Kaş Arası Kırışıklık Nasıl Giderilir?

1.10K görüntülenmeKırışıklık Tedavisi
0
1 Yorum

İyi günler Leyla Hanım, kaş arası kırışıklık nasıl gider? Benim iki kaşımın arasında derin  bir çizgi var. Kaşlarımı bazen çattığım zaman bu çizgi daha da derinleşiyor. Normalde çok sakin bir yapıda olmama rağmen bu çizginin yüz ifademi değiştirip beni sinirli gösterdiğini düşünüyorum. Bu çizgi estetik yöntemlerle yok edilebilir mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

İyi günler, çoğu kişinin muzdarip olduğu iki kaş arasındaki çizgiler mimik hareketlerine bağlıdır ve yıllarla doğru orantılı olarak artış gösterebilir ya da derinleşebilmektedir. Güneş ışınlarına en çok maruz kalan bölge yüz bölgesi olduğu için kırışıklıklar daha çabuk ortaya çıkar ve gözle görünür hale daha kolay gelir. Cildin nemini kaybetmesi ve ilerleyen yaşla beraber sıkılığını yitirmesiyle beraber cilde yerleşir ve derinleşir. Botoks uygulamasıyla kırışıklığa sebep olan kaslar bloke edilerek mimik ifadesinin fazla yapılması engellenir. Yapılan enjeksiyon işleminin akabindeki 2-3 gün içinde ani bir değişiklik beklenmemelidir. İşlem yapıldıktan sonraki 7-10 gün içerisinde etkisi görülmeye başlanır. Uygulama yapıldıktan sonraki saatlerde botoks yapılan bölgeye masaj yaptırmamak önemlidir. Yapılan bölgeyi temiz korumak yine aynı oranda önemlidir. Yine işlemden sonra başı yere doğru eğmekten ve spor yapmaktan kaçınılmalıdır. Botoks uygulamasının etkisi 3 ile 6 ay arasında devam eder. Botoks uygulamasıyla kaş arasındaki kırışıklıktan kurtulunur ve daha soft bir yüz ifadesine sahip olunur.

0

Doktor hanım kolay gelsin, kaş arası kırışıklık nasıl giderilir acaba? Teşekkür ederim, sevgiler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, kaş arasındaki kırışıklık günümüzde birçok insanın şikayet ettiği bir durum. Ancak üstesinden gelmek mümkün. Kırışıklık yoğunluğuna bağlı olarak botoks veya dolgu uygulamalarından yararlanabiliriz. Ancak sizi muayene etmeden hangi tedavinin uygun olacağını belirlemek doğru olmaz. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, kaş arası kırışıklık nasıl giderilir? Ben 25 yaşındayım ama böyle bir sorunum var. Öneride bulunursanız sevinirim. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle kırışıklığınızdaki derinliği analiz etmem gerek. Çünkü doğru tedaviyi bulmada kırışıklardaki derinlik çok önemli. Eğer kırışıklığınız çok derin değilse botoks uygulaması sorununuzu çözer. Ancak derin bir kırışıklık söz konusuyla hyaluronik asit bazlı dolgu yapmak istenen sonuca ulaşmamızı sağlayacaktır. Uygun bir vaktinizde kliniğimize gelebilirseniz, kırışıklığınıza bir bakalım ve hangi işlemin daha etkili olacağına o şekilde karar verelim. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım selamlar, acaba kaş arası kırışıklık nasıl giderilir? Ne önerirsiniz? Teşekkürler şimdiden.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, kaş arasında ortaya çıkan kırışıklık en sık karşılaştığımız bölgeler arasındadır. Botoks uygulaması ile üstesinden gelebileceğimiz gibi eğer kırışıklık yoğun ise hyalüranik asit bazlı dolgu uygulaması ile bu kırışıklıklardan kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Ancak sizi muayene etmeden en doğru tedaviyi belirlemem çok zor. Bu nedenle en yakın zamanda uzman bir hekime muayene olmanızı öneririm. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, ben 29 yaşındayım. İki kaşımın arasında kırışıklık var. Özellikle kaş çatınca iyice belli oluyor. Kaş arası kırışıklık nasıl giderilir? Yardımcı olabilir misiniz? İyi günler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, kırışıklık tedavisi ile ilgili net bir bilgi aktarabilmek ve size özel bir yöntem önerebilmek için öncelikle mutlaka sizi muayene etmeliyim. Çünkü yüzdeki kırışıklıkları tedavi etmek için yöntem belirlemede sahip olduğunuz kırışıklıkların oranı çok önemli. Bazı ufak kırışıklıklarda biz bunu önlemek ve yeni kırışıklıkların da önüne geçmek için botoks uygulamasından faydalanırız. Ancak bazı derin kırışıklıkları gidermede botoks yeterince etkili olmayabilir. Bu gibi durumlarda hyaluronik asit bazlı dolgu uygulamalarından faydalanırız. Çeşitli vitamin, protemin, mineral ve aminoasit içeren bu dolgu maddesini gerekli alanlara enjekte eder ve bu şekilde cildin gençleşmesine yardımcı oluruz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba hocam, işim gereği sürekli bilgisayarda çalışıyorum. Gözlerim belirli bir süre sonra yorulduğu için kaşlarımı çatmaya başlıyorum bu da kaşlarımın arasında kırışıklık oluşmasına neden oluyor. Kaşların arasında oluşan bu kırışıklık nasıl giderilir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, kırışıklık tedavisinde botox, dolgu uygulaması ya da yağ enjeksiyonu uygulaması kullanılabilir ama çok pratik olması nedeniyle ilk tercih botoxtur. Botox uygulandığı alandaki kaslarda geçici felç etkisi yaratarak kasların çok çalışmasına engel olur ve kırışıklık oluşumunu önler. Kaşların arasındaki kırışıklık yoğun mimik kullanımında dolayı oluştuğu için botox uygulamasından faydalanarak kaş arasında kırışıklık oluşmasına engel olunabilir. Ancak botox derinleşmeyen kırışıklıklarda etkili sonuç veren bir uygulamadır. Eğer kaş arasındaki kırışıklıklarınız derinleştiyse dolgu ya da yağ enjeksiyonu yapılması gerekebilir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı