Jinekomasti Ameliyatı Sonrası Tekrarlar mı?

1.31K görüntülenmeJinekomasti
0
1 Yorum

Leyla Hanım merhaba benim eşime jinekomasti teşhisi konuldu. Ameliyat olmayı düşünüyor fakat endişesi jinekomasti ameliyatından sonra tekrar meme sarkması olur mu? Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim. İyi çalışmalar.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, hormonal sebeplerden dolayı jinekomasti ameliyatı olduktan sonra meme büyümesi problemi tekrarlayabilir. Jinekomasti ameliyatından sonra aşırı kilo almaktan kaçınmalı ve düzenli spor yapmanızı öneriyoruz. Bu şekilde sağlıklı bir hayat benimserseniz tekrarlama riskini azaltmış olursunuz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Doktor Hanım merhaba, jinekomasti ameliyatı sonrası tekrarlar mı? Bana 4 ay önce jinekomasti teşhisi kondu. Ameliyat olmam gerekecek ama sonradan yine aynı sorunla karşılaşır mıyım?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle bilmelisiniz ki jinekomasti tek bir sebebe bağlı olarak meydana gelmez. Dolayısıyla bu sorunun ortaya çıkmasındaki nedeni de belirlemek lazımdır ki bu neden sorunun tekrarlayıp tekrarlamayacağı konusunda önemlidir. Ama ben yine de ameliyat sonrası hayatınızı sağlıklı beslenme ve düzenli egzersizle de şekillendirmenizi öneririm. Bu şekilde yeniden yağlanma riski de azalmış olur. Çünkü bazı önlemler alınmalı, bazı konularda dikkatli olunmalı. Jinekomasti ameliyatı ile mevcut sorunu çözebiliriz ancak bu ameliyat yeni yağ oluşumunu engellemek ile ilgili bir müdahale değildir. Sevgiler…

0

Merhaba doktor hanım, jinekomasti ameliyatı sonrası tekrarlar mı? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, jinekomasti ameliyatı erkeklerde görülen olağan dışı meme büyümesinin en etkili tedavisidir. Ancak bu ameliyat yalnızca memeyi şekillendirmek için uygulanır, memede meydana gelen olağan dışı büyümesi önleyici bir etkiye sahip değildir. Bu nedenle jinekomasti ameliyatı sonrasında bu rahatsızlığa sebep olan nedenler devam ederse jinekomasti tekrarlayabilir. En kısa sürede uzman bir hekim ile görüşerek sorunun ana kaynağına inmenizi öneririm. Alınacak doğru önlemler ile bu rahatsızlığın önüne geçmek mümkündür.

0

Merhabalar doktor hanım, oğlumda gereğinden fazla meme büyümesi mevcut. İnternetteki araştırmalarıma göre bu rahatsızlığın tıptaki ismi jinekomastiymiş. Ameliyat ile çözüme kavuşturuluyormuş ancak merak ettiğim acaba jinekomasti ameliyat sonrası tekrarlar mı? Bilgi alabilirsem çok sevinirim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, jinekomasti birçok nedene bağlı olarak ortaya çıkabilir. Genetik yapı, hormonsal dengesizlikler, bazı ilaç kullanımları ve kilo alımı bu nedenler arasında sayılabilir. Jinekomasti rahatsızlığının önüne geçmenin en etkili yollarından biri de cerrahi operasyondur. Ancak cerrahi operasyon memelerin yeniden biçimlendirilmesi üzerine kurulu bir işlemdir. Oğlunuzun yeniden bu sorunu yaşamayacağının garantisini vermez. Meme büyümesinin altında yatan neden ameliyat sonrası tekrar nüksederse jinekomasti yeniden ortaya çıkabilir. O sebeple ameliyat olmadan önce mutlaka jinekomastinin ortaya çıkma nedeni detaylı bir şekilde araştırılmalıdır.

0

Leyla Hocam merhaba, bende jinekomasti sorunu var. Ameliyat olmak istiyorum ama bu ömürlük bir ameliyat mı? Yani bir kere olsam tam kurtulur muyum yoksa jinekomasti ameliyatı sonrası tekrarlar mı? Yardımcı olursanız sevinirim. Kolay gelsin.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, jinekomasti sorunlarında meme dokusundaki büyümenin hangi sebebe bağlı olarak ortaya çıktığı kritik önem taşır. Bu sorunun tekrarlayıp tekrarlamayacağı da tamamen bu sebeple alakalıdır. Dolayısıyla biz jinekomasti teşhisi koyduğumuz hastalarda estetik müdahalenin yanı sıra sorunun kaynağını bulmaya da yöneliriz. Ancak şunu söyleyebilirim ki sebep teşhisinin yanı sıra düzenli beslenme ve etkili egzersiz programlarıyla riski daha aza indirebilirsiniz. Jinekomasti ameliyatları büyüyen meme dokusunun alınmasına yönelik olduğu için yeni yağ oluşumunu engellemeye yönelik operasyonlar değildir, fakat yeni yağlanma oranının artmasını belli bir oranda engeller. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, ben 19 yaşındayım. Jinekomasti olmak istiyorum ama yaşım bunun için çok mu genç? Yağlanmalar jinekomasti ameliyatı sonrası tekrarlar mı? Tekrar ameliyat olmam gerekir mi? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yaşınız jinekomasti ameliyatı olmak için uygun. Biz hormonal gelişimin tamamlanması için 18 yaşına kadar bu ameliyatı yapmıyoruz. Ancak 18 yaşından sonra yağlanma problemi yaşayan ve genel sağlık durumu uygun olan herkes jinekomasti olabilir. Tekrarlayıp tekrarlamayacağı konusuna bakarsak burada jinekomastinin neye bağlı geliştiği çok önemli. Sizde bu soruna neyin yol açtığının mutlaka tespit edilmesi gerek. Çünkü jinekomasti ameliyatları meme dokusunda büyüme varsa mem dokusu alındığı için ameliyat sonrası geri dönüşümü olmaz. Ancak yağlanmaya bağlı büyüme olursa yağlar alınarak meme büyümesi küçültülür. Ancak tekrar yağlanma olabilir, tamamen engellemez. Sağlıklı beslenerek ve düzenli egzersizler ile ameliyat sonrası bu riski azaltabilirsiniz. Ancak jinekomastiyi engellemenin tek yolu sebebini bulup tedavi olmaktır. Sağlıklı günler dilerim.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar