El Terlemesi Nasıl Geçer?

1.49K görüntülenmeTerleme Tedavisi
0

Merhaba hocam, el terlemesi nasıl geçer? Ben öğretmenim ve yazı işlerim çok fazla oluyor ellerim okadar terliyor ki bazen kalem tutamıyorum el terlemesine bir çözümünüz var mıdır?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

El ve avuç içi terlemesi palmar hiperhidroz olarak adlandırılır. Bu tıbbi durum birey için utanma ve özgüven kaybına neden olabilir. Hastaların sosyal hayatını, eğitim hayatlarını, meslek durumlarını ve kariyerlerini etkileyebilir. Kısacası avuç el terlemesinin yaşam üzerinde önemli olumsuz etkisi olduğunu biliyoruz. Her türlü terleme tedavisinde sıklıkla botulinum toxin yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır. Botulinum toxin uygulandığı bölgedeki kas fonksiyonlarını geçici olarak durdurduğu için sonradan ter bezi faaliyetlerini de geçici olarak durdurduğu keşfedilmiş terleme tedavisinde de kullanılmaya başlanmıştır. Özellikle de koltuk altı, yüz, el ve ayak terlemelerinde tercih edilen botoks tedavisiyle 7-9 ay süreyle bölgede terlemeye yol açan uyarıları azaltmaktadır. Sempatik sinir sisteminin aşırı duyarlılığını bloke ederek terlemeyi azaltmaktadır. Bu yüzden herhangi bir terleme sorunu yaşayan hastalarıma Botox uygulaması ile tedavi gerçekleştiriyorum.

10 Cevap

0

Ellerim aşırı derecede terliyor. El terlemesine çözüm var mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, el terlemesine terleme botoksu ile çözüm sağlamaktayız. El terlemesi sorunu kişileri oldukça rahatsız eden, sosyal ve iş hayatlarını etkileyen bir durumdur. Bu sorunu yaşayan kişilere avuç içi bölgelerine botoks uygulayarak buradaki ter bezlerinin etrafındaki kasların kasılması azaltılır. Kaslardaki kasılmanın azalmasıyla kişi daha az terler. Terleme botoksu kolay ve pratik bir uygulamadır. Botoks anestezik kremle uyuşturulan avuç içi bölgesine ince uçlu enjektörle uygulanır. 15 dakika civarında süren kısa bir işlemdir. Sonrasında ağrı ya da acı duyulmaz. Kişi terleme botoksu etkisini 1 hafta içerisinde görmeye başlar. Terleme botoksu 6 ay etkili olmaktadır. Bu sayede kişiler ıslak ve terli ellerle gezme sorunundan kurtularak daha özgüvenli olurlar.

0

Doktor Hanım merhaba, el terlemesi nasıl geçer? Benim ellerimde aşırı terleme oluyor. Huzursuz hissediyorum. Yaşım 26. Artık tedavi olmak istiyorum.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, aşırı terleme vücudun hangi bölgesinde olursa olsun gerçekten kişiyi çok rahatsız eden bir durum. İyi haber şu ki tedavisi var ve çok basit bir yöntemden bahsediyoruz burada. Ter bezlerinin çalışma oranını düzenlemek ve aşırı terlemenin önüne geçmek için uyguladığımız tedavi yöntemi botoks. Ve memnun edici sonuçları var. Muayene için uygun bir vakitte gelebilirseniz hızlıca tedavinizi planlayalım ve hemen sonuçları alın. Sevgiler…

0

Merhaba hocam, ellerim çok sık ve çabuk terliyor. Bu durum günlük işlerimi yapmamı dahi zorlaştırıyor. El terlemesi nasıl geçer? Yanıtını bekliyorum. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, botoks aşırı terleme rahatsızlığı için başvurduğumuz en etkili yöntem. Dolayısıyla ellerdeki terleme sorunu için de botokstan yararlanırız. Eğer ellerinizde ve avuç içlerinizde anormal bir terleme söz konusu ise botoks yaptırmanızı öneririm. Kesinlikle faydasını görürsünüz. Sevgiler.

0

Leyla Hanım merhaba, ben ellerimin sürekli ve aşırı terlemesinden çok rahatsızım. İnsan içine çıkmaya çekinir oldum. El terlemesi nasıl geçer? Önerdiğiniz bir tedavi yöntemi var mı? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, vücudun farklı bölgelerinde olduğu gibi el terlemesinin tedavisinde de tercih ettiğimiz en etkili tedavi yöntemi botoks tur. Bölgede gereğinden fazla çalışan ter bezlerine etki eden botoks sayesinde aşırı terlemenin önüne geçilir. Aşırı terleme için yapılan botoksun etki süresi 4- 6 ay arasında değişir. Oldukça kısa süreli, konforlu bir işlem olan botoksu vakit kaybetmeden yaptırmanızı öneririm. Uygun bir zamanda kliniğimize gelebilirseniz burada da işleminizi hızlı bir şekilde gerçekleştiririz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba doktor hanım, özellikle avuç içlerim aşırı terliyor ve kısa sürede su içinde kalıyorum. Bu durum kış aylarında da etkisini gösteriyor. Acaba el terlemesi nasıl geçer? Medikal bir uygulama var mı konu hakkında? Sevgiler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, aşırı terleme tedavisinde en sık uyguladığımız yöntem botokstur. Botoks ile oldukça tatmin edici ve memnuniyet seviyesi yüksek sonuçlar alırız. Bu nedenle avuç içlerinizde aşırı terleme sorunu yaşıyorsanız sizin için en uygun tedavi botokstur. Botoks ile avuç içlerinizdeki ter bezlerine müdahale edilerek terleme sorununuz giderilir. Bu sebeple en kısa sürede bir uzman hekime başvurmanızı öneririm. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, bende yoğun bir el terlemesi var. Bu durum bende öz güven kaybı bile yarattı. El terlemesi nasıl geçer? Tedavisi var mıdır? Lütfen yardımcı olun. İyi günler dilerim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, terleme bölge fark etmeksizin çoğu kişi için çok can sıkıcı bir durum. El ve ayaklar, yüz, koltuk altı bölgesi bu şikayetin en çok görüldüğü bölgeler arasında yer alıyor. Biz bu sorunun çözümünde en etkili yol olarak botoks yöntemini kullanıyoruz. Botoks ile ter bezlerinin gereğinden daha fazla çalışmasını engelliyoruz. Böylelikle işlem yaptığımız bölgede terleme yok denecek kadar azalıyor. Bu tedavinin 4- 6 ay arasında bir kalıcılığı söz konusu. Botoks çok basit bir işlem, vakit kaybetmeden yaptırabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba leyla hanım, bir restoranda şef olarak çalışıyorum. Benim işimde eller oldukça önemli, ellerim sürekli terlediği için sorun yaşıyorum. Ellerimdeki aşırı terlemeyi nasıl geçirebilirim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, birçok farklı nedene bağlı olarak ellerde, ayaklarda, yüzde ya da koltuk altında aşırı terleme sorunu ortaya çıkabilir. Terleme kimilerinde hormonal dengesizlikten olurken kimilerinde ani duygu değişimlerinden dolayı ortaya çıkabilir. Sebebi ne olursa olsun terleme ter bezlerinin çok çalışmasından dolayı ortaya çıkar. Aşırı terleme tedavisi de ter bezlerinin çok çalışmasını engelleyerek yapılabilir. Bu konudaki en etkili tedavi yöntemi botox tur. Ellerinize botox yaptırarak ter bezlerinizin çok çalışmasını önlerseniz terleme sorunundan kurtulmuş olursunuz.

0

Hocam merhaba, bende aşırı el terlemesi sorunu var. El terlemesi nasıl geçer? Bunun için ne yapmalıyım?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, birçok işi el, ayak, koltuk altı, yüz gibi alanlarda oluşan aşırı terleme sorunuyla karşılaşabiliyor. Utanç verici bir durum olarak görülmesi nedeniyle de bireyin yaşantısını olumsuz anlamda etkileyerek yaşam kalitesini düşürüyor. Ancak terleme gibi basit bir sorunun yaşam kalitenizi düşürmesine izin vermenize gerek yok çünkü aşırı terlemenin tedavisi oldukça basit. Botox yıllardır aşırı terlemeden rahatsız olan kişilerin yardımına koşuyor. Aşırı terleme oluşan bölgelere uygulanan botox bu alanlardaki ter bezlerinin aşırı çalışmasının önüne geçerek terleme sorununu ortadan kaldırıyor. El terlemesi için de yine kullanabileceğimiz yöntem botox tur. Terleme kişinin kontrolü dışında gerçekleşen bir durum olduğu için botox gibi dışarıdan uygulanan bir yöntem olmadığı sürece tedavi edilemez. Bu nedenle el terlemesi nasıl geçer sorusunun cevabı da yine botox olacaktır. El terlemesi sorununuzu önleyebilmek için botox dan faydalanabilirsiniz.

0

Merhaba Leyla Hocam, ben özel bir kurumda edebiyat öğretmeni olarak çalışıyorum. El terlemelerim yüzünden ne doğru düzgün sınav kağıdı, ne kitap okuyabiliyorum ne de sınıf defteri doldurabiliyorum. İnanın elimde havlu peçeteyle dolaşacak duruma geldim. El terlemesi nasıl geçer acaba?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, ter bezlerinin aşırı çalışmasına bağlı olarak ter miktarı fazlalığına aşırı terleme denilmektedir. Aşırı terleme koltuk altı bölgesinde , ellerde, avuç içlerinde ve ayak tabanlarında sıkça görülmektedir. Bu durum terleme yaşayan kişilerin gündelik hayatlarını olumsuz olarak etkileyebilmektedir. Kişinin terleme sıkıntısıyla baş etmek zorunda olması da ayrıca vakit kaybına neden olmaktadır. Kliniğimde bu problemi botox yöntemiyle tedavi etmekteyim. Botox yani Botulinum toksini, sinir uçlarındaki ter bezlerini uyaran maddelerin salınımını engellemektedir. Bu tedavi hamileler, emziren anneler ve bazı kas /sinir hastalığına sahip kişiler tarafından kullanılmamaktadır. Tedavi öncesinde avuç içine uyuşturucu etkisi olan krem sürülür ve biraz beklenir. Daha sonra botox maddesi çok ince uçlu minik iğnelerle deri altına verilir. İşlem yaklaşık bir haftada etkisini gösterir ve bu etki 6-8 ay arasında devam eder. Belirli aralıklarla tekrarlanan tedavide kalıcılık tekrarlama sürelerinin geçirilmemesine bağlıdır.

0

İyi günler hocam, üniversite 2.sınıfa gidiyorum. Ellerimde terleme problemim var. Özellikle sınavlarda, sınav kağıdım ıpıslak oluyor. El terlemesi nasıl geçer?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

İyi günler, tıp dilinde el ve avuç içi aşırı terlemeler Palmar Hiperhidroz olarak adlandırılmaktadır. El ve avuç içi terlemeleri yaşayan kişilerin eğitim hayatları, iş ve sosyal hayatlarının yanı sıra kariyerleri de etkilenebilmektedir. Bu durum bireylerde utangaçlık ve özgüven kaybına sebep olmanın yanısıra sosyalleşme problemine de sebep olduğu gerekçesiyle kişilerin yaptırmak istediği bir tedavi şeklidir. Kliniğimizde uyguladığımız el ve avuç içi botoks tedavisinde işlem öncesinde uygulama bölgesine anestezik krem uygulanmaktadır, böylelikle kişi acı ya da ağrı hissetmemektedir. Botox işlemi botulinum toksin enjekte edilmektedir. Yılda bir tekrarlanan uygulamayla tedavinin kalıcılık süresi de uzatılabilmektedir. Bu işlemle el ve avuç içi terlemelerinin önüne geçilebilmektedir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    Start typing to see posts you are looking for.