Jinekomasti ameliyatı sonrası dikiş aldırmak gerekiyor mu?

blank
1 Cevap

Merhaba hocam jinekomasti ameliyatı olmak istiyorum. Size bu konuda bir şey danışmak isterim cevaplarsanız çok sevinirim. Çünkü hocam ben yurtdışında yaşıyorum ameliyatımı Türkiye de olacağım. Fakat ameliyattan sonra dikiş aldırmak için tekrar Türkiye ye gelmem gerekir mi? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.İyi çalışmalar hocam.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba, hekimler arasında farklı uygulamalar mevcuttur. Genelde jinekomasti ameliyatında kendiliğinden eriyen dikişler kullanılıyor. Ameliyattan sonraki hafta dikişler kendiliğinden erir, bazı durumlarda erimeyen bir iki dikiş kaldığında bunlar da 10 gün sonra alınır. Ameliyat öncesinde hekiminize bu durumu danışmanızda fayda vardır. Sağlıklı günler dilerim.

blank

Merhaba hocam, oğlum 20 yaşında, jinekomasti problemi var. Ameliyat olmak istiyor. Bu yaz jinekomasti probleminden dolayı zor zamanlar geçirdi, psikolojisi çok etkilendi. Hocam bu arada biz biz Gebzede oturuyoruz, gidip gelmemiz sıkıntılı. Ameliyat olduktan sonra tekrar dikiş aldırmaya gelecek miyiz?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Kasım 11, 2020

Merhaba, Öncelikle jinekomastinin aşaması belirleniyor. Yapılan tahlil, tetkik ve muayene sonrasında jinekomastinin sadece yağ dokusu mu yoksa kitle mi olup olmadığı anlaşılır. Yapılacak olan işlem meme dokusundaki yağın alınması işlemiyse sadece liposuction ile yağlar alınır. Eğer memede kitle varsa o zaman meme başı çevresinden yarım ay şeklinde açılan bir kesi ile meme dokusundaki fazla kitle çıkartılır. Kesiden sonra meme derisinin birleştirme aşamasında her cerrah farklı bir teknik uygular. Jinekomasti operasyonunda genel olarak kendiliğinden eriyen dikişler kullanılmaktadır. Bu dikiş ipleri vücut tarafından absorbe edilen iplerdir. Jinekomasti sırasında erimeyen dikiş kullanılırsa operasyondan sonraki 10.gün bu dikişler alınır. Operasyon öncesinde yapılacak olan jinekomastinin hangi teknikle ve nasıl yapılacağı hakkında doktorunuzdan bilgi alabilirsiniz. Sevgiler.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar