Jinekomasti Ameliyatı Sonrası Tekrarlar mı?

blank
1 Cevap

Leyla Hanım merhaba benim eşime jinekomasti teşhisi konuldu. Ameliyat olmayı düşünüyor fakat endişesi jinekomasti ameliyatından sonra tekrar meme sarkması olur mu? Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim. İyi çalışmalar.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba, hormonal sebeplerden dolayı jinekomasti ameliyatı olduktan sonra meme büyümesi problemi tekrarlayabilir. Jinekomasti ameliyatından sonra aşırı kilo almaktan kaçınmalı ve düzenli spor yapmanızı öneriyoruz. Bu şekilde sağlıklı bir hayat benimserseniz tekrarlama riskini azaltmış olursunuz. Sağlıklı günler dilerim.

blank

İyi günler Leyla Hanım, 26 yaşında bankacıyım, uzun yıllardır jinekomasti problemim var. Ben bu ameliyatı olduktan sonra göğüs bölgemdeki problem tekrarlar mı? Yani tekrar jinekomasti durumu yaşarmıyım? Teşekkürler.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Kasım 11, 2020

İyi günler, jinekomastinin temel sebeplerinden birisi hormonlardaki düzensizlik ve genetik yatkınlıktır. Sağlıksız beslenme, immobil ve sedanter hayat tarzı da jinekomastinin oluşmasına ilerlemesine neden olmaktadır. Eğer jinekomasti probleminiz hormonal sebeplerden kaynaklanıyorsa o zaman operasyondan sonra tekrarlama olasılığı bulunmaktadır. Yapılan operasyondan sonra sağlıklı ve düzenli bir beslenme alışkanlığı oluşturulmalı, spor ve egzersizle beraber hareketsiz bir hayat tarzından uzak durulmalıdır. Sağlıklı bir hayat düzeniyle jinekomastinin tekrarlama olasılığı düşük olmaktadır. Sağlıklı günler.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar