Saç Ekimi Ne Zaman Yapılmalı?

551 görüntülenmeSaç Ekimi
0
1 Yorum

Hocam selamlar, Saç ekimi ne zaman yapılmalı? Ben almanyada yaşıyom da yazın istanbula gelcem yaz ayında yaptırsam problem yaşamam inşallah yanıtlarsanız sevinirim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Saç ekiminin hangi mevsimde yapılması gerektiğinin teknik açıdan pek önemi yoktur. Yalnızca saç dökülmesinin hızlandığı mevsimlerde saç yoğunluğu azalabilir. Kişi kendi saç yapısına göre bu durumu değerlendirerek saç ekim işlemine istediği zaman başvurabilir. Saç dökülmesi başladığında mutlaka muayene olunması gerekir. Saç ekim operasyonu için en uygun zaman, kişinin sağlık koşullarının en uygun olduğu zamandır. Eğer bilinen bir hastalığınız varsa mutlaka tedavi sürecini tamamladıktan sonra saç ekimine başlamalıyız. Saç ekimi operasyonu sonrası ilk 3 gün istirahat önerdiğim için, saç ekimi ne zaman yapılmalı sorusu, kişinin programıyla da doğru orantılı bir cevaptır. Saç ekimi yaptırdıktan belirli bir süre sonra da günlük yaşamda dikkat edilmesi gereken hususlar devam ettiğinden, kişisel programlarda yavaşlamalar olabilir. Saç ekimi hayatınızı aksatmasın istiyorsanız ayrıca; operasyon önemli kutlama dönemlerine de denk getirilmemelidir. Dolayısıyla; saç ekimi için zaman belirlenirken, aksaklıklar yaşanmaması için kişisel programa uygun planlama yapılmalıdır.

0

Merhaba doktor hanım, saç ekimi için herhangi bir yaş sınırı var mı? Saç ekimi ne zaman yapılmalı? Yanıtlarsanız çok sevinirim. Kolay gelsin.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, saç ekimi yaz veya kış fark etmeksizin yapılmasında sorun bulunmayın bir uygulamadır. Fakat çoğu estetik operasyon gibi saç ekiminin de kışın yapılması hasta açısından çok daha konforlu ve problemsiz bir iyileşme dönemi sağlar. Yaş sınırı sorunuza gelirsek, genellikle 20 yaşına dek saç ekimi uygulaması yapılmasını önermiyoruz. 20’li yaşlarda hormonal gelişim henüz tamamlanmamış oluyor. Bu nedenle bu yaşlardan sonra saç ekimi uygulanması daha doğru. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, ben 21 yaşındayım. Saçımın tepe bölgesinde hafif bir açılma var. Çoğalmadan çözmek istiyorum. Saç ekimi ne zaman yapılmalı? Yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, saç ekimi tedavisi için 25 yaşınızı beklemenizi öneriyorum. Çünkü metabolizmaya bağlı olarak hormonal gelişim bu yaşlara kadar devam ediyor. Saç dökülmelerinde, yeni saç tedavisinin yanı sıra dökülmeye neden olan faktörlerin tespiti ve tedavisi de büyük önem taşıyor. Yalı beklediğiniz bu süre içerisinde dahiliye bölümüne giderek tahlillerinizi yaptırabilir ve gerekli yönlendirmeler ile dökülmeye sebep olan etkenlerin bulunarak tedavi edilmesini sağlayabilirsiniz. 25 yaşına geldiğinizde tekrar iletişime geçelim ve saç ekimi tedavisi için gerekli planlamaları yapalım. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba hocam, ben saç ekimi yaptırmayı düşünüyorum ancak yaşım henüz 22. Sizce bu tedavi için uygun muyum? Saç ekimi ne zaman yapılmalı? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, saç ekimi her mevsimde yapılabilen bir operasyondur. Ancak iyileşme döneminin daha rahat ve konforlu geçmesi için kış aylarında yaptırılmasını öneriyorum. Bölgeyi güneş ışınlarından korumak böylece daha kolay olacaktır. Yaşınızın 22 olduğunu belirtmişsiniz. Biz 25 yaşın altında bulunan bireylere bu uygulamayı yapmayı tavsiye etmiyoruz. Çünkü 20’li yaşların sonuna doğru hormonal gelişim tamamlanmış olur. Siz ise henüz 20’li yaşların başındasınız. Fakat yine de muayene olmanızı, gerekli tahlillerin yapılarak nihai sonuca varılmasını daha doğru buluyorum. Kesin kararlı iseniz en yakın zamanda kliniğimize bekleriz. Sevgiler.

0

Leyla Hanım merhaba, 20 yaşındayım. Saçlarımda şimdiden açılma oldu. Özellikle ön şakaklarda. Bu durum bizde genetik. Babamın saçları da çok erken yaşta dökülmüş. Ama ben saçsız görüntü sevmiyorum. Geç de kalmak istemiyorum ekim için. Saç ekimi ne zaman yapılmalı? Bilgi verir misiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, saç dökülmesinin genetik faktörlere bağlı yaşanması aslında birçok hastamın yaşadığı bir sorun. Farklı sebeplere bağlı olarak da saç dökülmeleri yaşanabilir. Dolayısıyla saç ekimi tedavisinin yanı sıra saç dökülmesine sebep olan faktörün de kesin olarak teşhis ve tedavi edilmesi çok önemlidir. Biz saç ekimi için genellikle 25 yaşını beklemeyi öneriyoruz. Çünkü kişinin hormonal gelişimini 20’li yaşların ortasında tamamladığını var sayıyoruz. Siz henüz 20’li yaşların başındasınız ancak muayeneye gelebilirseniz ilgili tahlilleri yapalım, kıl köklerinizi analiz edelim. Bu şekilde daha doğru bir karar vererek size özel bir tedavi planı oluşturmamız mümkün olur. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba, yurtdışında yaşıyorum Türkiye’ye geldiğimde saç ekimi işlemi yaptırmayı düşünüyorum ancak ne zaman gelmeliyim bilmiyorum. Saç ekimi ne zaman yapılmalı, en uygun zaman ne zamandır?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, saç ekimi saçlarının seyrekliğinden şikayetçi olan herkese uygulanabilir. Saç ekimi için uygun olan bir zaman yoktur, dört mevsim yapılabilir. Saç ekimi işleminde kişinin vücudundan alınan saç kökleri seyrekleşmenin olduğu alanlara yerleştirilir. Operasyondan sonra saç ekimi yapılan alandan kabuklanma oluşabilir ancak bu kabuklanma 8-10 gün içinde kendiliğinden geçer. Saç ekimi yapılan bölgeye ilk birkaç gün su değdirilmemelidir ve bu alan güneşten korunmalıdır. Bu nedenle sonbahar ya da kış aylarında yaptırılan saç ekimi tedavisi sonrasında iyileşme süreci daha konforlu olacaktır.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar