jinekomasti Korsesi İşe Yarıyor mu?

blank
1 Cevap

Merhaba doktor hanım, ben jinekomasti ameliyatı olmayı düşünüyorum. Göğüslerim aynı bir kadın gibi görünüyor daha önce ultrason da çektirmiştim yağlanmayla beraber yağ bezelerim de var ve çok rahatsız oluyorum. Ameliyat sonrası giyilen bir korse olduğunu okudum. Jinekomasti korsesi işe yarıyor mu o korseyi giymek zorunda mıyız?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Haziran 9, 2020

Merhaba, eğer yağlanmayla beraber yağ bezeleriniz de varsa bir an önce jinekomasti ameliyatını yaptırmanızı öneririm. Evet ameliyattan sonra korse giyilmesi gerektiği doğrudur. Ameliyattan hemen sonra göğüs korsesi giyilmeye başlanması önerilir. Bu korsenin kullanımı oldukça kolaydır. Korse dört hafta sürekli giyilmelidir. Dördüncü haftadan sonra sadece gündüz, özellikle ağır aktiviteler yapılırken korsenin giyilmesi faydalı olur. Bu süre de yaklaşık 6 haftadır. Ameliyat sonrası vücudunuzda oluşan ödemin atılmasına da yardımcı olur ve daha hızlı iyileşme sağlar. Aynı zamanda Jinekomasti sonrası içeriye kanama olmasını önlemek için baskılı, sıkı bir pansuman yapılır. Bu sargıyı işlem yapılan bölgede iki gün tutmalısınız. Bu işlemde eriyen dikiş kullanıldığı için dikiş alma işlemi olmayacaktır. Liposuction ile yapılan jinekomasti operasyonunda dren kullanılmaz. Bu sayede operasyon sonrasındaki hafta gündelik hayatınıza kolayca devam edebilirsiniz. Jinekomasti ameliyatından sonra ağrı neredeyse hiç olmamakta, sadece sıkılığın verdiği bir his olmaktadır. Ameliyat sonrasındaki ilk hafta şişleriniz yavaş yavaş inecek ve operasyonun etkileri görülmeye başlanacaktır. 1 ay sonra üzerinizi çıkardığınızda herhangi bir iz görünmeyecektir. Göğüslerinizde bu dönemde sertlik olabilir, bu normaldir. Sertlikler 3 ay sonra geçecektir. 6 ay sonra ise ameliyat olmamış gibi en iyi görünüme kavuşmuş olursunuz.

blank

Merhaba leyla hanım benim gögüslerim bir erkeğe göre çok büyük  bunun için jinekomasti ameliyatı olmam gerekiyor.ameliyat sonrası korse kullanmam gerekiyormuş. Jinekomasti korsesi işe yarıyor mu?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

Merhaba, Ameliyattan hemen sonra göğüs korsesinin giyilmesi gerekmektedir. 4 hafta boyunca kullanılması zorunludur. 4 haftadan sonra ağır aktivitelerde,gündüzleri giyilmesini öneriyorum bu sürede yaklaşık olarak 6 haftadır .Korsenin amacı da ödemin daha hızlı atılması ve çabuk iyileşme gerçekleştirebilmesi için kullanılır. Ameliyattan yaklaşık 1 hafta sonra şişleriniz inecektir.1 ay sonrada izleriniz geçmiş olacaktır, 6 ay sonrada tamamen iyileşip istediğiniz sonucu görmüş olacaksınız.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar