Annelik Estetiği Ameliyatı Hangi Bölgeleri Kapsar?

1.20K görüntülenmeVücut Şekillendirme
0
1 Yorum

Merhaba Leyla hanım, 35 yaşındayım, 2 çocuk annesiyim doğumdan sonra vücudumda değişikler oldu. Benim en büyük sorunum karın bölgemde. Sizin annelik estetiği yaptığınızı okudum. Annelik estetiği vücudun hangi bölümlerini kapsamaktadır? bu konuda bilgi verir misiniz? Teşekkür ederim.

 

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Öncelikle kadınlarda doğumdan sonra en çok beden çevresi etkileniyor. Bu bölgeler, karın, basen ve bel bölgesidir. Aynı zamanda emzirme ile birlikte meme dokusu da hacim kaybetmektedir. Bu nedenle mommy make over adını verdiğimiz bu estetik girişimde bu bölgelere yönelik uygulama yapmaktayız. Eğer hastanın ihtiyacı var ise daha farklı operasyonlarda gerçekleştiriyoruz ama, gebelik sonrasında memelerde sarkma oluyor, karın kaslarının ayrışmasından kaynaklı karın bölgesinde göbeğin öne çıkık olması ve fıtıklaşma söz konusu olabiliyor. En çok etkilenen bölge karın bölgesi doğum sonrası sarkma ve çatlaklar oluşuyor. Yani annelik estetiği dediğimiz cerrahi girişimde bu bölgelerin düzeltilmesine yönelik estetik işlemler yapmaktayız.Sevgiler.

0

Merhaba doktor hanım, kısa zaman önce doğum yaptım. Annelik estetiği ameliyatı olmak düşüncelerim arasında. Rica etsem annelik estetiği hangi bölgeleri kapsar bilgi verebilir misiniz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, doğum sonrası kadınların vücudunda birtakım değişimler meydana gelir. Bu değişimlerden en çok etkilenen bölgeler ise bel, karın ve basen bölgesidir. Ek olarak emzirmeye dönemi kaynaklı memelerin iç kısımlarında boşalma ve sarkma oluşabilmektedir. Bu tür deformasyonları tek çatı altında toparlayan yöntem annelik estetiği olarak adlandırılır. Annelik estetiği sarkmaların giderilmesine yardımcı olur, meme dikleştirir ve içi boşalınca küçülen memelerin büyütülmesini sağlar. Tüm bunlara ilaveten gergin ve sıkı bir karın ve basen elde edilir.

0

Merhaba hocam, 5 ay önce doğum yaptım. Annelik estetiği ameliyatı olmak istiyorum. Acaba annelik estetiği ameliyatı hangi bölgeleri kapsar? Bilgi verebilir misiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, doğumdan sonra kadınlar vücudunda değişimler görülür. Bu değişimden en çok etkilenen bölgeler arasında bel, karın ve basen bölgesi yer alır. Aynı zamanda emzirmeye bağlı olarak memelerin içlerinde boşalma ve memelerde sarkma da meydana gelebilmektedir. Tüm bu deformeleri aynı operasyon altında toparlayan yönteme annelik estetiği adı verilir. Annelik estetiği ile sarkmalar giderilir, sarkan memeler dikleştirilir ve küçülen memeler büyütülür. Ayrıca daha gergin ve sıkı bir karın ve basen görüntüsü elde edilir.

0

Leyla Hocam merhaba, 2 yıl ve 3 yıl önce 1 yıl arayla 2 doğum yaptım. Bu doğumlardan sonra vücudum hala istediğim forma dönmedi. Bunun için annelik estetiği olmak istiyorum ama annelik estetiği ameliyatı hangi bölgeleri kapsar? Bu ameliyat benim ihtiyacımı karşılar mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, doğum sonrası aynı şikayetler ile kapımı çalan ve birlikte etkili tedaviler planladığımız çok sayıda hastam var. Annelik estetiği kararı için öncelikle sizi muayene etmem gerek. Hangi bölgenizde ne oranda şikayetiniz var ve bu şikayetleri gidermek için hangi yöntemler daha etkili bunlara bakmak lazım. Eğer ki bel, karın, basen ve meme bölgeleri dahilinde birkaç bölgede birden medikal yöntemlerle çözülemeyecek sıkıntılar mevcutsa böyle bir durumda annelik estetiği tercih edilebilir. Muayene için gelebilirseniz uygun bir zamanda daha detaylı bir analiz edip, planlama yapalım. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, 3 yıl önce ikiz bebeklerimi doğum yaptım. Doğumdan sonra egzersiz yapmama rağmen vücudum bir türlü eski formuna dönmedi. Annelik estetiği diye bir yöntem duydum. Annelik estetiği ameliyatı hangi bölgeleri kapsar? Bilgi verebilir misiniz? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, doğum sonrasında özellikle bel, karın ve basen bölgeleri eski formundan çıkar. Bu son derece olağan bir durumdur. İlaveten, emzirme sebebiyle meme dokusu da hacmini kaybeder. Vücuttaki tüm bu farklılıklardan dolayı meydana gelen ve kişiye rahatsızlık veren görüntüyü ortadan kaldırmak için biz annelik estetiği ameliyatını uygularız. Annelik estetiği meme, karın ve bel çevresini kapsar. Bu bölgelerin en güzel formuna sokulması için meme büyütme, meme küçültme veya meme dikleştirme ile beraber karın germe ve liposuction ameliyatı birleştirilir. Annelik estetiğinde amaç eski vücut formuna yeniden dönmektir.

0

Merhaba Leyla hocam, doğum yaptıktan sonra vücudum formunu kaybetti. Şu an hem yağlanma sorunum var hem de vücudumda sarkan alanlar var.  Tek seferde bu sorunlardan kurtulmanın yolunu ararken annelik estetiği ameliyatını gördüm ama bu ameliyatta vücudun hangi bölümlerine işlem uygulandığını anlayamadım. Annelik estetiği ameliyatı vücudun hangi bölgelerini kapsar?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, annelik estetiği ameliyatı ile doğumdan ve emzirme sürecinden en çok etkilenen göğüs ve karın bölgesini formuna kavuşturmayı hedefliyoruz. Doğumdan yaptıktan sonra genellikle birçok kadının göğüsleri sarkar, bel çevresinde ve karnın alt bölümünde yağlanma ve sarkma sorunu ortaya çıkar. Annelik estetiği sayesinde tek seferde hem karın ve bel bölgeniz incelir ve sıkılaşır hem de göğüsleriniz dikleşir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı