Jinekomasti Atleti İşe Yarıyor mu?

blank
1 Cevap

İyi günler hocam. Yaklaşık 5 yıldır göğüslerimden şikayetçiyim jinekomasti sorunum var ve ameliyatı şu an düşünmüyorum internette jinekomasti atleti olduğunu gördüm. Jinekomasti atleti işe yarar mı kullanmamı önerir misiniz?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Haziran 8, 2020

Merhaba, evet piyasada bu tür ürünler çok fazla pazarlanıyor fakat maalesef jinekomasti sorunu için jinekomasti atleti işe yaramıyor ben bu tür ürünleri tavsiye etmiyorum. Çünkü bu atletler göğüs bölgesindeki yağların sıkışmasını sağlar göğüste bulunan fazla yağlanmayı eritmez. Eğer bu tür atletleri sürekli bir şekilde kullanırsanız sürekli yağlarınızı sıkıştırdığı için atleti çıkardığınız zaman sarkma oluştuğunu fark edeceksiniz. Sarkma olduğu durumlarda sadece liposuction ile çözmek pek mümkün olmuyor o sarkmayı yok etmek için cerrahi müdahale ile fazlalığı alıp dikiş yapmak gerekiyor ve az da olsa iz kalabilir bu durumda. Bu yüzden bu sorunu yaşar yaşamaz bir doktora gidip muayene olursanız erken müdahale ile basit bir liposuction işlemiyle izsiz bir şekilde bu sorundan kurtulabilirsiniz. Eğer herhangi bir müdahalede bulunmazsanız ya da atlet, ilaç, krem vb. şeyler deneyerek vakit kaybederseniz hem jinekomasti dereceniz artar, hem de sarkmanız oluşur ve ameliyatın daha uzun sürmesine yol açar. Bu durumda iyileşme süreciniz de uzar. Jinekomasti sorununun tek çözümü cerrahi girişim ile mümkündür. Tek seansla genel anestezi altında ortalama 2-3 saat içerisinde bu operasyonu gerçekleştirebiliyoruz. Çok rahat ve hızlı bir işlemdir endişelenmeden tercih edebilirsiniz.

blank

Hocam 15 yaşında bir oğlum var. Reşit olmadığı için jinekomasti ameliyatı olamıyor sanırım. Bu durumda geçici olarak jinekomasti atleti kullansak işe yarar mı?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Haziran 30, 2020

Merhaba, reşit olmayan çocuklarda aile onayı varsa operasyon düşünülebilir. Jinekomasti atleti özellikle kış ayı için kısa dönemlik kurtarıcı ve geçici bir ürün. Eğer ergenlik döneminde çocuğunuzun özgüvenini çok etkiliyorsa deneyebilirsiniz. Tabiki en kalıcı ve sağlıklı yöntem jinekomasti ameliyatıdır. Mutlaka kendisi de istediğinde sizin de desteğinizle uygun bir zamanda ameliyat programlamanızı tavsiye ederim. Çünkü bu atletler erken yaşta ve henüz jinekomasti problemi yeni başlamışken fayda sağlayabilir. Fakat daha sonra kullanmanızın çok fazla faydası olmaz.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar