Bacak Estetiği

Bacak Şekillendirme

bacak

Dünya modası kadınlarda bacak güzelliğini ön plana çıkaran kıyafetlerle iddialı kreasyonlarını sunmaya başladı. Bu da plastik cerrahi taleplerinin şekillenmesinde rol oynuyor. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Leyla Arvas, düzgün bacaklara sahip olmanın, önceki yıllara oranla çok daha önemli olduğunu söylüyor. Alt bacak estetiği de son zamanların en gözde estetiklerinden biri olarak görülebilir. Özellikle çarpık bacak sorununda ya da zayıf bacaklarda kullanılan çarpıklık bacak protezi ile istenilen değişiklikler yapılabilir. Yaklaşık yarım saat süren bu işlemde diz arkasından girildiği için iz de dizin arkasında kalıyor, hasta istediği düzgün bacaklara kavuşmuş oluyor.

Bacak şekillendirme estetiği

Bacak şekillendirilmesinde, yağ alma işlemleri, istenmeyen fazlalıklardan kurtulmanızı sağlıyor. Yağ enjeksiyonları ve kalça protezleri ile sağlanan dolgunluk da arzu edilen bölgelerin ön plana çıkarılmasını mümkün kılıyor. Ayak bileği estetik açıdan bacağı güzel gösteren unsurlardan biridir, ince olması bacağın formunu vurgular. Kalın bilekli bacak, fil bacağı izlenimini verir ki bu hiç istenmeyen bir durumdur. Bacağa form vermek için biz daha çok liposuction yöntemini kullanmaktayız.

Ayak bileğindeki kalın görüntünün liposuctionla inceltilerek daha estetik görünüme kavuşması mümkün. İnce kanüller kullandığımız için izler fark edilmeyecek kadar küçük olur. Morluk, ödem gibi yan etkilerin minimuma indirildiği Ultrasonik ve Lazer lipo teknolojilerini de kullanarak daha hızlı iyileşme sağlanmaktadır.

Bacak şekillendirme estetiği kimlere uygundur?

Bacaklarındaki incelikten, kalınlıktan veya çarpık görüntüden memnun olmayan herkes bacak şekillendirme estetiği yaptırabilir. Orantısız yağlanma, kişinin vücut kalıbını bozan bir görüntü çıkarır. Bacaklarınızdaki yoğun yağlanma estetik operasyonla azaltılabilir. Bacaklardaki estetik ihtiyacı sadece yağlanma olan kişilere değil çarpık bacaklara sahip olanlara da yapılabiliyor. Bacaklardaki kemik eğriliği için kamuflaj estetiği yapılabilir. İç bükey olan kontur çizgilerine yağ hücresi enjeksiyonu ya da çok zayıflık görülen yerlere silikon implant bacak şekillendirme için ideal çözümler olarak öne çıkar. Kişinin bacak kontur ve silüeti düzgün olsa da bölgedeki kılcal damarlardan da ( örümcek şeklinde ya da dallı budaklı ) bacak estetiğini bozan yüzeysel sorunlar arasında görülür. Günümüzde lazer ve skleroterapi gibi yöntemler ile kılcal damarlar sorunlarını çözmek mümkündür.

Bacak şekillendirme yöntemleri

Kusursuz bacak görünümü için birçok farklı estetik işlemi yapılabilir. Bunların başında liposuction, lazer lipoliz, lifting, subsizyon, yağ enjeksiyonu, lazer ve botoks uygulamaları gelir. Bacak bölgesinde her bölgenin ihtiyacı farklı olabiliyor. Deri esnekliği, kişinin yaşı, bacak yapısı ve kişinin ihtiyacına uygun olarak bacak şekillendirme estetiklerinden en uygunu seçilir. Bacak şekillendirirken bacak, uyluk ve diz bölgesi aralarındaki uyuma çok dikkat edilmelidir. Aynı zamanda kusursuz bacak kontürü için hastanın bölgesel yağları bacak bölgesine transfer edilebilir. Bacak dokusunun iç bantlarının gevşetilmesi, mini liftler ve kas dokusu arttırma işlemleri ve aynı zamanda derinin mikro dolaşımını düzelten işlemler bir arada kullanılabilir. Bacak derisinin daha pürüzsüz olmasını isteyen kişiler için mikrodermabrazyon önerilir. Bu işlemle bacakların üst ölü tabakası yok edilir ve lazerle bacak pürüzsüzleştirilir.

Bacak dokusunda çatlama olması en sık karşılaşılan işlemlerdendir. Firming-smoothing işlemi sayesinde bacak kontürü güzelleştirilir, kasık bölgelerine gizlenebilen lifting uygulamaları sayesinde çatlak görünümü azaltılabilir.

Anestezi Yöntemi ve Süresi

Bacak şekillendirme ameliyatları, tekniklerine göre 1-4 saat arasında değişir. Ameliyathanede yapılması gereken bacak estetiği genel anestezi ya da sedasyon altında gerçekleştirilir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir