Göz kapağına Thermage yapılır mı?

blank
1 Cevap

Leyla hanım merhaba benim göz kapağımda sarkma var ama ameliyat olmak istemiyorum. Göz kapağımda olan bu sarkmayı ameliyatsız şekilde thermage ile gidermek mümkün mü? bu konuda bilgi verin lütfen çok teşekkür ederim.

 

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba, Thermage uygulaması ile göz kapağında güzel sonuçlar elde edebiliyoruz. Bu uygulamada çeşitli başlıklarımız var.Özellikle göz kapağı ameliyatı olmak istemeyenler için kullandığımız bir başlık. Çok küçük ama verdiği radyofrekans ve sıkılaşma efekti yine elastin ve kollajen liflerde kısalma etkisi oluşturuyor. Dolayısı ile hem yüz uygulamasında kaşı kaldırırken hem de göz kapağında bir daralma yaşıyoruz. Yani ameliyatsız göz kapağı estetiği dediğimiz işlemi de yine thermage ile yapıyoruz. Sevgiler.

blank

Hocam yılları önce kollarıma thermage yaptırmıştım çok memnunum elinize sağlık, size sormaya fırsat yaratamadım göz kapağına thermage uygulayabilir miyiz?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 14, 2021

Thermage, cilt yüzeyini bir soğutma spreyi ile korurken, ciltteki ve alttaki dokudaki derin kolajen liflerini ısıtarak çalışır. Tedavi, patentli ThermaCool cihazı ile gerçekleştirilir. Thermage cilde nazikçe dokunarak invaziv olmayan CRF enerjisini cildin derinliklerine iletir. Bu derin ve homojen ısıtma etkisi, cildi yeni kolajen oluşturmaya ve mevcut kolajeni yeniden şekillendirmeye teşvik eder. Thermage, Thermage prosedürünün hemen ardından ciltteki ve alttaki dokudaki derin yapıların sıkılaşmasına bile neden olabilir. Zamanla, cildi daha da sıkılaştırmak ve cilt hatlarını yenilemek için yeni ve yeniden şekillendirilmiş kolajen üretilir. Göz çevresi çok ince bir deriye sahiptir buna özel olan başlığı kullanılarak elbette çok iyi sonuçlar alıyoruz göz kapağında da.

blank

İyi günler Leyla Hocam, benim gözkapaklarımda düşüklük var. Ameliyat olmaktan çok korkuyorum. Yakın bi arkadaşım thermage işlemiyle göz kapağı düşüklüğü gideriliyor dedi. Göz kapağına thermage işlemi yapılır mı? Teşekkür ederim

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

İyi günler, ameliyatsız göz kapağı estetiği ile bahsettiğimiz aslında Thermage yöntemi. Thermage cihazının göz ve yüz ile uyumlu özel başlığı sayesinde derinin dermis tabakasına ısı verilir. Isı etkisiyle kolajen bağlarda sıkılaşma meydana gelir.Bu da thermage uygulanan noktanın yani göz kapağının gergin ve sıkı görünmesini sağlar. Deri altındaki kolajen yapı radyofrekans yöntemiyle artırılıyor. Dermal katmanlar desteklenerek göz kapaklarında yukarıya doğru bir biçimlenme oluyor.Kolajen artışı çizgileri yok ederken aynı zamanda göz ve çevresini daha dinamik ve genç görünmesini sağlar. Sevgiler.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar