Vaser Hi-Def

High Def Liposculpture İle Daha Belirgin Kaslar Daha Atletik Görünüm

Havaların ısınmaya başladığı ve güneşin yeniden yüzünü gösterdiği şu günler aslında yaza hazırlık yapmanın tam zamanı… Yazın bikini ve mayoların içinde güzel ve atletik görünmeyi hepimiz isteriz. Bunun içinde ağır egzersiz ve diyet programlarını uygulamaya çalışır daha çok ta kendimizle savaşırız. Yine de belli bölgelerde gitmeyen, erimeyen inatçı yağlar vardır ve istenen şekle girmemize bir şekilde engel olurlar.

Günümüzde estetik ve güzel vücut denilince akla ince ve atletik görünüm gelmektedir. Altın standart sağlıklı, ince, kaslı görünüme sahip olmaktır. Bu şekle sahip olmak için de spor salonlarında aylarca devam eden ağır çalışma programları  uygulanmaktadır. Genellikle daha atletik görünmek isteyen erkek ve kadınlar tarafından tercih edilen yeni trend ise ‘High Definition VASER Liposculpture’ denilen cerrahi bir yöntemdir. Kısaca Hi-Def olarak adlandırılan bu yöntem ileri bir liposuction-lipofilling tekniğidir. Tıpkı bir heykele şekil verir gibi hastanın kendi topografik fiziksel yapısına uygun olarak kas gölgeleri daha belirgin hale getirilir. İstenmeyen bölgelerdeki yağlar özel bir teknikle alınır, ihtiyaç duyulan ve kasların daha belirgin olarak ön plana çıkmasını istediğimiz (erkeklerde göğüs- kadınlarda popo) bölgelere transfer edilir. Bu işlem için uygun olan hastalar genellikle vücut  yağ oranı % 10-15 olan, cilt kalitesi iyi olan hastalardır.

 

Klasik liposuction bölgesel olarak biriken yağları uzaklaştırmaya ve beden ölçülerini küçültmeye yönelik yapılan bir girişimdir. VASER Hi-Def Liposculpture ise; Vaser isimli  3. Kuşak ultrasound teknolojisiyle ve özel bir teknikle yapılır. Özelliği  liposelective yani yağ seçici olması ve sadece yağları parçalamasıdır. Böylece damar, sinir ve bağ dokusu zarar  görmez ve morluk, hissizlik gibi yan etkiler görülmez.Özeel teknikle yüzeyel, derin ve geçiş bölgelerden yağ alınarak gerekli bölgelere yağ dokusu transfer edilir. Bu doğal ve kaslı bir vücut formu oluşturmaya olanak sağlar. Bu teknik genellikle karın bölgesinde, kasık, sırt ve bel bölgelerinde, omuz-kol ve bacaklarda uygulanmaktadır. Kadın ve erkek vücut formlarında arzu edilen yapı ve kas gölgeleri farklıdır. Erkeklerde pektoral yani göğüs bölgesinde kaslı görünüm ön plandayken kadınlarda poponun daha belirgin olması istenmektedir. Planlama vücut formuna ve kişide mevcut kasların izdüşümlerine uygun olarak yapılmaktadır.

Operasyon süresi yaklaşık olarak 2-4 saat arasında değişir. Bu saatler zarfında hiçbir egzersiz yapmadan arzu edilen vücut şekli verilmiş olur. Operasyon sonrası verilecek özel korsenin bir ay süresince giyilmesi gereklidir. Ameliyat sonrası ağrı yaklaşık olarak 3-5 gün kadar özellikle karın bölgesinde hissedilir. Eğer istenirse 10 gün sonra spor yapmaya başlanabilir.  

2 Yorum
Furkan
Düzenli spor yapıyorum; fakat bir türlü istediğim kaslı görüntüye kavuşamadım. Vaser Hi-Def operasyonu ile bu görüntüye sahip olabilir miyim?
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba Furkan Bey, Vaser Hi-Def operasyonu daha atletik görünmek isteyen erkek ve kadınlar tarafından son zamanlarda oldukça tercih edilen bir operasyonudur. Tıpkı bir heykele şekil verir gibi hastanın kendi topografik fiziksel yapısına uygun olarak kas gölgeleri daha belirgin hale getirilir. İstenmeyen bölgelerdeki yağlar özel bir teknikle alınır, ihtiyaç duyulan ve kasların daha belirgin olarak ön plana çıkmasını istediğimiz (erkeklerde göğüs- kadınlarda popo) bölgelere transfer edilir. Bu işlem için uygun olan hastalar genellikle vücut yağ oranı % 10-15 olan, cilt kalitesi iyi olan hastalardır.
Ayşe
Merhabalar, Vaser Hi-Def operasyonu hakkında bilgi atabilir miyim?
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba Ayşe Hanım, Vaser Hi-Def öncelikle yağ seçici özelliği ve ultrasonik ses dalgaları kullanımıyla vücuttaki fazla yağı sıvılaştırır. Yağ seçici özelliği olmasından dolayı yağlar ince kanüller yardımıyla vücuttan uzaklaştırılırken herhangi bir doku, bağ ya da sinire zarar verilmez. Daha sonra vücuttan alınan bu fazla yağ gerekli bölgelere transfer edilir. Bu da doğal ve kaslı bir vücut formu oluşturmaya olanak sağlar.
 • En Hızlı Karın Kası (Six Packs) Yapma

  En Hızlı Karın Kası (Six Packs) Yapma Diyet ve egzersiz yapmak size zamanla kaslı ve şekilli bir vücut kazandırabilir. Fakat yalnızca Vaser Hi-Def teknolojisi belirgin kaslara doğrudan sahip olmanıza olanak sağlar.

 • Vaser Hi-Def Fiyatları

  Vaser Hi-Def Fiyatları Vaser Hi-Def  vaser cihazı ile yapılan bir liposuction yöntemidir. VHD ‘nin klasik liposuctiondan farkını anlamak için öncelikle liposuction hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Liposuction vücuttaki bölgesel yağ fazlalıklarına bağlı olarak ortaya çıkan kontur bozukluklarını düzeltmek için yapılan bir ameliyattır.

 • Vaser Hi-Def Sonuçları

  Vaser Hi-Def Sonuçları Vaser Hi Def bir yağ aldırma yöntemiyle 2-4 saatten kısa bir sürede, baklava gibi karın kaslarına sahip olmak mümkün. Operasyon süresinin yaklaşık olarak 2-4 saat arasında değişiyor.

 • Vaser Hi-Def Uygun Olan Hastalar

  Vaser Hi-Def Uygun Olan Hastalar İstenmeyen bölgelerdeki yağlar özel bir teknikle alınıyor, ihtiyaç duyulan ve kasların daha belirgin olarak ön plana çıkmasını istediğimiz (erkeklerde göğüs, kadınlarda popo) bölgelere transfer ediliyor. Bu işlem için uygun olan hastaların genellikle vücut yağ oranı yüzde 10-15 olan, cilt kalitesi iyi olan hastalar olduğunu söyleyebiliriz.

 • Vaser Hi-Def Ameliyat Süresi

  Vaser Hi-Def Ameliyat Süresi Vaser Hi-Def süresinin yaklaşık olarak 2-4 saat suren bir işlemdir. Bu saatler zarfında hiçbir egzersiz yapmadan arzu edilen vücut şekli verilmiş oluyor. Operasyon sonrası verilecek özel korsenin bir ay süresince giyilmesi çok önemli.

 • Erkeklere Vaser Hi-Def Nasıl Yapılır?

  Erkeklere Vaser Hi-Def Nasıl Yapılır? Atletik ve kaslı görünmek isteyenler için Vaser Hi-Def yöntemi ile artık kaslarınıza şekil verilebiliyor ve muhteşem bir fiziğe kavuşabiliyorsunuz! Daha atletik görünmek isteyen erkek tarafından yeni zayıflama sistemlerinden tercih edilen High Definition Vaser Liposculpture ise cerrahi bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor.

 • Vaser Hi-Def Nedir?

  Vaser Hi-Def Nedir? Vaser Hi-Def  vaser cihazı ile yapılan bir liposuction yöntemidir. VHD ‘nin klasik liposuctiondan farkını anlamak için öncelikle liposuction hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Liposuction vücuttaki bölgesel yağ fazlalıklarına bağlı olarak ortaya çıkan kontur bozukluklarını düzeltmek için yapılan bir ameliyattır.

 • Yeni Teknik: Vaser 4D Lipo

  Yeni Teknik: Vaser 4D Lipo Vaser 4D Liposculpting, kullanılan vaser liposuction yönteminin gelişmiş bir formudur. Gelişen bu form ile beraber Vaser 4D, vücut şekillendirme, yağların damar yapısına zarar vermeden alınması, yağın altındaki kasın ortaya çıkartılması ve vücut şeklinin ortaya çıkarılmasında kullanılan etkili bir yöntemdir.