Yağ Enjeksiyonu İyileşme Süreci?

824 görüntülenmeYağ Enjeksiyonu
0
1 Yorum

İyi günler Hocam, Genel bir soru olcak belki ama yağ enjeksiyonu iyileşme nasıl bir süreçte gerçekleşir? Benim fazla yağlanma olan bölgelerim var aynı zamanda vücudumda eksik hissettiğim alanlar var. Böyle bir operasyon olma durumunda fazla olan karın bel bölgemden yağlar alınıp popo ve göğüs kısmına konulursa nasıl bir iyileşme süreci beni bekliyor öğrenebilir miyim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Yağ transferi operasyonu benim de sonrası sürecinin rahatlığı açısından hastalarıma sıklıkla tavsiye ettiğim bir vücut şekillendirme estetiğidir. Yağ transferinde öncelikli olarak vücutta fazla yağ olan bölümlerden Vaser Liposuction tekniği ile yağ çekimi yapıyorum, aldığımız yağı vücutta gereken yerlere transfer etmek üzere enjeksiyonlara çekiyoruz. İstediğiniz alanlar doğrultusunda hastanede genel anestezi altında gerçekleşmesi gerekiyor. Milimetre kadar minik kesilerden girip, ince kanüller yardımıyla aldığım yağı çok daha ince kanüller ile ihtiyaç olan bölgelerine transfer ediyorum ve sonrasında dikişe bile gerek olmayan bir sonuç oluştuğu için iyileşme süreci konforlu ve oldukça hızlı oluyor.Enjekte ettiğim yağların %60’ı hızlı kaybedildiği için ya 2 seanslık bir uygulama veya ilk seansta fazla yağ enjeksiyonu yapabilirim. Fazla yağ enjeksiyonunda ilk etapta fazla ödem gözlense de çok bir kısa zamanda yağ dokusu hızla oturduğu ve bir kısmı kaybolduğu için çok daha etkili bir sonuç almış oluyoruz. İşlem sonrası oluşacak ödem dışında hiçbir sorun olmadan 2-3 günde günlük rutininize 3 haftada normal hayatınıza tamamen dönmüş oluyorsunuz. 6 hafta kullanmanızı önerdiğim korse sayesinde hem ameliyat sonrası ödem sorunun önüne geçmiş oluyoruz hem de uygulama alanlarının şekil almasına destek olmuş oluyoruz.

0

Leyla Hanım merhaba, yağ enjeksiyonu iyileşme süreci nasıl ilerliyor? Rica etsem kısa bir bilgilendirme alabilir miyim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, yağ enjeksiyonu uygulamasında kesi uygulanmaz. Sadece vaser liposuction tekniğinden yararlanılır ve arkasından ilgili bölgeye yağ transferi yapılır. Bu nedenle dikiş uygulanmadığından dikişlerin iyileşme süreci gibi bir derdiniz kalmaz. İşlem sonrasında tedavi bölgesinde geçici süreli olarak ödem ve morarma gibi yan etkiler görülebilir. Uygulama sonrası bir süre korse kullanmanız gerekecektir. Korse kullanmak işlem bölgesinin daha hızlı şekil almasını sağlayarak iyileşme sürecine katkıda bulunur. Hastalar günlük hayatlarına çoğunlukla bir hafta içinde geri dönerler.

0

Merhaba sevgili Leyla Hanım, yağ enjeksiyonu yaptırmak istiyorum. Vücut hatlarım çok cılız bu nedenle daha dolgun görünme arzusundayım. Fakat operasyon sonrası günlük yaşamıma dönmem çok uzun sürer mi? Yağ enjeksiyonu iyileşme süreci nasıl geçiyor?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yağ enjeksiyonu işleminde kesi açılması söz konusu değildir. Yalnızca vaser liposuction uygulanır ve ardından ilgili bölgeye yağ transferi gerçekleştirilir. Bu sebeple dikiş uygulanmayacağından dikişlerin iyileşme süreci gibi ekstra bir yükünüz olmaz. Uygulama sonrası işlem bölgesinde geçici süre ile ödem, şişlik ve morarma meydana gelebilir. Operasyon sonrası bir müddet uygulama bölgesine korse takmanız gerekir. Bu korse uygulama alanının daha hızlı şekil almasını sağlar. Hastalar günlük yaşamlarına genellikle bir hafta içerisinde dönmektedir.

0

Leyla Hocam merhaba, bende çarpık bacak sorunu var. Yağ enjeksiyonu ile bunu düzeltelim istiyorum. Ancak çocuklarım var. Yağ enjeksiyonu iyileşme süreci nasıl olur? Ne kadar zaman ayırmam lazım? İyi çalışmalar.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, çarpık bacak sorunu için yağ enjeksiyonu oldukça etkili bir yöntemdir. Bu işlemde vücudun farklı bölgesinden Liposuction yöntemi ile yağ alımı yapılır ve bu yağlar bacak bölgesine enjekte edilir. İyileşme süresi kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama 1 hafta sonra rutin yaşantınıza dönebilirsiniz. Sadece bu sürede bacak bacak üstüne atmayın, bacak sallamayın, bağdaş kurmayın kısaca bacağı keskin hareketlerden koruyun. Ameliyat sonrası size verilen korseyi sürekli ve düzenli kullanın. İyileşme sürecini hızlandıracaktır. Uygun bir zamanda merkezimize muayene için gelirseniz ihtiyacınızı daha detaylı analiz edelim ve buna bağlı olarak iyileşme süreci ile ilgili daha yakın bir süre ne olabileceği hakkında konuşalım. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım iyi günler. Ben bacaklarıma yağ enjeksiyonu yaptırmak istiyorum. Ancak özel sektörde çalıştığım için izin sürem kısıtlı. Yağ enjeksiyonu iyileşme süreci nasıl olur? Bilgi verir misiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yağ enjeksiyonu işlemlerinde öncelikle Liposuction yöntemi ile vücutta yağ fazlası olan bölgelerden fazla yağları alarak ihtiyaç olan bölgeye enjekte ederiz. Operasyon boyutuna göre genel ya da lokal anestezi altında yapılabilir. Operasyondan sonraki ilk hafta işlem yapılan bölgede şişlik ve morluk görülebilir. İkinci haftada morluklar geçer ancak şişliklerin geçmesi biraz daha zaman alır. İyileşme kişiden kişiye değişebilir. Birçok hasta ilk birkaç haftada hızlı bir şekilde iyileşirken bazı durumlarda iyileşme daha uzun sürer. Sosyal yaşantıya dönme hızı da buna bağlıdır. Şişlikler indikten sonra gözle görülür sonuçlar elde edilecektir. Doktorunuzun tavsiyelerine uyarsanız, 5-7 gün sonra işinize dönebilirsiniz. Özellikle size verilen korseyi düzenli kullanmanız hem ödemi hızla atmanızı, hem daha hızlı iyileşmenizi hem de operasyondan daha güzel sonuçlar alınmasını sağlar. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba leyla hanım, daha dolgun bir vücut hatlarının hep hayalini kuruyordum artık yağ enjeksiyonu yaptırarak bu hayalimi gerçekleştirmek istiyorum. Yağ enjeksiyonu yaptırırsam ne zaman gündelik yaşamıma dönebilirim, yağ enjeksiyonu iyileşme süreci nasıldır?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yağ enjeksiyonu iki aşamalı bir uygulamadır. İlk aşamada Liposuction yöntemiyle vücudunuzun uygun alanlarından transfer edilecek yağlar alınır. Bu işlem vücuda açılan 1,5-2 mm çapındaki kesilerin içine yerleştirilen kanüller yardımıyla yapılır. Liposuction uygulamasında açılan kesiler çok küçük olduğu için iyileşme sürecinde kişi bir problem yaşamaz sadece uygulama alanında morarma ve ödem oluşabilir. Çok kısa bir süre içinde bu şikâyetler kendiliğinden geçer. Yağ enjeksiyonun ikinci aşamasında alınan yağlar vücuda transfer edilir. Transfer işlemi yine çok küçük kanüller yardımıyla yapıldığı için iyileşme sürecinde bir sorunla karşılaşılmaz. Yağ transferi yapıldıktan sonra bölgenin yeni şeklini alabilmesi için yaklaşık olarak 1 ay özel bir korse kullanılması gerekir. Yağ transferinin yapıldığı bölgeye göre gündelik yaşama ne zaman dönülebileceği değişir ancak ortalama 1 hafta içinde dönebilirsiniz.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı