Yağ Enjeksiyonu İyileşme Süreci?

blank
1 Cevap

İyi günler Hocam, Genel bir soru olcak belki ama yağ enjeksiyonu iyileşme nasıl bir süreçte gerçekleşir? Benim fazla yağlanma olan bölgelerim var aynı zamanda vücudumda eksik hissettiğim alanlar var. Böyle bir operasyon olma durumunda fazla olan karın bel bölgemden yağlar alınıp popo ve göğüs kısmına konulursa nasıl bir iyileşme süreci beni bekliyor öğrenebilir miyim?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Temmuz 3, 2020

Merhaba, Yağ transferi operasyonu benim de sonrası sürecinin rahatlığı açısından hastalarıma sıklıkla tavsiye ettiğim bir vücut şekillendirme estetiğidir. Yağ transferinde öncelikli olarak vücutta fazla yağ olan bölümlerden Vaser Liposuction tekniği ile yağ çekimi yapıyorum, aldığımız yağı vücutta gereken yerlere transfer etmek üzere enjeksiyonlara çekiyoruz. İstediğiniz alanlar doğrultusunda hastanede genel anestezi altında gerçekleşmesi gerekiyor. Milimetre kadar minik kesilerden girip, ince kanüller yardımıyla aldığım yağı çok daha ince kanüller ile ihtiyaç olan bölgelerine transfer ediyorum ve sonrasında dikişe bile gerek olmayan bir sonuç oluştuğu için iyileşme süreci konforlu ve oldukça hızlı oluyor.Enjekte ettiğim yağların %60’ı hızlı kaybedildiği için ya 2 seanslık bir uygulama veya ilk seansta fazla yağ enjeksiyonu yapabilirim. Fazla yağ enjeksiyonunda ilk etapta fazla ödem gözlense de çok bir kısa zamanda yağ dokusu hızla oturduğu ve bir kısmı kaybolduğu için çok daha etkili bir sonuç almış oluyoruz. İşlem sonrası oluşacak ödem dışında hiçbir sorun olmadan 2-3 günde günlük rutininize 3 haftada normal hayatınıza tamamen dönmüş oluyorsunuz. 6 hafta kullanmanızı önerdiğim korse sayesinde hem ameliyat sonrası ödem sorunun önüne geçmiş oluyoruz hem de uygulama alanlarının şekil almasına destek olmuş oluyoruz.

blank

Merhaba Leyla hanım, sizi sosyal medyadan takip ediyorum. Yağ enjeksiyonu işlemi yaptınız geçen gün. Ben biraz sayfanıza baktım ama bir sorum olucak size. Benim göbek ve bel çevremde yağlanma var. Bu yağları enjeksiyon ile alıp popo bölgeme koyarsak iyileşme süreci ne kadar sürede olur? Yani yağ enjeksiyonunda iyileşme süreci yaklaşık kaç gün sürer. Teşekkür ederim, iyi çalışmalar dilerim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 19, 2020

Merhaba, yağ enjeksiyon işlemi hastanın vücudunda varolan yağların Vaser Liposuction yöntemiyle alınıp tekrar hastanın ihtiyacı olan bölgeye transfer edilmesi işlemidir. Bu işlemde belinizde milimetrik düzeyde açtığımız kesilerden kanüller aracılığıyla yağlar toplanır. Toplanan yağlar hiç bekletilmeden hastanın vücudundaki daha önce belirlenen alana nakledilir. Bu işlem genel anestezi verilerek hijyenik hastane ortamında yapılmaktadır. Enjekte edilen yağların yaklaşık %60ı hızlı bir şekilde kaybedilmektedir. Genel olarak yaptığım yağ transferi işlemlerinde bir miktar daha fazla yağ enjekte ederek bu açığı kapatmaktayız. İşlemden 2-3 gün içinde günlük rutininize dönebilmektesiniz. Normal yaşantınıza ise yaklaşık üç hafta gibi bir sürede ulaşmaktasınız. Bu işlemden sonra önereceğim sporcu sütyenini yaklaşık olarak 6 hafta kullanmanız gerekmektedir.

blank

İyi günler Leyla hocam, Web sitenizde yağ enjeksiyonu ile ilgili yazıları okurken kendi vücudumda da eksik ve fazla yağlanma olan bölgelerim olduğunu farkettim. Benim mesela belimden yağ alınıp göğüs bölgeme konulsa yağ enjeksiyonu iyileşme süreci nedir?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 16, 2020

İyi günler, vücut şekillendirme estetiğinde sıklıkla kullanılan bir yöntem olan Yağ Transferi yöntemi hastaya alerjik bir reaksiyon göstermemesi sebebiyle çok tercih ettiğimiz uygulamalardan biridir. Öncelikle yağ transferi işleminde kliniğimize gelerek vücudunuzdaki yağlanma oranına bakılmaktadır. Sizin belirttiğiniz gibi bel bölgesinden yağ alınıp göğüs bölgesine tabii ki transfer edilebilmektedir. Yağlanma bölgesi bel, karın ya da popo olabilmektedir. Vücudunuzdaki fazla yağlar Vaser Liposuction yöntemiyle alınmaktadır. Bu yöntemde çok küçük açtığım kesilerden yine ince kanüller aracılığıyla fazla yağ alınmaktadır. Alınan yağ bekletilmeden daha önce belirlenen vücut bölgesine enjekte edilmektedir. Bu işlem genel anestezi altında ve hastane ortamında gerçekleştirilmektedir. Enjekte edilen yağların %60 gibi büyük bir kısmı hızla kaybedilmektedir. Bu bakımdan Vaser Liposuction yöntemiyle aldığımız yağların bir kısmını hastaya uygulayacağımız ikinci seansta verilmek üzere özel bir cihazda saklamaktayız. Eğer hasta tek seansta bu işlemin yapılmasını isterse o zaman ilk seansta normal verilen yağ transferinden biraz daha fazla enjekte edilebilmektedir. Fazla yağ enjeksiyon işleminde vücut şiş gibi görünse de zamanla vücuttaki ödem inecek ve vücut daha şekilli bir görünüm kazanacaktır. Ödem haricinde bir sıkıntı olmayan işlem sonrasında 2 ya da 3 gün içerisinde günlük rutine, yaklaşık üç hafta sonra da normal yaşantıya dönülmektedir. İşlem sonrasında bir buçuk ay kadar sporcu sütyeni kullanılması tavsiye edilmektedir.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar