Kol Yağları Nasıl Eritilir?

blank
1 Cevap

Merhaba, son aylarda fazla hareket etmediğim için bir miktar kilo aldım. Kilo alımıyla  beraber kollarımın yapısında da değişiklikler görüyorum. Kollarım yağlandı ve genişledi. İp askılı atlet giyince çok iri görünüyorum. Kol yağları nasıl eritilir?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ağustos 20, 2020

Merhaba, kilo alımında sadece bölgesel olarak değil aslında vücudumuzun her bölgesinden kilo almaktayız. Cerrahi bir operasyon olmadan daha ince hatlara sahip olmak isteyen hastalar için ameliyatsız kol yağları eritme uygulamaları ile kollardaki yağlardan kurtulup ince ve sıkı kollara sahip olmak mümkündür. Ultrashape V3 kan damarlarına, kol derisine ya da koldaki sinirlere zarar vermeyen bir tedavi yöntemidir. Kol derisi vücudun diğer bölgelerine daha ince bir yapıya sahiptir bu bakımdan da kilo verme durumunda kol derisinde sarkmalar görülebilmektedir. Ultrashape V3 ile kollardaki yağların kalıcı ve hızlı biçimde eritmesi amaçlanmaktadır. Bu tedaviyi yaptırabilmek için hastanın üst kol bölgesinin 1.5 cm kalınlığında yağ dokusuna sahip olması beklenir. Bu tedavi yöntemi zayıf hastalar için uygun bir tedavi şekli değildir. Ultrashape V3 tedavisinde, deri altında biriken yağ dokusu cihazdan çıkan ses dalgalarının hedefi olmaktadır. Yağ hücreleri aşamalı olarak eritilmekte ve eriyen yağ hücreleri karaciğere gitmektedir. Karaciğerde toplanan yağlar aynı yiyeceklerden alınan yağlar gibi metabolizma edilmektedir. Bu tedavinin karaciğere herhangi bir negatif etkisi olduğu yapılan testlerde gözlemlenmemiştir. Tedavi sonrasında kollarda incelme, sıkılaşma ve canlı bir deri yapısı gözlemlenmektedir. Ultrashape V3 uygulamasından sonra metabolizma hızını artıracak şekilde az ve aralıklı beslenmek, yağ yakımını hızlandırmakta ve yağ dokularının erimesini kolaylaştırmaktadır.

blank

İyi günler Leyla Hanım, kollarımın irileşmesinden ve kol altı yağlanmalarımdan ve tabii ki kolaltı sarkmalarımdan çok muzdaribim. Kol yağları nasıl eritilir hocam, çünkü sporla erimiyor.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 19, 2020

İyi günler, çeşitli diyet uygulamaları ya da egzersizlerle kol irileşmesinin ve kol altı yağlanmalarının kolay bir şekilde erimediğini görmekteyiz. Kol derisi vücudun diğer bölgelerine nazaran daha ince bir formda olduğu için daha kolay sarkma eğilimindedir. Bu aşamada Ultrashape V3 tedavisini hastalarıma önermekteyim. Ulrashape V3 ile ameliyat, kesi izi, enfeksiyon gibi riskler alınmamaktadır. İşleyiş bakımından son derece konforlu ve rahat bir tedavi şeklidir. Bu tedaviye girecek hastaların üst kol yağ dokularının 1,5 cm olması gerekmektedir. Aksi takdirde tedaviye başlamak olanaksızdır. Ultrashape V3 tedavisinde cihazdan çıkan ses dalgaları cilt altındaki yağlara ulaşarak onları parçalamayı ve eritmeyi amaçlamaktadır. Eriyen yağ hücreleri dolaşımla karaciğere gitmektedir. Bu işlemin karaciğere herhangi bir eksi etkisi bulunmamaktadır. Tedavi sonunda kollarda gergin ve sıkı bir görünümle beraber incelmenin de olduğu görülmektedir.

blank

Merabalar doktor hanım, ben genel olarak iri bir kadınım. zannederdim ki kilo alınca sadece göbekten, kalçadan ya da bacaktan sadece kilo alınır. Koldan da alındığını böylelikle görmüş oldum. Kol yağları nasıl eritilir doktor hanım?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 16, 2020

Merhaba, kilo alımında bölgesel değil aslında vücudun her yerinden kilo alınması gözardı ettiğimiz bir noktadır. Kol yağlarını cerrahi bir işlem olmadan eritmek isteyen kişiler için Ultrashape V3 uygulaması tercih edilmektedir. İşlem sırasında kol sinirlerine, damarlara ve cilde zarar verilmemektedir. Ultrashape V3 ameliyatsız bir tedavi yöntemidir. Ancak bu yöntemde kişinin üst kolunun en az 1.5 cm yağ dokusu kalınlığına sahip olması gerekmektedir. Bu tedavi yönteminde ses dalgaları deri altındaki birikmiş yağları hedef almakta, onları parçalamakta ve kademe kademe erimesini sağlamaktadır. Eriyen yağlar karaciğerden vücut sistemine geçmekte ve lenf yoluyla atılmaktadır. Uygulama sonrasında sıkı ve diri bir kol görünümünün yanı sıra incelmiş olduğu da görülmektedir. Bu uygulamayla beraber günlük su içme aralıklarınızı sık ve düzenli hale getirmek metabolizma hızını artıracak böylelikle yağların daha kolay parçalanmasını ve erimesini sağlayacaktır.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar