Yağ Enjeksiyonu İyileşme Süreci?

1.60K görüntülenme
0

İyi günler Hocam, Genel bir soru olcak belki ama yağ enjeksiyonu iyileşme nasıl bir süreçte gerçekleşir? Benim fazla yağlanma olan bölgelerim var aynı zamanda vücudumda eksik hissettiğim alanlar var. Böyle bir operasyon olma durumunda fazla olan karın bel bölgemden yağlar alınıp popo ve göğüs kısmına konulursa nasıl bir iyileşme süreci beni bekliyor öğrenebilir miyim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Yağ transferi operasyonu benim de sonrası sürecinin rahatlığı açısından hastalarıma sıklıkla tavsiye ettiğim bir vücut şekillendirme estetiğidir. Yağ transferinde öncelikli olarak vücutta fazla yağ olan bölümlerden Vaser Liposuction tekniği ile yağ çekimi yapıyorum, aldığımız yağı vücutta gereken yerlere transfer etmek üzere enjeksiyonlara çekiyoruz. İstediğiniz alanlar doğrultusunda hastanede genel anestezi altında gerçekleşmesi gerekiyor. Milimetre kadar minik kesilerden girip, ince kanüller yardımıyla aldığım yağı çok daha ince kanüller ile ihtiyaç olan bölgelerine transfer ediyorum ve sonrasında dikişe bile gerek olmayan bir sonuç oluştuğu için iyileşme süreci konforlu ve oldukça hızlı oluyor.Enjekte ettiğim yağların %60’ı hızlı kaybedildiği için ya 2 seanslık bir uygulama veya ilk seansta fazla yağ enjeksiyonu yapabilirim. Fazla yağ enjeksiyonunda ilk etapta fazla ödem gözlense de çok bir kısa zamanda yağ dokusu hızla oturduğu ve bir kısmı kaybolduğu için çok daha etkili bir sonuç almış oluyoruz. İşlem sonrası oluşacak ödem dışında hiçbir sorun olmadan 2-3 günde günlük rutininize 3 haftada normal hayatınıza tamamen dönmüş oluyorsunuz. 6 hafta kullanmanızı önerdiğim korse sayesinde hem ameliyat sonrası ödem sorunun önüne geçmiş oluyoruz hem de uygulama alanlarının şekil almasına destek olmuş oluyoruz.

10 Cevap

0
Misafir

Yağ enjeksiyonu yaptıracağım fakat yağ enjeksiyonu iyileşme süreci zor geçer mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yağ enjeksiyonu hem uygulanması hem de iyileşme süreci açısından konforlu bir işlemdir. Anestezik kremle uyuşturulan bölgeye enjektörle uygulanan yağ dolgusu sonrası hemen günlük yaşama dönülebilir. Uygulama alanında şişlik, ödem, kızarıklık görülebilir. Böyle durumlarda buz kompres uygulanması rahatlama sağlayacaktır. Yağ dolgusu sonrası ağrı, acı olmaz. 1 hafta içerisinde dolgu etkisini tam anlamıyla gösterecektir. Bu süreçte korse kullanımı, bol su tüketimi oldukça önemlidir. Sıcak su ve buharlı ortamlardan uzak durmak ve uygulama bölgesini darbelerden korumak bu süreçte dikkat edilmesi gerekenlerdendir.

0
Misafir

Doktor Hanım merhaba, yağ enjeksiyonu iyileşme süreci hakkında bilgi verebilir misiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yağ enjeksiyonu iyileşme süreci yağ enjeksiyonunu yaptığımız bölgeye ve kişiden kişiye değişiklik gösterir. Sorunuza cevap verebilmek için hangi bölge için yağ enjeksiyonu istediğinizi bilmem lazım. Uygun bir zamanda muayene için kliniğimize gelebilirseniz hem detayları görüşelim hem de vücudunuzun uygunluğu ile ilgili analizleri yapalım. Sevgiler…

0
Misafir

Leyla Hanım merhaba, yağ enjeksiyonu iyileşme süreci nasıl ilerliyor? Rica etsem kısa bir bilgilendirme alabilir miyim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, yağ enjeksiyonu uygulamasında kesi uygulanmaz. Sadece vaser liposuction tekniğinden yararlanılır ve arkasından ilgili bölgeye yağ transferi yapılır. Bu nedenle dikiş uygulanmadığından dikişlerin iyileşme süreci gibi bir derdiniz kalmaz. İşlem sonrasında tedavi bölgesinde geçici süreli olarak ödem ve morarma gibi yan etkiler görülebilir. Uygulama sonrası bir süre korse kullanmanız gerekecektir. Korse kullanmak işlem bölgesinin daha hızlı şekil almasını sağlayarak iyileşme sürecine katkıda bulunur. Hastalar günlük hayatlarına çoğunlukla bir hafta içinde geri dönerler.

0
Misafir

Merhaba sevgili Leyla Hanım, yağ enjeksiyonu yaptırmak istiyorum. Vücut hatlarım çok cılız bu nedenle daha dolgun görünme arzusundayım. Fakat operasyon sonrası günlük yaşamıma dönmem çok uzun sürer mi? Yağ enjeksiyonu iyileşme süreci nasıl geçiyor?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yağ enjeksiyonu işleminde kesi açılması söz konusu değildir. Yalnızca vaser liposuction uygulanır ve ardından ilgili bölgeye yağ transferi gerçekleştirilir. Bu sebeple dikiş uygulanmayacağından dikişlerin iyileşme süreci gibi ekstra bir yükünüz olmaz. Uygulama sonrası işlem bölgesinde geçici süre ile ödem, şişlik ve morarma meydana gelebilir. Operasyon sonrası bir müddet uygulama bölgesine korse takmanız gerekir. Bu korse uygulama alanının daha hızlı şekil almasını sağlar. Hastalar günlük yaşamlarına genellikle bir hafta içerisinde dönmektedir.

0
Misafir

Leyla Hocam merhaba, bende çarpık bacak sorunu var. Yağ enjeksiyonu ile bunu düzeltelim istiyorum. Ancak çocuklarım var. Yağ enjeksiyonu iyileşme süreci nasıl olur? Ne kadar zaman ayırmam lazım? İyi çalışmalar.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, çarpık bacak sorunu için yağ enjeksiyonu oldukça etkili bir yöntemdir. Bu işlemde vücudun farklı bölgesinden Liposuction yöntemi ile yağ alımı yapılır ve bu yağlar bacak bölgesine enjekte edilir. İyileşme süresi kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama 1 hafta sonra rutin yaşantınıza dönebilirsiniz. Sadece bu sürede bacak bacak üstüne atmayın, bacak sallamayın, bağdaş kurmayın kısaca bacağı keskin hareketlerden koruyun. Ameliyat sonrası size verilen korseyi sürekli ve düzenli kullanın. İyileşme sürecini hızlandıracaktır. Uygun bir zamanda merkezimize muayene için gelirseniz ihtiyacınızı daha detaylı analiz edelim ve buna bağlı olarak iyileşme süreci ile ilgili daha yakın bir süre ne olabileceği hakkında konuşalım. Sağlıklı günler dilerim.

0
Misafir

Leyla Hanım iyi günler. Ben bacaklarıma yağ enjeksiyonu yaptırmak istiyorum. Ancak özel sektörde çalıştığım için izin sürem kısıtlı. Yağ enjeksiyonu iyileşme süreci nasıl olur? Bilgi verir misiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yağ enjeksiyonu işlemlerinde öncelikle Liposuction yöntemi ile vücutta yağ fazlası olan bölgelerden fazla yağları alarak ihtiyaç olan bölgeye enjekte ederiz. Operasyon boyutuna göre genel ya da lokal anestezi altında yapılabilir. Operasyondan sonraki ilk hafta işlem yapılan bölgede şişlik ve morluk görülebilir. İkinci haftada morluklar geçer ancak şişliklerin geçmesi biraz daha zaman alır. İyileşme kişiden kişiye değişebilir. Birçok hasta ilk birkaç haftada hızlı bir şekilde iyileşirken bazı durumlarda iyileşme daha uzun sürer. Sosyal yaşantıya dönme hızı da buna bağlıdır. Şişlikler indikten sonra gözle görülür sonuçlar elde edilecektir. Doktorunuzun tavsiyelerine uyarsanız, 5-7 gün sonra işinize dönebilirsiniz. Özellikle size verilen korseyi düzenli kullanmanız hem ödemi hızla atmanızı, hem daha hızlı iyileşmenizi hem de operasyondan daha güzel sonuçlar alınmasını sağlar. Sağlıklı günler dilerim.

0
Misafir

Merhaba leyla hanım, daha dolgun bir vücut hatlarının hep hayalini kuruyordum artık yağ enjeksiyonu yaptırarak bu hayalimi gerçekleştirmek istiyorum. Yağ enjeksiyonu yaptırırsam ne zaman gündelik yaşamıma dönebilirim, yağ enjeksiyonu iyileşme süreci nasıldır?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yağ enjeksiyonu iki aşamalı bir uygulamadır. İlk aşamada Liposuction yöntemiyle vücudunuzun uygun alanlarından transfer edilecek yağlar alınır. Bu işlem vücuda açılan 1,5-2 mm çapındaki kesilerin içine yerleştirilen kanüller yardımıyla yapılır. Liposuction uygulamasında açılan kesiler çok küçük olduğu için iyileşme sürecinde kişi bir problem yaşamaz sadece uygulama alanında morarma ve ödem oluşabilir. Çok kısa bir süre içinde bu şikâyetler kendiliğinden geçer. Yağ enjeksiyonun ikinci aşamasında alınan yağlar vücuda transfer edilir. Transfer işlemi yine çok küçük kanüller yardımıyla yapıldığı için iyileşme sürecinde bir sorunla karşılaşılmaz. Yağ transferi yapıldıktan sonra bölgenin yeni şeklini alabilmesi için yaklaşık olarak 1 ay özel bir korse kullanılması gerekir. Yağ transferinin yapıldığı bölgeye göre gündelik yaşama ne zaman dönülebileceği değişir ancak ortalama 1 hafta içinde dönebilirsiniz.

0
Misafir

Merhaba Leyla Hanım, yağ enjeksiyonu ile göğüslerimi dolgunlaştırmak istiyorum. Ancak yağ enjeksiyonu iyileşme süreci ile ilgili bilgi edinemedim. Bu konuda biraz bilgi verebilir misiniz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle şunu belirtmeliyim, yağ enjeksiyonu işleminden sonra iyileşme sürecinin nasıl gerçekleşeceği işlem yapılan bölgeye göre değişkenlik gösterir. Bacak yağ enjeksiyonu ile meme yağ enjeksiyonun iyileşme süreci aynı değildir. Bu nedenle siz memeye yağ enjeksiyonu yaptırmak istediğiniz için bu konuyla ilgili bilgi vereceğim. Memeye yağ enjeksiyonu yapılabilmesi için öncelikle Liposuction ile vücudun uygun bir bölümünden yağ alınmalıdır. Liposuction işleminde vücuda açılan 1,5-2 mm’lik kesilere yerleştirilen kanüller yardımıyla yağlar alınır. Liposuction oldukça rahat bir uygulama olduğu için iyileşme süreci genellikle ağrısız ve zahmetsizdir. Liposuction yöntemiyle aldığımız yağları da transfere hazır hale getirdikten sonra memeye enjekte ederek dolgunluk sağlıyoruz. Yine yapılan işlem çok küçük kanüller yardımıyla yapıldığı için iyileşme süreci oldukça konforludur. İşlem sonrasında göğüste bir miktar ödem oluşabilir, kısa süre içinde kendiliğinden geçer. Yaklaşık bir ay içinde de göğsünüz son şeklini alacaktır. Ameliyattan sonra 1 ay boyunca özel bir sütyen kullanmanız gerekecektir.

0
Misafir

Merhaba Leyla hanım, sizi sosyal medyadan takip ediyorum. Yağ enjeksiyonu işlemi yaptınız geçen gün. Ben biraz sayfanıza baktım ama bir sorum olucak size. Benim göbek ve bel çevremde yağlanma var. Bu yağları enjeksiyon ile alıp popo bölgeme koyarsak iyileşme süreci ne kadar sürede olur? Yani yağ enjeksiyonunda iyileşme süreci yaklaşık kaç gün sürer. Teşekkür ederim, iyi çalışmalar dilerim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yağ enjeksiyon işlemi hastanın vücudunda varolan yağların Vaser Liposuction yöntemiyle alınıp tekrar hastanın ihtiyacı olan bölgeye transfer edilmesi işlemidir. Bu işlemde belinizde milimetrik düzeyde açtığımız kesilerden kanüller aracılığıyla yağlar toplanır. Toplanan yağlar hiç bekletilmeden hastanın vücudundaki daha önce belirlenen alana nakledilir. Bu işlem genel anestezi verilerek hijyenik hastane ortamında yapılmaktadır. Enjekte edilen yağların yaklaşık %60ı hızlı bir şekilde kaybedilmektedir. Genel olarak yaptığım yağ transferi işlemlerinde bir miktar daha fazla yağ enjekte ederek bu açığı kapatmaktayız. İşlemden 2-3 gün içinde günlük rutininize dönebilmektesiniz. Normal yaşantınıza ise yaklaşık üç hafta gibi bir sürede ulaşmaktasınız. Bu işlemden sonra önereceğim sporcu sütyenini yaklaşık olarak 6 hafta kullanmanız gerekmektedir.

0
Misafir

İyi günler Leyla hocam, Web sitenizde yağ enjeksiyonu ile ilgili yazıları okurken kendi vücudumda da eksik ve fazla yağlanma olan bölgelerim olduğunu farkettim. Benim mesela belimden yağ alınıp göğüs bölgeme konulsa yağ enjeksiyonu iyileşme süreci nedir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

İyi günler, vücut şekillendirme estetiğinde sıklıkla kullanılan bir yöntem olan Yağ Transferi yöntemi hastaya alerjik bir reaksiyon göstermemesi sebebiyle çok tercih ettiğimiz uygulamalardan biridir. Öncelikle yağ transferi işleminde kliniğimize gelerek vücudunuzdaki yağlanma oranına bakılmaktadır. Sizin belirttiğiniz gibi bel bölgesinden yağ alınıp göğüs bölgesine tabii ki transfer edilebilmektedir. Yağlanma bölgesi bel, karın ya da popo olabilmektedir. Vücudunuzdaki fazla yağlar Vaser Liposuction yöntemiyle alınmaktadır. Bu yöntemde çok küçük açtığım kesilerden yine ince kanüller aracılığıyla fazla yağ alınmaktadır. Alınan yağ bekletilmeden daha önce belirlenen vücut bölgesine enjekte edilmektedir. Bu işlem genel anestezi altında ve hastane ortamında gerçekleştirilmektedir. Enjekte edilen yağların %60 gibi büyük bir kısmı hızla kaybedilmektedir. Bu bakımdan Vaser Liposuction yöntemiyle aldığımız yağların bir kısmını hastaya uygulayacağımız ikinci seansta verilmek üzere özel bir cihazda saklamaktayız. Eğer hasta tek seansta bu işlemin yapılmasını isterse o zaman ilk seansta normal verilen yağ transferinden biraz daha fazla enjekte edilebilmektedir. Fazla yağ enjeksiyon işleminde vücut şiş gibi görünse de zamanla vücuttaki ödem inecek ve vücut daha şekilli bir görünüm kazanacaktır. Ödem haricinde bir sıkıntı olmayan işlem sonrasında 2 ya da 3 gün içerisinde günlük rutine, yaklaşık üç hafta sonra da normal yaşantıya dönülmektedir. İşlem sonrasında bir buçuk ay kadar sporcu sütyeni kullanılması tavsiye edilmektedir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    Bulmak istediğiniz içerikle ilgili bir şeyler yazıp enter tuşuna basın.