Saç Ekimi

DHI Saç Ekimi

DHI saç ekimi

Saç ekiminde tercih edilen FUT tekniğine alternatif olarak Direct Hair İmplant yani DHI saç ekimi yöntemi geliştirilmiştir. FUT tekniğinde greftler alındıktan sonra ayrıştırılan saç kökleri hava ile teması kıl köklerinin sağlığı için dezavantajlı bir durumdur. Bunun yanı sıra FUT tekniğinde yoğun kanlı geçmesi hastaların gözünü korkutan detaylardan biridir.

Günümüz teknoloji şartları sayesinde artık saç ekimi işlemi daha garantili ve minimal kan akışıyla gerçekleşebiliyor. Saç dökülmesi herkes için zorlu bir süreçtir. Saçların dökülmesiyle birlikte kişide güven eksikliği, stres gibi faktörler meydana çıkar.

Saç dökülmesini artık kader olarak kabullenmek yerine estetik imkanlardan faydalanarak gür ve dolgun saçlara kavuşacaksınız. Saç ekimi yapıldıktan sonra kendinizi çok daha genç, güvende ve dinamik hissedeceğinize eminiz.

DHI Saç Ekimi Nedir?

DHI saç ekimi yani Direct Hair Implant yönteminde saçlar tek tek alınarak saçsız olan bölgeye transfer edilir. Böylece kesi yapılmadan, topluca greft alımı olmadan saç ekimi gerçekleşir. DHI saç ekimi en yeni modern teknoloji ile yapılır bu nedenle hastada yoğun kan akışı olmaz hatta neredeyse kansız olarak saç ekimi tamamlanır.

DHI Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

DHI saç ekiminde saç kökleri yani greftler saçı üreten canlı hücrelerin bulunduğu bölgeden alınır. Greftler oldukça hassas saç kökleri olduğu için saçlı bölgeden saçsız bölgeye geçirilirken çok hassas olunması önemlidir.  DHİ tekniği ile saç ekimi yaparken greft özel bir aletle çıkarılarak doğrudan saçsız bölgeye yerleştirildiği için greftin zarar görme olasılığı da azalmaktadır. Bu özelliği sayesinde DHI saç ekiminin Fut yönteminden farklı olduğunu söyleyebiliriz. DHI saç ekimi tekniği ile saç ekimi yapılırken hassas saç köklerinin zarar görme özelliği azalır. DHI saç ekiminde greftler mikron düzeyindeki kalınlığa sahip bir iğne kullanılarak alınır ve saçsız olan bölgeye aktarılır. Bu yöntemle, saçsız olan bölgede kesi açılmadan, dikiş sorunu olmadan, ince ve yuvarlak uçlu iğnelerle delinir, greftler yerleştirilir. DHI saç ekimi işleminde her bir saç kökü için bu işlem uygulanır, bu nedenle işlem uzun sürdüğünden DHI saç ekimi tek seferde bitirilmez, birkaç seansa bölünür. Böylece hasta ve ekibimiz dinlenerek daha sağlıklı bir sonuç hedeflenir.

Neden DHI Saç Ekimini Seçmelisiniz?

Saç ekimi teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte saç dökülmesi yaşayan kişilere farklı alternatifler sunulabiliyor. Bu yöntemler arasında yer alan DHI saç ekimi tekniği diğer yöntemlere göre oldukça avantajlı bir konuma sahiptir. DHI saç ekimi yönteminde greftler doğrudan alınarak bekletilmeden saçsız bölgeye yerleştiriliyor. Böylece saç köklerinin hava ile teması ortadan kalkıyor. Bunun yanı sıra minimal delikler açılarak hastaların neredeyse kansız operasyon geçirmesi sağlanıyor. Çok fazla kan akmadığı için yara izi gibi ve iz gibi sorunlar da görülmüyor. Saç ekimi yaptırdığının belli olmamasını isteyen hastalarımız operasyonun izsiz geçmesini istiyor. İzsiz saç ekimi, DHI yöntemiyle mümkün Yoğun kan akışının olmadığı bu operasyonun iyileşme süreci de çok hızlıdır. Enfeksiyon riski düşük olduğu için operasyon sonrasında aklınızda soru işareti de kalmamış olur.

DHI saç ekiminde kesi yapılmadığı için saç ekimi yapılacak alan artar, böylece diğer yöntemlerden daha fazla saç ekilebilir. Doğal bir görünüm için saç kökleri, saçların çıkış yönüne doğru yerleştirilir. Böylece çok daha doğal bir sonuç elde edebilirsiniz. Çevrenizdekilerin saç ekimi yaptırdığınızı anlaması oldukça güç olacaktır.

DHI Saç Ekim Fiyatları

DHI saç ekimi fiyatları yapılan merkeze göre farklılık gösterebilir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak DHI saç ekim fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

DHI Saç Ekimi” İçin 2 Soru Soruldu

 1. ergin dedi ki:

  Selam Ben iki defa saç ekdirdim ilk fut teknigi daha sonra fue, tabi nerdeyse 10 sene oldu , ve benim saçlar bayagi seyrekleşti ektirmek istiyorum ama ense bölgesinde fazla saçim kalmadi alternatif ne olur?
  Saygılarımla

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba,
   Saçların belli bir ömrü vardır. Zamanla ekilen saçlarda dökülebilir. Daha detaylı bilgi için sizinle iletişimde olacağız.
   Sevgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir