Liposuction ile Jinekomasti Ameliyatı Mümkün mü?

786 görüntülenmeLiposuction – Yağ Alma
0
1 Yorum

Merhaba hocam, ben jinekomasti ameliyatı yaptırmak istiyorum. Liposuction  yöntemi  ile jinekomasti ameliyatı  yapılması mümkün müdür ve karın bölgemdeki yağlar da jinekomasti ile aynı anda yapılabilir mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, evet jinekomasti ameliyatında her zaman vaser liposuction yöntemini uyguluyoruz. Eğer yağ dışında büyüyen meme dokunuz yoksa sadece vaser liposuction yeterli olur. Kol altından ve areola dediğimiz memenin renkli uç kısmından girilerek Vaser Liposuction ile yağları alıyorum. Bu işlem genel anestezi altında yağlanma oranına göre ortalama 1-2 saat sürüyor. Fakat daha büyük memelerde liposuctionla birlikte aynı kesiyi kullanarak meme dokusunu çıkarıyoruz. Hangi yöntemin uygulanacağına muayene ve aynı zamanda çekilen meme ultrasonu sonucuna göre karar veriyoruz. Bu sorunla karşılaşan çoğu hastam da vaser liposuction altın standart olarak yeterli oluyor. Eğer başka bölgelerinizde oluşan yağlanmadan şikayetçiyseniz jinekomasti ameliyatı ile kombine olarak vaser liposuction ile bu yağlarda alınabilir. Karın, kol, sırt, bacak gibi bölgelerinden şikayetçi olan hastalarım oluyor. O bölgelere de herhangi bir iz bırakmadan işlem uygulayabiliyoruz. Özellikle yıllardır kurtulamadığınız , ne kadar spor yapsanız da geçmeyen inatçı yağlarınız varsa vaser liposuction sizin için kalıcı çözüm olacaktır.

0

Doktor Hanım merhaba, Liposuction ile jinekomasti ameliyatı mümkün mü? 38 yaşındayım ve jinekomasti sorunum var.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle jinekomasti sorununda teşhisin doğru konulması çok önemli. Çünkü yağlanma bazı zamanlarda deri altında bazı zamanlarda ise meme dokusunda oluşabiliyor. İlk aşamada bunu tespit etmeliyiz. Deri altında bir yağlanma tespit edersek, evet, Liposuction ile müdahale eder sorunu çözeriz. Ama meme dokusunda yağlanma varsa o zaman Liposuction ile çözülmez. Jinekomasti ameliyatı olmanız gerekir. Uygun bir zamanda muayene için gelebilirseniz gerekli tahlilleri yapar sorunu tespit eder ve çözüm yolunu netleştiririz. Sevgiler…

0

Merhaba Leyla Hocam, 28 yaşında genç bir erkeğim. Oldukça kilolu ve iri bir yapıya sahibim. Bu nedenle göğüslerim de bir erkeğe çok daha büyük ve sarkık duruyor. Bu durum beni oldukça huzursuz ediyor. Kilolarım yüzünden liposuction, göğüslerim yüzünden de jinekomasti ameliyatı olmak istiyorum. Acaba liposuction ile jinekomasti ameliyatı mümkün mü?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, erkeklerde karşılaştığımız göğüs büyümesi problemi oldukça yaygın bir durum. Fakat sizi muayene etmeden sorunuza net bir cevap verebilmem zor. Öncelikle göğüslerinizdeki büyümenin asıl sebebini belirlememiz gerek. Sadece kilo artışına bağlı olarak bir büyüme var ise ve memelerde yağlanma sorunu söz konusuysa liposuction ile bu durumu çözebiliriz. Ancak oldukça kilolu bir yapınız olduğundan bahsetmişsiniz. O sebeple liposuction sizin için uygun olmayabilir. Liposuction ideal kilosunda veya ideal kilosuna yakın olan kişilere uygulanan bir operasyondur. Bu nedenle ideal kilonuza yaklaştıktan sonra muayene olup tedavi sürecinizi başlatmanızı öneririm. Ayrıca erkeklerde göğüs büyümesi sorunu liposuction haricinde jinekomasti ameliyatı ile de çözülebilir. Fakat bunun için öncelikle muayene olmanız şarttır.

0

Leyla Hocam selamlar, henüz 30 yaşında genç bir erkeğim. Ancak kilom ideal kilomdan biraz fazla ve göğüslerim de vücut yapıma göre çok büyük kalıyor. Yakın çevrem göğüslerimin bazı kadınlardan daha dolgun olduğunu söylüyor ve bu söylemler artık beni çok rahatsız ediyor. Acaba liposuction ile jinekomasti ameliyatı mümkün olur mu? Eğer mümkünse en kısa zamanda bu sorunu çözmek istiyorum. Sevgiler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, erkeklerde görülen meme büyümesi sorunu oldukça sık karşılaştığımız bir durum. Ancak sizi muayene etmeden sorunuza kesin bir cevap vermem mümkün değil. Öncelikle memelerinizdeki büyümenin asıl sebebini saptamamız gerek. Yalnızca kilo artışına bağlı olarak büyüme gerçekleşmişse ve memelerde yağlanma görülüyorsa liposuction ile bu durumu çözebiliriz. Ancak ideal kilonuzun üstünde olduğunuzu belirtmişsiniz. O nedenle liposuction sizin için uygun olmayabilir. Liposuction ideal kilosunda veya ideal kilosuna yakın olan kişilere uygulanan bir ameliyattır. Bu sebeple ideal kilonuza yaklaştıktan sonra kliniğimize gelerek muayene olmanızı öneririm. Ek olarak erkeklerde meme büyümesi sorunu liposuction haricinde jinekomasti ameliyatı ile halledilebilir. Ancak bunun için de öncelikle muayene olmanız şarttır. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, bende jinekomasti var. Liposuction ile jinekomasti ameliyatı mümkün mü? Bu konuda bilgi vermenizi rica ediyorum. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle size jinekomasti teşhisi konuldu mu onu bilmem gerekli. Çünkü erkeklerde meme bölgesinde yağlanma bazen sadece memede görülüyor bazen meme dokusunda da olabiliyor. Yağlanma sadece memede ise Liposuction etkili bir yöntem ancak meme dokusunda da yağlanma varsa Jinekomasti ameliyatı gerekir. Sizi muayene etmeden sorunuza net bir cevap verebilmem mümkün değil. Muayene için gelirseniz uygun tedavinin ne olacağına gerekli analizler neticesinde bakabiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, 38 yaşında bir erkekğim. Meme bölgemde yağlanma var. Liposuction ile jinekomasti ameliyatı mümkün mü acaba?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, bu soruya net bir cevap vermek için kesinlikle sizi muayene etmem gerek. Çünkü erkeklerde meme bölgesinde yağlanma sadece memede olabilmesinin yanı sıra meme dokusunda da gerçekleşebilir. Meme bölgesinde olan yağlanma için Liposuction etkili bir yöntemdir ve yeterli gelir. Ancak eğer yağlanma meme dokusunda ise o zaman Jinekomasti ameliyatı olmanız gerekir. Bu durum kişiden kişiye değişiklik gösterdiği için uzman bir hekime muayene olmanızı öneririm.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı