Kaş Arası Kırışıklık Nasıl Giderilir?

blank
1 Cevap

İyi günler Leyla Hanım, kaş arası kırışıklık nasıl gider? Benim iki kaşımın arasında derin  bir çizgi var. Kaşlarımı bazen çattığım zaman bu çizgi daha da derinleşiyor. Normalde çok sakin bir yapıda olmama rağmen bu çizginin yüz ifademi değiştirip beni sinirli gösterdiğini düşünüyorum. Bu çizgi estetik yöntemlerle yok edilebilir mi?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ağustos 17, 2020

İyi günler, çoğu kişinin muzdarip olduğu iki kaş arasındaki çizgiler mimik hareketlerine bağlıdır ve yıllarla doğru orantılı olarak artış gösterebilir ya da derinleşebilmektedir. Güneş ışınlarına en çok maruz kalan bölge yüz bölgesi olduğu için kırışıklıklar daha çabuk ortaya çıkar ve gözle görünür hale daha kolay gelir. Cildin nemini kaybetmesi ve ilerleyen yaşla beraber sıkılığını yitirmesiyle beraber cilde yerleşir ve derinleşir. Botoks uygulamasıyla kırışıklığa sebep olan kaslar bloke edilerek mimik ifadesinin fazla yapılması engellenir. Yapılan enjeksiyon işleminin akabindeki 2-3 gün içinde ani bir değişiklik beklenmemelidir. İşlem yapıldıktan sonraki 7-10 gün içerisinde etkisi görülmeye başlanır. Uygulama yapıldıktan sonraki saatlerde botoks yapılan bölgeye masaj yaptırmamak önemlidir. Yapılan bölgeyi temiz korumak yine aynı oranda önemlidir. Yine işlemden sonra başı yere doğru eğmekten ve spor yapmaktan kaçınılmalıdır. Botoks uygulamasının etkisi 3 ile 6 ay arasında devam eder. Botoks uygulamasıyla kaş arasındaki kırışıklıktan kurtulunur ve daha soft bir yüz ifadesine sahip olunur.

blank

İyi günler Leyla Hanım, kaşlarımın başlangıç noktalarında iki tane çizgi oluştu, güneş gözlüğü taksaydım belki oluşmazdı, bu iki çizgi beni çok rahatsız ediyor, genel ifademi sert gösteriyor. Kaş arası kırışıklık nasıl giderilir?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 26, 2020

İyi günler, kaş arasındaki çizgi oluşumları, konuşurken istemsiz olarak yaptığımız mimik hareketlerinin bir sonucudur. Geçen zamana bağlı olarak derinleşebilmekte ya da çizgi sayısında artış olabilmektedir. Güneşin cilt üzerindeki yıkıcı etkisi de eklenince kırışıklıkların daha görünür hale gelmesi kaçınılmaz olmaktadır. İki kaş arasına uyguladığımız Botox tedavisiyle kasların etkileşimde bulunduğu sinir uçları bloke edilmekte ve mimiklerin yapılması engellenmektedir. Bunu sağlayan Botox içindeki Botunulium bakterisidir. Yapılan tedavide ayrıca esnemiş olan cildin sıkılaşması da sağlanmaktadır. Botox işlemi yapılır yapılmaz hemen sonuç beklenmemelidir. İşlemden üç gün sonra kendini belli eden tedavi bir haftanın sonunda kaş bölgesine yerleşmiş olmaktadır. Botox tedavisinin ömrü altı ay olup senede iki kez tekrar edilmesi ve düzenli olarak bu tedaviye devam edilmesi, kırışıklıkların kalıcılık süresini de artırmaktadır.

blank

Merhaba Leyla Hanım, benim iki kaşımın arasında derin bir çizgi var, kaşlarımı çatmadığım halde o çizgi orada duruyor. Herkes bana bişey mi oldu? sinirli görünüyosun diyor. İki kaş arası kırışıklık nasıl giderilir, lütfen bana  yardımcı olun.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 22, 2020

Merhaba, iki kaş arasındaki derin çizginizi tedavi etmeden önce bu çizginin oluşma nedenlerinin araştırılması ve yapılacak tedavi sonrasında tekrar oluşma riskine karşı önlem alınması bakımından önemlidir. Dolgu ve botoks uygulamaları beraber kullanılarak derin çizgi tedavilerinde kullanılabilmektedir. Botox uygulaması ile derin çizgilerin görünümü azaltılmakta ve işlemin kalıcılığı artırılmaktadır. İki kaş arasında bulunan çizgiler güneşin ışın etkisinden korunmak amacıyla yaptığımız mimik ifadesinden kaynaklanmaktadır çoğu zaman. Yıllara bağlı olarak çoğalma ve derinleşme özelliğine sahip olan bu çizgiler kişinin yüz ifadesini sert bir hale getirebilmektedir. Cilt neminin azalması ile beraber elastik formunun da kaybolmasıyla beraber çizgilerde derinleşme meydana gelmektedir. Botoks enjeksiyonunun etkisi yapıldıktan sonraki 3 gün sonra yavaş yavaş belli olmaktadır. İşlemden sonraki bir hafta içerisinde botox maddesi kırışıklık bölgesinde etkisini daha net göstermektedir. Yapılan işlemden sonra başı öne eğmemek ve spor yapılmasından kaçınmak gerekmektedir. Botoks yapılan bölgenin temiz olarak korunması da hijyen bakımından önem teşkil etmektedir.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar