Jinekomastiden ameliyatsız kurtulmak mümkün mü?

blank
1 Cevap

Doktor hanım merhaba ben 1. 80 boyundayım ve 82 kiloyum göğüslerimden ciddi derecede rahatsızım bana göre ileri derece bir jinekomasti var. Hem kıyafetlerimden belli olmaya başladı hemde yazın denize girerken çok rahatsız etmekte beni. Ama hocam ameliyat korkumda var daha önce hiç ameliyat olmadım. Jinekomastiden ameliyatsız kurtulmanın bir yolu var mıdır? Yardımcı olursanız memnun olurum. Teşekkürler.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba ,erkeklerde oluşan kadınsı meme görünümü eğer ileri derecede ise ameliyatsız olarak bu görüntüden kurtulmak mümkün değildir. Eğer kişinin memesinin büyümesinin sebebi hem yağ dokusu, hem de meme bezi ise bunları spor yaparak veya diyet programları ile eritemezsiniz. Meme dokusunun büyüme sebebi araştırılmalıdır.Bu yüzden uzman bir hekimden yadım almanızda fayda olacaktır. Sadece yağ dokusundan oluşan jinekomasti için göğüs egzersizleri yapmak ve yüzmek iyi gelecektir. Bu bölgedeki yağı eritmek, meme görünümünün küçülmesine yardımcı olur, varsa sarkık görüntüyü toparlar. Ama jinekomasti kalıcı çözümü ameliyattır.

blank

İyi günler hocam, body building salonunda spor eğitmenliği yapıyorum son 3 yıldır. Önceleri aşırı dengesiz beslendiğim için memelerimde jinekomasti oluştu bana göre. Bunları saklamak için daha doğrusu kaslarımın arasına gizlemek istediğim için bodye başlamıştım. Ama memelerimde pek bir değişiklik olmadı açıkçası. Yine de kadın memesi gibi görünüyor. Bu durumdan çok rahatsızım ama ameliyat olmaktan da korkuyorum. Kusura bakmayın böyle korkuyorum demek belki gülünç gelecek ama böyle. Hocam jinekomastiden ameliyatsız olarak kurtulmak mümkün mü? Teşekkürler, saygılar.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Kasım 11, 2020

İyi günler, erkeklerde meme büyümesi problemi dengesiz ve sağlıksız beslenmenin yanında, alkol kullanımı ya da hormonal sebeplerden dolayı oluşabilmektedir. Bu durum sağlıkla ilgili bir problemdir ve ilerlemeden müdahale etmek yerinde olmaktadır. Jinekomasti probleminde göğüs egzersizleri, body building çalışmaları meme dokusu fazla olan kişilerde kolaylıkla eritilemez. Bu egzersizler memelerin sadece biraz sıkılaşmasına yardımcı olacaktır. Operasyondan önce memelerin neden büyüdüğünü yapılacak olan tahlil ve tetkiklerle belirlemek gerekir. Memelerin büyüklüğü eğer az ise o zaman liposuction uygulamasıyla lokal anestezi uygulayarak memelerde düzelme sağlanabilir. Ancak büyük ve sarkık başka bir deyişle kadın memesine benzer bir görüntüde ise o zaman jinekomasti operasyonu kesin çözüm sağlayacaktır.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar