Saç Ekimi

Alın Daraltmak İçin Saç Ekimi

alın daraltmak için saç ekimi

Bazı kişilerde gerek genetik yapı sebebiyle, gerek saç dökülmesi problemiyle alın bölgesi oldukça geniş olabiliyor. Özellikle ilerleyen yaşla birlikte artan saç dökülmesi problemi ilk olarak alın bölgesinden kendini belli ediyor. Yüzünüzün altın oranını korumak ve daha estetik görünmek için, alın daraltmak için saç ekimi yaptırarak bu alanı daha dar gösterebilirsiniz. Saç çizgisini öne alma operasyonu dahilinde saç çizgisi ortalama olarak 1-3 cm kadar öne çekilebiliyor. Tek seansta tamamlanabilen bu operasyonla hastalarımızın alın bölgesi daraltılarak daha orantılı bir yüz yaratılıyor.

Alın daraltmak için saç ekimi yaptırmak kimlere uygundur?

Alın bölgesine saç ektirmek, saçları çok geride çıkan veya alın şekli bozuk olan kişilere tavsiye edilir. Eğer alın bölgenizin açıklığı fazla ve saç modeliyle kapatmaya çalışıyorsanız saç ekimi operasyonundan sonra kendinizi çok daha güvende hissedeceksiniz. Saç ekimi sırasında saçlarınızın çıkış yönüne dikkat edilerek size en doğal saç görünümü yaratmak hedeflenir. Çünkü alın bölgesi, yüzünüzün en dikkat çeken yeridir. Bu bölgede yapılabilecek en küçük hata, yüzünüzün simetrisinin bozulmasına ve yapay görünüme yol açar. Alın daraldığı zaman yüzün dikkat çeken bölgesi gözlere doğru kayar. 

Alın daraltmak için saç ekimi nasıl yapılır?

Alın daraltmak için uygulanan en yaygın ve en kolay yöntem saç ekimidir. Saç ekimi için gelen hastaların önce alın yapısı incelenerek alın bölgesinde kaç saç kökünü nakledeceğimize karar veriyoruz. Saç ekimi operasyonu öncesi ense bölgesi tıraş edilir. Bu aşamada saç köklerinin ayrıntılı olarak görünmesi sağlanır. Operasyon sırasında, ense bölgesindeki sağlıklı saç kökleri alınarak alın bölgesine FUE yöntemi ile transfer edilir. Saçların çıkış yönü de dikkate alınarak yapılan alın daraltmak için saç ekimi tek seansta biter.

Saç ekimi sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Alın bölgesini daraltmak için saç ekimi yaptırdıktan sonra bu alanda minik sivilceler çıkabilir. Bu sivilceler bir hafta içinde kaybolur. Operasyon sırasında ekilen ilk saçlar zamanla zayıflayarak dökülür. 2-3 ay içinde yeni saçlarınızın çıktığını görürsünüz. Oldukça doğal görünen bu saç telleri alın bölgenizin daha dar ve normal görünmesini sağlar. Ayrıca saç ekiminin başarısını artırmak amacı ile saç ekimini saç mezoterapisi işlemi ile desteklemek faydalı olur. Bu uygulama, ekilen saç köklerinin daha fazla oranda çıkmasında etkili olacaktır.

Alın daraltmak için saç ekim fiyatları normal saç ekiminden farklı mı?

Alın daraltmak için saç ekimi fiyatları ekilen kök sayısına göre değişir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak alın daraltma için saç ekimi fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir