Yağ enjeksiyonu ile daha dolgun bir vücuda sahip olabilir miyim?

blank
1 Cevap

İyi günler hocam benim vücut hatlarım orantısız popom düşük göğüslerim dolgun değil. Yağ enjeksiyonu ile vücudumu şekillendirmek mümkün olur mu?

 

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba, Vücut şekillendirme estetiği sadece daha ince bir görüntü yaratmak için değildir. Eğer hastanın ihtiyacı varsa vücut şekillendirme dahilinde dolgunlaştırma da yapılabilir. Özellikle hastaların en çok dolgunluk elde etmek istediği bölgeler meme, kalça ve bacaklardır. Bu bölgelere eklenebilen yağ dokusu sayesinde daha yuvarlak ve çekici hatlar ortaya çıkarılabilir. Kişinin kendi yağ dokusu ile yapılan bu işlem uzun süre kalıcılık gösterir. Kalça ve meme bölgesinde yağların %60’ı ömür boyu kalırken, bacaklara yapılan yağ enjeksiyonun sadece %30’u kalıcıdır. Hareketli bölgelerde yağ enjeksiyonun kalıcılığı azalır. Daha dolgun bir kalça, dolgun ve doğal görünen göğüsler için kendi yağınızı değerlendirebilirsiniz. Bu işlem için Vaser Liposuction tercih edilir. Vaser Liposuction yağları sıvı olarak dışarı çektiği için yağ enjeksiyonunun kalıcılığı daha fazladır. Kişinin bel ve karın bölgesinden alınan yağlar, minik kanüllerle istenilen bölgelere uygulanır. Böylece daha dolgun ve kum saatini andıran bir vücuda sahip olabilirsiniz. Sevgiler.

blank

Merhabalar. Birkaç ay sonra liposuction yaptırmayı düşünüyorum. Yağ enjeksiyonuyla daha dolgun bir vücuda sahip olabilir miyim? Hatlarım dolgunlaşıp belirginleşecek mi?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 14, 2021

Merhaba, Vaser Liposuction yöntemi dokulara zarar vermeyerek, ince kanüller yardımıyla yağları sıvıya dönüştürüp çıkaran bir işlemdir ve dokularınıza zarar vermez. Vaser liposuction yöntemi ile alınan yağlarınız, ihtiyacınız ve talebinize göre yüzünüze ve vücudunuza enjekte edilir. Genellikle alınan yağlarınız meme büyütme, popo büyütme ya da yüzünüzde kullanılarak istediğiniz dolgunluk ve hacim sağlanabilir. Fakat yağ hücreleri sizin vücudunuza ait olduğundan, vücudunuz bu yağların bir bölümünü zamanla eritecektir. Enjekte edilen yağlarınızın %40-%50 kadarı kalıcı olacaktır. Bu yüzden yağ enjeksiyonu işleminden bir süre sonra enjekte edilen yağlarınızın bir bölümünün erimesi ve ilk yapıldığı halinden biraz daha farklı görünmesi oldukça doğaldır.

blank

Merhaba Leyla Hanım, yağ enjeksiyonu ile vücut şekillendirilip şekillendirilmediğini merak ediyorum. Benim göğüslerim ufak, popom da düz. Biraz daha dolgun ve gösterişli bir vücudum olsun istiyorum açıkcası. Bu mümkün mü? Yağ enjeksiyonu ile daha dolgun bir vücuda sahip olabilir miyim? Beni bu konuda bilgilendirebilir misiniz? Teşekkür ederim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

Merhaba, yağ enjeksiyonu ile vücudunuzda erimeye direnç gösteren yağları vaser liposuction yöntemi ile alıp yine kendi vücudunuzda eksiklik ya da sönüklük görülen yerlere enjekte edebiliyoruz. Bu işlemde genel olarak kadınlarda en fazla yağ birikmesi görülen bel ve karın bölgesinden yapıyoruz. Hamilelik, emzirme süreci sonrası ve genetiksel sebeplerden dolayı kadınlarda meme küçüklüğü, hacimsel meme kayıpları, popoda düşüklük ya da poponun düz olması görülebiliyor. Estetik işlemleri sadece kadınların ince görünmesi için uygulamıyoruz. Kadınların vücutlarındaki dolgunluk istedikleri yerlere vücutlarındaki yağları alarak meme ve popo bölgesine çok ince kanül adı verdiğimiz minik hortumlarla enjekte ediyoruz. Yağların cerrahın belirlediği özel yerlere uygulanmasıyla memelerde güzel bir dolgunluk, popoda is yuvarlak ve dolgun bir görünüm elde ediliyor. Popo ve meme bölgesinde hareket azlığı daha az seviyede olduğu için erime de aynı oranda daha az oluyor. Genel olarak işlemden sonra vücuda verilen yağ oranında % 60-65 oranında bir kayıp görülebiliyor. Bu bakımdan ilk yağ enjeksiyonunda yağ oranı biraz daha fazla verilebiliyor. Düzenli olarak yaptırılan işlemde dolgun ve gösterişli bir vücuda sahip olabiliyorsunuz.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar