Jinekomastiden Ameliyatsız Kurtulmak Mümkün mü?

2.22K görüntülenmeJinekomasti
0

Doktor hanım merhaba ben 1. 80 boyundayım ve 82 kiloyum göğüslerimden ciddi derecede rahatsızım bana göre ileri derece bir jinekomasti var. Hem kıyafetlerimden belli olmaya başladı hemde yazın denize girerken çok rahatsız etmekte beni. Ama hocam ameliyat korkumda var daha önce hiç ameliyat olmadım. Jinekomastiden ameliyatsız kurtulmanın bir yolu var mıdır? Yardımcı olursanız memnun olurum. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba ,erkeklerde oluşan kadınsı meme görünümü eğer ileri derecede ise ameliyatsız olarak bu görüntüden kurtulmak mümkün değildir. Eğer kişinin memesinin büyümesinin sebebi hem yağ dokusu, hem de meme bezi ise bunları spor yaparak veya diyet programları ile eritemezsiniz. Meme dokusunun büyüme sebebi araştırılmalıdır.Bu yüzden uzman bir hekimden yadım almanızda fayda olacaktır. Sadece yağ dokusundan oluşan jinekomasti için göğüs egzersizleri yapmak ve yüzmek iyi gelecektir. Bu bölgedeki yağı eritmek, meme görünümünün küçülmesine yardımcı olur, varsa sarkık görüntüyü toparlar. Ama jinekomasti kalıcı çözümü ameliyattır.

7 Cevap

0

Doktor Hanım merhaba, 28 yaşındayım. Jinekomasti rahatsızlığım var. Ameliyat olmak bildiğiniz fobi yani bende. Bir de iyileşme sürecini düşününce gerçekten gözüm korkuyor. Jinekomastiden ameliyatsız kurtulmak mümkün mü?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle memedeki her yağlanma jinekomasti değildir. Bu doğrultuda doğru teşhisi koymak lazım. Eğer sadece deri altında yağlanmanız varsa o zaman ameliyat olmanıza gerek yoktur, Liposuction ile de tedaviyi gerçekleştirebiliriz. Ancak meme dokusunda yağlanma varsa o zaman jinekomastidir sorun ve tedavisi yalnızca cerrahi yolla mümkün olur. Eğer tedaviniz için işinde yeterli bilgi ve tecrübe sahibi bir doktora giderseniz inanın korkmanıza gerek yok. Gerek ameliyatınız gerekse iyileşme süreciniz gayet konforlu geçecektir. Sevgiler…

0

Merhabalar Leyla Hanım, 23 yaşında bir erkeğim. Ancak memelerim bir erkeğinkine göre normalden çok daha büyükler ve yürürken resmen sallanıyorlar. Bu durum beni çok kaygılandırıyor ve hiç hoşuma gitmiyor. Ancak cerrahi işlem de yaptırmak istemiyorum. Acaba jinekomastiden ameliyatsız kurtulmak mümkün mü?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, jinekomastinin ortaya çıkmasında birçok neden sayılabilir. Genetik yapı, bazı ilaçların yan etkisi ve kilo artışı bunlardan bazılarıdır. Jinekomasti tedavisi liposuction ve ameliyat olmak üzere iki farklı yolla yapılabilir. Sizin için hangi tedavinin daha uygun olduğunu ancak sizi muayene ettikten sonra anlayabiliriz. Eğer memelerinizdeki büyüme fazla yağ kaynaklı ise ameliyata gerek duymadan liposuction yaptırabilirsiniz. Fakat meme dokusunda büyüme söz konusu ise ameliyat olmanız gerekir. Bu nedenle en yakın zamanda muayene olmanızı öneririm. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, bende jinekomasti sorunu var diye düşünüyorum. Bunun tedavi yollarını araştırıyorum. Ameliyat yazmışlar hep ama Jinekomastiden ameliyatsız kurtulmak mümkün mü? Bu konuda bilgi aktarabilir misiniz? Kolaylıklar dilerim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, jinekomasti tahmini olarak belirlenebilecek bir hastalık değil. Eğer böyle bir şüpheniz varsa uygun bir vaktinizde sizi merkezimizde misafir etmek isterim. Bir muayene edelim, gerekli analizleri yapalım ve öncelikle teşhisi koyalım. Eğer sadece cilt altında yağlanmanız varsa Liposuction ile sorunu çözeriz, ameliyatsız kurtulmuş olursunuz. Ama meme dokusunda büyüme mevcutsa o zaman sorununuz jinekomastidir. Ve bu sorundan kurtulmanızın tek ve kesin çözümü jinekomasti ameliyatlarıdır. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, 24 yaşındayım ve jinekomasti şikayetim var. Ancak ameliyat olmak pek tercihim değil açıkçası. Jinekomastiden ameliyatsız kurtulmak mümkün mü? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle jinekomsati teşhisinin kesin olarak koyulabilmesi için sizi muayene etmem gerek. Çünkü memede yağlanma problemi bazen sadece deri altında oluşur. Eğer sizdeki durum da bu şekildeyse lokal anestezi ile Liposuction uygulaması yaparak fazla yağların dışarı atılmasını sağlarız ve ameliyat olmanıza gerek kalmaz. Ama daha önceden jinekomasti teşhisinizi koyan bir hekim olduysa bu tanı memede büyümenin meme dokusunda da olduğu anlamına gelir. Bu durumda jinekomasti ameliyatı olmanız şarttır. Egzersiz, diyet ya da medikal yöntemler sizi yaşadığınız sıkıntıdan kurtarmaz. Önerim öncelikle tam tanıyı yapmak ve ameliyata gerçekten ihtiyacınız olup olmadığını saptamak. Sağlıklı günler diliyorum.

0

Merhaba Leyla hanım, jinekomasti için kullanılan ameliyatsız bir tedavi yöntemi olup olmadığını öğrenmek istiyordum.  Göğüslerimin büyüklüğünden çok rahatsızım ama ameliyatta olmak istemiyorum. Jinekomastiden ameliyatsız kurtulmak mümkün mü?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, jinekomasti birkaç farklı seviyenin olduğu bir rahatsızlıktır. İlk seviyesinde kişilerin meme dokusundaki büyümenin sebebi sadece yağ artışıdır. Eğer meme dokusundaki büyüme sadece yağ artışından kaynaklanıyorsa jinekomastiden liosuction ile kurtulmak mümkün. Ancak meme dokusundaki büyüme yağ artışıyla birlikte meme bezi dokusundaki büyümeden kaynaklanıyorsa jinekomasti ameliyatı gerekir.

0

İyi günler Leyla Hanım, göğüslerimde bir büyüme söz konusu, jinekomasti olduğunu düşünüyorum. Jinekomasti ameliyatını öğrendim ama ameliyattan korkuyorum. Jinekomastiden ameliyatsız kurtulmak mümkün mü?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Jinekomasti birçok nedene bağlı olarak gelişebilir. Örneği, genetik faktör, çeşitli ilaçların kullanımı, vücuda giren zararlı maddeler vb. birçok etken sayılabilirken bazı durumlarda kilo artışı da bu nedenlerle birleşebiliyor. Her şeyden önce tedavi sürecinin oluşturulabilmesi için öncelikle jinekomastinin nedeninin ve seviyesinin belirlenmesi gerekiyor. Jinekomasti’de üç derece vardır. İlk iki derecede ameliyat yerine Liposuction yönteminden faydalanılabilmektedir. Eğer göğüslerinizdeki büyüklük çok fazla değil ise siz de Liposuction uygulatabilirsiniz.

0

İyi günler hocam, body building salonunda spor eğitmenliği yapıyorum son 3 yıldır. Önceleri aşırı dengesiz beslendiğim için memelerimde jinekomasti oluştu bana göre. Bunları saklamak için daha doğrusu kaslarımın arasına gizlemek istediğim için bodye başlamıştım. Ama memelerimde pek bir değişiklik olmadı açıkçası. Yine de kadın memesi gibi görünüyor. Bu durumdan çok rahatsızım ama ameliyat olmaktan da korkuyorum. Kusura bakmayın böyle korkuyorum demek belki gülünç gelecek ama böyle. Hocam jinekomastiden ameliyatsız olarak kurtulmak mümkün mü? Teşekkürler, saygılar.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

İyi günler, erkeklerde meme büyümesi problemi dengesiz ve sağlıksız beslenmenin yanında, alkol kullanımı ya da hormonal sebeplerden dolayı oluşabilmektedir. Bu durum sağlıkla ilgili bir problemdir ve ilerlemeden müdahale etmek yerinde olmaktadır. Jinekomasti probleminde göğüs egzersizleri, body building çalışmaları meme dokusu fazla olan kişilerde kolaylıkla eritilemez. Bu egzersizler memelerin sadece biraz sıkılaşmasına yardımcı olacaktır. Operasyondan önce memelerin neden büyüdüğünü yapılacak olan tahlil ve tetkiklerle belirlemek gerekir. Memelerin büyüklüğü eğer az ise o zaman liposuction uygulamasıyla lokal anestezi uygulayarak memelerde düzelme sağlanabilir. Ancak büyük ve sarkık başka bir deyişle kadın memesine benzer bir görüntüde ise o zaman jinekomasti operasyonu kesin çözüm sağlayacaktır.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    Start typing to see posts you are looking for.