Meme Nasıl Küçülür?

1.62K görüntülenmeMeme Estetiği
0
1 Yorum

Merhaba hocam, son 5 yıl içinde çok fazla kilo aldım ve kilo alırken memelerim de çok fazla büyüdü. Memelerimin eskisi gibi küçülmesini istiyorum.  Meme nasıl küçülür?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, maalesef hızlı kilo alındığı zamanlarda bu tür büyümeler oluşabiliyor. Büyümeyle birlikte meme de sarkmalar da meydana gelir. Büyük meme dokusunu küçültmek cerrahi operasyon ile mümkündür. Genel anestezi altında ortalama 3 saat içinde yapılan bir operasyondur. İleri derecede meme büyüklüğü ve ağırlığına bağlı olarak vücudun öne doğru eğilmesi, sırt ve omurga ağrıları, kemik deformasyonları, meme altında gelişen pişik veya yaralar, boya ve kiloya uygun giysi bulamama gibi durumlar nedeni ile meme küçültme ameliyatı tercih edilmektedir. Meme küçültme ameliyatı ile hem estetik kaygı, hem de oluşan sağlık sorunları ortadan kaldırılabilir. Meme küçültme operasyonu genel anestezi altında gerçekleşir. Ameliyat ortalama 2-3 saat sürer. Meme küçültme ameliyatında büyük olan meme dokusu sizin ölçülerinize göre, boyunuza göre şekillendirilir. Bu işlem için fazla meme dokusu ve üzerindeki deri çıkarılır. Meme başı da küçülen memeye göre tekrar düzenlenerek olması gereken yere taşınır. Kişinin meme başı çevresinin alt kısmından ortaya doğru 5 ila 6 cm’lik ters T şeklinde bir iz oluşur ve bu iz zamanla geçer meme güzel ve doğal bir görünüme kavuşur. Bu tür şikayetleriniz mevcutsa endişelenmeden meme küçültme ameliyatını tercih edebilirsiniz.

0

Merhaba Leyla hocam, göğüslerim kendimi bildim bileli çok büyük ve üstelik de sarkıklar. Bu durumu nasıl düzeltebilirim? Meme nasıl küçülür? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, maalesef normalden fazla büyük olan memeye sahip olmak birçok kadının yaşam koşullarını olumsuz etkilemekte, sırt ağrılarına sebep olmakta, hatta bu durum kişinin kaygı eşiğini de artırmaktadır. Ancak gelişen estetik tıp sayesinde bu sorunun önüne geçilebilmektedir. Meme küçültmek ve daha dik ve estetik meme hatlarına sahip olabilmek için meme küçültme ameliyatı ve meme dikleştirme ameliyatı yaptırabilirsiniz. İki ameliyatı da kombine şekilde gerçekleştirmek mümkündür. Sevgiler.

0

Selamlar Leyla Hanım, kolay gelsin. Yıllardır büyük göğüslerim dolayısıyla çok sıkıntı çektim. Hala da çekmeye devam ediyorum. Artık bu konu hakkında bir şeyler yapmak istiyorum. Göğüslerimi küçültmek istiyorum. Acaba meme nasıl küçülür? Bilgi alabilirsem çok sevinirim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, kişi genetik yapıya veya zamanla kilo almaya bağlı olarak büyük göğüslere sahip olabiliyor. Bu durum boyun fıtığı, sırt ağrısı gibi fiziksel rahatsızlıkların yanı sıra, orantısız görünümüyle kişinin psikolojik sağlığını da etkileyebiliyor. Göğüsleri kalıcı olarak küçültüp estetik bir biçimde şekillendirmenin tek yolu ise meme küçültme ameliyatıdır. Meme küçültme ameliyatı ile göğsünüzdeki fazla meme dokusu kesilerek vücudunuzdan atılır. Eğer sarkma sorununuz da var ise meme dikleştirme ameliyatı da yaptırarak bu iki operasyonu kombinleyebilirsiniz.

0

Leyla Hocam merhaba, ben 20 yaşındayım. Aslında kilolu bir kız değilim ancak göğüslerim çok iri. Zaman zaman bu durum beni çok zorluyor. Meme nasıl küçülür? Muayene için gelmek istiyorum, yardımcı olursanız çok sevinirim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, elbette uygun olduğunuzda randevu alıp merkezimizi ziyaret edebilirseniz sizi muayene eder ve birkaç analiz neticesinde etkili bir tedavi planı oluşturabiliriz. Öncesinde buradan da genel olarak bir bilgi vereyim. İri göğüslerde biz etkili sonuçlar için meme küçültme estetiği yaparız. Burada bir sınır yoktur, göğüsleri istediğiniz ölçüye getirebiliriz. Bazen meme küçüldüğünde deride sarkmalar da yaşanabiliyor tahmin edeceğiniz gibi. Bu tip durumlarda ameliyat esnasında fazla deriyi de keserek vücuttan atarız. Bu şekilde istediğiniz büyüklük ve görüntüye kavuşmuş olursunuz. Aklınıza takılan diğer konuları da muayenemiz esnasında konuşuyor oluruz zaten. Görüşmek dileğiyle…

0

Leyla Hanım merhaba, 28 yaşındayım. Ergenlikten beri iri göğüs problemiyle başa çıkmaya çalışıyorum. Ancak artık bu konuda bir destek almaya karar verdim. Meme nasıl küçülür? Ne yapmalıyım? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, birçok kadının hayali iri ve dolgun göğüslere sahip olsa da aşırı iri göğüsler de kadınlar için sıkıntı yaratır. Aşırı terleme ve meme altında yaralar, omuz ve sırt ağrıları, uygun kıyafet bulamama gibi sorunlar zamanla hem fizyolojik hem de psikolojik olarak olumsuzluklar yaşamaya sebep olur. Neyse ki iri göğüslerden kurtulmak için bir yol var. Meme küçültme estetiği ile göğüslere istenilen ölçü verilebilir. Meme küçültmede alt sınır yoktur. Fiziki uygunluk ve hastamın beklentileri doğrultusunda göğüslere istenilen ölçüyü veriyorum. Bazen birkaç beden küçültmelerde deri sarkıklığı olabileceğinden fazla deriyi de kesip alıyorum. Böylelikle göğüsler daha dik ve estetik duruyor. Ayrıca özellikle ileri yaş hastalarımda dikleştirme operasyonu ile bu ameliyatı kombine şekilde yapıyorum. Sizin yaşınız genç olduğu için böyle bir sorununuz olduğunu sanmıyorum. Öncelikle uygun zamanınızda bir muayene gerçekleştirelim. Böylelikle sizin ihtiyaçlarınıza yönelik daha detaylı bilgi aktarabilirim. Sevgiler.

0

Merhaba Leyla hocam,  fiziki yapıma göre memelerim çok büyük, aslında zayıf ve minyon bir kadınım ama memelerim oldukça dolgun ve maalesef ben birçok kadının aksine büyük meme sevmiyorum. Büyük meme sevmediğim için de memelerimi küçültmek istiyorum, meme nasıl küçülür, bu konuda neler yapabilirim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, meme yağ dokusundan oluştuğu için kilo vermeyle birlikte küçülecektir ancak genetik faktörlerden dolayı fiziki yapısı küçük ve zayıf olan olmasına rağmen memeler büyük olabiliyor. Böyle durumlarda kişi zayıflamasına rağmen meme biraz küçülse de yinede bedenle orantısız duran bir göğüs yapısı olabiliyor. Eğer kişi göğsün büyüklüğünden çok şikâyetçiyse ve omuz, sırt gibi alanlarda ağrı oluşuyorsa meme küçültme ameliyatı yapılabilir. Meme küçültme ameliyatı memelerin cerrahi yöntemle küçültülmesidir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı