jinekomasti Korsesi İşe Yarıyor mu?

1.81K görüntülenmeJinekomasti
0

Merhaba doktor hanım, ben jinekomasti ameliyatı olmayı düşünüyorum. Göğüslerim aynı bir kadın gibi görünüyor daha önce ultrason da çektirmiştim yağlanmayla beraber yağ bezelerim de var ve çok rahatsız oluyorum. Ameliyat sonrası giyilen bir korse olduğunu okudum. Jinekomasti korsesi işe yarıyor mu o korseyi giymek zorunda mıyız?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, eğer yağlanmayla beraber yağ bezeleriniz de varsa bir an önce jinekomasti ameliyatını yaptırmanızı öneririm. Evet ameliyattan sonra korse giyilmesi gerektiği doğrudur. Ameliyattan hemen sonra göğüs korsesi giyilmeye başlanması önerilir. Bu korsenin kullanımı oldukça kolaydır. Korse dört hafta sürekli giyilmelidir. Dördüncü haftadan sonra sadece gündüz, özellikle ağır aktiviteler yapılırken korsenin giyilmesi faydalı olur. Bu süre de yaklaşık 6 haftadır. Ameliyat sonrası vücudunuzda oluşan ödemin atılmasına da yardımcı olur ve daha hızlı iyileşme sağlar. Aynı zamanda Jinekomasti sonrası içeriye kanama olmasını önlemek için baskılı, sıkı bir pansuman yapılır. Bu sargıyı işlem yapılan bölgede iki gün tutmalısınız. Bu işlemde eriyen dikiş kullanıldığı için dikiş alma işlemi olmayacaktır. Liposuction ile yapılan jinekomasti operasyonunda dren kullanılmaz. Bu sayede operasyon sonrasındaki hafta gündelik hayatınıza kolayca devam edebilirsiniz. Jinekomasti ameliyatından sonra ağrı neredeyse hiç olmamakta, sadece sıkılığın verdiği bir his olmaktadır. Ameliyat sonrasındaki ilk hafta şişleriniz yavaş yavaş inecek ve operasyonun etkileri görülmeye başlanacaktır. 1 ay sonra üzerinizi çıkardığınızda herhangi bir iz görünmeyecektir. Göğüslerinizde bu dönemde sertlik olabilir, bu normaldir. Sertlikler 3 ay sonra geçecektir. 6 ay sonra ise ameliyat olmamış gibi en iyi görünüme kavuşmuş olursunuz.

8 Cevap

0

Doktor Hanım merhaba, bildiğim kadarıyla jinekomasti ameliyatı sonrası bir korse giydiriliyor. Ama bu çok rahatsız bir kıyafetmiş. Jinekomasti korsesi işe yarıyor mu? Kullanmazsam ne olur?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, jinekomasti ameliyatı sonrasında giydirdiğimiz korseyi mutlaka 4 hafta boyunca kullanmanız lazım. Rahat bir kıyafet olduğunu söylemem doğru olmaz. Elbette ki biraz sıkılıp bunalmanız normal ancak ameliyat sonrası bölge ödem oluşumuna oldukça açık. Eğer ki ödem oluşumu fazla olursa bu hem iyileşme sürecini uzatır hem de ameliyatını başarısını olumsuz yönde etkiler. Dolayısıyla kesinlikle ameliyat sonrası bu özel medikal korseyi sabırla, sürekli ve düzenli şekilde kullanın. Sevgiler…

0

Hocam merhaba, jinekomasti ameliyatı sonrası bir müddet korse kullanılması gerekiyormuş ancak ne kadar süre ile kullanmak gerekir çünkü korse beni çok sıkıyor. Acaba jinekomasti korsesi işe yarıyor mu?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, jinekomasti ameliyatı sonrası memelerin yeni formunu alması ve tedavi bölgesindeki fazla ödemin hızla atılabilmesi için bir ay süre ile korse kullanılması gerekmektedir. Korse kullanmak vücudun kendini daha kısa sürede toparlamasına da yardımcı olmaktadır.

0

Merhaba Leyla Hanım iyi günler, jinekomasti ameliyatı olacağım yakın zamanda. Ancak ameliyat sonrası bir süre korse kullanıldığını öğrendim. Bu beni biraz korkutuyor korse beni çok sıkıyor. Kullanmazsak sıkıntı olur mu? Jinekomasti korsesi işe yarıyor mu?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, genellikle çoğu cerrahi operasyon sonrasında bir süre tedavi bölgesinde korse kullanımı önerilir. Jinekomasti ameliyatında da bu durum aynen geçerlidir. Ameliyat sonrasında korse kullanmak estetik müdahale yapılan bölgede ödem oluşmasını engelleyecek, bölgenin daha kısa sürede toparlanmasını ve iyileşmesini sağlayarak memelerin son görünümünü almasına destek olacaktır. Jinekomasti ameliyatı sonrası ilk bir hafta göğüs kısmına sargı yapılır. Sargı işlemi bitince yaklaşık bir ay korse kullanılması gerekir. Korseyi düzenli olarak ve doktor gözetiminde kullanmak son derece önem taşır.

0

Leyla Hocam merhaba, jinekomasti korsesi işe yarıyor mu? Bir arkadaşım ameliyat oldu çok zorlanmış korseden. Ben de şimdi ameliyat olacağım. Korseyi kullanmasam sıkıntı olur mu? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, jinekomasti operasyonlarından sonra size verilen bu korsenin kullanın kullanımı ameliyatın başarısı ve iyileşme sürecinizin hızlanması adına kritik önem taşır. 4 hafta süresince bu korseyi düzenli şekilde ve süreklilikle kullanın. Biraz sıkılabilirsiniz ancak sabır göstermelisiniz. Bu korse sayesinde ödem toplama oranı azalacak ve oluşan ödem de kısa süre içerisinde vücuttan atılır ve aynı zamanda göğüs bölgesi şekil alır. Korsenizi kesinlikle kullanmaya özen gösterin. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, ben 4 gün önce jinekomasti ameliyatı oldum. 2 gün önce de drenlerim alındı. Sonrasında kullanmak üzere bir korse giydirildi ancak pek kullanmak istemiyorum. Jinekomasti korsesi işe yarıyor mu? Takmasam bir şey olur mu? Sağ olun.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle geçmiş olsun. Yaşamınızı bundan sonra çok daha özgüvenli ve konforlu geçireceğinize emin olabilirsiniz. Jinekomasti ameliyatı sonrası korse kullanımı çok ama çok önemli. 4 hafta boyunca sıkılsanız bile bu korseyi süreklilikle takmaya özen gösterin. Bu korse hem operasyon bölgesinde ödem toplanmasını azaltacak hem de ödemi atmanıza yardımcı olacaktır. Böylelikle iyileşme süreciniz de hızlanacaktır. 4 hafta sonunda 2 hafta daha sadece akşamları bu korseyi kullanmaya devam edin ve yüksek efor gerektiren işlerden kaçının. Sabırlı olmanızı öneririm. Korsenizi mutlaka kullanın. Sağlıklı günler.

0

Merhaba Leyla hanım, jinekomasti ameliyatından sonra kullanılması gereken bir korse varmış. Bu korseyi kullanmak işe yarıyor mu, gerçekten kullanmak gerekir mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, jinekomasti ameliyatı sonrasında kullanılması gereken özel korse ameliyat sonrası iyileşme sürecinin önemli bir parçasıdır ve mutlaka kullanılması gerekir. Korse kullanımı ameliyatla birlikte elde edilen yeni meme formunun şeklini desteklemek için kullanılır. Doktorunuzun tavsiye ettiği süre boyunca korse kullanmaya özen göstermelisiniz aksi takdirde göğsün yeni şekliyle ilgili sorunlar yaşayabilirsiniz.

0

Merhaba jinekomasti sorunu olan biri olarak jinekomasti ameliyati yaptırmak istiyorum. Bu ameliyattan sonra bir korse giyildiğini öğrendim, bu doğru mudur? Korse neden kullanılıyor ve jinekomasti korsesi işe yarıyor mu?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Jinekomasti ameliyatı erkeklerin memelerinde olağandışı bir büyüme oluştuğunda memeyi küçültmek için uygulanır. Bu uygulama sırasında memedeki fazla yağ dokusu alınır ve meme yeniden şekillendirilir. Bu ameliyat yaklaşık 1-2 saat arasında sürer ve ameliyattan sonra ilk gün göğse sargı sarılır. Sargı çıkarıldıktan sonra özel bir korse kullanılır. Jinekomasti korsesi olarak bilinen bu korse göğse yeni formunu vermek için ve bu bölgede ödem oluşmasını önlemek için kullanılır. Yaklaşık olarak 1 ay boyunca kullanılması gerekir. Tedavi süreci için oldukça önemlidir. Bu nedenle düzenli bir şekilde kullanılmasına özen gösterilmelidir. Eğer siz de göğüslerinizin erkeksi bir forma kavuşmasını istiyorsanız jinekomasti ameliyatı sonrasında korse kullanmalısınız.

0

Merhaba leyla hanım benim gögüslerim bir erkeğe göre çok büyük  bunun için jinekomasti ameliyatı olmam gerekiyor.ameliyat sonrası korse kullanmam gerekiyormuş. Jinekomasti korsesi işe yarıyor mu?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Ameliyattan hemen sonra göğüs korsesinin giyilmesi gerekmektedir. 4 hafta boyunca kullanılması zorunludur. 4 haftadan sonra ağır aktivitelerde,gündüzleri giyilmesini öneriyorum bu sürede yaklaşık olarak 6 haftadır .Korsenin amacı da ödemin daha hızlı atılması ve çabuk iyileşme gerçekleştirebilmesi için kullanılır. Ameliyattan yaklaşık 1 hafta sonra şişleriniz inecektir.1 ay sonrada izleriniz geçmiş olacaktır, 6 ay sonrada tamamen iyileşip istediğiniz sonucu görmüş olacaksınız.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    Start typing to see posts you are looking for.