Prp Saç Tedavisi Etkisini Ne Zaman Gösterir?

blank
1 Cevap

Merhaba, ben 43 yaşında üç çocuk annesi bir kadınım. Özellikle hamilelik dönemlerimde saçlarımda gözle görülür şekilde dökülmeler meydana geldi. Saçlarımda  çok ciddi bir azalma var. Bölge bölge azalmalar kendimi kötü hissettiriyor. PRP uygulamasını yaptırsam tedavinin etkilerini ve sonuçlarını ne kadar zamanda görebilirim?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ağustos 17, 2020

Yetişkin insanlarda günlük 150 ve daha az saç telinin dökülmesi normal sayılmaktadır. PRP işlemi saç dökülmelerinde etkili sonuçlar sağlamaktadır. PRP işleminde kanın plazma ve trombositlerinden santrifüj cihazıyla ayrılarak, hücre yenilenmesini sağlayacak olan trombositlerin tekrar saç diplerine enjekte edilmesi işlemidir. Büyüme faktörleri bakımından yoğun olan plateler hücreleri cildin yenilenmesi, hücrelerin iyileştirilmesi bakımlarından yara iyileşmelerinde önemli bir yer tutmaktadır. Uygulama yaklaşık 30 dakika kadar sürmektedir. Hasta genel olarak uygulama sırasında acı duymamaktadır. Yapılan PRP işleminden hemen sonra hasta günlük hayatına geri dönebilmektedir. Bu işlemde herhangi bir iz kalması söz konusu değildir. PRP saç tedavisi uygulaması iki haftada bir yapılmakta ve uygulama süresi en fazla 30 dakika olmaktadır. Tedavi genel olarak 4 ay sürmektedir. PRP uygulamasında hastanın kendi kanı kullanıldığı için hiçbir alerji riski yoktur. Saç tedavisinin etkisi kişinin genetik faktörlerine bağlı olarak değişmektedir anca 3 ayda geri dönüş verebilmektedir.

blank

İyi günler Leyla Hanım, 30 yaşındayım. Saçlarımda dökülmeler son zamanda epey çoğaldı. Prp yaptırmak istiyorum ama prp tedavisinin etkisini ne zaman gösterir merak ediyorum?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 26, 2020

İyi günler, PRP tedavisi son yılların en gözde saç tedavilerinin başında gelmektedir. Tedaviyi yaptıracak olan kişinin kanındaki zengin trombositlerin kullanılarak saç kalitesini artırmaya ve yeni saçların çıkmasını hedefleyen bir tedavi şeklidir. Hiçbir alerjik etkisi yoktur çünkü kişinin kendi kanındaki plazma kullanılmaktadır. Plazma içeriğindeki zengin trombositler sayesinde saç dökülmelerinin de önüne geçmektedir. PRP uygulaması en fazla yarım saat sürmektedir. Tedavinin uygulama süresi 4 aydır. İki hafta aralıklarla uygulanan bu tedavide genel olarak 3. aydan itibaren tedavinin olumlu sonuçlarını görebilmektesiniz. Tedavi bitiminden sonra yılda bir ya da iki kez tekrar eden uygulamayla saç köklerinizin sağlamlaşması da garanti altına alınmaktadır.

blank

Merhabalar, size Ankaradan yazıyorum, bir çocuk annesiyim. Benim sorunum saçlarımın kızıma hamileliğim sırasında çok dökülmüş olması. Arkadaşlarımın da çocukları var, onlarda benimki kadar dökülme olmadı. Prp saç tedavisi etkisini ne zaman görürüm?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 14, 2020

Merhaba, saç dökülmeleri genellikle genetik yapıdan kaynaklanmakla beraber, hamilelik döneminde de kadınlarda sık görülen bir problemdir. PRP tedavisinde kanın plazması ve trombositlerinden ayrılması işlemi santrifüj cihazında yapılır. Ayrılan trombositler saç köklerine enjekte edilerek büyümeye etki eden hücreleri uyarmaktadır. Bu hücreler saç köklerini etkilemekte aynı zamanda cildin yenilenmesini de sağlamaktadır. Tedavide baş derisine uygulanan trombositten zengin plazma kişinin kendisine ait olduğundan dolayı alerjiye sebep olmamaktadır. Ayrıca uygulama sırasında acı duyulmamaktadır. Uygulama süresi 30 dakika olan PRP uygulamasında tedavinin bütünü 4 ay civarında olmakla birlikte geri dönüt tedavinin başlamasından sonraki 3. ayda kendini göstermektedir.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar