Ben aldırma izi kaç günde iyileşir?

58 görüntülenmeBen Aldırma
0
1 Yorum

Merhaba sevgili hocam, ben aldırma sonrası çıkan iz kaç günde iyileşir acaba?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, ben aldırma işlemi sonrası oluşan iz bir hafta içerisinde tamamen düzelir. İşlem sonrası pembe rengini alan iz sonradan pembeliğini giderek yitirip kaybolacaktır. İzlerin daha hızlı vücuttan gitmesi için doktorun önerisiyle özel kremler kullanılabilir. Ek olarak güneşten korumak gerekir.İzlerin silikleşmesi 1 yılı bulabilir.

0

Merhabalar, boyun bölgemin yanı sıra yüzümde de birkaç tane olan benleri aldırmak istiyorum ancak internetten yaptığım araştırmalarda ben aldırma izi kaç günde iyileşir sorusuna net bir yanıt alamadım. Bu konuda beni bilgilendirirseniz kafamdaki karışıklığı giderecek ve beni çok mutlu edeceksiniz. Teşekkürler, kolay gelsin.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle en sağlıklı değerlendirmeyi benlerinizin yapısını ve büyüklüğünü gördükten sonra yapabilirim. Çünkü benin yapısına ve büyüklüğüne göre uygulanacak yöntem değişmektedir. Yöntemler ise ciltte herhangi bir iz kalıp kalmayacağını, kalacaksa ne kadar sürede geçebileceğini doğrudan etkilemektedir. 5 ila 10 dakika gibi oldukça kısa sürelerde tamamlanabilen lazerle yaptığımız işlemlerin en önemli avantajlarından birisi benlerin çok büyük olmaması durumunda ciltte herhangi bir iz kalmaması ya da çok belli belirsiz bir iz bırakmasıdır. Özellikle cerrahi ben alımlarında yine benin yapısına göre değişen derecelerde iz kalabiliyor olsa da bu izler için sonradan çeşitli lazer tedavileri uygulayabiliyoruz. Dilerseniz 0 542 464 74 33 numaralı telefon hattımız üzerinden asistanımla iletişime geçip benlerin olduğu bölgenizin bir fotoğrafını yollayın. Buna göre size nasıl bir işlem uygulayabileceğimizin bir ön değerlendirmesini yapmış olalım. Sevgiler.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı