Kol Yağları Nasıl Eritilir?

809 görüntülenmeBölgesel Zayıflama
0
1 Yorum

Merhaba, son aylarda fazla hareket etmediğim için bir miktar kilo aldım. Kilo alımıyla  beraber kollarımın yapısında da değişiklikler görüyorum. Kollarım yağlandı ve genişledi. İp askılı atlet giyince çok iri görünüyorum. Kol yağları nasıl eritilir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, kilo alımında sadece bölgesel olarak değil aslında vücudumuzun her bölgesinden kilo almaktayız. Cerrahi bir operasyon olmadan daha ince hatlara sahip olmak isteyen hastalar için ameliyatsız kol yağları eritme uygulamaları ile kollardaki yağlardan kurtulup ince ve sıkı kollara sahip olmak mümkündür. Ultrashape V3 kan damarlarına, kol derisine ya da koldaki sinirlere zarar vermeyen bir tedavi yöntemidir. Kol derisi vücudun diğer bölgelerine daha ince bir yapıya sahiptir bu bakımdan da kilo verme durumunda kol derisinde sarkmalar görülebilmektedir. Ultrashape V3 ile kollardaki yağların kalıcı ve hızlı biçimde eritmesi amaçlanmaktadır. Bu tedaviyi yaptırabilmek için hastanın üst kol bölgesinin 1.5 cm kalınlığında yağ dokusuna sahip olması beklenir. Bu tedavi yöntemi zayıf hastalar için uygun bir tedavi şekli değildir. Ultrashape V3 tedavisinde, deri altında biriken yağ dokusu cihazdan çıkan ses dalgalarının hedefi olmaktadır. Yağ hücreleri aşamalı olarak eritilmekte ve eriyen yağ hücreleri karaciğere gitmektedir. Karaciğerde toplanan yağlar aynı yiyeceklerden alınan yağlar gibi metabolizma edilmektedir. Bu tedavinin karaciğere herhangi bir negatif etkisi olduğu yapılan testlerde gözlemlenmemiştir. Tedavi sonrasında kollarda incelme, sıkılaşma ve canlı bir deri yapısı gözlemlenmektedir. Ultrashape V3 uygulamasından sonra metabolizma hızını artıracak şekilde az ve aralıklı beslenmek, yağ yakımını hızlandırmakta ve yağ dokularının erimesini kolaylaştırmaktadır.

0

Selamlar doktor hanım, kollarım vücudumun diğer bölgelerine göre çok daha kalın ve yağlı. Bu durumu nasıl ortadan kaldıracağım? Ne yapmalıyım? Kol yağları nasıl eritilir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, kollardaki yağlanmayı gidermenin en etkili yolu elbette sağlıklı bir beslenme düzeni takip etmek ve kollara yönelik bölgesel egzersiz yapmaktır. Ancak bazı kişiler tüm yolları deneseler dahi istediği görüntüye sahip olamayabilir. Bu noktada da devreye estetik uygulamalar girer. Liposuction, VelaShape 3 ve Accent Prime gibi uygulamalar bölgesel yağlanmaları yok ederek sizi dilediğiniz görüntüye kavuşturmada ustadır. Ancak hangi işlemin sizin için daha uygun olacağına karar verebilmemiz için öncelikle sizi muayene etmem gerekir.

0

Leyla Hocam merhaba, benim kollarımda yağlanma var. Özellikle kollarımı kaldırdığımda bu yağlanma görüntüsü beni çok rahatsız ediyor. Kol yağları nasıl eritilir? Önerileriniz nedir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle yağlanmanın daha da artmaması için kol egzersizleri yapmanızı mutlaka öneriyorum. Mevcut yağlanmayı hızlı bir şekilde gidermek için de farklı tedavi yöntemleri var. Burada bölgedeki yağlanma oranı oldukça önemli. Ben ilk etapta yağlanma fazla değilse medikal estetik tedavi yöntemlerini öneriyorum. VelaShape 3 ve Accent Prime gibi ileri teknolojiye sahip cihazlar bu tip yağlanmaların giderilmesinde oldukça memnun edici sonuçlar veriyor. Ancak yağlanma çok fazlaysa Liposuction ve kol germe operasyonu da olabilir. Net bir şey söyleyebilmem için uygun bir zamanda muayeneye gelebilirseniz öncelikle gerekli analizleri yapmalıyım. Bunun neticesinde en etkili sonuçları verecek tedavi yöntemini söyleyebilirim. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba hocam, kollarımda çok fazla yağlanma söz konusu. Özellikle yazın kolları açık kıyafet giymek istemiyorum. Özgüvenimi düşürsen bu durumu düzeltmek için ne yapabilirim? Kol yağları nasıl eritilir? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, kollarda biriken fazla yağlar sizin gibi birçok kişinin rahatsızlık duyduğu bir yağlanma problemidir. Bu durumun önüne geçmek için elbette ilk olarak beslenmenize dikkat etmeli, çok fazla karbonhidrat içeren besin tüketmemeli, yağlı ve tuzlu yemeklerden kaçınmanız gerekir. Buna ilaveten düzenli spor yapmalı, hareketli yaşam tarzını benimsemelisiniz. Ancak tüm bunlara rağmen yağlar bir türlü gitmiyorsa ve kollarınızda arzu ettiğiniz inceliği sağlayamıyorsanız liposuction gibi cerrahi veya V3 ve Accent Prime gibi cihazlarla estetik uygulamalar ile ufak dokunuşlarda bulunarak bölgesel incelmenize katkı sağlayabiliriz. Sevgiler.

0

Leyla Hanım merhaba, ben çok zayıf bir kadın değilim. Hafif balık etliyim ama bu durumdan rahatsız olmuyorum. Sadece kollarımdaki kilo görüntüsü hoşuma gitmiyor. Kol yağları nasıl eritilir? Bilgi verir misiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, kesinlikle fazla kilo vücutta eşit dağıldıysa estetik bir görüntü oluşturur. Önemli olan vücut hatlarının birbiri ile orantılı ve uyum içerisinde bir görüntüye sahip olmasıdır. Ben yine de vücudun sağlıklı yaş almasını sağlamak için sağlıklı beslenme konusunu çok önemsiyorum. Böylelikle hem bünyesel olarak daha dinç oluyorsunuz hem de görsel olarak formda kalıyorsunuz. Bir de düzenli egzersiz yapmak tüm vücutta gevşemenin önüne geçmek için bire bir. Gergin ve sıkı bir görüntüye her yaşta sahip olmak için spor yapmak çok önemli. Bunun için imkanınız yoksa bile kısa kısa yürüyüşler yapın. Faydası olacaktır. Sizi rahatsız eden kollarınızdaki görüntü ise özellikle kol sıkılaştırıcı egzersizlere yönelin. Tabi ki beslenme ve sporun yetersiz kaldığı bölgesel yağlanma problemleri de mevcut. Bu tip yağlanmalarda medikal estetik uygulamalar hayat kurtarıyor. En etkili yöntemi sizi muayene ettiğimde söyleyebilirim çünkü herkesin tipi, ihtiyacı ve beklentisi farklı olabiliyor. Ancak VelaShape 3 ve Accent Prime gibi ileri teknolojiye sahip cihazlar bölgesel incelme konusunda hastalarımı oldukça memnun ediyor. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba hocam, kollarım çok kalın ve yağlı olduğu için özellikle yaz aylarında istediğim kıyafetleri giyemediğim için çok mutsuz oluyorum. Kol yağlarımı nasıl eritebilirim ve kollarımın incelmesini sağlayabilirim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, kollar vücudun görünümünü tamamlayan unsurlardan biri olduğu için kalın ve yağlı bir görünüme sahip olduklarında birçok kadını rahatsız eder. Daha çekici bir görünüm elde etmek isteyen birçok kadın kollarını inceltmek ve şekillendirmek ister. Kollardaki yağları eritmek basen, bel, bacak gibi alanlardaki yağları eritmek gibi oldukça zor ve zahmetlidir. Eğer kollarınızdaki yağları eritmek ve kollarınızı şekillendirmek istiyorsanız yediğinize ve içtiğinize dikkat etmeye başlamalısınız, yağlı ve tuzlu yiyeceklerden uzak durmalı ve protein ağırlıklı beslenmelisiniz. Sağlıklı beslenmek vücut yağlarını eritmenin en önemli adımlarından biridir. Beslenmeden sonra önemli olan şey ise egzersizdir. Egzersiz yaparak kol kaslarınızı çalıştırmalısınız. Son olarak tüm bunları yaparken uzun bir süre geçeceği için ve motivasyonunuz düşebileceği için beslenme ve egzersizle birlikte bir incelme yönteminden faydalanmalısınız. Bölgesel incelme yöntemleri spor ve diyetle elde edemediniz sonucu size çok kısa bir sürede sağlar. Ancak kollarınızdaki yağları ya da vücudunuzun başka bir bölümünü bölgesel incelme yöntemlerinde biriyle incelttikten sonra spor ve beslenmeyle formunuzu korumanız gerekir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar