Geniş Alın Daraltma

Bazı kişilerin alın bölgeleri normalden daha geniş olabiliyor. Bunun nedenlerinin başında saç köklerinin geriden başlaması veya alın bölgesindeki saç dökülmeleri geliyor. Saç dökülmelerinin ileri aşamalarında görülen kellik durumu alın bölgesinin genişliğe neden olur.Bu duruma özellikle kadınlar kendince çözümler üretirler. Kahküllü saç modelleri alın bölgesindeki genişliği gizlemenin en kolay çözümüdür. Ancak alın bölgesinde kellik sorunu yaşayan hastalarımız saç modeliyle alın bölgesini gizleyemez. Bu durumdan rahatsız olan hastalar alın daraltma operasyonu ile alın bölgesinde daha normal boyutlara geri dönebiliyor. Günümüz şartlarında saç modelinizle geçici çözümler üretmek yerine estetik cerrahi sayesinde kalıcı çözümler üretebilirsiniz.

Alın bölgesi nasıl daraltılır?

Alın bölgesindeki geniş görünüm günümüz teknolojisi ile kolayca daraltılabiliyor. Bu sorunun nedeni olan ön saç çizgisi, saç ekim operasyonuyla olması gereken hizaya getirilebilir. Saç ekim yöntemiyle alın daraltma uzun yıllardır kullanılan ve oldukça başarılı sonuçlanan bir çözüm yolu. Alın bölgesine saç ekimi yapılarak alnınızda doğal bir saç bölgesi yaratılır.

Alın bölgesi neden genişler?

Alın bölgesinin genişlemesinin en önemli nedenlerinden biri saç dökülmesi ve kelliktir. Saç dökülmesi sorunu genetik olabileceği gibi stres ve dış faktörlerden dolayı da gerçekleşebilir. Saçların dökülmesi hastalarda güven problemini de beraberinde getirir. İlerleyen yaşla birlikte saç dökülmesi yoğunluğunu arttırır. Böyle durumlarda saç ekimi yapılarak alın bölgesi daraltılabiliyor.

Alın çizgisi nerede olmalıdır?

Alın çizgisinin doğru belirlenmesi çok önemlidir. Çünkü yanlış yerde başlayan alın çizgisi yüzünüze sahte bir görünüm katabilir. Alın çizgisinin belirlenmesinde 3 faktör göz önünde bulundurulur. Bunlardan birinci faktör, altın orandır. Yüzümüzde ki altın oranın bozulmaması için 3/1 oranını korumakta yarar vardır. İkinci faktör ise hastanın yaşıdır. Belli bir yaşın üzerinde olan hastalarımıza doğal bir görünüm kazandırmak için alın çizgisinin biraz geride olması gerekir. Çok önde yapılan alın çizgileri, hastalarda doğal olmayan bir görüntü yaratacaktır. Üçüncü faktör ise hastanın kellik durumudur. İleri derecede kellik problemi yaşayan hastaların alın bölgesindeki açıklıklarını tamamen kapatmak mümkün değildir. Bu nedenle yapılacak saç ekimi operasyonunda bu göz önünde bulundurulmalıdır.

Alın daraltma operasyonundan sonra yeni saçların oluşumu

Saç ekimi operasyonundan sonra, saç ekilen alın bölgesini yoğun sıcak, aşırı soğuk, güneş ve rüzgar gibi faktörlerden korumak gerekir. Bu amaçla hastalarımıza şapka kullanmalarını öneriyoruz. Alın bölgesini daha dar göstermek için yapılan saç ekiminden sonra, ekilen saçlar zamanla zayıflayarak dökülür. Yerine, köklerinden sağlıklı saçların çıkması ise 2-3 ay sürebilir. Bir yılın sonunda diğer saçlar ile aynı boya ulaşan alın bölgesindeki saçların, hayat boyu kullanılması mümkündür. Tamamen doğal bir görüntü ortaya çıkacaktır.

Diğer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir