Meme Nasıl Küçülür?

blank
1 Cevap

Merhaba hocam, son 5 yıl içinde çok fazla kilo aldım ve kilo alırken memelerim de çok fazla büyüdü. Memelerimin eskisi gibi küçülmesini istiyorum.  Meme nasıl küçülür?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Mayıs 26, 2020

Merhaba, maalesef hızlı kilo alındığı zamanlarda bu tür büyümeler oluşabiliyor. Büyümeyle birlikte meme de sarkmalar da meydana gelir. Büyük meme dokusunu küçültmek cerrahi operasyon ile mümkündür. Genel anestezi altında ortalama 3 saat içinde yapılan bir operasyondur. İleri derecede meme büyüklüğü ve ağırlığına bağlı olarak vücudun öne doğru eğilmesi, sırt ve omurga ağrıları, kemik deformasyonları, meme altında gelişen pişik veya yaralar, boya ve kiloya uygun giysi bulamama gibi durumlar nedeni ile meme küçültme ameliyatı tercih edilmektedir. Meme küçültme ameliyatı ile hem estetik kaygı, hem de oluşan sağlık sorunları ortadan kaldırılabilir. Meme küçültme operasyonu genel anestezi altında gerçekleşir. Ameliyat ortalama 2-3 saat sürer. Meme küçültme ameliyatında büyük olan meme dokusu sizin ölçülerinize göre, boyunuza göre şekillendirilir. Bu işlem için fazla meme dokusu ve üzerindeki deri çıkarılır. Meme başı da küçülen memeye göre tekrar düzenlenerek olması gereken yere taşınır. Kişinin meme başı çevresinin alt kısmından ortaya doğru 5 ila 6 cm’lik ters T şeklinde bir iz oluşur ve bu iz zamanla geçer meme güzel ve doğal bir görünüme kavuşur. Bu tür şikayetleriniz mevcutsa endişelenmeden meme küçültme ameliyatını tercih edebilirsiniz.

blank

Merhaba leyla hanım ben göğüslerimin büyüklüğünden dolayı şikayetçiyim sosyal hayatımı bile etkiliyor gittikçe duruş pozisyonum bile değişti. bedenime göre kıyafet alamıyorum göğüslerimdem dolayı aldıklarımda çirkin duruyor. küçültme işlemi nasıl yapılır neye göre belirlenir meme nasıl küçülür ?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

Merhaba, Memenin büyüklüğüne ve ağırlığına bağlı olarak kamburluk, sırt ve omurga ağrıları, meme altında oluşan pişik ve yaralar, bedenine göre kıyafet bulamama gibi sorunlar doğrultusunda meme küçültme ameliyatı olunabilir. Hem estetik kaygısından hemde sağlık problemlerinden kurtulmuş olacaksınız. Meme küçültme ameliyatı genel anestezi altında olur ortalama 2-3 saat sürer. Sizin ölçülerinize,boyunuza göre meme dokusundan ne kadar alınacağına karar verilir. Fazla meme dokusu ve fazla deri alınır meme ucuda yeniden yerleştirilir kesik izinizde 1 yıl sonra tamamen geçer istediğiniz estetik görüntüyü sağlamış olursunuz.

blank

Merhaba hocam benim ikiz kızlarım var 16 yaşındalar, memeleri çok fazla bir şekilde büyük sağlık olarak kötü etkileniyorlar , bende aynı şekilde üzülüyorum , nasıl memelerini küçültebiliriz bunun için bir işlem var mı ve yaşları küçük olduğu için bir sorun olur mu?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Haziran 30, 2020

Merhaba bazı kişiler de hormonal nedenlerden ötürü küçük yaşta memeler aşırı
bir şekilde büyüyebiliyor, bu durum ilerde sağlık açısından kötü etkileniyor, bu
durumda önerebileceğim tek işlem ameliyattır , meme küçültme ameliyatıdır.
Sizin onayınız ile yapabilirler .Meme küçültme ameliyatında cilt ve deri fazlalığını
alarak yapıyoruz.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar