Yağ enjeksiyonu ile daha dolgun bir vücuda sahip olabilir miyim?

1.03K görüntülenmeYağ Enjeksiyonu
0
1 Yorum

İyi günler hocam benim vücut hatlarım orantısız popom düşük göğüslerim dolgun değil. Yağ enjeksiyonu ile vücudumu şekillendirmek mümkün olur mu?

 

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Vücut şekillendirme estetiği sadece daha ince bir görüntü yaratmak için değildir. Eğer hastanın ihtiyacı varsa vücut şekillendirme dahilinde dolgunlaştırma da yapılabilir. Özellikle hastaların en çok dolgunluk elde etmek istediği bölgeler meme, kalça ve bacaklardır. Bu bölgelere eklenebilen yağ dokusu sayesinde daha yuvarlak ve çekici hatlar ortaya çıkarılabilir. Kişinin kendi yağ dokusu ile yapılan bu işlem uzun süre kalıcılık gösterir. Kalça ve meme bölgesinde yağların %60’ı ömür boyu kalırken, bacaklara yapılan yağ enjeksiyonun sadece %30’u kalıcıdır. Hareketli bölgelerde yağ enjeksiyonun kalıcılığı azalır. Daha dolgun bir kalça, dolgun ve doğal görünen göğüsler için kendi yağınızı değerlendirebilirsiniz. Bu işlem için Vaser Liposuction tercih edilir. Vaser Liposuction yağları sıvı olarak dışarı çektiği için yağ enjeksiyonunun kalıcılığı daha fazladır. Kişinin bel ve karın bölgesinden alınan yağlar, minik kanüllerle istenilen bölgelere uygulanır. Böylece daha dolgun ve kum saatini andıran bir vücuda sahip olabilirsiniz. Sevgiler.

0

Merhaba hocam, cılız görüntümden çok sıkıldım. Acaba yağ enjeksiyonu ile daha dolgun bir vücuda sahip olabilir miyim? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yağ enjeksiyonu kişinin vücudunda memnun kalmadığı bölgelerde dolgun ve kadınsı yaratmak amacıyla da uygulanır. Kadınların birçoğu vücudunun dolgun hatlı olmasını arzu eder. Bu amaç doğrultusunda kliniğimizi ziyaret eden hastalarımız için yağ enjeksiyonu işlemini uyguluyoruz. Bu uygulama ile kalça, basen ve memelerde çok daha dolgun bir görüntü elde edilir. Yağ enjeksiyonu uygulaması esnasında herhangi doku veya sinirde hasar oluşmaz. Bu sebeple güvenle uygulatabileceğiniz bir operasyondur. Meme ve kalçada bulunan yağların kalıcılık etkisi yüzde 60 oranında seyrederken; basen bölgesinde bu oran daha düşüktür. Fakat bunun için vücudunuzda yeterli miktarda yağ bulunması gerekir.

0

Merhaba doktor hanım, 28 yaşında genç bir kadınım. Oldukça zayıfım ve vücut hatlarım hiç kadınsı durmuyor. Bu durumdan çok şikayetçi olduğum için estetik ameliyat yaptırmak istiyorum. Acaba yağ enjeksiyonu ile daha dolgun bir vücuda sahip olabilir miyim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, yağ enjeksiyonu yöntemini vücudunuzda memnun olmadığınız bölgeleri daha dolgun ve kadınsı hatlara dönüştürmek amacıyla uygulatmanız mümkün. Kadınların çoğu daha dolgun vücut hatlarına sahip olmak ister. Bu gaye ile gelen hastalarımıza yağ enjeksiyonu uygulamasını öneriyoruz. Bu uygulama ile kalça, basen ve memelerinizi daha dolgun bir hale getiriyoruz. Yağ enjeksiyonu uygulamasında öncelikle karın ve bel bölgesinden vaser liposuction tekniği ile ince kanüller yardımıyla yağ alımı yapılır. Alınan bu yağlar vücudunuzda dolgunlaştırmak istediğiniz bölgeleri yeniden enjekte edilir. Yağ enjeksiyonu sırasında hiçbir doku ve sinir hasar görmez. Bu nedenle güvenli bir uygulamadır. Meme ve kalçadaki yağların kalıcılık oranı yüzde 60 iken; basen bölgesi daha hareketli olduğundan bu bölgeye enjekte edilen yağların kalıcılık oranı yüzde 30’dur. Ancak bunun için yeterli fazla yağınızın olması gerekir. Daha iyi bir vücut analizi yapabilmem için öncelikle sizi muayene etmeliyim.

0

Leyla Hocam merhaba, ben çok zayıf bir kadınım. Vücut hatlarım çocuk gibi hiç kadınsı değil ve bu durum beni psikolojik olarak da çok etkiliyor. Yağ enjeksiyonu ile daha dolgun bir vücuda sahip olabilir miyim? Bu konuda sizden bilgi ve destek rica ediyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, evet yağ enjeksiyonu vücudun bazı bölgelerinde daha dolgun bir görüntü elde etmek amacıyla da uygulanan etkili bir yöntemdir. Bu aşamada doğru vücut analizinin yapılması oldukça kritik. Yağ enjeksiyonunda fazla yağlanma olan bir bölgeden Vaser Liposuction yöntemi ile yağlar alınır. Bu yağlar özel işlemlerden geçirildikten sonra vücutta ihtiyaç olan kısımlara enjekte edilir. Bu işlemleri yaparken vücudun bütündeki estetik oranın doğru ayarlanması oldukça önemli. Muayene için gelebilirseniz bir vücut analizi yapalım ve ne oranda neler yapabiliriz değerlendirelim. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla Hanım, ben 32 yaşındayım. Size Ankara’dan yazıyorum. Ben zayıflığımdan şikayetçiyim. Aslında size muayene için de gelmek istiyorum. Ancak öncesinde merak ettiğim bir konu var. Yağ enjeksiyonu ile daha dolgun bir vücuda sahip olabilir miyim? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yağ enjeksiyonu ile vücutta zayıflıktan kaynaklanan ve estetik olmayan görüntüleri gidermenin yanı sıra daha dolgun bir vücut görüntüsü de elde etmemiz mümkün. Ancak yeterli fazla yağın vücutta bulunması gerekir. Eğer vücudunuzda yeterli fazlalık var ise oralardan alıp diğer istenen bölgelere enjekte edebiliriz. Ancak çok zayıfsanız bu mümkün değildir. Bu konuda size net bilgi verebilmem için sizi görmem gerekir. Muayenede görüşmek dileğiyle, sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla hanım, kıvrımlı hatların olduğu ve dolgun duran vücutları çok beğeniyorum ama tam aksine benim vücudum hatlarım dümdüz. Yağ enjeksiyonu ile daha dolgun ve kıvrımlı bir vücuda sahip olabilir miyim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yağ enjeksiyonu ile vücut hatlarının belirginleşmesini sağlayarak kıvrımlı hatlara sahip olmak ve kişiye çekici bir görünüm kazandıran göğüs, kalça gibi bölümlerin de daha dolgun görünmesini sağlamak mümkün. Yağ enjeksiyonu ile vücut şekillendirme işleminde tek şart kişinin vücudunda yeterli miktarda yağ dokusunun bulunmasıdır. Eğer vücut yapınız yağ alımı için uygunsa vücut hatlarını dilediğiniz gibi belirginleştirebiliriz.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar