Masseter botoks zararları nelerdir?

23 görüntülenmeBotox®
0
1 Yorum

İyi çalışmalar doktor hanım, kızımın diş gıcırdatma alışkanlığı rahatsız edici bir boyuta ulaştı. Onun huzursuzluğu beni de mutsuz ediyor. İnternette detaylıca araştırınca masseter botoksu diye bir işlem duyduk. Dış gıcırdatma sorununa ilaç gibi geliyormuş. Her ne kadar internet üzerinden de birtakım bilgilere ulaşsam da ben size de danışmak istedim. Masseter botoksunun herhangi bir zararı veya yan etkisi var mıdır?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, masseter botoksu da diğer botoks uygulamaları gibi alanında uzman doktorlar tarafından yapıldığı takdirde hiçbir yan etkiye sebep olmaz. Çok nadir olarak kas dışında gerçekleşen yayılım olabilir. Ek olarak gereğinden fazla doz uygulanırsa kişinin gülüşü olumsuz etkilenebilir. Uygulamadan sonra tedavi bölgesinde morarma veya kızarma meydana gelebilir ancak bu gibi yan etkiler geçicidir ve endişe verici bir tarafı yoktur.

0

Doktor Hanım merhaba, ben üst yüz botoksumu yaptırmışken ihtiyacım olduğunu düşündüğüm için masseter botoks uygulamasını da yaptırmak istiyorum. İkisini birlikte yaptırmam mümkün oluyor mu? Hocam bir de masseter botoks zararları nelerdir? Daha doğrusu çekinmeyi gerektirecek bir etkisi var mı? İyi günler dilerim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, masseter botoksu ile üst yüz botoksunu birlikte uygulayabiliyoruz. Bu konuda herhangi bir çekince duymanıza gerek yoktur. Yapısal özellikleri nedeniyle üst yüz botoksu bölgenizde sonuçları biraz daha çabuk görmeye başlayacağınızı da belirteyim. Alanında uzman hekimler tarafından uygulandıkça, uygulaması yeterli doz verilerek yapıldığında masseter botoksu işleminin herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Nadir durumlarda kas dışı yayılım ya da gülme az miktarda etkilenebilir ancak bu etkiler geçici olmaktadır. Bu durumlar genellikle yanlış uygulama ya da doz miktarından kaynaklanır. Masseter botoksu estetik amaçlı uygulamalar haricinde diş sıkma alışkanlığı kontrol altına alınamadığı sürece düzenli olarak uygulandığında zarardan ziyade sağlığa önemli yararlar sağlamaktadır.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı