El Terlemesi Nasıl Geçer?

981 görüntülenmeTerleme Tedavisi
0
1 Yorum

Merhaba hocam, el terlemesi nasıl geçer? Ben öğretmenim ve yazı işlerim çok fazla oluyor ellerim okadar terliyor ki bazen kalem tutamıyorum el terlemesine bir çözümünüz var mıdır?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

El ve avuç içi terlemesi palmar hiperhidroz olarak adlandırılır. Bu tıbbi durum birey için utanma ve özgüven kaybına neden olabilir. Hastaların sosyal hayatını, eğitim hayatlarını, meslek durumlarını ve kariyerlerini etkileyebilir. Kısacası avuç el terlemesinin yaşam üzerinde önemli olumsuz etkisi olduğunu biliyoruz. Her türlü terleme tedavisinde sıklıkla botulinum toxin yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır. Botulinum toxin uygulandığı bölgedeki kas fonksiyonlarını geçici olarak durdurduğu için sonradan ter bezi faaliyetlerini de geçici olarak durdurduğu keşfedilmiş terleme tedavisinde de kullanılmaya başlanmıştır. Özellikle de koltuk altı, yüz, el ve ayak terlemelerinde tercih edilen botoks tedavisiyle 7-9 ay süreyle bölgede terlemeye yol açan uyarıları azaltmaktadır. Sempatik sinir sisteminin aşırı duyarlılığını bloke ederek terlemeyi azaltmaktadır. Bu yüzden herhangi bir terleme sorunu yaşayan hastalarıma Botox uygulaması ile tedavi gerçekleştiriyorum.

0

Merhaba hocam, ellerim çok sık ve çabuk terliyor. Bu durum günlük işlerimi yapmamı dahi zorlaştırıyor. El terlemesi nasıl geçer? Yanıtını bekliyorum. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, botoks aşırı terleme rahatsızlığı için başvurduğumuz en etkili yöntem. Dolayısıyla ellerdeki terleme sorunu için de botokstan yararlanırız. Eğer ellerinizde ve avuç içlerinizde anormal bir terleme söz konusu ise botoks yaptırmanızı öneririm. Kesinlikle faydasını görürsünüz. Sevgiler.

0

Leyla Hanım merhaba, ben ellerimin sürekli ve aşırı terlemesinden çok rahatsızım. İnsan içine çıkmaya çekinir oldum. El terlemesi nasıl geçer? Önerdiğiniz bir tedavi yöntemi var mı? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, vücudun farklı bölgelerinde olduğu gibi el terlemesinin tedavisinde de tercih ettiğimiz en etkili tedavi yöntemi botoks tur. Bölgede gereğinden fazla çalışan ter bezlerine etki eden botoks sayesinde aşırı terlemenin önüne geçilir. Aşırı terleme için yapılan botoksun etki süresi 4- 6 ay arasında değişir. Oldukça kısa süreli, konforlu bir işlem olan botoksu vakit kaybetmeden yaptırmanızı öneririm. Uygun bir zamanda kliniğimize gelebilirseniz burada da işleminizi hızlı bir şekilde gerçekleştiririz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba doktor hanım, özellikle avuç içlerim aşırı terliyor ve kısa sürede su içinde kalıyorum. Bu durum kış aylarında da etkisini gösteriyor. Acaba el terlemesi nasıl geçer? Medikal bir uygulama var mı konu hakkında? Sevgiler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, aşırı terleme tedavisinde en sık uyguladığımız yöntem botokstur. Botoks ile oldukça tatmin edici ve memnuniyet seviyesi yüksek sonuçlar alırız. Bu nedenle avuç içlerinizde aşırı terleme sorunu yaşıyorsanız sizin için en uygun tedavi botokstur. Botoks ile avuç içlerinizdeki ter bezlerine müdahale edilerek terleme sorununuz giderilir. Bu sebeple en kısa sürede bir uzman hekime başvurmanızı öneririm. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, bende yoğun bir el terlemesi var. Bu durum bende öz güven kaybı bile yarattı. El terlemesi nasıl geçer? Tedavisi var mıdır? Lütfen yardımcı olun. İyi günler dilerim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, terleme bölge fark etmeksizin çoğu kişi için çok can sıkıcı bir durum. El ve ayaklar, yüz, koltuk altı bölgesi bu şikayetin en çok görüldüğü bölgeler arasında yer alıyor. Biz bu sorunun çözümünde en etkili yol olarak botoks yöntemini kullanıyoruz. Botoks ile ter bezlerinin gereğinden daha fazla çalışmasını engelliyoruz. Böylelikle işlem yaptığımız bölgede terleme yok denecek kadar azalıyor. Bu tedavinin 4- 6 ay arasında bir kalıcılığı söz konusu. Botoks çok basit bir işlem, vakit kaybetmeden yaptırabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba leyla hanım, bir restoranda şef olarak çalışıyorum. Benim işimde eller oldukça önemli, ellerim sürekli terlediği için sorun yaşıyorum. Ellerimdeki aşırı terlemeyi nasıl geçirebilirim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, birçok farklı nedene bağlı olarak ellerde, ayaklarda, yüzde ya da koltuk altında aşırı terleme sorunu ortaya çıkabilir. Terleme kimilerinde hormonal dengesizlikten olurken kimilerinde ani duygu değişimlerinden dolayı ortaya çıkabilir. Sebebi ne olursa olsun terleme ter bezlerinin çok çalışmasından dolayı ortaya çıkar. Aşırı terleme tedavisi de ter bezlerinin çok çalışmasını engelleyerek yapılabilir. Bu konudaki en etkili tedavi yöntemi botox tur. Ellerinize botox yaptırarak ter bezlerinizin çok çalışmasını önlerseniz terleme sorunundan kurtulmuş olursunuz.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı