istiyorum ancak anında sonuç almak benim için önemli. Rica etsem söyler misiniz, Prp saç tedavisi etkisini ne zaman gösterir? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Prp dökülme karşıtı saç tedavisi ilk uygulamadan itibaren kendinizdeki olumlu değişimi fark edebileceğiniz bir işlemdir. Bu tedavi, kişiden kişiye değiştiği gibi 6 ila 8 seans arasında önerilebilir. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, benim ön şakaklarımda açılma var. Prp ile tedavi olmak istiyorum. Prp saç tedavisi etkisini ne zaman gösterir? Hızlı sonuç alır mıyım? Yanıtlarsanız sevinirim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, PRP ile ilk seansın hemen ardından etkileyici sonuçlar görmeniz ne yazık ki mümkün değil. Etkili sonuç almak için tedaviyi tamamlamak gerekir ki PRP planlı bir tedavi sürecidir. Ortalama 6- 8 seans PRP uygulamasından istenilen sonuçların alınmasını sağlayacaktır. Şöyle ki PRP de amaç ilk seans itibariyle saç dökülmelerinin durması. Gözle görülür azalmayı ilk seans sonrası fark edersiniz. Ancak hücrelerin kendini onarması vakit alacağından yeni saçların çıkması bu kadar hızlı gerçekleşmez. Sağlıklı günler dilerim.

0

Selamlar doktor hanım, saç dökülmelerimi ortadan kaldırmak için prp tedavisi yaptırmak istiyorum. Hızlı sonuç alabilir miyim? Prp saç tedavisi etkisini ne zaman göstermeye başlar? Teşekkürler şimdiden.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, Prp saç tedavisi ilk seanstan itibaren uygulamanın etkilerini hızlıca alabileceğiniz bir işlemdir. Saç köklerindeki hasar görmüş dokuları onarmaya yönelik bir uygulama olan Prp yaklaşık 6 ila 8 seans arasında sürebilir. İlk seanslardan itibaren saç dökülmeleriniz hızla azalmaya başlar ancak dökülen saçların yerine yenilerinin çıkması daha fazla zaman alabilir.

0

Leyla Hanım merhaba, ben prp saç tedavisi yaptırmak istiyorum. Ancak sonuçlarını hızlı görmek istiyorum. Bu öyle bir yöntem midir? Prp saç tedavisi etkisini ne zaman gösterir? Bilgi verebilir misiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, PRP saç tedavilerinde amaç saç köklerine yapılan uygulama ile zarar görmüş olan hücrelerin yenilenmesini sağlamaktır. Seans sayıları kişinin ihtiyacına göre değişiklik gösterir. Ancak ortalama 6- 8 seans PRP uygulanması istenilen sonuçların alınmasını sağlar. Saç dökülmeleri ilk seanstan itibaren fark edilir derecede azalmaya başlar. Ancak burada beklentiniz dökülen saçların yerine yenilerinin gelmesi ise bu biraz zaman alabilir. Çünkü bu durum hücrelerin kendisini yenilemesi ile alakalıdır ve hücrelerin yenilenmesi için vakte ihtiyacı olur. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba doktor hanım, eşimin saçları çok dökülmeye başladı. PRP tedavisi yaptırmak istiyoruz ama sonuçları hemen görebileceğimiz bir uygulama olması bizim için çok önemli. PRP saç tedavisi için kullanıldığında etkisini ne zaman gösterir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, PRP saç tedavisinde kullanıldığında saç köklerine uygulanır ve zarar görmüş hücrelerin yenilenmesini sağlar. Hücrelerin tamamen kendini yenileyebilmesi için ortalama olarak 6-8 seans PRP uygulanması gerekir ancak ilk seanstan itibaren PRP nin etkisini görürsünüz. İlk seanstan sonra saç dökülmesini gözler görülür bir biçimde azaltır ve tedavi süreci içinde saç dökülmeniz tamamen durur. PRP tedavisinden sonra dökülen saçların geri çıkması ise hücrelerin kendini yenileme süreci tamamlandıktan sonra gerçekleşeceği için biraz zaman alır.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar