Bacak Estetiği

Bacak Şekillendirme

Bacak-Şekillendirme

bacak Dünya modası kadınlarda bacak güzelliğini ön plana çıkaran kıyafetlerle iddialı kreasyonlarını sunmaya başladı. Bu da plastik cerrahi taleplerinin şekillenmesinde rol oynuyor. Düzgün bacaklara sahip olmak, önceki yıllara oranla çok daha önemlidir. Alt bacak estetiği de son zamanların en gözde estetiklerinden biri bacak şekillendirme olarak görülebilir. Özellikle çarpık görünümlü bacak sorununda ya da zayıf bacaklarda kullanılan çarpıklık bacak protezi veya yağ enjeksiyonu ile istenilen değişiklikler yapılabilir.

Bacak şekillendirme estetiği nedir?

Bacak şekillendirilmesinde, yağ alma işlemleri, istenmeyen fazlalıklardan kurtulmanızı sağlarken alınan yağların gerekli bölgelere transfer edilmesine de olanak tanıyor. Yağ enjeksiyonları ve kalça protezleri ile sağlanan dolgunluk da arzu edilen bölgelerin ön plana çıkarılmasını mümkün kılıyor.

Ayak bileği estetik açıdan bacağı güzel gösteren unsurlardan biridir, ince olması bacağın formunu vurgular. Kalın bilekli bacak, fil bacağı izlenimini verir ki bu hiç istenmeyen bir durumdur. Bacağa form vermek için biz daha çok liposuction yöntemini kullanmaktayız.

Bacak görünümünü bozan bölgeler :

  •  Ayak bileği – Ayak bileğindeki kalın görüntünün liposuctionla inceltilerek daha estetik görünüme kavuşması mümkündür. İnce kanüller kullandığımız için izler fark edilmeyecek kadar küçük olur. Morluk, ödem gibi yan etkilerin minimuma indirildiği vaser liposuction teknolojilerini de kullanarak daha hızlı iyileşme sağlanmaktadır.
  • Diz İçi – Bir diğer bacak görünümünü bozan bölge diz iç tarafında bulunan yağ toplanmasıdır. Bu bölgedeki yağların alınması da bacakların sütun gibi görünmesine olanak sağlayacaktır. Yine yöntem olarak liposuction kullanılır. Fazlalıklar her iki bacaktan eşit şekilde alınır.
  • Kalça kenarları – Kalça ile bacağın birleştiği yan bölgede kulak gibi çıkıntı yapan alanlar liposuction ile düzeltilerek estetik bir iniş sağlanır.

Bacak şekillendirme estetiği kimlere uygundur?

Bacaklarındaki incelikten, kalınlıktan veya çarpık görüntüden memnun olmayan herkes bacak şekillendirme estetiği yaptırabilir. Orantısız yağlanma, kişinin vücut kalıbını bozan bir görüntü çıkarır. Bacaklarınızdaki yoğun yağlanma estetik operasyonla azaltılabilir. Bacaklardaki estetik ihtiyacı sadece yağlanma olan kişilere değil çarpık bacaklara sahip olanlara da yapılabiliyor. Bacaklardaki kemik eğriliği için kamuflaj estetiği yapılabilir. İç bükey olan kontur çizgilerine yağ hücresi enjeksiyonu ya da çok zayıflık görülen yerlere silikon implant bacak şekillendirme için ideal çözümler olarak öne çıkar. Kişinin bacak kontur ve silüeti düzgün olsa da bölgedeki kılcal damarlardan da ( örümcek şeklinde ya da dallı budaklı ) bacak estetiğini bozan yüzeysel sorunlar arasında görülür.

Bacak şekillendirme yöntemleri nelerdir?

Kusursuz bacak görünümü için birçok farklı estetik işlem yapılabilir. Bunların başında liposuction, lazer lipoliz, lifting, subsizyon, yağ enjeksiyonu, lazer ve botoks uygulamaları gelir. Bacak bölgesinde her bölgenin ihtiyacı farklı olabiliyor. Deri esnekliği, kişinin yaşı, bacak yapısı ve kişinin ihtiyacına uygun olarak bacak şekillendirme estetiklerinden en uygunu seçilir. Bacak şekillendirirken bacak, uyluk ve diz bölgesi aralarındaki uyuma çok dikkat edilmelidir. Aynı zamanda kusursuz bacak kontürü için hastanın bölgesel yağları bacak bölgesine transfer edilebilir. Bacak dokusunun iç bantlarının gevşetilmesi, mini liftler ve kas dokusu arttırma işlemleri ve aynı zamanda derinin mikro dolaşımını düzelten işlemler bir arada kullanılabilir. Bacak derisinin daha pürüzsüz olmasını isteyen kişiler için mikro-dermabrazyon önerilir. Bu işlemle bacakların üst ölü tabakası yok edilir ve lazerle bacak pürüzsüzleştirilir.

Bacak dokusunda çatlama olması en sık karşılaşılan işlemlerdendir. Firming-smoothing işlemi sayesinde bacak kontürü güzelleştirilir, kasık bölgelerine gizlenebilen lifting uygulamaları sayesinde çatlak görünümü azaltılabilir. Yada fraksiyonel lazer tedavisi ile çatlaklar 4-6 seansta silinir.

Bacak şekillendirme ameliyatı nasıl yapılır?

Bacak şekillendirme ameliyatları, tekniklerine göre 1-4 saat arasında değişir. Hastanın memnuniyetsiz ve sorunlu bölgesi işaretlenir, bu bölgeden alınacak yağ miktarı belirlenir.  Ameliyathanede yapılması gereken bacak estetiği genel anestezi ya da sedasyon altında gerçekleştirilir. Her iki bacağın eşitlenmesi önemlidir. Liposuction ile alınan yağlar popo gibi farklı bir bölgeye transfer edilerek bacak estetiği tamamlanabilir. İşlem sonrası hastaya korse yada varis çorabı giydirilir ve ameliyat sonrası 4 hafta süre ile korseye devam etmesi önerilir. Ödem ve morluklar gittikten sonra bacaklar son görünümünü alır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir