Jinekomasti Atleti İşe Yarıyor mu?

780 görüntülenmeJinekomasti
0
1 Yorum

İyi günler hocam. Yaklaşık 5 yıldır göğüslerimden şikayetçiyim jinekomasti sorunum var ve ameliyatı şu an düşünmüyorum internette jinekomasti atleti olduğunu gördüm. Jinekomasti atleti işe yarar mı kullanmamı önerir misiniz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, evet piyasada bu tür ürünler çok fazla pazarlanıyor fakat maalesef jinekomasti sorunu için jinekomasti atleti işe yaramıyor ben bu tür ürünleri tavsiye etmiyorum. Çünkü bu atletler göğüs bölgesindeki yağların sıkışmasını sağlar göğüste bulunan fazla yağlanmayı eritmez. Eğer bu tür atletleri sürekli bir şekilde kullanırsanız sürekli yağlarınızı sıkıştırdığı için atleti çıkardığınız zaman sarkma oluştuğunu fark edeceksiniz. Sarkma olduğu durumlarda sadece liposuction ile çözmek pek mümkün olmuyor o sarkmayı yok etmek için cerrahi müdahale ile fazlalığı alıp dikiş yapmak gerekiyor ve az da olsa iz kalabilir bu durumda. Bu yüzden bu sorunu yaşar yaşamaz bir doktora gidip muayene olursanız erken müdahale ile basit bir liposuction işlemiyle izsiz bir şekilde bu sorundan kurtulabilirsiniz. Eğer herhangi bir müdahalede bulunmazsanız ya da atlet, ilaç, krem vb. şeyler deneyerek vakit kaybederseniz hem jinekomasti dereceniz artar, hem de sarkmanız oluşur ve ameliyatın daha uzun sürmesine yol açar. Bu durumda iyileşme süreciniz de uzar. Jinekomasti sorununun tek çözümü cerrahi girişim ile mümkündür. Tek seansla genel anestezi altında ortalama 2-3 saat içerisinde bu operasyonu gerçekleştirebiliyoruz. Çok rahat ve hızlı bir işlemdir endişelenmeden tercih edebilirsiniz.

0

Selamlar hocam, jinekomasti sorununu çözmek için jinekomasti atleti diye bir şey duydum. Pek inanmadım ama size de sorayım, jinekomasti atleti işe yarıyor mu?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, atlet veya krem gibi ürünler jinekomasti rahatsızlığını çözmez. Jinekomastiyi ortadan kaldırmanın en etkili yolu ameliyat olmaktır. O nedenle atlet kullanmak kişinin vaktini boşa harcaması demektir. Sevgiler.

0

Hocam iyi çalışmalar öncelikle, göğüslerimde son zamanlarda meydana gelen aşırı büyümeden çok şikayetçiyim. Ancak bu durumu ortadan kaldırmak için ameliyat olmaktan çekiniyorum. Jinekomasti atleti işe yarıyor mu? Atlet ile bu sorunu çözebilir miyim? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, jinekomasti rahatsızlığını gidermek için jinekomasti atleti kullanmanız maalesef size bir fayda sağlamayacaktır. Bu tarz ürünler göğüslerinizi sıkılaştırıp daha fit bir hale getirebilir ancak atleti çıkardığınızda sorununuzla yine baş başa kalacaksınız. Jinekomastiden kalıcı olarak kurtulmak istiyorsanız mutlaka estetik operasyon geçirmeniz gerekecektir. Liposuction ve jinekomasti ameliyatı olağandışı meme bezi büyümesi sorununu kalıcı olarak ortadan kaldıran en etkili uygulamalardır. Bu sebeple en kısa sürede alanında uzman bir doktora muayene olmalı, sizin için en uygun tedavi sürecini başlatmalısınız.

0

Leyla Hocam merhaba, bende jinekomasti sorunu var. Göğüs bölgemde yağlanma çok. Ama ameliyat olmaktan çekiniyorum. Jinekomasti atleti işe yarıyor mu? Önerir misiniz? Kolay gelsin.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, jinekomastinizin tedavisi için bu soruyu soruyorsanız ne yazık ki size olumlu bir cevap veremeyeceğim. Erkeklerde memede yağlanmanın kesin tedavisi, meme bezi dokusunda büyüme varsa jinekomasti ameliyatı, sadece cilt altında yağlanma varsa Liposuction gibi medikal tedavi yöntemleri ile mümkündür. Jinekomasti atleti sadece kullandığınız an için size bir çözüm sağlar. Bir tedavi yöntemi değildir. Ameliyat ile ilgili çekinmenize gerek yok. Öncelikle uygun olduğunuzda merkezimizi ziyaret edin. Bir muayene edip sorunun ne olduğuna bakalım. Sonrasında ise etkili olabilecek tedaviyi planlayalım. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım selamlar, 35 yaşındayım. Göğüslerimde yağlanmadan çok şikayetçiyim. Bu durumdan kurtulmak için spor, diyet gibi birçok yol denedim. Şimdi yeni bir çözüm düşünüyorum. Jinekomasti atleti işe yarıyor mu? Denememi tavsiye eder misiniz? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, jinekomasti atleti yapısı gereği sıkı olduğu için görüntüde günü kurtarmanıza yardımcı olur. Ancak bir tedavi ya da çözüm yöntemi değildir. Göğüslerinizdeki yağlanmadan kesin bir çözüm yolu ile kurtulmak isterseniz size önerim yapınıza göre medikal ya da cerrahi işlemlere başvurulması. Eğer göğsünüzde deri altında bir yağlanma oluştuysa Liposuction, meme dokusunda bir yağlanma varsa jinekomasti ameliyatı öneririm. Emin olun hayatınıza konfor gelecek. Eğer beslenme ve egzersiz alışkanlıklarınızı da devam ettirirseniz uzun süre istediğiniz görüntüyü koruyabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba leyla hanım, cerrahi uygulamalardan korktuğum için jinekomasti ameliyat olamıyorum ama memedeki büyümeden de oldukça rahatsızım. Jinekomasti atleti diye bir şey olduğunu öğrendim gerçekten işe yarıyor mu?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, jinekomasti erkeklerdeki iyi huylu meme büyümesini ifade etmek için kullanılır. Meme dokusundaki bu büyüme memedeki yağ ve bez dokusunun artmasından kaynaklanır. Jinekomastinin çözülebilmesi için memedeki yağ ve bez dokusunun azalması gerekir. Jinekomasti atletinin memedeki yağ ve bez dokusu üzerinde herhangi bir etkisi olamayacağı için jinekomastiyi ortadan kaldırması da söz konusu olmaz. Jinekomasti atleti sadece yapısı gereği sıkıdır, bu nedenle sadece giyildiğinde jinekomastinin görünümünü azaltır. Ancak jinekomasti atletini jinekomasti üzerinde işe yaraması mümkün değildir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı