Yanak ve Çene Estetiği (Mentoplasti)

Yanaklara Yağ Enjeksiyonu

Yanaklara Yağ Enjeksiyonu

Yanaklara yağ enjeksiyonu, yüzdeki yağların azalmasıyla sarkan ve çökmüş yanak dokusunu gençleştirmek ve daha belirgin bir hale getirmek için yapılır. Yaşlanmanın etkisiyle birlikte yüz derisinin altındaki yağ dokusu azalmaya başlar. Aşırı kilo vermek, doğum yapmak veya genetik faktörler sebebiyle de yanaklarda çöküklük görülebilir. Gelişen estetik uygulamaları sayesinde artık kişinin kendi yağı kullanılarak yanaklara yağ enjeksiyonu yapılabiliyor. Daha güvenli, doğal ve etkili sonuçlar ortaya çıkaran bu yöntem sayesinde yanaklarınız tıpkı Hollywood ünlüleri gibi görünecek.Tüm dünyada popüler olan Hollywood yanağı için siz de yanaklarınıza yağ enjeksiyonu yaptırabilirsiniz. 

Yanaklara Yağ Enjeksiyonu Kimler İçin Uygundur?

Elmacık kemiklerini belirginleştirmek ve yanaklarını daha dolgun göstermek isteyenler için yağ enjeksiyonu uygun bir yöntem olacaktır. Yüz estetiği yaptırmak istiyor ama cildinizde belirgin bir kesi izi kalmasından korkuyor hatta size ait olmayan bir dokudan korkuyorsanız yağ enjeksiyonu sizin için ideal! 

Yanaklara yağ enjeksiyonu, vücudunda yeterli yağ dokusu olan 20-60 yaş arasındaki herkese yapabiliriz. Aynaya baktığınızda elmacık kemikleriniz belirsiz ise, yüz hatlarınızda karakteristik bir özellik göremiyorsanız ve çok basık bir yüz şekliniz varsa yanaklarınıza yağ enjeksiyonu yaptırmak için iyi bir adaysınız demektir. Yüz dolgunlaştırmak için implantlar yerine daha pratik ve izsiz uygulamalar tercih etmek isteyenler için yağ enjeksiyonunu öneriyoruz. 

Yanaklara Yağ Enjeksiyonu Nasıl Yapılır?

Yanaklara yağ enjeksiyonu yapılması için kişinin kendi yağ hücrelerinden yararlanılır. Hastanın karın ve basen bölgesinden çekilen 20-30 cc yağ dokusu yanak dolgunlaştırmak için yeterli olacaktır. 30 cc civarındaki bölgesel yağ, üç kibrit kutusuna eş değerdir. Yani yanak enjeksiyonu için vücudunuzdan yoğun bir şekilde yağ çekimi yapılmasına gerek yoktur. Eğer hasta aynı zamanda incelmek istiyorsa aynı uygulama dahilinde farklı miktarda yağ çekimi de yapılabilir. 

Çekilen yağlar özel bir işlemden geçirilerek hastanın yanaklarında çökük ve zayıf olduğu bölgelere enjekte edilir. Yüze yağ enjeksiyonu yapılırken iğne ucu kadar minik bir kesiden içeri girilir. Bu nedenle yüzde belirgin bir iz kalmaz, uygulama sonrasında dikiş atılmaz. 

Yanaklara yağ enjeksiyonu kalıcı mıdır?

Yanaklara yapılan yağ enjeksiyonunun %40’ı ilk bir sene içinde eriyecektir. Geri kalan %60’lık kısım kişinin kilo kaybına ve mimik kullanımına göre değişkenlik gösterebilir. İhtiyaç dahilinde tekrar yağ enjeksiyonu yapılabilir. 

Yanaklara yapılan yağ enjeksiyonu ile birlikte burun estetiği veya yüz germe gibi estetik ameliyatlar kombinlenebilir. Kombine ameliyatlar ile daha kalıcı ve etkili değişimler elde etmek mümkün. 

Yanaklara Yağ Enjeksiyonunun Fiyatları Nelerdir?

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak yanaklara yağ enjeksiyonu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yanaklara Yağ Enjeksiyonu” İçin 5 Soru Soruldu

  1. Aslıhan dedi ki:

    Cevabınız için çok teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.