Liposuction ile Jinekomasti Ameliyatı Mümkün mü?

blank
1 Cevap

Merhaba hocam, ben jinekomasti ameliyatı yaptırmak istiyorum. Liposuction  yöntemi  ile jinekomasti ameliyatı  yapılması mümkün müdür ve karın bölgemdeki yağlar da jinekomasti ile aynı anda yapılabilir mi?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Mayıs 27, 2020

Merhaba, evet jinekomasti ameliyatında her zaman vaser liposuction yöntemini uyguluyoruz. Eğer yağ dışında büyüyen meme dokunuz yoksa sadece vaser liposuction yeterli olur. Kol altından ve areola dediğimiz memenin renkli uç kısmından girilerek Vaser Liposuction ile yağları alıyorum. Bu işlem genel anestezi altında yağlanma oranına göre ortalama 1-2 saat sürüyor. Fakat daha büyük memelerde liposuctionla birlikte aynı kesiyi kullanarak meme dokusunu çıkarıyoruz. Hangi yöntemin uygulanacağına muayene ve aynı zamanda çekilen meme ultrasonu sonucuna göre karar veriyoruz. Bu sorunla karşılaşan çoğu hastam da vaser liposuction altın standart olarak yeterli oluyor. Eğer başka bölgelerinizde oluşan yağlanmadan şikayetçiyseniz jinekomasti ameliyatı ile kombine olarak vaser liposuction ile bu yağlarda alınabilir. Karın, kol, sırt, bacak gibi bölgelerinden şikayetçi olan hastalarım oluyor. O bölgelere de herhangi bir iz bırakmadan işlem uygulayabiliyoruz. Özellikle yıllardır kurtulamadığınız , ne kadar spor yapsanız da geçmeyen inatçı yağlarınız varsa vaser liposuction sizin için kalıcı çözüm olacaktır.

blank

Selamlar leyla hanım benim jinekomasti hakkında merak ettiklerim var.Eskiden çok kiloluydum sonra zayıfladım ama hiçbir küçülme olmadı ve bu beni çok rahatsız ediyo sosyal hayatımı çok etkiliyo bunun için psikologa bile gittim ama tek çözümü ameliyat olmam.Araştırmalarıma göre yağ alma işlemiyle de oluyormuş.Bu ameliyat hakkında bilgi verebilirmisiniz?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

Merhaba,Jinekomasti erkeğin meme dokusunda kadın tipinde büyüme oluşmasıdır. Jinekomastinin en çok bilinen sebebi kilodan dolayıdır. Hormonal değişiklikler veya ilaçların etkisiyle meydana gelebilir. Jinekomastide üç tip vardır; Glandüler tipte gerçek meme dokusu, lipomatöz tipte ise yağ dokusu artışı ve mikst tipte ise hem meme dokusu artışı hemde yağ dokusunda artış bulunmaktadır. Bu tiplere göre tedaviniz değişiklik gösterecektir. Liposuction işlemi de meme yapısına göre değişiklik göstermektedir. Jinekomastinin son evrelerindeyseniz eğer liposuctionla birlikte meme dokusunuda çıkartıyoruz. İlk evrelerindeyseniz vaser liposuction yeterli olur ve bu işlem ile yapılarak yağlar alınır.

blank

Merhaba Leyla hanım ben 24 yaşındayım memelerim de büyüme oluyor ve bu bir erkek açısından çok gurur kırıcı, ne kadar spor yapsam da hiçbir şekilde küçülmüyor birkaç doktora gittim bana jinekomasti ameliyatını önerdiler bu ameliyat nasıl oluyor, bir kaç yerde liposuction ile jinekomasti ameliyatı yapıldığını okumuştum bu mümkün müdür?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Haziran 30, 2020

Merhaba jinekomasti erkeklerde meme büyümesi olarak bilinir, bu büyüme de
hormonal bir düzensizlikten oluşur, spor yaparak bazı kişilerde güzel sonuç alınsa
da bazı kişiler de ameliyat yardımı ile yapılır. Jinekomasti iki şekilde yapılabilir.
Hastanın durumuna göre cerrahi kesim ile ya da liposuctıon ile yapılabilir.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar