Jinekomasti ameliyatı sonrası dikiş aldırmak gerekiyor mu?

1.21K görüntülenmeJinekomasti
0
1 Yorum

Merhaba hocam jinekomasti ameliyatı olmak istiyorum. Size bu konuda bir şey danışmak isterim cevaplarsanız çok sevinirim. Çünkü hocam ben yurtdışında yaşıyorum ameliyatımı Türkiye de olacağım. Fakat ameliyattan sonra dikiş aldırmak için tekrar Türkiye ye gelmem gerekir mi? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.İyi çalışmalar hocam.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, hekimler arasında farklı uygulamalar mevcuttur. Genelde jinekomasti ameliyatında kendiliğinden eriyen dikişler kullanılıyor. Ameliyattan sonraki hafta dikişler kendiliğinden erir, bazı durumlarda erimeyen bir iki dikiş kaldığında bunlar da 10 gün sonra alınır. Ameliyat öncesinde hekiminize bu durumu danışmanızda fayda vardır. Sağlıklı günler dilerim.

0

Doktor Hanım merhaba, Jinekomasti ameliyatı sonrası dikiş aldırmak gerekiyor mu? Ben size ameliyat olmak istiyorum ama İstanbul dışında ikamet ediyorum. Ameliyattan sonra da yine git gel yapmam gerekecek mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, anladığım kadarıyla jinekomasti için teşhisiniz konmuş tedavi sürecinizi başlatmak istiyorsunuz. Elbette size yardımcı olmak isterim. Jinekomasti ameliyatlarında attığımız küçük kesiyi dikmek için kendinden eriyen dikişler kullanıyoruz. Dolayısıyla jinekomasti ameliyatı sonrası dikiş aldırmanız gerekmez. Sevgiler…

0

İyi çalışmalar hocam, jinekomasti ameliyatı sonrasında dikiş aldırmak gerekiyor mu? Ben ameliyat için şehir dışından geleceğim de. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, jinekomasti ameliyatı sonrası dikiş alınıp alınmayacağı ameliyat esnasında yararlanılan tekniğe göre farklılık gösterir. Eğer kendiliğinden eriyen dikişten faydalanılmışsa dikiş aldırmanız gerekmez. Öte yandan ameliyatın üzerinden 7 gün geçtikten sonra dikiş aldırabilirsiniz.

0

Merhaba, benim oğlumun memeleri bir erkeğe göre çok büyük boyutta ve sarkıyor. Oğlum bu durumdan çok rahatsız, arkadaşları devamlı dalga geçiyormuş. Biz de ameliyat ettirmek istiyoruz ancak okuldan uzun süre izin almak zor. Acaba ameliyat sonrasında dikiş aldırmak gerekir mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, jinekomasti ameliyatı erkeklerde olağandışı meme bezi büyümesi problemini çözmenin en etkili yoludur. Bu ameliyat genel anestezi altında gerçekleşir ve hastanın ilk gece hastanede kalması büyük önem taşır. İyileşme dönemi hızlı ve konforlu geçmektedir ancak ameliyatta kullanılacak teknik sonradan dikiş alınıp alınmayacağını belirler. Kendiliğinden eriyen dikiş kullanılırsa tekrar kontrole gelmenize gerek yoktur. Öte yandan dikişleri bir hafta sonra aldırmanız mümkündür.

0

Leyla Hocam merhaba, jinekomasti olmak istiyorum. Şehir dışından geleceğim ameliyat sonrası döneceğim. Jinekomasti ameliyatı sonrası dikiş aldırmak gerekiyor mu? Ona göre kalış planımı yapacağım. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle sorunu teşhis etmemiz lazım. Jinekomasti mi yoksa cilt altı yağlanma mı diye. Bundan sonra ameliyatı kararını vermek gerekli. Ameliyat olacağınızı varsayarsak, bu ameliyatlarda kendinden eriyen dikiş kullanmayı tercih ediyoruz. Dolayısıyla dikiş aldırmak gibi bir duruma gerek kalmayacaktır. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, benim sorum jinekomasti ameliyatlarında kendinden eriyen dikiş mi kullanıyorsunuz yoksa jinekomasti ameliyatı sonrası dikiş aldırmak gerekiyor mu? İyi çalışmalar.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, jinekomasti ameliyatlarında biz genellikle kendinden eriyen dikiş kullanıyoruz. Bu yüzden dikiş aldırmak gerekmiyor. Ancak eğer operasyonda bu tipte dikiş kullanılmadıysa 7- 10 gün arasında iyileşme durumuna bağlı olarak dikişlerinizi aldırmanız gerekecektir. Sağlıklı günler dilerim.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar