Yüz Estetiği

Yüz estetiği ameliyatları yüzde ve boyundaki gözle görülür yaşlanma ve deformasyon belirtileri cerrahi yöntemleri ile düzeltilmesidir. Yüz estetik cerrahisinde göz, burun, çene gibi yapıların uyumu yanında yüz derisinin kalitesi, gerginliği ve yaşlanmaya bağlı yumuşak doku belirtilerini düzeltir genç, güzel, doğal ve bütün yüz özelliklerinizi yeniden kazandırılır.


Yüz estetiği ile gençleştirme işlemi, cildin yaşlanmaya bağlı sarkma ve kırışıklıklarının düzeltilmesi işlemidir. Göz ve çevresi yaşlanma belirtilerinin ilk gözlemlendiği alanların başında gelir. Bunun dışında alın çizgilerinde belirginleşme, göz kapaklarının düşmesi ve göz torbalarının belirginleşmesi gibi belirtilerde yaşlanmanın belirtileri arasındadır.  Yüz cerrahi operasyonları yüzde ve boyundaki gözle görülür kırışıklıkların cerrahi yöntemle düzeltilmesi işlemidir.


Alın bölgesi, kaz ayakları, kaşlar ve üst göz kapakları için kaldırma işlemleri yüz estetiği işlemi içerisindedir. İşlemi açık alın germe operasyonu ile alın çizgilerinden kurtulabileceğimiz gibi blefaroplasti yani göz kapağı operasyonu ile göz kapaklarının da düşüklüğü giderilebilir. Orta yüz bölgesine uygulanabilecek yüz estetiği işlemleri arasında yağ enjeksiyonları, orta yüz germe ameliyatları, orta yüz askıları ve dolgularla destelenen bir tedavi uygulanabilir.


Yüz estetiği operasyonlarından önce hastaya hangi tedavinin uygun olacağı doktor ve hastanın ortak kararı belirler. Bu işlem öncesinde hastanın gençlik fotoğraflarını getirmesi de karar verilecek işlemi belirlemede oldukça etkilidir. Yüz estetiği işlemleri yaşlanmaya bağlı oluşan izlerin kaybolması ve cildin eski genç haline dönebilmesi için kalıcı çözümdür.

 • Yanak ve Çene Estetiği

  Yanak ve Çene Estetiği Orta yüz bölgesinde yetersizliği olan hastalarda, yanak ve çene estetiği yüz harmonisini sağlamak için yapılabilir. İstenirse dolgu uygulamarıyla yapılabildiği gibi protez ile de yapılabilir.

 • Alın Germe ve Kaş Kaldırma Estetiği

  Alın Germe ve Kaş Kaldırma Estetiği Alın germ eve kaş kaldırma operasyonları posizyonu değişmiş kasların anatomik yerlerine getirmek amacıyla yapılan girişimdir. Kaşlar arasında ve alında bulunan yatay ve dikey kırşıklıkların tedavisini amaçlar.

 • Boyun ve Gıdı Estetiği

  Boyun ve Gıdı Estetiği Boyun kırışıklıklarının ve fazla yağın cerrahi olarak alınıp, gerginleştirilip, estetik bir görünüm kazandırılmasına boyun ve gıdı estetiği denir.

 • Saç Ekimi

  Saç Ekimi Dökülen saçları yerine koymanın tek tolu saç ekimidir. Saç ekimi ile saçsız bölgenin saçlanması hedeflenir. FUE yöntemiyle yapılan saç ekimi girişimi sonrasında kesi ya da dikiş izi olmaz, iyileşme süresi kısadır.

 • Burun Estetiği (Rinoplasti)

  Burun Estetiği (Rinoplasti) Burnunuzda bir şekil bozukluğu varsa ve bunun düzeltilmesi size kendinizi daha iyi, daha mutlu, daha kendine güvenli hissettirecek ise siz bu operasyon için uygun bir aday olabilirsiniz.Burnunuz çok büyük veya küçükse, burun ucunuz düşük, geniş veya sarkıksa, burnunuz önden bakıldığında normalden geniş duruyorsa veya yanlara doğru eğriyse, asimetriler varsa, burun deliklerinde sorun varsa, buru

 • Göz Kapağı Estetiği

  Göz Kapağı Estetiği Göz kapağı estetiği yani Blefaroplasti, alt ve üst göz kapaklarındaki fazla yağların, kas ve cildin uzaklaştırılmasıdır. Daha canlı ve gençleşmiş bir görünüme,  bakışlarınızla kavuşabilirsiniz. Yapılan işlem uygulanacak prosedürlere bağlı olarak lokal anestezi veya genel anestezi altında yapılabilir.

 • Dudak Estetiği

  Dudak Estetiği Dudaklar yaşlandıkça incelir, dolgunluğunu canlılığını yitirir. Dolgun dudaklar daha genç, çekici bir görünüm sağlar. Dudak deformasyonu yaştan bağımsız olarak da görülebilir. Bunun için sizden alacağımız yağ dokularını transfer ederek ya da Hyaluronic Asit denilen vücuda yabancı olmayan bir madde enjeksiyonu yaparak bunu sağlamaktayız. Ancak kalıcı olmayan bu yöntemlerin 4-6 ay aralarla

 • Yüz Germe

  Yüz Germe Yüz germe operasyonları sarkmış, gevşemiş deri, kas, yağ gibi dokuları eski yerine getirerek, fazla olan deriyi uzaklaştırılarak daha genç bir yüz görünümü kazandırmayı amaçlar.

 • Kulak Estetiği (Otoplasti)

  Kulak Estetiği (Otoplasti) Kulak estetiği operasyonları ile yüzdeki digger organlarla uyumluğu sağlanır. Kulak estetiği tek bir seans ile kulak kıvrımları yoksa kıvrımları oluşturmak ve kulağa olması gerektiği şekle sokma girişimidir.