Dolgu Uygulamaları

Gözaltı Işık Dolgusu

Göz altı ışık dolgusu, yaşlanmanın getirdiği etkileri en aza indirir, göz çevresinde meydana gelen göz altı torbalanmaları, morlukları ve göz çevresi kırışıklarını yok eder. Redensity II göz altı ışık dolgusu sayesinde tek seansta göz altı problemlerinden kurtulabilirsiniz. Özellikle çökmüş göz altları ve göz altı morlukları, bir çok kadının en büyük estetik sorunlarının başında yer alıyor. Hyalüranik asit ve çapraz bağlı dolgu, göz altındaki şişlik ve morluk problemlerinin giderilmesine ve cildin uzun süreli yeniden yapılandırılmasına yardımcı oluyor

Göz altı dolgusu olarak kullanılan hyaluronik asit bazlı dolgu maddeleri,  artık bu bölgeye güvenle müdahale etmeye olanak sağlıyor. Genç olsanız bile, göz altlarında oluşan halkalar, çökme ve torbalar yüzünüze son derece yorgun ve yaşlı bir görünüm verir. Bu bölgeye hassas yapısı nedeniyle, doğru müdahaleyi estetik cerrahi uzmanı, doğru dolgu yardımıyla sorunsuz gerçekleştirir. 

Göz altı morlukları neden oluşur?

Göz altı halkaları veya gözaltı morlukları genç kişileri dahi, olduğundan yorgun ve yaşlı gösterebiliyor. Göz altı morluklarının ve torbalarının oluşmasının sebebi genetik faktörler, alkollü içecekler, alerjik reaksiyonlar, yatış pozisyonu veya uyku düzensizliği gibi unsurlardır. Göz bölgemiz her yöne doğru ilerleyen ve kolayca girebilen özel bir yağla çevrilidir, böylece bu doğal bariyer sayesinde görünümünü korur.  Genetik faktörler, yaş artması, yağ dokusunun göz altlarına doğru şişmesi ile göz altı tarafından ileri doğru itilmesi ile göz altı torbaları oluşur veya  yaşımızla birlikte yüzümüzdeki kemik yapısı incelerek, kemik yapıda geriye doğru hareket ederek, yağ dokusu azalarak göz etrafında bir boşluk oluşur. Gözümüzün etrafı ve altındaki boşluk milimetrik olsa bile, içerisindeki gölgeler nedeniyle koyu ve derin algılanmaktadır. 

Ancak bazı kişilerde yaşa bağlı değil genetik nedenler ile yada damarların görünür olması kaynaklı göz altları mor görünür. Bu göz altı morlukları hastayı yorgun ve hasta gösterir. Gözaltı ışık dolgusu bu etkileri hafifleterek açar.

Gözaltı ışık dolgusu nasıl yapılır?

Göz altı ışık dolgusunun özelliği gözaltına aydınlık vermesidir. Hyalüronik asidin vücudumuzda doğal olarak bulunmasından ve su tutarak cildi nemlendirilmesinden yararlanılmaktadır. 

Işık dolgusu uygulaması; Göz altına özel bir hyalüronik asit bazlı formülü içeren dolgunun, gözaltına çok ince kanüllerle enjeksiyonuyla uygulanır. Bu teknik derinin altına değil, kemiğin üst kısmına uygulanır. Işık dolgusu yapılırken, ışık dolgusu yavaş yavaş enjekte edilmelidir. Uygulamadan önce kişinin göz çevresine anestezik krem sürüldüğü için işlem boyunca hastalar acı hissetmez. Gözaltı ışık dolgusu hem kadınlara hem de erkeklere uygun bir işlemdir.

Göz altı Işık Dolgusu diğer dolgulardan farklı mı?

Göz altı ışık dolgusu diğer yüz dolgularından farklıdır. Yapısı incedir ve hemen yayılmaya müsaittir. Göz altı ışık dolgusu olarak farklı dolguların kullanılması önerilmez. Bu bölgeye yapılan uygulamalar tehlikelidir ve uygun dolgunun uygun ellerde uygun şartlarda yapılması önemlidir. Özellikle farklı dolgu markalarının göz altı ışık dolgusu olarak kullanılan ürünlerinden  Teoxane ın  Redensity II sadece göz altına özel olarak üretilmiştir. Göz altı ışık dolgusu, Redensity II sadece göz altına uygulanır ve etkisi spesifiktir. Diğer markalar içinde de göz altlarına uygun olan ince yapılı dolgular vardır. Fiyat performans seçeneği olarak uygun göz altı ışık dolgusu yaptırmak isteyenler için seçenek oluşturur. 

Göz altı ışık dolgusu yapılırken acır mı?

Göz altı ışık dolgusu öncesi lokal anestezik krem uygulama yapılacak alana sürülür, dolgunun kendi içeriğinde yine anestezik madde bulunur; bu sayede uygulama kişi için oldukça konforlu hale gelir. Uygulama yapılacak alan temizlenir ve bir noktadan iğne ile delinir. Bu iğne deliğinden kanül içeri doğru iletilir. Gerekli bölgelere yayılarak gözaltı dolgusu verilir. Göz altlarında istenen etkiye ulaşıldığında işlem tamamlanır. Gözaltı ışık dolgusu uygulamasında genellikle 1 ml dolgu her iki göz altına yeterli olur. Ancak göz altı derinliği fazla olan kişilerde dolgu miktarı artabilir. 

Göz altı dolgusu sonrası; Ağrı, iz oluşmaz bazı hastalarda bir-iki gün içinde geçecek olan minimal morarmalar gözlenebilir. Ancak morarama beklenen bir sorun değildir. 

Göz altı ışık dolgusu sonuçları ne zaman görülür?

Göz altı ışık dolgusu yapıldıktan hemen sonra göz altındaki fark gözle görülebilir hatta bunu uygulama yapılan gözünüzle, yapılmamış diğerini kıyaslama şansınız mevcuttur. Yapıldıktan hemen sonrasında bir miktar ödem olur. Bu ödemde bir hafta içinde geçecektir. Çok nadiren oluşan morluklarda 1 hafta içinde renk değiştirerek kaybolur. 

Işık dolgusunun kalıcılığı 1-1,5 yıl arasında koruyabiliyor.

Göz altı ışık dolgusu fiyatları nedir?

Göz altı ışık dolgusu fiyatları kullanılan dolgu miktarına göre değişmektedir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal  değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Gözaltı Işık Dolgusu Fiyatları ve 1 ml dolgu fiyatı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Gözaltı Işık Dolgusu” İçin 88 Soru Soruldu

 1. blank Özge dedi ki:

  merhaba, göz altı ışık dolgusu için fiyat alabilir miyim? teşekkürler.

  1. blank Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, mail ile fiyat bilgisi verilmiştir.
   Sevgiler,

 2. blank Birol dedi ki:

  Göz altı çukur oluştu,nedeni ve dolgu ile bilgili bilgi verirseniz sevinirim,Birde tedavi süresi ve fiatı nedir,saygılarımla.

  1. blank Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, detaylı bilgi ve fiyat için tarafınıza mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 3. blank Demet dedi ki:

  Göz altı ışık dolgusu göz altı damar belirginliginde de işe yarıyorsa fiyat bilgisi almak istiyorum

  1. blank Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, bilgi ve fiyat için tarafınıza mail atılmıştır.
   Sevgiler,

 4. blank yeliz dedi ki:

  Merhaba fiyat nedir acaba ?

  1. blank Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 5. blank Sümeyra dedi ki:

  Merhaba fiyat bilgisi alabilir miyim?

  1. blank Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için mail atılmıştır.
   Sevgiler,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir